NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Prevareni turisti: odmor u paklu

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Prevareni turisti: odmor u paklu
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jun 09, 2008 8:11 pm Odgovoriti sa citatom

Veceras, od 21:20h, na RTS2

Turisti, i vi koji to planirate da budete, izvolite Wink

Gospodja Vera Rovcanin, iz turisticke inspekcije, bice gost i na forumu.

Pregled emisije

Miroslav Ševković:

- Izabrao sam destinaciju na osnovu slike iz prospekta "Jolly travel"-a. Hotel je zadovoljavao uslove koje sam tražio, izgledao je fenomenalno. Ustvari je sve bila fotomontaža.
- Ništa što je bilo na slici nije postojalo na javi.
- U hotelu sa 4 zvezdice klima nije radila, kupatilo je imalo zarđale cevi, sportski tereni uopšte nisu postojali.
- Tražio sam hotel u blizini aerodroma, a dobio hotel na aerodromu. Dnevno nas je preletalo preko 200 aviona, od čega je dete dobilo traume.
- Objašnjeno mi je da je hotel na samoj plaži, što sam i tražio. Međutim, plaža je bila na litici od 150 metara, a do nje se dolazilo preko 160 strmih stepenika.
- Dete smo kupali samo na bazenu, jer u sobi nije bilo normalnog tuša.
- Nakon što sam pozvao agenta da se žalim, rečeno mi je da zovem samo ako ima mrtvih.
- Naš konzul je jedini koji je uopšte pokušao da pomogne.
- Osim preko medija, mi se ne možemo drugačije boriti za svoja prava.
- U YUTI sede vlasnici agencija koji se rotiraju. YUTA štiti agencije i agente.
- Kako da verujem agenciji koja me ostavi sa bebom na aerodromu!
- Tražim da mi se vrati tri puta više novca. To nije način da zaradim.
Ključna reč: Verujem agencijama koje nisu išle đonom na putnike, već su ih obeštetile novim aranžmanom.

Jelena Desnica:

- U kontakt sa "Fantazijom turs" došli smo preko jedne agencije iz Novog Sada.
- Trebalo je da budemo smešteni u jednom od najboljih hotela u Antaliji, budući da smo uplatili najskuplji od svih aranžmana, po ceni od 1600 evra.
- Po sletanju aviona, saznajemo da smo bez smeštaja, nakon čega, sa malom decom, spavamo po parkovima i drugim hotelima.
- Zvali smo i policiju, i ambasadu, i agente. Ali ni od koga nismo dobijali odgovore.
- Posle tri dana, smestili su nas u drugi hotel, za šta smo morali da doplatimo još 640 evra. Iz istog hotela izbačeni smo već sutradan.
- YUTA jeste upozorila vlasnike svih agencija da ne šalju putnike preko "Fantazije turs"-a, ali smo mi to saznali tek po povratku u Srbiju.
- Proces protiv fantazije je prekinut. Bili smo pozvani da samo jednom damo izjavu, i nikada više nismo dobili informacije o tom procesu.
- Deo putnika obeštećen je preko agencije iz Niša koja je posredovala. Nas tri porodice vodimo poseban proces u Novom Sadu.
- Vlasnik "Fantazije" je bio u pritvoru nekoliko meseci, nakon čega je napustio zemlju.
- Iako nas je putovanje na kraju koštalo 2160 evra, nismo tražili nikakvu duševnu nadoknadu. Samo tražimo da nam se vrati onoliko koliko smo platili.
- Sukob je interesa to što je YUTA predložila zakon o turizmu.
Ključna reč: Verujte samo putnicima. Idite na forume, pitajete ljude. Imaćete iskustvo putnika, koje je najznačajnije.

Ljubomir Cerović (YUTA, predsednik Upravnog odbora):

- Uloga YUTA je da prvenstveno brani putnike. Ali isto tako i da se brani od putnika.
- Radimo vrlo savesno, i vodimo računa o tome kakve odluke donosimo.
- U arbitražnoj komisiji sede ljudi iz potpuno različitih agencija.
- Kategorizaciju hotela u svim zemljama ne rade agencije, već ministarstva za turizam.
- Prilikom pravljenja brošure, slike nudi vlasnik hotela ili turoperater, a ne vlasnici agencija.
- Hotel boljeg kvaliteta uvek drži bolju cenu. Treba gledati cenu. Koliko para, toliko i muzike.
- YUTA nije pravila Zakon o turizmu. Samo smo uticali na delove zakona za koje smo smatrali da nisu dobri.
- Upravo je YUTA tražila teže uslove za dobijanje licence. Ove godine tražili smo da se omoguće dve vrste licenci: za turoperatere, i za potencijalne turoperatere.
- Među turistima postoji i grupa tzv. bukača. Imali smo putnika koji je na sud izašao jer mu je, u okviru servisa all inclusive, pivo na plaži posluženo u plastičnoj čaši.
- U grupi sa gospodinom Ševkovićem bili su i drugi ljudi koji se nisu žalili. On je jedini koji je bio nezadovoljan.
- Ne može se na osnovu "Fantazije turs" i nekih sličnih agencija ceniti turizam, jer ima jako dobrih agencija.
- Niska cena takođe može da podrazumeva kvalitet. Ali to je već pitanje poverenja, licence,...
- Agenciju treba birati na osnovu iskustva koje ima, na osnovu godina postojanja, i poverenja. Nažalost, poverenje kod nas ne postoji.
Ključna reč: Ne može se na osnovu jedne agencije ceniti esnaf turizma i reći da smo svi mi prevaranti.

Sava Anđelković (advokat):

- Plaši me što u centru Beograda postoje agencije koje čine ozbiljne prevare, i dovode u zabludu samo da bi sakupile određena sredstva.
- Montaža nepostojećeg stanja na terenu je klasična prevara koja je nedopuštena. Građanin ima prava na prijavu i na traženje materijalne štete.
- Nesposobnost da se vodi agencija za mene jeste prevara, samo ne namerna.
- Zastupam nedeljni list koji je pisao o stradanjima sa jednom agencijom. Nadležni organi su, umesto da agenciji oduzmu licencu, pokrenuli postupak za naknadu štete.
- Zakoni su nedorečeni. Institucije koje daju licence i izriču sankcije, ne funkcionišu. Veliki broj prevaranata može da otvori agenciju pod drugim imenom.
- U civilizovanom svetu, onaj ko izgubi licencu, ne može se više baviti istim poslom od 3-5 godina.
- Postoji velika sprega između predstavnika u YUTA. Nedopušteno je da oni sami sebi sude. Među njima moraju biti i ljudi iz drugih sfera.
- Problem su nove, početničke agencije, koje ne izlaze na teren da vide šta su zakupile. Prodaju aranžmane, a ne poznaju faktičko stanje na terenu. Poslednjih godina otvoreno je dosta takvih agencija.
- Najvažnije je odabrati pravu agenciju, sa renomeom.
Ključna reč: Ugovori su tipski. Sve što u njima piše bitno je, i nije bitno. Treba poslušati onog ko je bio i video.

Vera Rovčanin (načelnik Odeljenja turističke inspekcije):

- Nezadovoljan putnik treba da se obrati turističkoj inspekciji. Mi u roku od, najduže 48 sati, vršimo inspekcijski nadzor nad primenama propisa.
- U postupku koji je vođen kod turističke inspekcije, dokazano je da je gospodin Ševković doveden u zabludu, tj. da je agencija prekršila odredbe Zakona o zaštiti potrošača, jer je na neistinit način predočila uslugu koju nudi.
- Preporučujem svim putnicima da dobro prouče program i opšte uslove putovanja.
- Prevara je teška krivična kvalifikacija. Možemo govoriti o nepridržavanju ugovora od strane agencija, a ukoliko je to uslovilo težu povredu po putnika, može se inicirati postupak za oduzimanje licence.
- U poslednjih godinu dana, oduzeli smo 4 licence.
- Inspekcija pre svega vodi upravni postupak. U slučaju da utvrdimo određene nepravilnosti u poslovanju agencije, donosimo upravnu meru, i njom nalažemo da se otkloni protivpravno stanje koje je učinjeno. U suprotnom, donosi se rešenje o zabrani delatnosti.
- Sudovi časti postoje pri privrednim komorama. YUTA samo sprovodi arbitražni postupak, dok je na putniku da odluči da li će isti prihvatiti ili ne.
- Naknadu štete moguće je ostvariti jedino tužbom, kod redovnog suda.
- U roku od 8 dana, putnik može da potražuje eventualno sniženje cene za deo neizvršene usluge od strane agencije.
- Kod nas se licenca izdaje privrednom društvu, a ne fizičkom licu. Zbog toga, po oduzmanju licence, isti vlasnik može osnovati novu agenciju. To je činjenica, i ne možemo izaći iz onoga što zakon predviđa.
Ključna reč: Proverite kakve ugovore zaključujute sa agencijom, jer na osnovu njih možete ostvariti svoja prava.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Uto Jun 10, 2008 10:31 pm; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: ?
Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 12:58 pm Odgovoriti sa citatom

U trenutku kad ovo pisem, 123-je ljudi ljudi je pogledalo ovu temu i niko nema nista da kaze – aman.

Gledala sam, mada sam bas planirala da ne gledam. Ponekad mi se cini da je to jace od mene Razz

Vec sam na Forumu pisala o tome kako mislim da ovo nije tema za Kljuc. Ovakve stvari obradjuju se (u NL i na HRT-u, recimo) u emisijama gde udruzenja potrosaca, na osnovu prijava pojedinaca, ispituju i u medije iznose ovakve slucajeve (narucio sam ovo, a stiglo mi je ovo”). Kljuc vidim kao emisiju koja se bavi drugim/visim nivoom drustvenih pojava, no izgleda da je to moj licni problem, pa da obustavim tu vrstu paljbe...

Dok je emisija o silovanju, recimo, problem obradila sa niza aspekata koji meni recimo prethodno nisu pali na pamet (prikazala ga je razudjenijim i viseslojnijim od mog poimanja, sto je retko slucaj – obicno na umu imam niz aspekata koji u emisiji ne budu pomenuti), progovorila o vrlo osetljivom pitanju, stala uz zrtve, pokusala da ucini pomak u njihovom razumevanju i zagrabila po meni prilicno duboko kako u smeru uzroka problema, tako i na drugu stranu – sta se desava posle – nakon ove emisije gledalac ostaje samo jos nesigurniji i zbunjeniji nego pre. Mislim da ce mnogi srpski turista, koji je cele godine od usta odvajao da bi mogao da skrpi za jedno jadno more, nakon ove price pomisliti “pa nisam lud da rizikujem, dosta se patim preko godine, samo mi jos ovo treba – daj bolje da odem na selo, a od te love kupim novu ves-masinu”...

Nijedan od principa odabira agencije sa kojima se pokusalo nije “radio”: Biraj poznatu i sa iskustvom – a Jolly? a primer Prevarene Putnice sa Kontikijem, koji bese isprican usput, a po kome im prekasno javise “da ne moze to sto su uplatili vec nesto nakrpljeno”, zbog cega odustase u trenutku kad sve ostalo bi rasprodato?; Biraj skup aranzman – opet primer Prevarene putnice, koja je isla na najskuplje... Od korisnih saveta cusmo da se svaki hotel moze proveriti na netu, kod drugih agencija i po forumima (za mali deo stanovnistva koji je sposoban da do takve informacije dodje), kao i advokatovo da sledimo tudju preporuku (sto nam opet znatno suzava izbor). Savet gospodje Rovcanin (“citaj ugovor”) po meni veze nema sa zivotom, jer su ugovori tipski i mogu eventualno da budu bitni ako do problema VEC DODJE, odnosno sta raditi POSLE (imas li pravo na novcanu nadoknadu, kako tuzis i kome i sl), ali ne i da SPRECE da u tu situaciju udjes.

Bitan mi je momenat koji Prevareni Putnik (JAT-ovac) pomenu, o tome kako je nas narod navikao da trpi – jasta, mi nismo navikli da cenimo sebe... S druge strane, ko ce se godinu dana iza godisnjeg “odmora” potucati po agencijama i inspekcijama – kod kuce te cekaju druge muke, ovu ostavljas iza sebe, jer kad bi se svakom tako temeljno bavio, brzo bi poludeo... retko ko ima snage i zivaca (pa i sredstava) za to, pa argument gospodine Yute o tome kako se niko drugi iz grupe nije zalio ne drzi vodu (kao i slabo koji njegov “argument”).

Gosti – JAT-ovac je bio vrlo neposredan, zivopisan i zabavan – tako je dobro docarao sve da sam se osecala kao da sam bila sa grupom Smile Super mi je bilo i to kako se smeje dok mu Yuta, kao, kontrira... Gospodja do njega je bila teski zakon – nijedna suvisna rec, stalozeno, postavila par konkretnih i vrlo kriticnih pitanja Yuti i gdji Rovcanin, koja sva ostase bez odgovora... Ipak, vec vise puta istakoh da sam protiv dovodjenja u emisiju ljudi koji svedoce – po meni je to za prilog... Ovako smo dosli u situaciju da slusamo raspravu u sitna crevca (Yuta: “Sami ste trazili da hotel bude blizu aerodroma”, JAT-ovac: “Ali ovo je na samoj pisti!” i sl – ponavljam, nisu krivi oni, vec koncept emisije). Volela bih da se razgovor vodi na visem nivou, a da konkretni primeri budu samo ilustracija.

Advokat je manje-vise ostao van rasprave... Gospodin Yuta (alias “Ne, mi nikako nismo udruzenje sastavljeno od nas samih koji stite same sebe”) je imao pogled lika iz crtaca koji treba da izgleda pokvareno ili prepredeno, cime je pojacao utisak svog nastupa. Bukvalno nista sto je rekao pas s maslom ne bi progutao... Gdja Rovcanin je cesto davala odgovore “kisa oko Kragujevca”, gde je ponekad pravnickim recnikom bila prekrivena rupa u odgovoru... Primer: na pitanje o tome moze li neko ko je vec pravio svinjarije u turizmu, zbog cega mu je oduzeta licenca, ponovo da se bavi time, ona pocinje od Kulina bana, “u nekim drzavama je ovako, u nekima onako, kod nas je ovako...”, sve to deluje uzasno dugo i polujasno, dok Natasa ne prevede gledaocima da MOZE. Ne znam cemu takvo ponasanje, ona nije pisala taj zakon, ali turista stice utisak da ta inspekcija nece raditi za njega, no da je bliza nekim tamo aktima i da ce uvek da “zateze”, umesto da ga odbrani... Njen nastup, psiholoski gledano, odisao je nepristupacnoscu – sto je greska, s obzirom na to koga je u emisiji predstavljala.

Vrlo mi je pogresno Natasino pitanje JAT-ovcu da li on mozda hoce nesto da na svemu tome zaradi (iako i sama prethodno kao kontraargument gospodinu Yuti kaze “ali to je svega 2 nedelje godisnje...”) Pa nije to decja igra gde ti platis 500E, izmaltretiras se i onda ti vrate 500E, puj pike ne vazi – izvinte, mi probali, nije uspelo, a vi letujte u nekom drugom zivotu, vi i vasa sestomesecna deca... Naknada od 2-3 hiljade E koje on pominje je po meni smesna za to da ti crncis cele godine i onda ti neko umesto godisnjeg uvali maltretiranje... Po meni je njegov zahtev gotovo naivan – agencija bi trebalo da plati mnogo vise, kako njemu, tako i kaznu drzavi, pa da sledeci put pazi na svaku rec u prospektu.

Argument o tome kako “ne mozes ti za 500E dobiti ne znam sta” po meni veze nema sa zivotom – ja kao turista nisam duzna da znam sta u kojoj zemlji za koju lovu i u kom delu sezone mogu da dobijem... kao ni da znam sta znace 4 zvezdice u Turskoj a sta u Bugarskoj – agencija je tu da me detaljno informise. Takodje je neistina da se za sitnu lovu ne moze dobiti pristojno – mozda necete verovati da sam prosle godine za 200E iz NL avionom otisla na 7 dana u Antaliju (nocenje sa doruckom, krajem juna), u SASVIM pristojan hotel, sa pristojnom hranom, dakle, nikakvu zamerku nemam ni na uslugu ni na to kako je sve izgledalo, niti su me na tom sajtu ijednu rec slagali... Krenusmo kao u sali, kao sporedno letovanje, a ispade super... Isto kao sto znam da je neko isao na klasican all inclusive u Tursku na skijanje za 300E (u jeku skijaske sezone, Erzurum)... Hocu da kazem da cena uopste ne mora da ima veze, no kod nas nema zastite, radi ko sta hoce a agencije se ugradjuju ko zna koliki procenat...

Celo poglavlje predstavljalo je zescu anti-reklamu za turski turizam, sto mislim da je steta.

Nakon svega, obican covek ostao je unezveren i nesiguran, odnosno sada sasvim siguran da mu niko ne moze pomoci, sto nije dobro. Zato ne vidim gde je emisija odvela – svi smo znali da problem postoji i svi se u tome slazemo (sem gospodina Yute i njegove klike). A niko nam, u sadasnjem odnosu snaga, ne moze pomoci (moc Turisticke inspekcije ostade do kraja u magli, svakako ne nesto na sta biste se mogli osloniti).

Prilog na pocetku imao je jednu dozu humora koja mi se svide (svedocanstvo devojke iz III gimnazije o zenama “zanimljivog izgleda” u hotelu, a onda serija snimaka iz zavoda za rehabilitaciju u Vrnjackoj banji, koje nenametljivo, ali kumulativno, kod mene, od sve muke, dovedose do grohota).

Ipak, emisija nije bila dosadna, sto je ipak nesto (iako mislim da Kljuc ne sme da se zadovolji time da zabavi i iako bi mi price Prevarenih Putnika, najzanimljiviji deo, bile zabavne i da sam ih slusala negde u autobusu) i postojala je tenzija izmedju suprotstavljenih strana, sto je takodje dobro (a nisam ocekivala). Kao najvecu manu vidim pocetnu postavku – da sve to nije, po meni, tema za Kljuc... Sve u svemu, ocena: trojcica.

Silver surfer
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 08 Jan 2008
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 7:03 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Vec sam na Forumu pisala o tome kako mislim da ovo nije tema za Kljuc. Ovakve stvari obradjuju se (u NL i na HRT-u, recimo) u emisijama gde udruzenja potrosaca, na osnovu prijava pojedinaca, ispituju i u medije iznose ovakve slucajeve (narucio sam ovo, a stiglo mi je ovo”). Kljuc vidim kao emisiju koja se bavi drugim/visim nivoom drustvenih pojava, no izgleda da je to moj licni problem, pa da obustavim tu vrstu paljbe...

Licno mislim da je dobra tema za Kljuc, takvim temama bi se trebalo baviti, a pravo da vam kazem malo je emisija koje se bave ovakvim stvarima, u stvari ne mogu sad da se setim ni jedne druge (ispravite me ako gresim)...

Medjutim imam utisak da je malo prebrzo napravljena emisija (mozda zato sto je stavljena tema na forum pre nedelju dana Smile ), a mozda je trebalo da bude i vise priloga, nisam siguran...

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 4:58 pm Odgovoriti sa citatom

Kajo, savrsena analitika, kao i uvek Thumb Up
Sto ne znaci da se necu osvrnuti na istu Razz Wink

Citat:
Ipak, vec vise puta istakoh da sam protiv dovodjenja u emisiju ljudi koji svedoce – po meni je to za prilog... Ovako smo dosli u situaciju da slusamo raspravu u sitna crevca (Yuta: “Sami ste trazili da hotel bude blizu aerodroma”, JAT-ovac: “Ali ovo je na samoj pisti!” i sl – ponavljam, nisu krivi oni, vec koncept emisije). Volela bih da se razgovor vodi na visem nivou, a da konkretni primeri budu samo ilustracija.
Dopada mi se ideja. Ali ipak mislim da to bas i nije idealno za emisiju poput Kljuca.
Teorijski zvuci savrseno. Ali me praxis brine. Bar kod nekih tema.
Evo zasto.
Da nije bilo ovo dvoje ljudi i njihovog slikovitog iskustva, strucnjaci bi emisiju na ovu temu odveli na neke druge obale.
Ipak su iskustva ovih ljudi nesvakidasnja. Upravo njihovo svedocenje je na visokom nivou, jer bi isto malo ko mogao da ilustruje.

U nasoj zemlji ima dosta tzv. sofista. Ako bi se price "malih" ljudi uvek smestale u prilog od 3 minuta, a medju gostima u studiju bili oni nadlezni koji bi pricali na visokom nivou, desilo bi se sledece:
- Emisija bi bila klasicni srpski talk-show, sa poznatim ljudima, cije stavove i ptice poznaju;
- Natasa bi automatski bila neobjektivac. Morala bi da zastupa stranu "malih" ljudi, dok bi oni u ocima gledalaca uvek bili nevina strana, sto nije dobro. Bolje je suociti "malog" i "velikog", jer je u toj situaciji dosta manje "sofizma" sa obe strane.

Price Miroslava i Jelene otvaraju hiljadu tema, sto se dalo videti. Da nije tako, emisija bi protekla pod manjom temperaturom.
Upravo njih dvoje suocili su nadlezne sa par nezgodnih pitanja. Odgovore su dobili, ali smo svi culi kako to zvuci. Dovoljno, i bez da se crta.

Meni je znacaj tih "malih" ljudi nemerljiv.
Drugaciji je epilog kada voditelj, umesto "malog coveka", postavi pitanje "velikom".
Secam se emisije o malim sudskim kaznama, i "male" gospodje Radojke, od cije price je "veliki" zamenik ministra pravde brisao suze (sto gledaoci nisu videli, jer je rezija odabrao drugi kadar).
To ne govori o osobi koja je ministar, to govori o drzavi.
Citat:
Vrlo mi je pogresno Natasino pitanje JAT-ovcu da li on mozda hoce nesto da na svemu tome zaradi (iako i sama prethodno kao kontraargument gospodinu Yuti kaze “ali to je svega 2 nedelje godisnje...”)
Nista neobicno. Postoje ljudi sa namerom da zrtvuju odmor, ne bi li za to vreme zaradili tri mesecne plate.
Ne mislim na gospodina Sevkovica, govorim uopsteno.
Pitanje mi je sasvim na mestu, jer nisu "mali" uvek nevini.
Citat:
Nakon svega, obican covek ostao je unezveren i nesiguran, odnosno sada sasvim siguran da mu niko ne moze pomoci, sto nije dobro. Zato ne vidim gde je emisija odvela
U preventivu Wink
Culi smo i inspektorku i advokata - citajte ugovore, gledajte sta vam se nudi, razumom razlucujte sta cete izabrati.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Jun 11, 2008 10:06 pm Odgovoriti sa citatom

Kajalena ::

Prilog na pocetku imao je jednu dozu humora koja mi se svide (svedocanstvo devojke iz III gimnazije o zenama “zanimljivog izgleda” u hotelu, a onda serija snimaka iz zavoda za rehabilitaciju u Vrnjackoj banji, koje nenametljivo, ali kumulativno, kod mene, od sve muke, dovedose do grohota).

Ovo nisam videla, taj prilog je izbacen u snimku koji ja pogledah. Zao mi sto sam bila uskracena Razz

Citat:
Citat:
Nakon svega, obican covek ostao je unezveren i nesiguran, odnosno sada sasvim siguran da mu niko ne moze pomoci, sto nije dobro. Zato ne vidim gde je emisija odvela

U preventivu

Nisam sigurna Confused, jer pomalo mi nije jesno da neko sa malom decom uopste pomisli da ide na odmor u Antaliju. Naravno da to ne opravdava prevaru agencije.
Tema jeste za obradu, ali moglo je to mnogo bolje Razz

Nisam sigurna da kategorizaciju hotela ipak nije ucinila agencija. Rolling Eyes
Bas sam pogledala ponudu Jolly-a konkretno Antalija, nisam primetila nijednu fotografiju, vec samo text u pdf-u Confused

Da deremo kozu sigurno, da je nivo komunikacije i usluga na izuzetno losem nivou, ali da cemo zbog opstanka na svu srecu ipak morati uskoro da uhvatimo korak.
Zbog vrlo cestog nezadovoljstva vec dve godine ne letim sa Jatom, a pre toga sam kupovala karte preko NL agencije ( za cetiri osobe 50-100€ jevtinije jatove karte koje sam dobijala postom).
Cak ni red letenja cesto puta na JAT-ovoj stranici nije bio tacan, sto sam cesto puta morala da proveravam i cak da ih "opominjem". Sad kad ne moram vise da letim Jatom, ne moram ni da ih opominjem na greske Razz

Steta, jako losa reklama za Tursku, a ja imam tako divno i iskustvo i misljenje o Turskoj.

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Jun 12, 2008 11:36 am Odgovoriti sa citatom

Oho-ho, Imperija uzvraca udarac Cool

1. Ovo dvoje gostiju je zaista bilo na nivou i nisu, nakon pricanja svoje price, sedeli sa strane do kraja emisije, ne mogavsi da ucestvuju u daljem razgovoru (sto je cesto sa takvom vrstom gostiju slucaj), pa su predstavljali verovatno najbolji moguc primer “svedoka”. A za ova “nesvakidasnja” iskustva – ja bas ne volim kad su nesvakidasnja (jer iako zabavna, usamljena su i time manje vazna), radije se bavim svakidasnjim problemima, koji nisu tako ekstremni, ali su brojniji. U tom smislu, mislim da je Miroslavljeva prica bila pogodnija, jer takvih je verovatno bilo mnogo, dok se ovo sto se gospodji Desnici desilo verovatno nece ponoviti. Ukratko – ovi gosti zaista nisu samo ilustrovali, vec i pomogli kretanje diskusije u odredjenom smeru i njeno ozivljavanje, ali je to retko slucaj... Ipak, u raspravi se je culo mnogo detalja koji govore o tim pojedinacnim slucajevima, za koje mislim da im tu nije bilo mesto.

2. Ukoliko u Srbiji zaista postoje ljudi koji zrtvuju porodicni odor da bi zaradili, to je verovatno toliko mala grupa da se i ne moze nazvati grupom, vec pojedincima. Pa nije Srbija Amerika, gde se na tudjoj gresci mozes opariti – max sto Sevkusic moze da ocekuje je verovatno to sto je ulozio. Kako rekoh, meni ideja za nekoga ko je porodican covek deluje skroz neverovatno – vratiti se sa odmora posle nekoliko dana potezanjem mnostva veza, a zatim potucati mesecima po agencijama, inspekcijama i televizijama... A cak i da takvi postoje, zasto NJEMU takvo pitanje, u vrlo licnoj formi?? Moj bi odgovor na takvo nesto bio daleko manje prijatan od njegovog – uvredilo me i ovako na daljinu...

3. Moram ukratko da se ponovim – emisija je upravo pokazala da preventive u ovom slucaju NE MOZE BITI. Jer koji god kriterijum da odaberes (cenu aranzmana, renome agencije...), nista ne predstavlja garanciju. Citanje ugovora i otvaranje cetvorih ociju te NECE SPASITI, rekla je emisija. Jedina poruka iz svega, barem gledaocu kao ja, bila je “lele, kakav zesci haos i nezasticenost turiste kod nas...”

Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jun 13, 2008 12:14 pm Odgovoriti sa citatom

Sto je dosadno kad se potpisujes sam ispod sebe Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Na temu ovih tzv. velikih i malih ljudi - u ovoj emisiji mi je Desnica bila "najveca", a Yuta "najmanji" (setih se - Yuta je u emisiji imao pogled Cirila Stipse, verovatno po sluzbenoj duznosti. Nagradno pitanje: Kako se zove crtac u kome se jedan od karaktera zove Ciril Stipsa? Cool )

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jun 13, 2008 5:24 pm Odgovoriti sa citatom

(umirem od smeha zbog komparacije) Laie_4

Guzva, guzva, pa ne stizem...
Da razbijemo dosadu Wink

Citat:
A za ova “nesvakidasnja” iskustva – ja bas ne volim kad su nesvakidasnja (jer iako zabavna, usamljena su i time manje vazna), radije se bavim svakidasnjim problemima, koji nisu tako ekstremni, ali su brojniji.
Nesvakidasnje je cesto put u svakidasnjost. Smile
Eno, uzmimo primer bilo Jelene ili Miroslava. Priznajem da sam do Jelenine price mislila da je nemoguce doziveti onako nesto.

Ako se ogranicimo (uopsteno) samo na svakodnevne probleme, ne valja za nas same.
Nase drustvo, tj. nadlezni i onako su poznati po reakcijama post factum.
Uzmi primer neke saobracajne nesrece, na primer... Ukoliko nije ekstremna (sa nekoliko poginulih) reakcija nema.

Citat:
Ukoliko u Srbiji zaista postoje ljudi koji zrtvuju porodicni odor da bi zaradili, to je verovatno toliko mala grupa da se i ne moze nazvati grupom, vec pojedincima.
Isto mislim. Mada, pazi, ta mala grupa onda operise po agencijama, a predstavlja se clanom velike grupe, ne bi li zaradila na sankciji. Time se izgradjuje nepoverenje na relaciji stranka-agent. Mala grupa radi na tom nepoverenju.
Citat:
Sevkusic
Laughing

Citat:
Kako rekoh, meni ideja za nekoga ko je porodican covek deluje skroz neverovatno – vratiti se sa odmora posle nekoliko dana potezanjem mnostva veza, a zatim potucati mesecima po agencijama, inspekcijama i televizijama... A cak i da takvi postoje, zasto NJEMU takvo pitanje, u vrlo licnoj formi?? Moj bi odgovor na takvo nesto bio daleko manje prijatan od njegovog – uvredilo me i ovako na daljinu...
Nije klasican razgovor, zato mislim da ne bi trebalo da bude mesta za uvrede.
Kada voditelj pita, tu nema prvog lica, pitanje nikada nije u prvom licu. Novinar pita u ime gledalaca, naroda, ne u svoje ime.
Verujem da se je u mnogima od nas gledalaca javila zelja da ga pitaju isto.

Kakve veze ima sto je porodican covek? Zamisli kada politicarima, koji su svi multi porodicni, novinar ne sme da postavi skakljivo pitanje a da ih ne uvredi.
Mislim da tu uvredama nema mesta, jer, da ponovim - novinar ne treba da ima JA kad pred kamerama pita.
Citat:
Moram ukratko da se ponovim – emisija je upravo pokazala da preventive u ovom slucaju NE MOZE BITI. Jer koji god kriterijum da odaberes (cenu aranzmana, renome agencije...), nista ne predstavlja garanciju. Citanje ugovora i otvaranje cetvorih ociju te NECE SPASITI, rekla je emisija. Jedina poruka iz svega, barem gledaocu kao ja, bila je “lele, kakav zesci haos i nezasticenost turiste kod nas...”
Vise nepostovanje nego nezasticenost, sto mu na isto dodje, saglasna.
Ali to ne znaci da turista ne moze i sam sebe da zastiti od nezasticenosti. Na tu preventivu mislim.
Ako se detaljno upozna sa ugovorom koji mu se nudi, odgovornost je i na njemu, ne samo na agenciji.
Zato mislim da je emisija imala poruku za turiste, jer poruka postoji. Ali nije imala poruku za prevarene turiste, jer je nije ni mogla imati zbog zakona koji su na snazi, a sto je i gospodja iz inspekcije priznala.

Preventiva je poruka za turiste uopste, i za one koji to planiraju da budu.
Poruka o kojoj ti govoris odnosi se na prevarene turiste.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!