NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zrtve nasilja MUSKARCI

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zrtve nasilja MUSKARCI
Autor Poruka
Micko
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 09 Okt 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 8:44 pm Odgovoriti sa citatom

Mnogo se govori o nasilju u poslednje vreme, ali ne i dovoljno. Smatram da je tema vrlo opsirna, jer postoji mnogo vrsta i oblika nasilja, te je to tema kojom bi mogli da se bavite u viseeee emisija.

Dotakli ste i Vi jedan deo te price, ali gde god da se okrenemo i oslusnemo na temu nasilja, uglavnom se recenica nastavlja, recima:"...nad zenama i decom" ili pak "zrtve nasilja-zene i deca" ili "pomazemo zenama i deci - zrtvama nasilja".

Ono sto jos niko nije ni "zagrebao", a kamoli se bavio time, je manje poznata i manje prisutna, ali jednako vazna i vrlo ozbiljna tema: NASILJE NAD MUSKARCIMA! MUSKARCI-ZRTVE NASILJA!

Verujem da je toga sve vise, ali da se uglavnom o tome cuti, uglavnom zbog sramote - zaboga, muskarca maltretira zena!

Ako se vec borimo za ravnopravnost polova u svim sverama, zar nije krajnje vreme da se borimo i za iskreno priznavanje od strane drzave, nadleznih institucija, i samog naroda, da postoje i muskarci zrtve nasilja, odnosno da postoje i zene nasilnici, te da i muskarca koji je zrtva treba zastititi.

Da li Vam je poznato koliko se parnicnih postupaka vodi u Srbiji ili Beogradu, gde su tuzbe za nasilje u porodici podneli muskarci?
Da li Vam je poznato koliko se krivicnih postupaka vodi u kojima su za nasilje u porodici, lake ili teske telesne povrede optuzene zene?
Da li Vam je poznato koliko je muskaraca u Srbiji bilo izlozeno nasilju od svojih sadasnjih ili bivsih zena i tazbine?
Da li Vam je poznato koliko se muskaraca javljalo organizacijama koje se bave zastitom zrtava nasilja - doduse samo zena i dece?
Da li Vam je poznato, postoji li Organizacija za zastitu MUSKARACA- ZRTAVA NASILJA?
Da li Vam je poznato kako policija, centar za soc.rad i sud reaguju kada muskarac tvrdi da je zrtva svoje zene ili bivse zene?
Kako da se zastiti muskarac koji je zrtva i kome da se obrati kad niko nema sluha?
Zasto je tako tesko poverovati da i muskarac moze biti zrtva nasilja od strane zene?..................

Mnogo je pitanja, na koja treba dati odgovore narodu, a pogotovo tom malom broju muskaraca, ali nikako ne i zanemarljivom, koji su svakodnevno zrtve nasilja svojih supruga.

Sa druge strane, predociti i zenama, da bez obzira na novi Porodicni zakon i cinjenicu da su zene uglavnom zrtve nasilja, postoje i muskarci koji su zrtve, te da se onim zlim zenama-nasilnicama, ne dozvoli da zloupotrebljavaju zastitu koju im je pruzio novi Porodicni zakon i raznorazne organizacije za zastitu zena.

Predlog je pozvati u emisiju:
1. Nekoga iz centra za soc rad
2. Sudiju I opstinskog suda koji sudi takve parnice
3. Javnog tuzioca
4. Sudiju koji sudi takve krivicne postupke
5. Policijskog sluzbenika koji je isao na takve intervencije
6. Advokata Lejlu-koja pruza pomoc zrtvama u opstini Zvezdara.

Verujem da je krajnje vreme, da se JAVNO POCNE GOVORITI O OVOJ TEMI, kako bi se SVEST naseg naroda i NADLEZNIH INSTITUCIJA probudila i razvila i u tom smeru.

SVAKO KO JE NASILNIK ZASLUZUJE DA BUDE KAZNJEN!!!
SVAKA ZRTVA NASILJA ZASLUZUJE POMOC, REAGOVANJE CENTARA ZA SOC.RAD, POLICIJE, TUZILASTVA i PRAVICNO SUDJENJE, BEZ OBZIRA NA POL!!!!!
ZRTVA JE ZRTVA!

Eto, to je moj predlog za jednu od Vasih narednih emisija.

Nadam se da ce moj predlog i zaziveti!

Srdacan pozdrav!

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 8:48 pm Odgovoriti sa citatom

kako izgleda kad zena maltretira muskarca?? Smile

javlja mi se neko sexualno maltretiranje... Smile

mada to nije ni tako lose

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Micko
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 9:11 pm Odgovoriti sa citatom

vlaky ::
kako izgleda kad zena maltretira muskarca?? Smile

NEDAJ BOZE NIKOME!!!

Ono sto zenski mozak moze da smisli i uradi, NI jEDAN muskarac ne moze ni da sanja!
Zena moze da maltretira muskarca PSIHICKI, EMOTIVNO, FIZICKI....
Vredjanje, ponizavanje pred decom i drugima, pretnje drugim licima i institucijama, urlanje, lupanje vrata, dovodjenje u kucu nekih nepoznatih muskaraca, pretnje deci- da ukoliko budu provodili vreme sa ocem nece dobro proci, napadanje fizicko i provociranje recima:"Ajde pi*ko, udari me, pa ces da vidis! Ajde ajde udari me..." i guranje i udaranje po glavi i telu, ucene da nece biti sa svojom decom ukoliko joj ne da vise novca ili ukoliko se ne iseli iz kuce da bi njoj ostalo sve sto je on stekao, useljavanje njene majke u njegovu kucu nakon razvda, koja preuzima ulogu oca, laz i gluma pred centrom za soc.rad kako je ona jadna zrtva i kako je on maltretira, dovodjenje laznih svedoka u sud-uglavnom svojih roditelja, koji su se do juce kleli u bivseg zeta i dizali ga do neba, odjednom svedoce kako je on nasilnik, manipulacija i serviranje lazi deci-kako im je otac-onaj divni tata do skoro-ustvari nasilnik najgore kategorije, koji ce ih sada izbaciti na ulicu i sve prepisati nekoj drugoj zeni sa kojom je u vezi, te da im je pametnije da budu na maminoj strani jer ce ih mama zastititi, a kada joj se ponudi da se kuca prepise na decu, ona na sudu kaze:" Svasta! Ja volim sebe!", unistavanje njegovih stvari, pretnje i prebijanje ljudi koji su bliski njenom bivsem muzu, nagovaranje dece da fizicki nasrnu na oca.................................... mnogo je nacina, veruj mi, toliko da ne mozes ni da zamislis!

Na sve to muskarac, jedino moze da se brani silom-prosto receno:da je prebije! Ali upravo je to ono sto ona zeli, jer tada odlazi u policiju i podnosi prijavu protiv njega i on je gotov!
Ukoliko on cuti i trpi, ona nastavlja sve silovitije, sa ciljem da ga dovede do toga da pukne i da nasrne na nju.
Ukoliko on prijavi policiji sta se desava, ona izjavljuje kako on nju napada, a ona se jadna samo brani!
I prljavoj igri nikada kraja!

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 9:49 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:

za prva dva navedena,potrebno je dvoje,labilan muskarac i luda zena...
a to fizicki,bas mi deluje nemoguce...osim ako je supruga zorica markovic,a suprug dzej Smile

zasto bi iko trpeo maltretiranje?
valjda ako od tog nekog zavisi...
ako ne zavisi,onda verovatno nije problem da ode od supruznika..

Micko
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 10:54 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:

za prva dva navedena,potrebno je dvoje,labilan muskarac i luda zena...
a to fizicki,bas mi deluje nemoguce...osim ako je supruga zorica markovic,a suprug dzej Smile

zasto bi iko trpeo maltretiranje?
valjda ako od tog nekog zavisi...
ako ne zavisi,onda verovatno nije problem da ode od supruznika..

Znam da je tesko poverovati i da zvuci nestvarno!
Veruj mi da je tesko poverovati i kada gledas sopstvenim ocima i slusas svojim usima!

Niko ne voli i ne trpi maltretiranje zato sto uziva u tome! Naravno ukoliko pricamo o normalnim ljudima Smile
Zamisli da si celoga zivota radio, stvarao i sve sto si stekao ulozio u kucu u kojoj si ziveo sa svojom porodicom.
Nakon mnogo godina braka i dvoje dece, tvoja zena odluci da se razvede od tebe. Na pitanje Zasto?, odgovara Ne volim te!
Saglasis se sa razvodom braka, pristanes da deca pripadnu njoj na starateljstvo, placas joj veliku alimentaciju, jer je to za tvoju decu, pristanes da podignes kredit i kupis joj stan, a za to vreme i dalje svi zivite u tvojoj kuci, jer ne zelis da izbacis rodjenu decu na ulicu.
Nakon pravosnazne presude o razvodu, pocinje haos!
Neda ti vise da budes sa decom, tuzi te za podelu kuce na pola- jer je ona navodno sa 2 marke plate u vreme inflacije uspela i da zaradi tu kucu, vredja te, provocira i fizicki napada:grebe, vuce, cima, udara. Ti normalno pokusavas da se odbranis, ali kada vidis da ipak ne mozes da izbegnes sve njene udarce, uhvatis je za ruke, da bi je zaustavio. Od toga joj ostanu jedva vidljive masnice oko zglobova, koje ona slika i kaze kako si je napao!
A onda ti se unese u lice i kaze: Isprovociracu te da me prebijes, pa si onda na*ebao!.....

Jojjj toliko je toga moguce, veruj mi!

Shvatis da ti prolaze godine, sudjenja je sve vise, presuda jos uvek ni jedna!
Sve se oteze, nasilje postaje svakodnevno, kontinuirano na svakom tvom koraku.
Ne vidis vise ni izlaz ni nacin da se spases!

Posao ti propada, izdaci ogromni, a para nigde. Ne mozes vise ni da placas toliku alimentaciju, pa te tuzi da joj placas manje nego sto je napisano pri razvodu i za to te krivicno gone!!!
Ne mozes ni da podignes kredit da joj kupis stan, jer je kuca pod sporom.
Deca se sve vise udaljavaju od tebe, jer vide da je majka jaca i plase se.
Ti se trudis da ostanes zdrav i normalan i pazis na svaki svoj korak, jer znas da te samo ceka.
Kada nema sta da ti prikaci, ona podnosi tuzbe u kojima laze od reci do reci, a ti onda dokazujes da to sto ona tvrdi nije istina, pa pored svega ostalog i tu gubis vreme i novac.

Hoces li da ti objasnjavam dalje?
Slazem se sa tobom, da je takva zena ocigledno luda, ali ti to ne mozes da dokazes. Zasto? Pa zato sto ona nosi beli mantil, a solidarnost belih mantila je neverovatna stvar! Kog lekara da nadjes, kod koga bi ona mogla da ode na pregled i procenu licnosti, pod uslovom da na to i pristane, a da taj lekar nece pomoci svojoj koleginici? Sto je jos gore: zamisli da u tom procenjivanju licnosti, nekim slucajem ispadne da si ti taj koji je lud!!! Sta onda?......

Kada bi neko imao snage, strpljenja i vremena da sve to prati i pretoci u knjigu, verujem da bi bila svedski bestseler!

Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 10:59 pm Odgovoriti sa citatom

Micko, jesi ti ovo lično doživeo?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Micko
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 11:04 pm Odgovoriti sa citatom

Bad_Girl ::
Micko, jesi ti ovo lično doživeo?

DOZIVLJAM SVAKOGA DANA skoro 3 godine unazad!

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 11:19 pm Odgovoriti sa citatom

jbt micko,ko ti je birao suprugu??

nakon navedenog cini mi se da se tema vise vrti oko porodicnog prava recimo,nego oko maltretiranja itd...pod maltretiranjem smatram fizicko maltretiranje...bar ka je muskarac u pitanju..

sirena
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 04 Jan 2008
Teme: 53

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 11:38 pm Odgovoriti sa citatom

Nije mi jasno Micko da li se ti stvarno plasis zene?
I ne znam kako zaista izdrzavas da joj ne das koju vaspitnu?
Da li stvarno mislis da ces krivicno da odgovaras? Hmmm...
Ne razumem kako neko moze da izdrzi u tako losem braku pa da ga ne prekine jednostavno ili da ne pukne i izmlati teroristu Rolling Eyes
Embarassed
Pa makar i sam zaradio koji samar...

uvek se nesto desava
Micko
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 09, 2008 11:42 pm Odgovoriti sa citatom

jbt micko,ko ti je birao suprugu??

nakon navedenog cini mi se da se tema vise vrti oko porodicnog prava recimo,nego oko maltretiranja itd...pod maltretiranjem smatram fizicko maltretiranje...bar ka je muskarac u pitanju..

Birala je ona mene, nazalost!!!
A ja sam ocigledno bio slep kod ociju!
Vrlo kratko smo se zabavljali, a posto je ona toliko navaljivala da se vencamo, a ja vec bio presao 35-tu, kao da me je neki djavo terao da pristanem.
Svi su bili iznenadjeni mojom odlukom, ali.... sudbina je cudo!
Danas sam ja iznenadjen svojim izborom tada, ali to ne mogu da promenim.
Kad bi znali kada cemo pasti, mi bi seli!

Sad je sustina izboriti se sa ovim zlom, za koje trazim lek!

Ovo spada i u Porodicni i u Krivicni zakon.
Imamo sudjenja i po jednom i po drugom osnovu. Pored svakodnevnog psihickog maltretiranja, koje ni konj ne bi mogao da izdrzi, a da ne uzvrati istom merom(pa mi prijatelji kazu da sam konjina Smile ), imam dokumentaciju i za 3 fizicka napada na mene.

Problem je sto ona nema nameru da stane, jer ne preza ni od cega!
Niko je ni ne zaustavlja, svi peru ruke i prebacuju lopticu na drugu instituciju, a ja samo gomilam sudjenja, koja traju KAO NIGDE NA SVETU i to za postupke koji se po zakonu smatraju HITNIM!!!
Da li treba toliko da mi narusi zdravlje, da umrem ili da me ubije, pa da svi shvate da je ona NASILNIK?!

ISKRENO SE NADAM DA TAKVO ZLO NIKADA NECETE SRESTI U SVOM ZIVOTU!

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Sledeci
Strana 1 od 24

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 11:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!