NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Omladinske radne akcije

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Omladinske radne akcije
Autor Poruka
violeta
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jun 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Jun 09, 2008 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da bi bilo zanimljivo da u jednoj emisiji govorite o omladinskim radnim akcijama na koje su odlazili mladi širom bivše SFRJ. Danas ne postoji ništa slično tome. Da li su se ljudi toliko promenili da ih ništa ne zanima osim novca? Jesu li mladi toga vremena bili u zabludi? Da li su ORA bile ekonomski isplative? Eto, toliko... Postoji i sajt, tj. forum na kom se sastaju bivši akcijaši i gde evociraju uspomene.
http:/bilten-ora-sfrj.com

Gost u emisiji mogao bi biti osnivač pomenutog foruma. I svakako trebalo bi da gostuje i neko ko bi mogao da prokomentariše (a još bolje ukoliko raspolaže činjenicama) ekonomsku isplativost ORA.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 09, 2008 11:39 pm Odgovoriti sa citatom

i ja bi sad radio za dz kad bi znao da me kuci ceka pun frizider i avionska karta za kubu recimo...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 1:24 am Odgovoriti sa citatom

vlaky ::
i ja bi sad radio za dz kad bi znao da me kuci ceka pun frizider i avionska karta za kubu recimo...

Ja ne bih ni tad Smile Pun frižider i karta za ko zna gde su normalnom čoveku normalne stvari... Al pošto mi sada nemamo ni to Exclamation, ne bih ni pomišljala da sadim državi drveće i cvećke za manje od 2000eu, recimo...

Licemerna mi je ova tema.

Ostavite nostalgiju u vašim glavama, a nas pustite da se borimo za ovaj pun frižider koji vlaky pominje Wink Da su naši roditelji živeli onako kako mi sad živimo i kako smo živeli, ne bi vam tad od tih radnih akcija ni "R" bilo!

Citat:

Da li su se ljudi toliko promenili da ih ništa ne zanima osim novca? Jesu li mladi toga vremena bili u zabludi?

Znaš kako... novac ima više konteksta... u jednom može biti snobizam, kad devojka plače zato što joj se "Eva Peron" šnalica ne slaže sa "Via Spiga" cipelama, a takođe postoji i onaj sindrom "praznog frižidera". U ovom drugom kontekstu, jako je licemerno pitati "da li su se mladi toliko promenili da ih ništa ne zanima osim novca". Pa jesu. U prirodi čoveka je da se bori da ne crkne gladan Smile

Omg, omg... kakva tema... Rolling Eyes

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 6:01 am Odgovoriti sa citatom

Za violetu, nisi se prevarila , ljudi su se promenili....

Licemernost neda da se popularise nesto sto ce mentalno i moralno vezati za sebe jos ponesto iz proslih vremena, i degradirati duhovne i ljudske vrednosti novog sistema.....

Ispiranje i klistiranje mora da se obavi do kraja....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 7:58 am Odgovoriti sa citatom

Violeta,draga,mnogo toga se promenilo,prvenstveno ljudi...
Sada je nepojmljivo za vecinu,da zelis za nekoga da uradis nesto za dz samo zato sto se ti tada osecas bolje...a kamoli da se ide na radne akcije.Mozda bi se iz cele drzave i skupila grupica ljudi,verovatno bi.Jer jos uvek ima po meni i normalnih,kad kazem po meni,opravdavam tvoj stav,i ne bi mi smetalo da me okolina lampira zbog te "ludosti"jer me misljenje sitnih dusa apsolutno ne zanima.Malo ko moze da razume lepotu davanja,zbog svog licnog zadovoljstva.

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 10:16 am Odgovoriti sa citatom

vlaky je jedno vreme bio najvredniji akcijas ovde ...stalno je raznosio gajbice piva po forumu...sad svi cekamo da otvori neku besnu forumsku diskoteku Wink

Pa, nekad su ljudi dozivljavali drzavu kao svoju, ali kad se drzava izvrgne u hijerarhiju korupcije, kad te godinama cerupaju svi sluzbenici te drzave kako ko stigne, ideali se negde zagube...

Radeci na ORA davao si doprinos sopstvenom narodu i drzavi. Mislim da su to bila lepa vremena. Da li ce se vratiti? Ne verujem...

Komunizam podrazumeva zrtvovanje za ideale, za ideje, za grupu, kapitalizam je koliko para toliko i muzike...

Kad sam ja bio klinac ORA su vec bile prevazidjene.. tad svakako ne bih ni zeleo da ucestvujem na tako necem... sad mislim da je to lepo iskustvo za one koji su ga imali

Inace sto se tice Jasine primedbe, ORA i nisu za one koji sami sebe izdrzavaju, one su bile za omladinu koju izdrzavaju roditelji... za srednjoskolce ...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 11:22 am Odgovoriti sa citatom

sirena ::
Jer jos uvek ima po meni i normalnih,kad kazem po meni,opravdavam tvoj stav,i ne bi mi smetalo da me okolina lampira zbog te "ludosti"jer me misljenje sitnih dusa apsolutno ne zanima.Malo ko moze da razume lepotu davanja,zbog svog licnog zadovoljstva.

Sad se delimo na normalne i nenormalne... Smile Lepota davanja... Smile ih, sva sam se naježila Very Happy

sirena ::

Inace sto se tice Jasine primedbe, ORA i nisu za one koji sami sebe izdrzavaju, one su bile za omladinu koju izdrzavaju roditelji... za srednjoskolce ...

zar nije i za studente? Svejedno, pomenio si čerupanje od strane države i to je to... Politika u ovoj zemlji je učinila svoje... da se njome bave svi od 7 do 77... to po meni, nije normalno stanje u društvu.
Sigurno da bi bilo lepo animirati mlade na ovaj način, ali čisto zbog rekreacije, hobija... a ideali su u ovoj priči licemerni, i dalje tako mislim.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 54

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 11:30 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
kad te godinama cerupaju svi sluzbenici te drzave kako ko stigne, ideali se negde zagube...
...tacno...samo sto su ljudi dozvolili da izgube i dusu...
Citat:
Kad sam ja bio klinac ORA su vec bile prevazidjene.. tad svakako ne bih ni zeleo da ucestvujem na tako necem... sad mislim da je to lepo iskustvo za one koji su ga imali
nisam ni ja ucestvovala...ali se zacudim kada za nekoga nesto ucinim bez da to merim na tas,ko je koliko meni ucinio,ispadnem smesna...mada me to kao sto rekoh bas ne dira.Poenta je u tome da je malo ko danas spreman nesto uciniti za nekoga,da tu nema neku licnu korist,ili ako u blizoj perspektivi taj drugi nece uzvratiti uslugu...tuzno...
Malo sam mozda otisla van teme,ne mozda vec sigurno. Jednostavno me je tema podsetila na sve veci nedostatak ljudskosti i osecaj za drugoga.

"Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."
Albert Einstein
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 11:30 am Odgovoriti sa citatom

Jassa ::

zar nije i za studente? Svejedno, pomenio si čerupanje od strane države i to je to... Politika u ovoj zemlji je učinila svoje... da se njome bave svi od 7 do 77... to po meni, nije normalno stanje u društvu.
Sigurno da bi bilo lepo animirati mlade na ovaj način, ali čisto zbog rekreacije, hobija... a ideali su u ovoj priči licemerni, i dalje tako mislim.

ideali nisu bitni...

kuca u kojoj zivis postaje tvoj dom tek kad ulozis izvestan trud u nju. U SFRJ kao drzavi se na neki nacin osecao taj topli duh doma, sada ga nema. Nestao je kad su politicari postali sebicni i narcisoidni, narod postao opsednut politikom, a drzavni aparat postao isuvise korumpiran na svim nivoima.

bitno je da se kao sto kazes klinci animiraju i usmere na to da rad vide kao nesto pozitivno... dakle kao rekreacija/hobi/zabava i nesto lepo i korisno za sve u isto vreme...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 10, 2008 11:53 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Jednostavno me je tema podsetila na sve veci nedostatak ljudskosti i osecaj za drugoga

e pa ako se na taj nacin dokazuje ljudskost,onda mi nismo ljudi vec 20godina Shocked

danas ni najrodjenijima nista ne cinimo tek tako,a kamoli nekom drugom...sto kaze hm to su bila druga vremena,komunizam,"svi za jednog jedan za sve" Laughing,u kapitalizmu ljudi postaju masine,nemaju vremena da odu u wc,to je vec izgubljena para,vreme je novac... sto je po meni totalno pravedno,mozda surovo,ali na mestu...

Citat:
vlaky je jedno vreme bio najvredniji akcijas ovde ...stalno je raznosio gajbice piva po forumu...sad svi cekamo da otvori neku besnu forumsku diskoteku

vlaky je bio profesionalni VK nosac gajbica Smile ,ne akcijas..

Citat:
bitno je da se kao sto kazes klinci animiraju i usmere na to da rad vide kao nesto pozitivno... dakle kao rekreacija/hobi/zabava i nesto lepo i korisno za sve u isto vreme...

Samo tesko je naterati danasnju mladez da radi,plate su slabe,ali ipak kad znas zasto radis,ili kad nemas izbora pa moras,onda te ne zanima kolika ti je plata,radis zato sto moras...a danasnjoj omladini je malo 200e mesecno od recimo posla u prodavnici ili tako nesto...
Najbolja satisfakcija je novac svakako,a u vreme ORA ljudi su novca svakako imali,pa su im akcije dolazile kao prilika za druzenje,za ojacavanje zajednistva itd...
Ovde se takve stvari nikad nece ponoviti,mora neko da usadi narodu ono sto je uspeo tito,bratsvo,jedinstvo itd...
U danasnjem kapitalistickom uredjenju to bi bilo gubljenje vremena i novca...

Citat:
ali se zacudim kada za nekoga nesto ucinim bez da to merim na tas,ko je koliko meni ucinio,ispadnem smesna...mada me to kao sto rekoh bas ne dira.Poenta je u tome da je malo ko danas spreman nesto uciniti za nekoga,da tu nema neku licnu korist,ili ako u blizoj perspektivi taj drugi nece uzvratiti uslugu...

to je tacno,samo nisu svi takvi..i to je cini mi se posledica poremecenog sistema vrednosti....

to mi se gadi,to je fuj,da te neko posmatra kroz korist,da te muze ko kozu ako si glup,da meri da li ces mu vratiti istom merom ako ti nesto ucini..to nisu ljudi,to su zveri....takve gledam da izbegavam u sirokom luku,cim vidim neiskrenost i proracunljivost gubim se sto dalje...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Lepljiva: Ljudi koje biste voleli da vidite u emisiji Eric Cantona Pet Nov 26, 2010 8:46 pm  Pogledaj zadnje poruke
10 stvari koje bi trebalo da znate o cigaretama. Eric Cantona Pet Nov 09, 2007 1:22 pm  Pogledaj zadnje poruke
Spisak repriza koje ce se emitovati tokom letnje pauze! Eric Cantona Uto Jul 10, 2007 9:42 am  Pogledaj zadnje poruke
Birajte emisije koje ce se reprizirati tokom letnje pauze 07 Eric Cantona Pon Jul 09, 2007 8:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Bolesti koje češće ostaju bez prave dijagnoze Eric Cantona Pet Maj 25, 2007 5:32 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!