NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Samohrane, ali zasto i same?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Samohrane, ali zasto i same?
Autor Poruka
teodora
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 19 Sep 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Okt 04, 2008 9:29 pm Odgovoriti sa citatom

Redovno gledam Natasine emisije ali ova me je posebno dirnula,na zalost i ja sam samohrana majka,ne svojom voljom.Ja sam udovica deca su dobila penziju koja sad iznosi 11000din imam dve cerke od 14 i 8 godina nemam prava na deciji dodatak jer imam dobru platu(30000),tako bar kazu oni koji o tome odlucuju.Ali sad na forumu procitah da nama samohranim majkama mnogo povladjuju,volela bih samo da znam u cemu to?Neko ko nije u toj situaciji nikada u potpunosti ne moze da sagleda nasu situaciju.Ja moram da idem na posao,da se brinem o deci,da pregledam domace,da imam vremena da razgovaram sa decom,da skuvam,operem,ispeglam,da sredim kucu,ali su sad jos mnoge druge stvari pale na mene.Kad se desi neki kvar u kuci ako ne znam sama da popravim moram da trazim majstora,da brinem o racunima i jos treba da brinem da li cu imati para za sve.Da li moja deca pored toga sto vise nemaju oca treba da budu uskracena za jos nesto sto mozda nisam vise u mogucnosti da im priustim,ne mislite da su vec dovoljno izgubile?Zato ne pricajte o necemu o cemu nemate pojma.Jassa molim te reci u cemu nam to ugadjaju???

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Okt 04, 2008 10:46 pm Odgovoriti sa citatom

@teodora

Znala sam da će se neko naći uvređen... nisam tako mislila, kako si ti shvatila...
Već na samom početku sam rekla (citiram sebe): "Ne mogu se isto porediti: udovica, ona koju je muž tek tako ostavio sa detetom i ona koja je namerno otišla od muža jer joj nije potreban, jer joj je dete dovoljno..."

To je prva stvar...

Drugo, ovo ugađanje koje pomenuh, stvar je tog izbora... ako ćeš konstantno da koristiš okolinu sa opravdanjem da si ti jadna i da ne možeš da izdržiš, pri tom najveći akcenat stavljajući na jadnu sirotu dečicu, okolina će ti ugađati. Znam, jer sam videla svojim očima. Na stranu ako si osoba koja to neće da koristi i koja je dovoljno jaka da se izbori sama...Dakle, ako bi ti otišla sutra da kukaš i da se žališ svojim roditeljima, komšinki, drugarici... svi bi ti priskočili u pomoć i to je činjenica. I tako ponekad i treba.
Ali, iskorišćavati decu kao izgovor za svaku sitnicu (a ima takvih, ima ih puno), odvratno je. U fazonu: iskukaš koleginici na poslu da nema ko da ti čuva dete (a ima), eskiviraš sa posla i zadovoljno se nasmeješ zato što si je "zeznula"... Confused Eto, o tome govorim.

I sve vreme na ovoj temi pričam da stvari ne treba generalizovati, ali ne vredi... jer uvek se neko nađe u priči onako kako mu to odgovara (ili kako ne treba).

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 12:04 pm Odgovoriti sa citatom

MTSeattle ::
Niko se nije dotakao toga da mnogo samohranih majki nikada se ne uda?
Ili ih niko nece sto imaju decu...koja budimo ipak realni nikada nece voljeti ocuha kao pravog oca,ili imaju jedno bolno iskustvo za citav zivot?

Sex se moze uvjek naci jel da to svi znamo, ali problem je sto mi se dicimo nekim respektom porodice na Balkanu,ili se upinjemo da ipak biti "stanovnik Balkana"
nije toliko ni lose....a ustvari nikada ne dajemo potpune odgovore kao ni Natasa sa ovom svojom emisijom Wink

Potpuno se slazem.
Moram da dodam da i sve sto je Jassa navela tacno. Shvatam sta je htela reci, ali rec "ugadjanje" je ipak neprimerena, jer danas covek ne ugadja uvek ni sam sebi, a da ocekujemo da im drugi "ugadjaju".

Citat:
U svakom slučaju, volela bih da se jednom napravi emisija gde ćemo stvari videti i iz drugog ugla...

I ja bih volela, jer se pozitivnim primerom moze mnogo bolje uticati na okolinu.
na.pr. tema "Dobar razvod"....ako takvih ima Rolling Eyes

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
EONDO
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 20 Nov 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 07, 2008 2:58 am Odgovoriti sa citatom

Problem je u tome sto su mnoge od njih nesigurne u sebe i u chestim slucajevima kriju od muskih da imaju djete.

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 20, 2008 12:12 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da je samohranost kao u Teodorinom slucaju teza od bilo koje druge i da se o tome najmanje govori. Takve zene, koje nisu svojom voljom samohrane i kojima niko nece uplatiti alimentaciju, verovatno zasluzuju posebnu emisiju. One su doslovce oba roditelja svojoj deci. Sve i da su materijalno situirane i da ne moraju da rade dva posla, ostaje im da istrpe ono sto vecina roditelja podeli s nekim: da budu kamen za ostrenje zuba i noktiju svojih mladunaca koji se spremaju za zivot u zemlji u tranziciji.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
kako maldi bez radnog iskustva da nadju poso u srbiji???? Sofija Ned Jun 29, 2008 11:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!