NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Moda: nova staleska podela?

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Moda: nova staleska podela?
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 8:08 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija ide veceras od 22:05

Cujte sta ce reci Simonida Kazic, Minja Bogavac, Darko Kostic, Ksenija Pavlovic, Jovana Papan; pa kazite i vi koju ako zelite Wink

Pregled emisije

mr Ksenija Pavlović (novinar):

- Vrednosti koje ja zastupam privatno, i principi kojima se rukovodim u privatnom životu - moraju da budu u skladu sa onim što kažem javno.
- Veoma bih se uvredila kada bi neko mislio da moja narukvica vredi više od onoga što sam ja, i što ja imam da kažem.
- Ne bih ni bila u ovoj emisiji da mislim da moja haljina može da kaže više od onoga što mislim.
- Moja garderoba samo prati ono što sam ja.
- Verujem u izreku koja kaže da bismo se mnogo više dopali da se nismo hteli dopasti svima.
- Čovek treba da bude dosledan sebi i svojim etičkim i estetskim kriterijumima.
- Ne može torba da bude mera nečije vrednosti.
- Film "Seks i grad" je izazvao jako loše kritike među američkim kulturolozima, politikolozima, sociolozima i novinarima, jer je mnogo odstupio od poruke koju je serija davala. Taj film ženama poručuje da dizajnirana garderoba može biti kompenzacija za ljubav; da jedno može da nadoknadi drugo.
- U Londonu je status obrazovanje. U Srbiji je, kako vidim, obrazovanje spalo na najniže grane.
- Ovde se uspešnim smatra svako ko sebi može da priušti neki komad garderobe, iako pri tom on taj komad ne kupuje u Diorovoj radnji, nego kod šanera. To rade i političari, što je skandalozno.
- Kod nas narodne pevačice izađu i kažu koliko koštaju cipele koje nose. Devojka kojoj je ta pevačica uzor često krivi svoje roditelje zbog situacije u kojoj se našla, i gleda da zbog toga hvata razne prečice u svom životu.
- Narodne pevačice mogu da se oblače kako god žele, ali je strašno neukusno da neko izađe na televiziju i kaže koliko je platio nove cipele.
- Ne treba falširati sa novcem i markama u javnoj sferi. Pogotovo ne u Srbiji koja je u tranziciji, i u kojoj postoji potpun slom svih vrednosti.
- Zamerili su mi što sam kritikovala Borisa Tadića kada se pojavio na vašaru ispred Seke Aleksić. Ako on, kao predsednik, stane ispred nečega što ni u kom slučaju ne može da predstavlja vrednost, on onda tome daje legitimitet.
- Ako jedan muškarac može da vam kupi tašnu ili haljinu, on može i da vam je skine, a da vi onda pred njim ostanete goli. Ali ako imate obrazovanje, sebe i svoj integritet, vi možete da stojite goli pred tim muškarcem i da i dalje imate sebe.
Ključna reč: Ulagati samo u sebe.

Simonida Kažić (kolumnista magazina "Standard"):

- Kada biram odevnu kombinaciju, pre svega vodim računa da mi to dobro stoji, i da u tome dobro izgledam.
- Naravno da se bolje osećam kada znam da je to što nosim skupo. Mislim da to nije nikakva loša osobina.
- Ukoliko postoje ljudi koji kupuju Guči torbe a nemaju šta da jedu, to je problem za psihijatriju.
- Dobro je da konačno možemo da pričamo o brendovima, to govori da nam je bolje. U ne tako dalekoj prošlosti pričali smo o nekim drugim stvarima.
- Brendovi su sada dostupni mnogo široj populaciji nego ranije. Danas imamo autlete širom sveta, u kojima možemo kupiti zaista kvalitetnu garderobu za smešne pare.
- Ljudi u svetu nose skupo i ne razmišljaju o tome. Mi smo tek počeli da ulazimo u tu priču, i zato nam je sve to tako važno.
- Nemam osećaj da u neke slojeve društva ne mogu da uđem bez adekvatne cipele ili torbe.
- Garderoba je samo prvi utisak, sve ostalo sam ja, ili je on.
- Imati i biti ne isključuju jedno drugo.
- Ako neko sebi može da priušti torbu od 5000 evra, ne vidim razlog da je i ne kupi. Ne verujem da će zbog toga ispaštati duhovni život, ukoliko je pravi.
- Dobra torba samo mi olakšava da se bolje osećam što imam tu torbu, i to je kraj.
- Ne cenim ljude na osnovu toga šta su obukli na sebe, ali isto tako ne mogu da osporim pravo svakoga da želi da nosi lepe stvari ukoliko može sebi da ih priušti.
- Film "Đavo nosi Pradu" je toliko nerealan, iako je simpatičan. Poruka tog filma je da sve što radimo jeste pitanje izbora, što nije tačno.
Ključna reč: I imati i biti.

Milena Bogavac (dramski pisac):

- Ne kupujem skupu odeću po merilima ljudi koji imaju novca da je kupuju.
- Informacija koju šaljem svojim odevanjem govori da sam umetnica, da me je baš briga za modu, i da imam osećaj za socijalnu pravdu.
- Normalan čovek ne može da stigne do firmiranog kompleta kojeg vidi na političkoj ličnosti, a koja ga nije ni kupila po pravoj ceni. To je lažno društvo.
- Kada se kod nas govori o modi, retko se govori o tome kako je nešto dizajnirano. Naprotiv, kaže se koliko košta, i odmah se zna šta je.
- Brendomanija je danas prebačena u druge sfere življenja. Zbog toga smo vrlo sposobni da vrlo lako etiketiramo mišljenja i stanja, gubimo kritičku svest i sposobnost da razmišljamo o ljudima.
- Nekom ko ima 18 godina i želi da uspe, savetujem da uči i da se obrazuje.
- Način na koji je organizovano savremeno društvo upravo je orijentisan ka tome da mi stalno za nečim žudimo, da stalno negde ostavljamo svoje pare koje teško zarađujemo.
- Danas je svako otišao u neki ekstrem. S jedne strane su poptuno neobrazovani ljudi koji ulaze u radnju, pitaju šta je najskuplje i misle da je sasvim dovoljno da to i poseduju, a da bi pružili neku informaciju o sebi. Sa druge strane su intelektualci koji su razočarani i ogorčeni, koji ne vide i onu zabavnu stranu mode.
Ključna reč: Moda je vrlo lepa, ali nije najvažnija stvar na svetu.

Darko Kostić (modni kreator):

- Volim garderobu. Ali sebe ne doživljavam kao žrtvu garderobe.
- Nemam auto, ali zato imama dve jakne koje vrede isto toliko. Bitnije mi je da imam dobru jaknu ili cipele, nego dobar auto.
- Ljudi gledaju kako smo obučeni. Onim što nosimo, pokazujemo u kakvoj kući živimo, iz kakvih tanjira jedemo, koliko nam je stalo do sebe i drugih,...
- Nemam potrebu da istaknem ono što nosim, jer su mi sva vrata otvorena zbog onoga što jesam.
- Postoji vrsta ljudi koji su zavisnici od brendova. Stavljaju na sebe nešto što njihova konstitucija ne može da podrži, samo zato što su videli da to neko drugi nosi.
- Ukoliko neko kupuje skupu i markiranu garderobu, to ne mora da znači da on ima stila.
- Gde god da sam putovao po svetu, prvo sam išao na buvljake, i tamo pronalazio razne stvari koje sam tražio.
- Niko ne garantuje da ćete biti fenomenalno obučeni ako uđete u radnju i kupite sve sa lutke. Ljudi to ne shvataju.
- Kada se izgradite kao ličnost, onda vam garderoba nije toliko bitna.
- Jako je nepristojno da pevačice licitiraju cenom svojih cipela.
- Nemam ništa protiv ljudi kojima je bitna etiketa, i koji svoj identitet prave na etiketi. Ne možemo svi da budemo uspešni u onom čime se bavimo.
- Moda je stvar zabave, ona ne treba da opterećuje. Ljudi kupuju i oblače se iz zabave.
- Mi možda nikada nećemo ziveti kao Bred Pit, ali svaka žena može sebi da priušti jednu Luj Viton torbu, zbog čega će se lepše osećati. To je stvar ulepšavanja svakodnevnice.
- Danas ne možete da kupite sve, baš zato što se sa modom otišlo dotle da su svi poželeli da kupe sve. Postoje neke stvari koje su samo za određen krug ljudi, koji možda i nisu tako bogati, ali jesu pravi modni sladokusci.
- Svaki brend ima svoju listu kupaca koji uvek imaju prednost. To su ljudi koji stalno kupuju, i koji umeju da poštuju to što kupuju.
- Moda više nije globalna kao što je nekad bila. Zbog sve te pronto mode, ona prava moda pretvorila se u cirkus. Izgubili smo se u moru brenodva koji prave tu masovnu modu.
- Znam ljude koji su jako srećni što imaju neke skupe komade garderobe.
- Moda odaje prvi utisak. Gde god da uđete, u bilo koji klub ili restoran, vi ne možete da ponesete svoju diplomu sa sobom, jer vas neće pustiti zbog toga. Pustiće vas isključivo zbog onog što nosite na sebi.
Ključna reč: Ono što vam je unutra pokazujete onim spolja.

Jovana Papan (kulturolog):

- Kod nas se je tranzicija svela samo na to da imamo mnogo više supermarketa i butika.
- To što su butici i supermarketi, nažalost, postali primarna aktivnost, govori da više nemamo druge sadržaje koji se pokazuju kao vredni.
- Žena koja ima Luj Viton torbu, ima tu torbu i to je to. Sve ostalo je stvar toga kako je drugi vide.
- Danas, kada svako ima pravo na neke svoje vrednosti, niko se ni ne usuđuje da istakne vrednosti koje bi trebalo da budu opštevažeće. Postoji postmoderni otklon od opštevažećih vrednosti, koje važe za nešto što je staro i prevaziđeno.
- Modne kuće postale su crkve savremnog doba. Svi danas idemo nedeljom u te velike kupovine, u autlete izvan gradova, gde kupujemo odeću po nižim cenama, i tučemo se za te predmete kao za neke relikvije.
- Nešto nam fali, a mi ne znamo da ga tražimo.
Ključna reč: Postoji mnogo raznih načina da čovek uspe a da to nema nikakve veze sa modom.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Sre Okt 08, 2008 10:32 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 9:32 pm Odgovoriti sa citatom

ne slazem se da je moda nova staleska podela, moda ja nacin bogatih koji si mogu priustiti da je prate da se distanciraju od nas ostalih smrtnika bez ikakvog ukusa za oblacenje, pobogu kako sam sebi dozvolio da obucem taj odvratni partizanov dres i sa njim izadjem u stefan braun?!?! hahaha pomodari svih zemalja ujedinite se a nas ostale ostavite na miru vec jednom ionako mislite da smo niza klasa ljudi za to sto pobogu nemam nekog derpe stilera da nama samima prica sta nam najbolje stoji! kako nas nije sramota!
Ubice me vise ti stileri, frizeri, sminkeri, pijarovi poznatih beogradskih klubova gde nastupaju najpoznatiji svetski djvjiskploznindzeksn sa svojim projektima koji su izmedju progresiva i minimala sa primesama etna... ubice me biseksualci.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 9:35 pm Odgovoriti sa citatom

...a ovaj sto vozi na dve jakne?..

sirom sveta
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:12 pm Odgovoriti sa citatom

Dobra emisija, dobre makaze, dobro seckanje Smile Kakva zamka Very Happy Wink

Darko mi se kao gost najviše dopao, ne zato što sam na strani mode (ni slučajno), već zbog načina na koji prilazi ovoj priči...
Ksenija je bila mnogo u fazonu: ja, ja pa ja... Skontali smo, ok Smile

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:36 pm Odgovoriti sa citatom

nisam odgledao emisiju Mad video natasu na tren da sija kao prava zvezda...decu odusevile makaze Very Happy

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:36 pm Odgovoriti sa citatom

hehehe bilo je zanimljivo...

A pogotovo ovo sa secenjem etiketa Laughing

Verujem da se vecina slaze da je vazno sta nosis U sebi a ne NA sebi...
Da, treba se lepo obuci, ali to NE SME i NE BI trebalo da bude opsesija...

A ono... sa nekom seljancurom pevaljkom sto je govorila sta koliko kosta na njoj...cuo sam za to...nemam komentara....to je ta fela Cecofilska koja se pali na mafijase, zestoke momke....mislim da vise takve vestice nisu u modi....

Ja recimo volim kozne jakne i nekad sam jako puno nosio Manual-ove kaubojske cizme itd....zato sto volim taj fazon...,volim lepo da se obucem...ali sam uglavnom opusteno ne-lepo obucen svaki dan...

Na primer, kad dodje dan da poklonim sliku Natasi, necu gledati sta ona ima obuceno na sebi, vec cu hteti da je upoznam kao osobu i da procaskamo uz kafu... Smile

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Page
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:39 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
...decu odusevile makaze Very Happy

...ti si stara garda, valjda si gledao Hickoka?..Wink

Pozovi N. radi ubistva!

sirom sveta
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:43 pm Odgovoriti sa citatom

Page ::
...a ovaj sto vozi na dve jakne?..

Laughing Laughing
E bre ,Nato,sto ne rece,da mogu slobodno da ti seckaju etiketu,da se na tvojoj haljini vidi da je iz maks end ko i bez da se procita Laughing <Tako bi bila sacuvana cast kuce koja te oblaci i reklamira se Laughing

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:44 pm Odgovoriti sa citatom

ko stara garda Mad Laughing zar N. u hororu e moj page Wink ...mislim to sa makazama je bila prava stvar...znaju moja deca sta je dobro...majke mi bolje im je to da gledaju nego onaj trijumf tamo...dole etikete Wink

Page
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 06, 2008 10:48 pm Odgovoriti sa citatom

..nije horor, Nes, nego triler....i to mnogo naivniji od niskih slasti.. Wink

sirom sveta
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!