NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Samohrane, ali zasto i same?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Samohrane, ali zasto i same?
Autor Poruka
BUBI
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Okt 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 8:07 am Odgovoriti sa citatom

Trebalo bi edukovati "srpskog" muskarca da su deca njihovo blago i da postovanje zivota deteta ima izuzetnu privilegiju.
Ostanak sa majkom nije nuzan,ali,briga o nezasticenima tj. deci jeste.
To je obaveza koja je od Boga zakonovana.

Nazalost istina o sebicnosti i nesvesti je ogromna na tom polju a samim tim i u svim segmentima drustva.
Ako im moral i savest nisu dovoljni, zakon bi u tom smislu trebao biti-rigorozan.

Pozz za sve "majke hrabrost".
U dete se ne ulaze samo novac,ali je on bitan za ostale vidove ulaganja i njihov kvalitet.
Ako ne mogu uloziti nista-onda je novac primat koji ne sme biti izostavljen.
Za udovice bi se trebala brinuti drzava upravo kao otac.

Sredimo porodicu,obrazovanje-prosvetu i zdravstvo i svi segmenti drustva ce po automatizmu biti na visem i boljem nivou.

Kljucna rec
OSVESTITE SE Shocked

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Deca su ukras sveta a VW-Buba je ukras porodicne ljubavi.
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: ?
Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 9:35 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Trebalo bi edukovati "srpskog" muskarca da su deca njihovo blago i da postovanje zivota deteta ima izuzetnu privilegiju.
Ostanak sa majkom nije nuzan,ali,briga o nezasticenima tj. deci jeste.
To je obaveza koja je od Boga zakonovana.

Još jedno jednostrano razmišljanje. Treba edukovati "srpskog" muškarca ? U redu, a ko će da edukuje "srpsku" ženu i objasni joj da je i dete živo biće, a ne instrument koji se koristi za osvetu bivšem supružniku i lečenju povređene sujete ili čega već ? Ko će da joj objasni da je detetu za pravilan razvoj potreban i otac, kakav god da je (osim naravno ukoliko isti nije nasilan prema detetu ili na neki drugi način može da ugrozi dete, ali takvi su u manjini), jer ako je neko loš muž, to apsolutno ne znači i da je loš otac. Ko će tim majkama da objasni da ne mogu svoj loš odnos sa supružnikom da prenose na dete i time ga upropaštavaju psihički, stvarajući mu konfuziju i time komplekse za ceo život. Znam recimo za slučaj majke koja je dete posle svakog susreta sa ocem (što je bilo jednom nedeljno), vodila na sistematski pregled, iako za to apsolutno nije imalo potrebe, jer je dete posle svakog susreta dolazilo veselo. Čak joj je i doktor rekao da nema potrebe da dolazi tako često, jer detetu apsolutno ništa ne fali, ali nije htela da sluša, jer je potajno verovatno priželjkivala da se pronađe nešto kod deteta da bi mogla da optuži oca kako loše postupa sa detetom. Pa jel to majka ?
Citat:
Nazalost istina o sebicnosti i nesvesti je ogromna na tom polju a samim tim i u svim segmentima drustva.
Ako im moral i savest nisu dovoljni, zakon bi u tom smislu trebao biti-rigorozan.

Bravo, slažem se sa tom konstatacijom, ali bi to trebalo da funkcioniše u oba smera. Dakle, slažem se da ako neki otac propusti da plati alimentaciju jedan mesec, odbije da uzme dete onda kada mu je zakonom propisano i na šta je pristao, i slično, treba da bude rigorozno kažnjen. Ali, isto tako treba kažnjavati i majke koje koriste sve moguće izgovore da ne daju dete ocu onda kada je propisano, koje odbiju da pruže ocu na uvid račune da ovaj može da vidi kako su pare od alimentacije potrošene, koje vode dete u drugi grad ili drugu državu bez potpisa oca, itd.
Citat:
U dete se ne ulaze samo novac,ali je on bitan za ostale vidove ulaganja i njihov kvalitet.
Ako ne mogu uloziti nista-onda je novac primat koji ne sme biti izostavljen.
Za udovice bi se trebala brinuti drzava upravo kao otac.

Netačno, država samo treba da se brine za socijalne slučajeve. Recimo, ako samohrana majka ima neku bolest ili iz nekog drugog razloga ne može da radi, onda zaslužuje pomoć. Ako je radno sposobna, onda treba da radi i izdržava to dete ili da prepusti starateljstvo ocu ukoliko joj se ne radi.
Citat:
Sredimo porodicu,obrazovanje-prosvetu i zdravstvo i svi segmenti drustva ce po automatizmu biti na visem i boljem nivou.

Upravo, samo nam treba jedan čarobni štapić koji će to da sredi.
Citat:
Kljucna rec
OSVESTITE SE

Ključna reč je... nijedan slučaj se ne sme bazirati na predrasudama i pretpostavkama, već je svaki slučaj slučaj za sebe i mora mu se pristupiti sa velikom pažnjom, saslušati obe strane, prikupiti dokaze, uzeti u obzir materijalno stanje oba supružnika, oba supružnika moraju da odrade psihotestove, i još mnogo toga i na osnovu svega toga doneti odluku šta je najbolje za dete, a ne donositi presude po automatizmu i u 99% slučajeva dodeliti dete majci na staranje. Dakle, ja sam prvi za poštovanje zakona, ali on se ne sme primenjivati selektivno, već mora važiti za sve.

BUBI
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 30 Okt 2007
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 11:23 am Odgovoriti sa citatom

Svakako!

naravno ne iskljucujem sve ove primere u "korist" zena koje navodite.
Sve sto sam iznela je samo na osnovu najcescih slucajeva.
Naravno da zakon u tom smislu treba da obuhvati sve slucajeve...ima puno divnih oceva i onih majki koje su malo manje "divne".

Jeste da samohrana majka treba da radi i izdrzava dete ali i otac u svakom slucaju treba da ucestvuje u tome-a,slozicete se da mnogi to ne rade.O njima je rec.

Naravno da majcinstvo ne daje "apsolutno pravo" na dete i da dete ni u jednom pravcu ne sme biti korisceno kao oruzje za rat!
To bi isto trebalo kvalifikovati kao neku vrstu "zlostavljanja".

Znam vise primera koji podpadaju pod moj predhodni komentar,zato sam i misljenje vise bazirala na tom problemu.
Sto naravno,ne iskljucuje i citav dijapazon razlicitih slucajeva i porodicnih disfunkcija.
Svakako bi zakonom trebalo obuhvatiti sto vise situacija i nacina na koji ce se primenjivati u svrhu iskljucive zastite nejaci.
Ma od koje strane da se desava "atak" i na bilo koji nacin,ako nije moguce drugacije-zakon se treba i mora primeniti.

Drzava koja ne brine o potomstvu je disfunkcionalna i na dugo vreme osudjena na sigurnu propast.
Ona treba brinuti o svim roditeljima i deci a posebno o onima kojima je pomoc potrebna.A nasim porodicama je u vecini slucajeva potrebno,sa oba roditelja ili ne.
Vecina ljudi u ovoj zemlji podpada pod socijalni slucaj-radili ili ne.
Prosek plate koji se navodi u statistikama je potpuno nerealan u odnosu na stvarno stanje.

Cool

Deca su ukras sveta a VW-Buba je ukras porodicne ljubavi.
rinama
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 29 Sep 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 12:33 pm Odgovoriti sa citatom

Znaš kako , kada imaš godina kao ja tada , recimo 28, vezu pre veze sa ćerkinim ocem koja se završi smrću muškarca kome sam dala 7 godina života, na čijem grobu obećaš njemu i sebi da se udati neću, pa kada posle njega dođe neko ko je vredan i kvalitetan u svakom pogledu, dr nauka stomatolog, a ja with master degree, onda poželm dete koje ću da volim najviše na svetu. Tako prođe godina, dve i čovek se odluči na korak iliti iskorak u vremenu i prostoru, i shvatiš da radiš pravu stvar.U pravu si za harmoniju ali gde?To je lutrija!Hvala na razumevanju donekle, ali mišljenje da je taj potez eto tek tako - pa i nije tek tako ne stoji - bar u mom slučaju.Važno je da dete raste, ide u školu i nema nikakav problem jer smo i ja i otac sa njom i u školi,a pre toga u vrtiću, u parku. Zato alimentacija nije moja satisfakcija, ona dobija mnogo što ima tatu. A sada koliko je to pametno da svako ima svoju kuću, svoj život za druge možda nije, za mene jeste.

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 1:04 pm Odgovoriti sa citatom

Ne zelim da imam ulogu Oprah Winfrey u ovoj temi, ali koliko vidim si prvo nekog tragicno izgubila i to te jako pogodilo, ostala si sama ne svojom voljom, da bi nakon prerade tog teskog perioda opet nasla kvalitetnog coveka kojeg bi samovoljno napustila zauzvrat usamljenog zivota.

Dali je razlika i u tome sto si prvo imala srodnu dusu, odnosno ljubav a ovaj drugi put samo kvalitetnog coveka (bez obzira da li dobar ili ne), da ne kazem dr. nauka?

Svako ima svoj izbor u zivotu ali isto tako svaki lonac poklopac. Dali poklopac paše ne zavisi iskljucivo od njegovog kvaliteta (objektivno i merljivo) nego i od 'dizajna' a to ti je u ovom konkretnom slucaju subjektivne prirode, duša odnosno prava ljubav.

Primer si da zene biraju gene za svoje dete....zar ne?

'Never say never again.' Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
rinama
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 29 Sep 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 3:22 pm Odgovoriti sa citatom

Sve je to lepo upakovano, a veliko DA stojim iza verovanja naših baka i prabaka da treba birati sa kim dete roditi! I treba gledati praoce i voleti glavom ne srcem, jer srce može da pogreši i to je očigledno kod tipičnih žena koje se udaju radi braka i ostaju u vezi zbog dece!? Čemu?

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 01, 2008 4:40 pm Odgovoriti sa citatom

rinama ::
I treba gledati praoce ....

Znaci ako je moj deda ili moj tata bio 'nestasan' onda da naj...nagrabusim i ja, ni kriv ni duzan..... Confused Smile

rinama ::
.... i voleti glavom ne srcem, jer srce može da pogreši i to je očigledno kod tipičnih žena koje se udaju radi braka i ostaju u vezi zbog dece!? Čemu?

Pa valjda glavom i srcem je prava formula.
Zene koje se udaju samo radi braka, to se moze videti kao radi koristi ili reda radi (ritual), to ne rade znaci srcem, da je tako bilo bi bar iz ljubavi (to je nesto drugo od zaljubljenosti ili 'taktike': 'da se samo udomim). Udati se samo glavom moze (ali ne mora) da znaci iz koristoljublja...to je takodje za svaku osudu.

Ostati u braku radi dece je kontraproduktivno, to produzuje agoniju i stvara dalje tenzije koje imaju negativan efekat na decu. Razvesti se i zloupotrebljavati starateljstvo nad detetom radi sujete i produzetka medjusobnih razmirica u post-bracnom stanju fakticki ne menja nista situaciju prema najugrozenijem, detetu. Kad bracni partneri ili ex-bracni partneri shvate da ima razlike izmedju 'biti u pravu' i 'dobiti pravo' se ne resava sujetnim ponasanjem, nego zaledjivanjem i nakon toga zdravim razumom, onda se otvaraju sasvim normalnija resenja prvenstveno za dete.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Okt 02, 2008 4:23 pm Odgovoriti sa citatom

Odgledala sam emisiju i što se same emisije tiče nemam nikakav poseban komentar... emisija kao emisija, orijentisana konkretno na problem samohranih majki i materijalnih sredstava koja su im potrebna.Tema je obrađena konkretno bez ulaženja u detalje i to je to.

Međutim, moj neki utisak konkretno što se tiče samohranih majki ne može da bude generalan, iz prostog razloga što ne mogu svaku samohranu majku isto da gledam i da trpam u isti koš u moralnom smislu...

Ima li odgovornosti sa njihove strane? Odgovornosti prema detetu?... Confused Zašto su same?
Da li su baš sve te samohrane majke imale zlu sudbinu ili je nešto drugo po sredi...? Confused

Ne mogu se isto porediti: udovica, ona koju je muž tek tako ostavio sa detetom i ona koja je namerno otišla od muža jer joj nije potreban, jer joj je dete dovoljno...
Samo hoću da kažem da se stvari ne mogu tek tako generalizovati i nije u redu satanizovati očeve tek tako.

Znam 2 samohrane majke...
Prva je živi mučenik... koja radi za 10.000 mesečno, živi kod roditelja sa detetom pod konstantnim pritiskom (roditelji joj ceo život prebacuju zbog toga), oca ne tuži za alimentaciju, koji daje detetu oko 2.000 mesečno kad ga vidi... Verovatno ga se plaši, jer je tukao svakodnevno dok su bili u braku, čak je i danima držao gladnu, maltretirao psihički... Užas... Sve to je istrpela i izvela svoje dete na pravi put, čak i ne priča ružno o bivšem mužu, ništa mu ne traži, bitno joj je da je njeno dete zdravo i da može koliko toliko da mu pruži...

Drugi primer je žena koja je jako želela dete, odmah nakon rođenja deteta se samoinicijativno razvela, sve najgore govori o bivšem mužu iako on plaća redovno i plače (bukvalno plače), što je doživeo tako nešto... Ucenjuje ga, ne da mu da vidi dete, laže, manipuliše... a on bi za to dete dao svoj život.

Tako da, njih dve nisu iste osobe, očigledno imaju drugačiji odnos prema svojoj deci, odgovornosti prema njima i biranju nekog njihovog životnog puta... a obe su samohrane majke. Svaka priča ima svoju pozadinu, svoje zašto i zato i iz tih razloga ne treba prebacivati odgovornost na samo jednu stranu, pa koja god ta strana bila.

U svakom slučaju, volela bih da se jednom napravi emisija gde ćemo stvari videti i iz drugog ugla...

I ispravila bih gospođu iz Zemuna koja je rekla da samohrane majke stalno nailaze na probleme u društvu zato što su samohrane. Pa, nije baš tako... Možda je to tako bilo nekada... Sada sve češće viđam samohrane majke kojima 90% društva ugađa i izlazi u susret zbog njihovih situacija. A ima bogami, i dosta onih koje to koriste i to maksimalno.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 02, 2008 6:09 pm Odgovoriti sa citatom

poznajem samog sebe:
100 puta kažem sebi: bože pomozi mi sa ovakvom makom moje dece,
i stalno kažem u sebi sreća te nemam stan u vasništvu da je ostavim da bude samohrana
i naučim je pameti jer i tata može da bude u pravu,
istinito ali je tako.

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
MTSeattle
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 21 Apr 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Okt 04, 2008 6:08 am Odgovoriti sa citatom

Niko se nije dotakao toga da mnogo samohranih majki nikada se ne uda?
Ili ih niko nece sto imaju decu...koja budimo ipak realni nikada nece voljeti ocuha kao pravog oca,ili imaju jedno bolno iskustvo za citav zivot?

Sex se moze uvjek naci jel da to svi znamo, ali problem je sto mi se dicimo nekim respektom porodice na Balkanu,ili se upinjemo da ipak biti "stanovnik Balkana"
nije toliko ni lose....a ustvari nikada ne dajemo potpune odgovore kao ni Natasa sa ovom svojom emisijom Wink

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!