NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Teror mladosti: sibicarenje sa godinama

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Teror mladosti: sibicarenje sa godinama
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 1:18 pm Odgovoriti sa citatom

Večeras od 22h.

Gošće:
Ljiljana Lašić
Ružica Sokić
Olga Stojanović
Vanja Govorko
Milka Drezgić

Edit:

Ipak Kljuca nece biti veceras... Ne pitajte nista... Confused

Pregled emisije

Ljiljana Lašić (glumica):

- Plašim se starosti, jer ona donosi i nemoć, i sporiji pokret, i rezimiranje čitavog svog života.
- Muškarcima je neuporedivo lakše, jer se njima starost oprašta. Ženama starost niko ne oprašta.
- O izvesnim godinama na jedan način govore lekari, sa stanovišta stručnjaka. Na drugi način govore žene koje su sve to osetile na svojoj koži.
- Cela planeta, inače stara, podređena je mladosti. Pritisnuti smo da dugo ostanemo mladi, pribegavamo svemu i svačemu da to uradimo.
- Mozak ne možete ni da operišete, niti da napuderišete. Zato možete da se obrazujete. Starost je pravo vreme za obrazovanje.
- Upravo me je klimaks naterao da promenim svoje zanimanje. Sada pišem drame.
- Najbolje utočište mi je obrazovanje. Celog života su mi govorili da sam lepuškasta, i rekla sam da ću sada pokazati da sam i pametna.
- Iako sam sa 50 izgledala kao da imam 40, i sebe smatrala mladom, doživela sam da mi mlada kolegenica kaže: "ćuti babuskero!"
- Imala sam 52 godine kada sam igrala majku Vesne Čipčić. Razlika između Vesne i mene je samo 8 godina.
- U svojoj 52-oj sam shvatila da više nisam mlada. Kada su mi rekli: "Ajde baba vozi auto, šta stojiš tu na semaforu"! Baba ovde, baba onde - i ja se stvarno osećam kao baba.
- Glumcima je strašno kad stare zato što su ostali snimci kad su bili mladi. Često doživim da mi na pijaci kazu: "jao što si propala", jer gledaju serije koje se repriziraju. Sebe ne vide.
- Dešava mi se da policijac koji me zaustavi gleda moju vozačku dozvolu, i čudi se da baba vozi više nego što on ima godina. Ali meni to uopšte ne smeta. Smeta mi što sam nepotrebna.
- Kod nas je 'baba' postala žargon.
- Po ličnom iskustvu, 53. godina predstavlja taj lom i polom zene. Nije tu više bitno da li imate bore ili staračke pege, već gest.
- Nije važno živeti i preživljavati. Važno je kvalitetno živeti. Nažalost, starost ne daje tu mogućnost.
- Zbog svega što se događa oko nas, zbog tog terora mladosti, lepote i mršavosti, vi ste potpuno izgubljeni kada pređete pedesetu.
- Ima silnih lepotana iz Madere i Kluba književnika koji su danas očajnici i koji farbaju svoje kose.
- Teško je u starost ući sa mladalačkim navikama. To je nedopustivo, takvi ljudi su užasno nesrećni ljudi.
- Zašto bih ja sada dala tu katarzičnu misao koju sam godinama dobila, a da bih opet bila mlada?
- Starosti niko nije izbegao u životu.
- Čovek mora sebe da pripremi za momenat koji se zove pozno doba.
- Meni je žao i mladih ljudi. Danas su postavljene norme da dosegnete određeni obim struka, da napumpate grudi,... Volim što nisam mlada u ovo vreme. A inače bih strašno volela da sam mlada.
- Fatalnost nije samo stvar mladosti, često je i stvar starosti.
- Za razliku od nas, u američkoj administraciji polovina sekretarica ima više od 60 godina, jer imaju Zakon o starosnoj diskriminaciji po kome starom čoveku morate da obezbedite da 4 sata radi.
Ključna reč: Obrazovanje, uz koje automatski ide i zdravlje. Treba se obrazovati do kraja života.

Ružica Sokić (glumica):

- U svom pravom životu, u pozorištu, ja sam počela kao baka, mama, tetka, strina,… Tako mi starost uopšte nije strašna.
- Plašim se samo toga da ne dođem u neku negativnu fazu kada neću strasno želeti da radim. Plašim se da me mozak i pamćenje ne izdaju. Plašim se onih koji mi ne omogućavaju da radim ono što mogu, a ja još uvek mogu da radim.
- Volela bih da budem stara i zdrava, jer se uopšte ne plašim starosti.
- Svaka čast ženi koja nema kompleks da zavede mlađeg muškarca.
- Teror mladosti vrše oni koji su gospodari naših života i naših sudbina.
- Samo jednom sam doživela da me mlada kolegenica pita zašto se guram da igram sa 60 godina. Nisam se uvredila što mi je rekla da imam 60, već što ja tada nisam imala toliko godina.
- Patnja je kada ste diskvalifikovani zbog svoje krštenice.
- Skandalozno je kada se pravo na rad oduzima ljudima za koje kažu da su stari.
- Nikada nisam bila lepa, i toliko propatila zbog toga u mlađim danima. Gubila sam uloge jer su mi govorili da nisam fotogenična.
- Meni godine zapravo lakše padaju. Samo da me zdravlje posluži.
- Bilo je i gorih vremena od ovog sadašnjeg. Nevenka Urbanova, Marica Popović, Dara Milošević, Anka Vrbanić - iako su bile dive Narodnog pozorišta, penzionisane su dekretom kad su napunile 50 godina.
- Diksriminacija godina postoji oduvek.
- Ja sam borac, jedna vrsta gladijatora. Celog života sam se borila i nikada mi nije bilo lako. Ali sam još uvek u ringu.
- Ne želim da budem negativna. Želim da nađem lepotu, dobrotu, saosećanje.
- Lepota je unutrašnji sadržaj. Prava lepota je u obrazovanju, u sposobnosti. Spoljašnost je prolazna.
Ključna reč: Sačuvati pozitivan pogled na ljude, život i dobrotu. Saosećati sa ljudima. Boriti se da pronađete sadržaj u zivotu, i u lepoti.

Olga Stojanović (pisac):

- Na mojoj listi strahova, strah od starosti mi je odmah posle straha od lifta. Kad god siđem liftom u podrum, setim se koliko imam godina.
- Žena zanemari svoj seksualni život onda kada se više ne pali na sebe. To nastaje onog trenutka kada vrlo dobrom pincetom, pod velikom dioptrijom, iščupate jednu malu, sedu dlačicu sa brade.
- "Samo jedna uvreda za ženu je veća od one da je seksualni objekat, a ta je da to više nije" (Kundera).
- Jednom, vrlo zadovoljna svojim izgledom u nekoj 55-oj, krenem na neki sastanak, a tetovirani dvadesetogodišnjak, sirovina jedna mi kaže: "Ajde baba"! Okrenem se ja, da vidim ide li možda neka starica iza mene, kad ono - prazna ulica.
- Intelektualka bi u jednom času dala svu svoju intelektualnost, a za ispunjenje virtuelne želje koja se zove: vrati mi mladost, lepotu i privlačnost.
- Bolje je biti mlad, lep i pametan nego star, ružan i pametan.
- Oproštaj od lepote je krajnje lična stvar, ali je veliki problem. Ne samo za overene lepotice, glumice, filmske zvezde i manekenke, to je problem za svaku osobu koja je imala dignitet privlačnosti.
- Ne mogu da prihvatim nehat u vezi sa sopstvenim vitalnim, transparentnim, privlačnim izgledom.
- Moj bivši muž, stariji od mene, ima dete od 5 godina. Ja imam unuče od godinu dana.
- Onaj ko nije iskren, lagaće da je potpuno ravnodušan na biologističku prednost.
- Ako imate 50 i koju, a neko ko je vaš vršnjak ili je stariji se reprodukuje, vi imate i mali biologistički zazor.
Ključna reč: Kreativnost. Svako je nema, ali ona čuči u svakom životnom poduhvatu i danu.

Milka Drezgić (Institut za endokrinologiju):

- Po definiciji Svetske zdravstvene organizacije, starost počinje posle 65. godine.
- Želim samo da znam ko sam i da mogu da se krećem. Sve ostalo smatram fiziologijom koja je neminovna.
- Poučena životnim iskustvom, savetujem da nema potrebe za strah. Strahovi samo donose bolest, i tragediju.
- Što se manje plašite, to vam sve lagodnije prolazi.
- Svako životno doba je veoma lepo.
- Dok neke žene smatraju da je smak sveta u 45-oj, bakica koja dolazi kod mene na kontrolu u 92-oj veoma je vitalna i ničega se ne plaši. Štaviše, sebe smatra ženom koja može da komunicira sa svojom decom.
- Žao mi je kada vidim ženu sa 55 godina koja kaže da više nikome nije potrebna.
- Postoje žene koje u svojim sedamdesetim imaju redovne seksualne odnose. Nažalost, kod nas postoji primitivizam užasnih razmera pa je seksualna tema veoma tajnovita.
- Razočaram se kada žena kojoj su izvađeni jajnici i materica kaže da muž sa njom više ne komunicira, i da je ne smatra ženom pošto nema matericu.
- Seksualni život zavisi od nivoa hormona. Žene koje su pod hormonskom terapijom, bez problema vode seksualni život. Sa druge strane, one koje rano ostanu bez hormonske terapije imaju veliki problem.
- Menopauza je normalan period u životu svake žene. Nema žene koja nije ušla u menopauzu.
- Menopauza nije granica između mladosti i starosti, bez obzira što mogućnost za rađanje nestaje. Zar je samo rađanje suština života?
- Na našim terenima, menopauza nastupa između 48. i 51. godine života. Ali su problemi u kojima živimo doveli do toga da sve češće imamo osobe koje pre 30-te ulaze u menopauzu.
- Ako ne vidite nijedan cilj u životu, jako je teško reći šta je alternativa starosti.
- Čovek dok živi, mora da radi, fizički pre svega. Ali i psihički, da bi moždane ćelije terao da funkcionišu. U suprotnom, starost jeste ružna, užasna i teška.
- Menopauzu najčešće dobro podnose one žene koje su angažovane.
- Mnoge žene u menopauzi zalutaju kod psihijatra pa dobiju sedative, ili kod ginekologa koji ne znaju endokrinologiju i konstatuju da, pored muža i dece iza sebe, ženi hormoni nisu ni potrebni.
- Mi ne dajemo hormone da bi žena bila samo lepa. Dajemo ih da bi žena imala kvalitetan život. Ali, formiranje kvalitetnog života kreće od rane mladosti.
- Muškarac ipak u ženi gleda objekat za rađanje. Zato i jeste problematično da stara žena zavede mladog muškarca.
- Muškarci misle da dobar imidž njih kao zavodnika, i jedini cilj njihovog života jeste potencija. Čim im potencija popušta, oni traže tuđi krevet, jer će tamo biti bolji i tamo će se pokazati. Sa druge strane, kod žena to nije slučaj.
- Način na koji se ovde ophode prema starijima, u autobusu ili na ulici, stvar je nevaspitanja i primitivizma. U svetu se sasvim drugačije ponašaju prema starijim ljudima.
- Strancima nisu stari ni oni sa 90 godina. Kod nas se smatra da je takvima red da umru.
- Nije problem u starosti, koliko u društvu koje nas takvima smatra.
- Postoje stari ljudi i sa 18 godina. To su današnja deca koja sede ispred kompjutera ne družeći se ni sa kim.
- Prema istraživanjima, 2025. godine će društvo u Srbiji imati dominatnu populaciju žena između 50 i 60 godina.
Ključna reč: Bez strahova.

Vanja Govorko (psiholog):

- Plašim se samo bolesti i nezadovoljstva. Zato gledam da u toku života budem zdrava i zadovoljna, ne bih li u starosti bila ista takva.
- Ako vam neko kaze da ste babuskera, a pre toga vam je petoro ljudi reklo da lepo izgledate, vi ćete zaboraviti te koplimente i upamtiti samo ono ružno. To nam se stalno dešava u životu jer nas ružne stvari pogađaju.
- Čovek treba da radi na sebi i na svom samoosvešćenju. Mora da bude svestan svojih kvaliteta, godina i mogućnosti, da mu okolina ne diktira njegov život i njegov psihički sklop.
- Samo od nas zavisi da li živimo u svetu u kome nam okolina diktira.
- Ponekad je lepim ženama teže da nađu posao i da posle uspešne karijere uđu u neke druge vode. Ljudi ih gledaju prema onome šta su do tada radile, zato im je teško da dokažu neke svoje druge kvalitete.
- U trećem dobu postoje 2 vrste osoba: zadovoljne i nezadovoljne. Zadovoljni su našli novi sadržaj. Nezadovoljni samo kukaju, i samim tim njihovo telo klone, a oni su sve neprijatniji na izgled.
- Treba gledati prednosti starosti, jer se ne može kukati do kraja života.
- Meni su od početka govorili da sam stara. Zbog manekenstva kojim sam se bavila, ja sam u 23. godini već bila stara. Tako sam navikla na to da sam stalno stara.
- Bitan je stav prema svojoj moći ili nemoći u izvesnim godinama. Čovek treba da nađe sadržaj koji će ga voditi.
Ključna reč: Smirenost, i mentalna ravnoteža.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Pet Jul 11, 2008 2:05 am; Izmenjeno ukupno 4 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 10:14 pm Odgovoriti sa citatom

znaci mile ipak otkazao...eee... Laughing Razz

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pol: ?
Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 10:18 pm Odgovoriti sa citatom

Cekala sam od 10 do sad. Odgledala ubogu emisiju za dijasporu i kukumavcenje nad tuznom sudbinom Josanicke banje. Sad sam se naljutila (jer u gornjem levom cosku foruma I DALJE pise da je veceras) i sledeci put necu da gledam.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 10:20 pm Odgovoriti sa citatom

Evo tacne informacije tek sada, uz izvinjenje svima koji su cekali pred TV-om...

Utorak, 1. jul, od 22h, na RTS1

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
potraga
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 4
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 10:25 pm Odgovoriti sa citatom

Kajalena ::
i sledeci put necu da gledam.

i ja sam se naljutila, da znate Laughing Laughing Laughing

Sve je u životu prolazno moj druže...
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 10:30 pm Odgovoriti sa citatom

e super ja misleh da sam ga propustio, nisam bio kuci...bas vam hvala Wink Very Happy

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jun 30, 2008 10:33 pm Odgovoriti sa citatom

Eto, mislili su na Nenada, a vi se bunite Smile

jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jul 01, 2008 5:15 pm Odgovoriti sa citatom

U vecernjim pise da se Kljuc emituje veceras u 22:02h na RTS1

"Svoju snagu prepoznaćeš po tome koliko si u stanju da prebrodiš trenutak, jer trenutak je teži, strašniji i duži od vremena i večnosti!"
jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jul 01, 2008 9:07 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Evo tacne informacije tek sada, uz izvinjenje svima koji su cekali pred TV-om...

Utorak, 1. jul, od 22h, na RTS1

Da cujem zasto opet nema Kljuca?

Da Vam nije pala gledanost?

a ako ovako nastavite hoce sigurno... Smile Laughing Very Happy

"Svoju snagu prepoznaćeš po tome koliko si u stanju da prebrodiš trenutak, jer trenutak je teži, strašniji i duži od vremena i večnosti!"
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jul 01, 2008 9:18 pm Odgovoriti sa citatom

Kljuca ni veceras...
Ne pitajte nista... Dobrodosli u Srbiju...

Trebalo je da emisija ide sinoc, sto se nije desilo. Odgovor na zasto ne znam ni ja.
Obavestili su nas sve da ce onda ici veceras, sto se opet ne desava. Tek ovde nemam odgovor...

Ukoliko dobijem trecu informaciju, stajace gore u uglu...

... suicide

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!