NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljudi sa etiketama

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljudi sa etiketama
Autor Poruka
vanzemaljac
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 03 Avg 2008
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 5:42 pm Odgovoriti sa citatom

Ja imam bogato iskustvo sto se tice markirane garderobe,i reagovanja ljudi iz razlicitih slojeva drustva i razlicitih nivoa obrazovanja.Posto sam imao i imam garderobu sa markama vodecih svetskih brendova morao sam da razvijem i strategiju ponasanja u zavisnosti od situacije gde se krecem.Tu strategiju razvio sam prilikom jedne komicne situacije kada su se dva moja druga svadjala oko moje jakne dali je falc ili original,cak su me terali da je skinem da bi je bolje pogledali.Od tada kada se nadjem na nekom sto bi rekli vaznijem mestu gde te merkaju sa svih strana, malo se sepurim ali ne u lazim u diskusije o garderobi. Kada se nalazim u krugu obicnih ljudi tu mi je mnogo lakse ,nema sta da krijem
a nisam ni tip koji voli da se dufka ,pa im kazem da mi je to dao rodjak.
Imam rodjaka koji je u svojoj strci priznat i cenjen u svetu i da mi igrom slucaja odgovara njegov broj.
Ja nisam od onih koji smatraju da odelo cini coveka,vec smatram da ga krasi. Ipak dosao sam do zaklucka da mi najbolje stoji radno odelo
i nekako se desi da u njemu nikad nisam bez para.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
I ovo ce da prodje !!!
( kada ti je lepo kao opomena , kada ti je tesko kao uteha)

I ovo ce da pr
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 8:09 pm Odgovoriti sa citatom

tamno odelo, tamne naocare, tamni auto, tamna stakla, sat od 5000e, gorila iza mene nikad tako ne bih mogao da promenim svoj identitet jer sve to me asocira na strasan lopvluk, svaka cast izuzecima...medju prvim temama sam otvorio temu "djosa nova zvezda" ili tako nesto pa eto primera kome on moze da bude zvezda pa makar bio ceo u armaniju...to sminkanje je samo trik na prvi pogled ako nas sagovornik ima nesto u glavi provaljeni smo ako mi nemamo nista u glavi osim armanija...imao sam iskustva sa takvim osobama pa verujem da su mnogo tog trenutka zeleli svoje izvorno odelo...moram samo jos ovo da napomenem evo gazdarica ovog foruma, bilo da je obucena u firmiranoj garderobi ili u novopazarskim farmerkama uvek je dama pa bilo kako da bude obucena, armani ne daje lepo vaspitanje uz odelo, trudim se da budem uvek uredan a ne patim za aramnijem, da bi stigo do cilja i da bi me neko shvatio ozbiljno ne treba mi prerusavanje da bih ostavio dojam, naravno biti uredan za tu priliku svakako ali ako bi odelom stigao do cilja a ne pamecu onda me taj cilj nije zasluzan

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 9:58 pm Odgovoriti sa citatom

"Pricaju ti price te, i svaka ima svoj sretan kraj, al presucuju da taj svijet krade bas tvog sunca sjaj..." - Josipa Lisac u jednoj od njenih pesama.

Sloboda odevanja je sloboda licnosti. A potonja je onaj sjaj sunca iz pesme Josipe Lisac, tj. ono cega ljudi sa etiketama nisu vlasnici. Jer kod njih je sva motivacija licnosti iscrpljena u odelu. Svu individualnost ispoljavaju kroz sesir, ili cipele. Sve nose, i nista ne ponesu.

Iza Barton odela treba da stoji neko ko to odelo moze da brani. U suprotnom, zamorno je gledati coveka sa originalom, svog neoriginalnog. A tek pricati sa njim...

Gledajuci neke koji su licni zamenili firmiranim stilom, stresem se od cinjenice koliko je tesko ziveti spram sebe...

I ne mogu a da se ne pitam koliko slobodnog vremena ima taj neko ko se non-stop pakuje u razne krpice sa nalepnicom... (?) Ne novac. Slobodno vreme.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 10:01 pm Odgovoriti sa citatom

Mozda nebi smo trebali a priori da osudimo firmiranu garderobu...U moru Kineza, Turaka, Pazaraca, mozda je to jedina garancija da cemo kupiti nesto kvalitetno...A, mislim da je to najbitnije! Ona stara Engleska poslovica "nisam dovoljno bogat, da kupujem jeftine stvari" definitivno stoji.
Nekada, kao klinci, isli smo u Bg da kupimo original Leviske (iako sam pre covek Wranglera), jer smo znali da ce nam trajati narednih 5 sezona...
Ovo sto je Natasa postavila kao temu je pitanje snobizma...Znaci forsiranje etikete, bez obzira na sadrzaj, u cilju sticanja statusa- snob! Po meni, najniza kategorija ljudi, jer to sa sobom povlaci samoljublje, samozivost, aroganciju, nehumanost, ispraznost...

Jednom me je jedna devojka pitala, zasto sam tako siguran u sebe...Pitao sam je zasto tako misli?...Rekla je, zato sto izlazim u grad u staroj, koznoj, soferskoj jakni, sto znaci da me bas briga sta drugi misle o meni.. Donekle je bila u pravu...Ne marim sta ce neko misliti o mojoj staroj, koznoj jakni (iako imam dve nove u plakaru), dok god se u njoj osecam dobro... Na prvi dejt obavezno idem u Vijetnamci Wink i smatram da je to najbolja jakna ikada napravljena...Tako sam isao i na razgovor za posao.
Znaci, drzim se dva pravila - kvalitet i da se dobro osecam u tome sto nosim.

Secam se jednog naslova u novinama...Mirjana Bobic snimljena kako kupuje donji ves kod Kineza!
Zeni koja u jednoj ruci nosi svezanj svojih knjiga da bi ih ponudila nekoj knjizari da ih prodaje, a u drugoj drzi dete koje sama hrani- puca prsluce zato sto je neki parazit uslikao kod Kineza...
Da je vise takvih lafova i boraca kao sto je M. gde bi nam bio kraj...

Umesto toga, servira nam se kvazi jet-set isfeminiziranih tipova i neprobijenih "manekenki" - koje da im je mozak dinamit, ne bi mogle s njim nos da izduvaju.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 11:15 pm Odgovoriti sa citatom

Ne osudjujemo firmiranu garderobu, vec to sto se ona danas prepoznaje u gradskom prevozu.
Koko Sanel je govorila da se firmirana stvar ne prepoznaje u metrou, nego na dvoru.

Cini mi se da je ranije neku firmiranu stvar mogao da upropasti neki detalj. Danas je cesce upropascavaju statue koje je nose. Jer nemaju cime da je brane.

Page ::
Ovo sto je Natasa postavila kao temu je pitanje snobizma...
Mislim da je ta rec uveliko dugo kod nas, toliko da cak postoje oni koji se dice snobizmom, i ne nalaze bilo sta lose u njemu, naprotiv.

Snob je onaj koji zeli da se izdvoji od drugih, da vazda bude iznad.
Sa druge strane, ljudi koji forsiraju etikete zele da se stope sa drugima, da budu jednaki. Kao da tom posebnoscu (etiketom) teze da upadnu u opstost, jer drugu posebnost nemaju, ili su propustili da je kod sebe otkriju.

Kad malo bolje sagledam sve aspekte tog firmiranja, cini mi se da je situacija bas zalosna (u pravom smislu te reci)...
Te ljude (sa etiketom) ne treba dodatno etiketirati, jer veliki broj njih je prosto uvucen u tu maniju markiranog... Mnoge devojke jure za tim krpicama sa etiketom misleci da je ce preko njih doci do lepseg zivota, pa cak i hleba... Ako ih smatramo samo priglupim manekenkama i fuficama, doprinecemo da jos vise pobegnu - od sebe. To je tuzno, za sve nas.
Mislim da drustvo, upravo takvim nacinom kritike samo jos vise odmaze.
Treba pokazati tim ljudima da Luj Viton torba nije jedini nacin da skrenes paznju na sebe, jos manje put ka lepom zivotu. Siromasno je drustvo ciji clanovi tako putuju kroz zivot.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 11:26 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Treba pokazati tim ljudima da Luj Viton torba nije jedini nacin da skrenes paznju na sebe, jos manje put ka lepom zivotu.

ma pokazali bi im mi puta samo oni nekako prvi pocnu da masu tom torbom, pa oce oci da nam isteraju...a tesko je nekome pokazati put ko je pun para i ima tu torbu...neko ce napraviti zuljeve sa rizikom da postane invalid ali posto poto da budu firmirane a nije nasao odgovarajuci broj jer nosi 45-46...a i kako im pokazati put ako im je to bio zivotni san koji im se ispunio i tu je kraj nasli su sebe u torbi, u odelima, obuci a ne znaju da su se izgubili u svom snu...oni zive u posebnoj dimenziji (F)irmirano

Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 16

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 30, 2008 11:43 pm Odgovoriti sa citatom

Kad sam video da su neke nase "zvezde" za svoje kucne ljubimce nabavile takodje firmirane stvari, shvatio sam da je bolest uzela maha.

"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Avg 31, 2008 12:11 am Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
a tesko je nekome pokazati put ko je pun para i ima tu torbu...
Ljudi koji vape za tim torbama uglavnom nemaju para... Celu platu poloze za jedne Miss sixty farmerice... da bi se osetili prihvacenim...
Vrlo cesto i za kopiju Miss sixty farmerica, a da to ni sami ne znaju...

Pre par godina u Nisu je bio najavljen dolazak nekog cuvenog didzeja iz Londona. Cena karte bila koliko i za Metallicu na Partizanovom stadionu, a organizator marketinski sve to lepo ispratio i uredio.
Bila jedna drugarica, i odusevila se. Svetski didzej. Firmiran, takoreci. Pare nije zalila.
Sve do trenutka dok nije cula da je momak koji je vrteo diskove ustvari bio iz jednog sela kod Nisa.

_Milena_
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 22 Avg 2008
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Avg 31, 2008 2:46 am Odgovoriti sa citatom

Prvo da Vas sve pozdravim... Ovo mi je prva poruka na forumu, pa mi budite podrska da probijem led... Smile
Elem, sto se tice teme... Da li zbog tog naseg mentaliteta ili zbog neceg drugog, ne svesno kada izadjemo da prosetamo gledamo u druge sta su to obukli, koju tasnu nose, ne bitno da li je to firmirano ili ne? Svi smo nekad krisom pogledali, bilo svesno ili ne... Bila sam u nekim evropskim gradovima i bas dok sam setala niko me nije pogledao da vidi sta ja to imam obuceno, dok sam ja bila ta koja je gledala. Ne zbog toga sto zavirujem u etikete, nego zato sto volim da pogledam u lepu odecu ili cipele...
I to gledanje u "ljude sa etiketama", ne mora da znaci "aha, ima D&G mora da je neki snob, mafijas, sponzorusa...", vec moze da znaci i "super je ta majica D&G sto je nosi, mozda i ja sebi kupim". Normalni ljudi koji znaju svoje kvalitete i nose firmirano, ne kupuju te stvari da bi se sami izdvajali po tome, vec zato sto imaju sredstava i u tome se dobro osecaju... Drugi ljudi su ti koji im "lepe" etikete....
Cinjenica je i da postoje oni koji sa namerom, da bi bili zapazeni nose firmirano, ali oni ne znaju svoje prave kvalitete, vec smatraju to svojim kvalitetom, pa se na sve nacine trude da "dezurni kriticari" zapaze njihove najnovije Paciotti cipele...

P.S. U sustini svi bi mi zeleli da imamo i bolje i skuplje stvari, ali ja licno cu se zadovoljiti sa kupovinom 5 majica po ceni jedne firmirane, sve dok ne budem imala normalna primanja...ali to je sad vec druga tema...mada od para sve i potice... Da li cu sebi moci uopste da kupim ijednu majicu?

...Visoko podignutog čela, hodajući dugim stazama, ostajem jaka i dostojanstvena,
uprkos ranama na mojoj dusi...
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Avg 31, 2008 10:25 am Odgovoriti sa citatom

suicide

Slika govori više od 1000 reči... šta reći? Pogledajte jednu od najbogatijih žena na svetu... Smile Strašno. Ajde i to što su kao tri klovna, ali gde su stale jedna pored druge... Very Happy Što bi bosanci rekli: "niđe veze..."

------------------------------------------------------------------------------------

Mislim da bi se još jednom trebala ponoviti ona fraza: poremećen sistem vrednosti. Jer je ulaznica za more kiča dobra garderoba između ostalog... U normalnom, neporemećenom društvu, to je ulaznica kratkog veka. U ovom drugom, kakvo možemo sresti svakog dana kod nas, bojim se da ta ulaznica malo duže traje... Confused Zato što je vrednost izgubila svoju vrednost... Confused
Ova tema nije usko vezana za trend/brend... Jer njega u poslednje vreme diktira šund, kroz razne "umetnosti" koje danas možemo sresti... Od pesme, spota, do tzv. "modnih stilista" kojima je ustvari taj šund jedini izvor prihoda... kao začarani krug... nikad kraja.

Međutim, što se tiče ovog poznatog sveta, moje lično mišljenje je da garderoba mora znati da se ponese, da se treba oslanjati na one stare dobre savete šta je lepo i kako treba da se nosi, bez obzira da li je markirano ili ne.... treba imati svoj, poseban stil. I biće sigurno primećeno i lepo za videti.
Ako već mora da se nosi tako u određenom društvu, onda neka bar bude kako treba. Poznatoj ličnosti obični smrtnici treba da zavide na šarmu i lepoj garderobi (a kad kažem lepo mislim na istinski lepo - kao umetnost), i da to ima indirektan uticaj na šire narodne mase...

To što se svako danas oblači u etikete, ne znači ništa posebno osim jedne velike gluposti i neobrazovanosti. Zato što, Armani ima kolekciju za jesen/leto/zimu/proleće, za jutro/veče/dan/noć... I zna se kako se to nosi, kada, i šta je kome primereno... Kada se sve to pomeša i nosi bez ikakve veze, i dotične osobe pomoću takvih klovnovskih kombinacija uspevaju da se probiju, onda tu nije reč više o trendu i etiketi... Već o kiču i šundu, poremećenim vrednostima jednog naroda i jednom velikom začaranom biznis krugu kome je šund jedini izvor prihoda...

Nekada se znalo ko su bogataši i njihova garderoba je imala svoj cilj. Danas, bogat može biti skoro svako... pitanje je samo na kom stepenu je podešena moralna skala u glavi... da li bi bilo koja od nas mogla biti pevačica? Što da ne?... Svi znamo šta je za to potrebno...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!