NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Omladinske radne akcije

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Omladinske radne akcije
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Jun 23, 2008 4:04 pm Odgovoriti sa citatom

ORA je imala za cilj dalje ucvrscavanje i homogenizovanje jednoumlja jednom dugorocno gledano opasnom ideologijom.

Ako za cilj uzmemo drustvene vrednosti: Druzenje i priznanje pojedinaca kroz postignute uspehe onda ti uslovi postoje danas:

- Druzenje: Mladi izvidjaci, sportski klubovi (amateri, profesionalci), KUD-ovi cak i parohije parohije
- Priznanja: Okaci kriticne parametre koja drustva moraju da ostvare i eto pojedinaca koji se mogu odlikovati na osnovu rezultata na delu, najbolji primer su sportisti, KUD-ovi...itd.

ORA se pre svodila na druzenje kroz ideoloske motive i ujedno koriscenje besplatne radne snage za realizaciju projekata kako bi rezim bio sposoban da pokaze neke rezultate koji su putem dobro smisljene propagande napumpani, nazalost je dodatna vrednost realizacije neretko ogroman znak pitanja; postignuti prividan i kratkorocan socijalni mir je rezultirao najzad u duboku ekonomsku krizu tokom 80-ih i raspadom jugoslovenske federacije. Pojedine republike nisu vise zelele da zive pod ideologijom koja je izgubila bitku konkurentnosti sa alternativnom koju tek poslednjih godina priznajemo mi kao Srbija.

Danas takodje postoje takvi projekti ali se rade kroz Nacionalni Investicioni Plan i organizuju se javni radovi. Tako se vodi evidencija dodatnoj i dugorocnoj strateskoj vrednosti izabranih projekata, o visini investiranog kapitala (ROI - Return on Investment), o troskovima .... kako ne bi buduce generacije, nasu decu i unucice nepotrebno zaduzili kao sto je to delimicno ucinila ORA. Ujedno se javnim radovima ne radi za dzabe nego se obezbedjuje jedan socijalni minimum za najugrozeniji socijalni sloj koji nije konkurentan na trzistu rada.

Od ORA-e je drustvo evoluiralo veoma dugim procesom do drustveno korisnog modela koji nam je na raspolaganju danas ukoliko umemo da se efikasno organizujemo.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Ćiro
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jun 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 23, 2008 6:12 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
Pojedine republike nisu vise zelele da zive pod ideologijom koja je izgubila bitku konkurentnosti sa alternativnom koju tek poslednjih godina priznajemo mi kao Srbija.

Danas takodje postoje takvi projekti ali se rade kroz Nacionalni Investicioni Plan i organizuju se javni radovi. Tako se vodi evidencija dodatnoj i dugorocnoj strateskoj vrednosti izabranih projekata, o visini investiranog kapitala (ROI - Return on Investment), o troskovima .... kako ne bi buduce generacije, nasu decu i unucice nepotrebno zaduzili kao sto je to delimicno ucinila ORA. Ujedno se javnim radovima ne radi za dzabe nego se obezbedjuje jedan socijalni minimum za najugrozeniji socijalni sloj koji nije konkurentan na trzistu rada.

Vi kao Srbija,ali u Holandiji
zaduzila je Tebe ORA,ali auto-putem Bratstvo-Jedinstvo,koji je upravo ova smrdljiva Evropa najvise koristila,i koristi,zaduzila te ORA prugama Samac-Sarajevo,Brcko-Banovici i Beograd-Bar,zaduzila te ORA mnogim objektima i fabrikama od Jesenica do Djevdjelije,da ne nabrajam,mozda ces se sam sjetiti necega.
znas da ovamo vise nije jednoumlje,vladaju isprani mozgovi,to je prava stvar,sto si kidnuo tamo,pa sad iz Holandije popujes o izvidjacima i kud-ovima...
daj nesto o NVO-ama jer one sad vladaju bivsim YU prostorima i volonterima,lep izraz,nisu vise 'dobrovoljci',pohvali ih malo
ili,ipak najbolje da ti ostanes tamo i gledas onaj vetrogenerator,vrti li se u levo ili u desno
Saša,Saša

dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Jun 23, 2008 6:48 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
,sto si kidnuo tamo,pa sad iz Holandije popujes o izvidjacima i kud-ovima...

ciro, na sta ovo lici Confused Confused
ne videh u sasinom postu da te je prozvao ali nacin na koji ti branis svoju ideologiju je malo neprimeren...btw. sasa nije kidnuo...rodjen je i odrastao u holandiji a u srbiji i za srbiju je svim srcem Smile Smile
da...sasu je ora toliko zaduzila da su njegovi otisli u holadniju da ne bi radili za dz na orama Wink Smile

ore...aha...sve ili nista Wink Smile

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Ćiro
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 23, 2008 8:35 pm Odgovoriti sa citatom

a evo jos jednog Holandeza,urednik foruma
jos bolje,kad je vec rodjen tamo,sto popuje o necemu o cemu nema pojma

Poslednji put izmenio korisnik Ćiro dana Pon Jun 23, 2008 8:39 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Jun 23, 2008 9:02 pm Odgovoriti sa citatom

U vreme 70-tih i pocetkom 80-tih bili smo u fazonu "racunajte na nas" SFRJ je svima bila voljena otadzbina, trcali smo za stafetama, isli po raznim kruzocima, i jednostavno za drugo nismo ni znali. Sto su sad NVO tada su bila ta pomenuta udruzenja ili kako su se vec zvala. Pa i te spiskove ko ce da ide na radnu akciju (jer uvek je bilo visak prijavljenih) pravio je neki drug omladinac, u bilo kojoj omladniskoj organizaciji glavnu rec je vodio neki drug omladinac i svuda je morala da se proteze parola Tito-Partija omladina akcija i to je po meni zloupotreba omladine, mada mozda tada nismo ni razmisljali o tome. Ne ulazim u to da je mnogima bilo lepo, naravno bilo je druzenja i ljubavi i svega ali to nije nacin da se gradi zemlja. Nismo bili svesni kakav se crni oblak nad nam nadvio a mi se kunemo Titu i partiji i gradimo zemlju. Opet kazem ako se izuzme politika a tesko kome je bilo lepo bilo je lepo, i ja sam hteo jednom da idem ali nisam zbog nekih okolnosti...

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 24, 2008 8:54 am Odgovoriti sa citatom

Ćiro ::
a evo jos jednog Holandeza,urednik foruma
jos bolje,kad je vec rodjen tamo,sto popuje o necemu o cemu nema pojma

Hvala Vlaky sto si stao na strani snajke holandjanke.... Cool

@Curan:
Holandjanku mi ne diraj Mad , za mene piši šta ti volja, bice mi zadovoljstvo ako ti na taj nacin olakšam savladavanje bolne istine:

- Autoput B&J...to bio autoput? Sad jeste ali se tako vise ne zove, evropa ga koristi, evropa ga popravila, izgradila kao pravi autoput do kraja sa svim detaljima koje cine moderni autoputevi po vazecim medjunarodnim standardima za infrastrukturu. Ako ga Evropa koristi, to nije problem, niko ne brani nama da ga vise koristimo a pravo pitanje je zasto to nije tako?

- Pruga BG - Bar, nasmeja me Very Happy ....ostala bi jos 100 godina takva ili neupotrebljiva da je ta ideologija nesrecom prezivela. Nedostaci ORA su ovde vidljivi, uradjena pruga, a gde je zavrsetak posla, naprimer osigurani prelazi sa rampama...Pruga je ICE ili TGV linija, koja bi u roku 24 sata bar 12 puta (6 povratnih) se mimoisla sa jednim 'Cirom' JZ.....

- Fabrike od Jesenica do Gevgelije, odlicno, a sta mi imamo od toga kad i danas ne znamo dali smo 'bratski' podelili nasledstvo, a nasledstvo bez trzista je krš za otpad istorije. Da je ista od toga bilo uspesno bilo bi profitabilno i imalo bi trziste, bilo bi konkurentno.

Tvoja licna stvar da kudiš sistem slobodne trgovine i slobodnog trzisnog privredjivanja ubedjenjem u jednu dokazano iluzornu ideologiju. Konkurencijsku bitku je izgubila ta ideologija u samom startu jer nije vodila racuna o faktoru 'covek' i teorija time nije bila izvodljiva u praksi.

ORA je imala sigurno jednu dobru osobinu, imala je koliki toliki uticaj na povecanje nataliteta Cool .

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
Ćiro
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 24, 2008 10:04 am Odgovoriti sa citatom

Autoput
zaboravljas da su ga evropljani sa nato-om rusili pa sad nesto kao popravljaju,Saša Saša
Beograd-Bar
zaboravljas da je pruga u saobracaj pustena 1976 godine,i bila je o.k. a upropastavanje iste je zapocelo pocetkom 90-tih Saša
Fabrike
znam da vas tamo,van ovih prostora interesuje samo nasledstvo,sve je bilo profitabilno i imalo je trziste do 90-tih,bili smo trn u oku smrdljivoj zapadnoj evropi i americi,nadam se da ce i oni vrlo brzo okusiti ovo sto mi kusamo vec 20-tak godina,i jos gore
Covek
pa dje ti nadje da pricas o faktoru covek,pa tamo dje ti zivis to ne postoji,ti si tamo jedan obican broj,zato i navracas ovamo da nam malo popujes,jer tamo nemas kome a ni sa kim Saša Saša

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 24, 2008 11:08 am Odgovoriti sa citatom

Autoput
zaboravljas da su ga evropljani sa nato-om rusili pa sad nesto kao popravljaju,Saša Saša

Od kako znam za taj pravac Zagreb - Beograd on je bio kao porusen i to od Jesenica do Gevgelije, nije bio potreban NATO, to je uradila tadasnja ideologija. Jedino se matori nesmetano provozao u Mercedesu Kabrioletu onako propagandno sa sve belom uniformom. Nemoj mi molim te pricati o tom socijalistickom dostignucu, nakon toga su toliko dugo gradili pravi autoput da se pitam ko je mogao imati takav obraz. Od 10 radnika, 9 se podnimi na lopatu a jedan rinta za sve njih, to sam licno svojim ocima gledao....alo...budi bar malo realan. Vidi koliko se muce da 'probiju' vojvodjansku ravnicu od 1945 do danas se radi autoput od nekih 200km pod rezijom drzave.

Beograd-Bar
zaboravljas da je pruga u saobracaj pustena 1976 godine,i bila je o.k. a upropastavanje iste je zapocelo pocetkom 90-tih Saša

1976 je saobracaj na prugama u evropi i kroz alpe naprimer bio bar 2 puta brzi....

Fabrike
znam da vas tamo,van ovih prostora interesuje samo nasledstvo,sve je bilo profitabilno i imalo je trziste do 90-tih,bili smo trn u oku smrdljivoj zapadnoj evropi i americi,nadam se da ce i oni vrlo brzo okusiti ovo sto mi kusamo vec 20-tak godina,i jos gore

Ne interesuje nas starudija. Volkswagen se povukao iz Kragujevca jer je shvatio da mora toliko da izmeni da se vise isplati investirati u novu montazu/fabriku.... Ne znam odakle ti to da je nesto profitabilno ako se krpe gubici socijalistickih mega firmi novcem iz budzeta odnosno novcem poreskih obveznika Srbije i kreditima sa zapada, koje danas vi i vasa deca vracate za nesto sto je pod stecajem ili sto vise ne postoji kao kapitalni objekat...Ne znam o kom trzistu govoris kad ga nije bilo, da je bilo ne bi bilo ekonomske krize od 1980 do 1992, nakon toga slede ratni pohodi i sad, danas 2008 se treba zasukati rukave i raditi....Cinjenice govore dovoljno.

Covek
pa dje ti nadje da pricas o faktoru covek,pa tamo dje ti zivis to ne postoji,ti si tamo jedan obican broj,zato i navracas ovamo da nam malo popujes,jer tamo nemas kome a ni sa kim Saša Saša

Jer si bio da proveris dali postoji ili ne postoji.......To je tvoj licni dozivljaj i kao takav je subjektivne prirode i zato se ne moze izvuci verodostojan zakljucak. Meni su ljudi dragi nezavisno od vere, krvnih zrnaca, zavisno od karaktera coveka, meni su holandjani jednako dobri kao srbi ili eskimi. Ovim tvojim stavovima dokazujes da ti ne spadas u tu grupu, ljudi koji na ovaj nacin ispoljavaju mrznju ne mogu biti u mom drustvu. Kad budes postigao nesto korisno merljivim rezultatima na delu za Srbiju ili neposrednu okolinu gde zivis onda je javi, ovako tvojim bezobraznim recnikom neces moci dobiti postovanje. Faktor 'covek' beše..jer tako?

pera
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 24, 2008 1:24 pm Odgovoriti sa citatom

Draga gospodo, vidim da je diskusija otišla u smeru koji ne vodi nigde. Nigde taman kao ni vaše viđenje prošlosti, sadašnjosti a bogami i budućnosti. Za oproštaj reći ću vam samo još par stvari koje sam propustio napomenuti do sada.

Kao prvo ORA su, iako su bile snažno protkane tadašnjom ideologijom, bile ipak jedna višestruko dokazana životna škola za ogroman broj mladih ljudi. Pa većini nas koji smo učestvovali na ORA to je bio maltene prvi ozbiljniji događaj u životu koji smo svojevoljno i samostalno odradili. Iskustva takve vrste za mlade uvek su dragocena. A ideologije ima i danas, zar ne? Pa vaše mišljenje bilo bi makar malkice drugačije da smo u poslednjih 15-tak godina uvezli ideologiju npr. sa Antarktika umesto iz Amerike.

Sledeće što bih naglasio je da smo mi učesnici na ORA, koliko god to danas zvučalo neverovatno, svojim radom pošteno odradili troškove svog boravka. Nije bilo džabe kako većina misli. Džabe je bila samo zabava i to na mnogo zdravije načine nego danas.

Omladina je kroz ovaj vid društvenog angažovanja zadovoljavala svoju potrebu za društvenom afirmacijom, svako u meri koju je smatrao potrebnom. Danas kad omladinac hoće da bude "drug gospodin" mora da postane u najmanju ruku aktivista ili PR neke stranke pa da blati druge "drugove gospodu" da bi se afirmisao. Nimalo privlačno zar ne ?

Ideja okupljanja omladine na jednom mestu radi druženja i zajedničkog obavljanja određenih aktivnosti nije ni nova a ni prevaziđena. Čak šta više ova ideja prevazilazi ideološke razloge. Setite se samo vi koji glorifikujete kapitalizam da postoje letnji kampovi i slične stvari. Zašto bi onda njihovo nešto bilo dobro, a isto takvo nešto naše loše?

Evo za kraj jedan drugarski pozdrav za sve vas: Z D R A V O, ZDRAVO-ZDRAVO-ZDRAVO !!!

Pozdravlja vas jedan sasvim obični Pera

P.S. Mislim da bi 90% vas koji ste negativno nastrojeni prema ORA promenilo mišljenje samo kad bi imali priliku da jednom probate Cool

Ćiro
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jun 24, 2008 1:34 pm Odgovoriti sa citatom

Saša
rekao sam ti sasvim dovoljno stvari,fakte,koje ti ne prihvatas,to je tvoje pravo,ne mogu ti pomoci,sve je fino kad se gleda otud,samo ti i dalje masi zastavom,tako ces pomoci srbiji,koju ustvari i ne volis,ja sam postigao nesto sto ti neces moci ni da sanjas,zivio,radio,izmedju ostalog i na radnim akcijama,u onoj drzavi na koju pljujes ili na ono sto je tamo uradjeno 70'tih i 80'tih
normalno da su i meni ljudi dragi ali oni koji me ne bombarduju,koji mi ne postavljaju granice na svaki cosak,vidis to ti nisi prosao a treba da prodjes,pa da se onda javis da nam kazes utiske,ovako,pricas napamet,bubas
hej haj brigade

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeci
Strana 11 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Lepljiva: Ljudi koje biste voleli da vidite u emisiji Eric Cantona Pet Nov 26, 2010 8:46 pm  Pogledaj zadnje poruke
10 stvari koje bi trebalo da znate o cigaretama. Eric Cantona Pet Nov 09, 2007 1:22 pm  Pogledaj zadnje poruke
Spisak repriza koje ce se emitovati tokom letnje pauze! Eric Cantona Uto Jul 10, 2007 8:42 am  Pogledaj zadnje poruke
Birajte emisije koje ce se reprizirati tokom letnje pauze 07 Eric Cantona Pon Jul 09, 2007 7:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Bolesti koje češće ostaju bez prave dijagnoze Eric Cantona Pet Maj 25, 2007 4:32 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!