NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Prosvetna mafija

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Nauka i obrazovanje Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Prosvetna mafija
Autor Poruka
intelektualac
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 13 Okt 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Okt 13, 2008 10:36 am Odgovoriti sa citatom

Mislim da ova tema nije do sada bila eksploatisana a zasluzuje sigurno podosta mesta u javnosti . Naslov je mozda pretenciozan ali nije los da privuce paznju . Wink
Rec je o srednjim skolama a i osnovnim (ne znam koliko ima prosvetara ovde na forumu ali ih ima dosta u glasackom telu a i cesto straskjujemo sto sa razlogom a sto bez) .
Problem koji ovde iznosim vezan je sa normu casova u srednjim a i osnovnim skolama . Poznato je da se skole finansiraju iz budzeta odnosno koliko nam para da drzava, tj. poreski obveznici , tolike su nam plate i deluje na prvi pogled da tu nema nikakve manipulacije . Medjutim , direktori kao i obicno love u mutnom ako im se ukaze prilika . Konkretno , sedmicna norma casova za srednju (a i osnovnu ) skolu je 20 casova odnosno 700 casova godisnje a za matematike , srpski i strane jezike je 18 casova sedmicno ; tacnije drzava daje srazmerno tom broju plate . Ali direktori nekad "odrede" normu 22 casa sedmicno odnosno 770 casova godisnje . To u praksi znaci da ti nastavnici rade 10% vise mesecno a nije im placeno , ili ako imaju preko norme prakticno gube 10% plate . Ovo je slucaj u mojoj skoli a znam i jos neke primere , kod nas sam izracunao da na nas nekoliko kolega direktor "zaradjuje " od prilike 120% mesecno . Ovo "zaradjuje " je naravno pod navodnicima jer ne smem da tvrdim da bas on stavlja sebi pare u dzep ali je u svakom slucaju tesko doci do pravih podataka .
Problem je kako sve ovo isterati kad ukoliko se neko pobuni , direktori pocnu da prete otkazima i sl . a inace zaposljavaju svoju blisku familiju npr.
U prosveti je inace situacija haoticna kao na zalost u celom drustvu , postoje slucajevi kada profesori sa nekim totalno levim zanimanjem predaju neke predmete o kojima nemaju pojma . To je naravno moguce ako su "dobri " sa direktorom , sad sto deca ispastaju to uglavnom nikoga nije briga .
Ja sam otvorio temu za koju mislim da zasluzuje emisiju a imam jos mnogo konkretnih podataka o ovome . Na kraju krajeva radim u prosveti pa koga zulja , on se i zali ...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Okt 13, 2008 12:48 pm Odgovoriti sa citatom

intelektualac ::

Ja sam otvorio temu za koju mislim da zasluzuje emisiju a imam jos mnogo konkretnih podataka o ovome . Na kraju krajeva radim u prosveti pa koga zulja , on se i zali ...

Zasluzuje tema emisiju, naravno, ali mislim da ce se svesti na reakcije samo onih "koje zulja" Confused
Ja ne zivim vec 10 godina u Srbiji, ali pratim nase skolstvo i onako za sebe ga analiziram i uporedjujem sa ovim evropskim.

Vidis onako ukratko "normalno" je da neko ko predaje matematiku zbog veceg broja casova sedmicno po razredu dobije i nesto vecu normu, jer se direktoru ne isplati da uzima nekog drugog za pola norme, ako vec to moze da rasporedi na postojece i naravno za istu platu Confused i jos pod pretnjom. Ne znam da li jos uvek postoje pismeni zadaci iz matematike, ali dakle nije isto predavati matematiku i neki predmet koji ne zahteva da potrosis slobodno vreme za pregledanje istih.... O plati necu ni da govorim
E sad ovo je samo vezano za normu, a koliko jos ima neregularnosti...

I bolje je da neko predaje gradjansko, pa i narodnu tradiciju da popuni normu, a onda nam ministar prica da je za nas irski model i 16-20 djaka u razredu u osnovnoj skoli....
Bitno je valjda da se prica, koliko sam shvatila Razz

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 13, 2008 9:26 pm Odgovoriti sa citatom

U prosveti je inace situacija haoticna kao na zalost u celom drustvu , postoje slucajevi kada profesori sa nekim totalno levim zanimanjem predaju neke predmete o kojima nemaju pojma . To je naravno moguce ako su "dobri " sa direktorom , sad sto deca ispastaju to uglavnom nikoga nije briga .
Dobro dosao, intelektualac Smile
Tema koju predlazes ide vec veceras u Kljucu Wink
S tim sto nije usko vezana za prosvetu, niti za bilo koju oblast posebno, nego zahvata sve, tj. opste stanje u drustvu. Tice se negativne selekcije, nepotizma, i (ne)podobnosti.
Takvo smo drustvo da se ovakvim temama najpre moramo onako opste osamariti.

Sto se tvoje konkretne price tice, posto su mi 2 sestre u prosveti znam da svako povecanje fonda casova mora da utice i na dohodak. Tih 10% plate koje navodis, mora negde da ode, ako uzmemo u obzir da se ti casovi zavode. Ako razgovor sa direktorom ne uspeva, obratite se ministarstvu prosvete.
Svaki visak u fondu casova mora da utice da dohodak. Kao i razredno staresinstvo.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
intelektualac
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 14, 2008 12:54 am Odgovoriti sa citatom

Probacu da budem malo konkretniji , a i cini mi se da od uopstenog nema bas vajde, moras nekog konkretnog da osamaris a ne da mlatis unaokolo sto je obicno u prazno (tako bar ja mislim ) Smile

To da direktori odredjuju normu i da nekome stave na samar jos poneki cas razumeo bih da je u pitanju privatna skola pa da im se moze i da im je cilj da sto vise iscede iz nekog profesora , to bih mozda nekako i razumeo . Ali kada je u pitanju skola (osnovna ili srednja ) koja se finansira iz budzeta , tacnije dobije se onoliko para koliko direktor trazi od Ministarsva (valjda Prosvete ili Finansija , nisam siguran) , onda tu dolazi do raznih muljavina .

Do pre dve godine novac je stizao direktno na racun skole pa je tek tu bilo prostora za manipulaciju i siguran sam da kada bi se zaceprkalo da bi se svakakvih krivicnih dela tu naslo . Situacija je sledeca , drzava placa 20 casova sedmicno (stoji u Zakonu ) , direktor po svom nahodjenju doda jos 2-3 casa nekome ko nije podoban (znam slucajeve gde su dodaci isli i do 10 casova preko norme ) a taj nepodobni radi za jednu platu (bez ikakvog viska ) . Novac je ostajao na racunu skole i odatle se nekako "prao " verovatno (gde su te inspekcije?) .

Sada novac ide direktno na racun svakog zaposlenog u skoli ( neko pametan se to setio da treba) ali opet direktor da nekome vise od tih 20 casova propisanih zakonom . Kakav je sad motiv direktora , postavlja se pitanje ? Ocigledno nekome ko nije podoban doda koji cas vise da radi (2-3 casa ali za iste pare ) a nekome skine ta 2-3 casa . Kakav je tu dil u pitanju ne znam . Upravo je to situacija kod mene u skoli gde ja radim(i jos poneko ) za 22 casa a nekome je norma 20 ili manje .

Vanja kaze tu je Ministarstvo prosvete , tu je tek muka kako doci do pravog podatka . Obicno se desava da te telefonima izvrte u krug i vrate do portira i tako iznova . Pisao sam ja sa svojim aktivom zahtev za tumacenje norme jos pre 3 godine ali niko nije odgovorio . Verovatno se to negde zagubilo u fiokama . Nista dok se to ne napadne medijski u Kljucu , cini mi se Very Happy

Druga je prica ko sve i sta predaje u skolama. Znam slucajeve gde neko ko je zavrsio likovno ili fiziku predaje engleski(doduse u osnovnoj skoli pa to nekako i mogu da razumem ) ali u srednjoj skoli neko ko je zavrsio odbranu i zastitu da predaje ekonomiju i da fizicar predaje osnove elektrotehnike a u skoli postoje elektroinzenjeri , to vec ne mogu da razumem . I posle se nesto cudimo kakva su deca , a ko im predaje .

Direktori imaju jos i obicaj da u takvim slucajevima raspisuju konkurse samo jednom godisnje iako bi po zakonu morali da to rade mnogo cesce , samo da bi zadrzali te "podobne" da predaju to sto ne znaju ( ali koga je to briga ) . Inace radnja se desava van Beograda pa je valjda inspekciji daleko da dodje ... ali kolege mi kazu da ni u Bg-u nije nista bolje .

I dalje sam skeptican prilikom odziva na ovu temu jer u prosveti i nema bas dosta mladjeg sveta (koji zna da koristi Internet , na zalost ali je tako ). Sad sam se setio kakva je tek muka otici na seminar za strucno usavrsavanje i ko tamo obicno ide ... ali dosta za sada

intelektualac
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Okt 17, 2008 12:32 am Odgovoriti sa citatom

Izgleda da je bolje da sam otvorio temu sponzori i sponzoruse , ili fenomen TV pink - izbor najhita estrade ili kako se to vec zove ...

Ove ozbiljne teme izgleda ne privlace diskutante Sad

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Okt 17, 2008 1:31 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ove ozbiljne teme izgleda ne privlace diskutante

bilo je nekoliko tema..cini mi se...ispisali smo se tamo dosta... Smile

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
deda
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 10 Avg 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Okt 17, 2008 10:46 pm Odgovoriti sa citatom

Probacu da budem malo konkretniji , a i cini mi se da od uopstenog nema bas vajde, moras nekog konkretnog da osamaris a ne da mlatis unaokolo sto je obicno u prazno (tako bar ja mislim ) Smile

To da direktori odredjuju normu i da nekome stave na samar jos poneki cas razumeo bih da je u pitanju privatna skola pa da im se moze i da im je cilj da sto vise iscede iz nekog profesora , to bih mozda nekako i razumeo . Ali kada je u pitanju skola (osnovna ili srednja ) koja se finansira iz budzeta , tacnije dobije se onoliko para koliko direktor trazi od Ministarsva (valjda Prosvete ili Finansija , nisam siguran) , onda tu dolazi do raznih muljavina .

Do pre dve godine novac je stizao direktno na racun skole pa je tek tu bilo prostora za manipulaciju i siguran sam da kada bi se zaceprkalo da bi se svakakvih krivicnih dela tu naslo . Situacija je sledeca , drzava placa 20 casova sedmicno (stoji u Zakonu ) , direktor po svom nahodjenju doda jos 2-3 casa nekome ko nije podoban (znam slucajeve gde su dodaci isli i do 10 casova preko norme ) a taj nepodobni radi za jednu platu (bez ikakvog viska ) . Novac je ostajao na racunu skole i odatle se nekako "prao " verovatno (gde su te inspekcije?) .

Sada novac ide direktno na racun svakog zaposlenog u skoli ( neko pametan se to setio da treba) ali opet direktor da nekome vise od tih 20 casova propisanih zakonom . Kakav je sad motiv direktora , postavlja se pitanje ? Ocigledno nekome ko nije podoban doda koji cas vise da radi (2-3 casa ali za iste pare ) a nekome skine ta 2-3 casa . Kakav je tu dil u pitanju ne znam . Upravo je to situacija kod mene u skoli gde ja radim(i jos poneko ) za 22 casa a nekome je norma 20 ili manje .

Vanja kaze tu je Ministarstvo prosvete , tu je tek muka kako doci do pravog podatka . Obicno se desava da te telefonima izvrte u krug i vrate do portira i tako iznova . Pisao sam ja sa svojim aktivom zahtev za tumacenje norme jos pre 3 godine ali niko nije odgovorio . Verovatno se to negde zagubilo u fiokama . Nista dok se to ne napadne medijski u Kljucu , cini mi se Very Happy

Druga je prica ko sve i sta predaje u skolama. Znam slucajeve gde neko ko je zavrsio likovno ili fiziku predaje engleski(doduse u osnovnoj skoli pa to nekako i mogu da razumem ) ali u srednjoj skoli neko ko je zavrsio odbranu i zastitu da predaje ekonomiju i da fizicar predaje osnove elektrotehnike a u skoli postoje elektroinzenjeri , to vec ne mogu da razumem . I posle se nesto cudimo kakva su deca , a ko im predaje .

Direktori imaju jos i obicaj da u takvim slucajevima raspisuju konkurse samo jednom godisnje iako bi po zakonu morali da to rade mnogo cesce , samo da bi zadrzali te "podobne" da predaju to sto ne znaju ( ali koga je to briga ) . Inace radnja se desava van Beograda pa je valjda inspekciji daleko da dodje ... ali kolege mi kazu da ni u Bg-u nije nista bolje .

I dalje sam skeptican prilikom odziva na ovu temu jer u prosveti i nema bas dosta mladjeg sveta (koji zna da koristi Internet , na zalost ali je tako ). Sad sam se setio kakva je tek muka otici na seminar za strucno usavrsavanje i ko tamo obicno ide ... ali dosta za sada

Ovoliko neargumentovanih misli jednog ,,intelektualca,, na jednom mestu odavno nisam video!
Da li je poenta ovog izlaganja bilo da sto vise gluposti napise neko ko radi u skoli ( kako sam kaze) a da pride nema osnovna znanja o Zakonu o osnovama obrazovanja , ili da na ovom mestu pokaze sve ono sto su ,,babe,, snile, nije mi sasvim jasno.
Za ovakav komentar, slobodno mogu da napisem da je lupetanje bez osnova.
Moja preporuka je da uzmete Zakon i da malo citate, pa da se konultujete sa prosvetnim inspektorom, pa tek onda da na jednom mediju kakav je net forum iznesete svoje misljenje o svemu sto primecujete kao nepravilnost u vasem okruzenju.
Naravno da nepravilnosti postoje i da se Zakon krsi od strane pojedinaca, ali kad je novac u pitanju, nisam bas siguran da ima ikakvih muljacina.
Pozdrav !

Dragi moji....
Pozdrav svima
intelektualac
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Okt 18, 2008 1:15 am Odgovoriti sa citatom

Deda , uopste ne znam koje ti (vam ) je zanimanje . Nastavicu ipak na ti , ovo je forum pa je izgleda svakome dozvoljeno da lupeta pa i tebi . Mozda si direktor ili zamenik direktora neke skole pa te pogodila ova tema (razumljivo ).

Ako smatras da neke cinjenice ne stoje koje sam ja naveo , kazi na sta mislis . Ovo mi zvuci jako sarlatanski , citav post nazvati lupetanjem bez ikakve konkretizacije . Ja cu ti sve ovo sto sam napisao argumentovati Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja , Pravilnikom o pedagoskoj normi ... ali nisam siguran da li ti uopste razumes o cemu se ovde radi . Pitaj , rado cu ti objasniti

deda
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 10 Avg 2007
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Okt 18, 2008 1:26 pm Odgovoriti sa citatom

Deda , uopste ne znam koje ti (vam ) je zanimanje . Nastavicu ipak na ti , ovo je forum pa je izgleda svakome dozvoljeno da lupeta pa i tebi . Mozda si direktor ili zamenik direktora neke skole pa te pogodila ova tema (razumljivo ).

Ako smatras da neke cinjenice ne stoje koje sam ja naveo , kazi na sta mislis . Ovo mi zvuci jako sarlatanski , citav post nazvati lupetanjem bez ikakve konkretizacije . Ja cu ti sve ovo sto sam napisao argumentovati Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja , Pravilnikom o pedagoskoj normi ... ali nisam siguran da li ti uopste razumes o cemu se ovde radi . Pitaj , rado cu ti objasniti

Jesam direktor skole ali nisam nimalo pogodjen temom, naprotiv, treba razmeniti iskustva i saznanja.
Ono sto ja znam i ona iskustva koja imam su u suprotnosti sa ovim sto ste/si ( preci cu na ti) napisao u onom sto sam citirao.
Elem, do pre par godina MPS jeste prebacivalo novac na skole, cak je ostajalo 2% na bruto licni dohodak, od cega je skola mogal da racuna na neke novce...
Prebacivanjem novca direktno na racune radnika , ukinut je 2 procenti ostatak skolama, a mogucnost za bilo kakve malverzacije su smanjene ili skoro da ne postoje.
Iz tvog izlaganja mogu sledece da zakljucim: direktor povecava normu nastavniku - nastavnik podize novac i mozda deli sa direktorom. Za mene je ovo neshvatljivo, sumanuto i lupetanje gluposti. Zato sama nastupio kao u predhodnom postu. Ako nesto tako postoji, i direktora i te nastavnike treba tuci govnjivom motkom na sred skolskog dvorista i gradskog trga.
...nastavicu se, izvinjavam se...

Dragi moji....
Pozdrav svima
intelektualac
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Okt 19, 2008 12:11 pm Odgovoriti sa citatom

Veoma mi je drago sto se ovde pojavio jedan direktor sto znaci da bi trebalo da bude strucan i upucen u problematiku .

Na osnovu dedinog izlaganja moze se zakljuciti da je bilo mogucnosti za malverzacije do pre 2 godine ali da su sada te mogucnosti veoma smanjene ili da ne postoje . Koliko ja znam (zakonska) mogucnost da se ispitaju malverzacije i eventualno kazne pocinioci(najcesce direktori) nije jos zastarela .

Ovo sto sam ja naveo kao nacin kako ovi dilovi izmedju direktora i nastavnika je samo jedna mogucnost , ja nisam tvrdio da je tako jer nemam dokaza i ne smem tako nesto da tvrdim . A i mislim da bi to bilo previse prosto i jednostavno a i direktori su ipak suptilniji (trebalo bi ) .

Ali ono sto znam da se sigurno desava je da direktori nekome odrede normu 20 , odnosno 18 casova sedmicno a nekima 22, 23 a ako je neki nastavnik totalno neupucen daju mu i vecu normu od toga . Ja bih voleo da direktor "deda" odgovori da li u njegovoj skoli on kao direktor daje nekome normu vecu od onoga sto je propisano clanom 6 Pravilnika o pedagoskoj normi . Citiracu ovde ceo clan zbog ostalih koji ovo citaju :

Član 6
U okviru nedeljenog punog radnog vremena nastavnik ima nedeljnu normu 20 časova teorijske nastave ili teorijske nastave sa vežbama, (najmanje 700 časova nastave godišnje), odnosno 24 časa vežbi u bloku (najmanje 840 časova godišnje).
U okviru nedeljenog punog radnog vremena nastavnik ima nedeljnu normu 18 časova iz predmeta srpski jezik, odnosno jezik narodnosti, matematika i strani jezik (odnosno najmanje 630 časova nastave godišnje) i dva časa nedeljno za ispravku pismenih zadataka.
U okviru nedeljenog punog radnog vremena nastavnik ima nedeljnu normu 26 časova praktične nastave (najmanje 910 časova godišnje), odnosno 28 časova praktične nastave u bloku (najmanje 980 časova godišnje).
U okviru nedeljnog punog radnog vremena u matematičkoj gimnaziji nastavnik ima nedeljnu normu časova: 12 iz matematičke grupe predmeta, informatike i računarstva i fizike.
U okviru nedeljnog punog radnog vremena u filološkoj gimnaziji nastavnik ima nedeljnu normu časova: 12 iz srpskog jezika, književnosti, živih stranih i klasičnih jezika, retorike i uvoda u opštu lingvistiku.

U mojoj skoli (kao sto sam ranije ovde pisao) neki profesori imaju normu koja je predvidjena clanom 6 a drzava i placa tih 20 casova (za slucaj u stavu 1 ) odnosno 18 itd. casova sedmicno odnosno odgovarajuci broj godisnje koji se dobija kada se sedmicni broj casova pomnozi sa 35 .
Kao sto sam pisao ja i ceo moj aktiv ima normu 22 casa (umesto 20) i znam da se to i desava u jos nekim skolama dok profesori ne "pritisnu " direktora a on nema odgovarajuce mehanizme da ih natera da cute .

Znaci , u ovom slucaju 2 casa koja drzava plati se ne placaju profesoru koji ih drzi nego su (do pre 2 godine ) stizala direktno na racun skole a odatle ko zna gde . Sada taj novac ne stize na racun skole ali sluzi npr . za obracunavanje direktora sa nelojalnima .
Postoje i drugi prakticni razlozi : direktor kad ne bi bio direktor ne bi imao sta da predaje ili bar ne bi imao pun fond i onda se smenjuju 2 ili 3 direktora naizmenicno (jer ne bi imali sta da predaju svi) a da bi opstali skupe ekipu koji svi dobiju po neki cas preko norme , njih ubaci u skolski odbor . On (verovatno) ne dobija nikakve pare (dodatne) u dzep ali ostaje direktor , zauzvrat ekipi koja ga podrzava daje vise od 30% preko norme sto ne sme po Zakonu o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja ,

clan 125 , stav 5

Ako skola ne moze da obezbedi strucno lice za najvise sest casova nastave sedmicno iz odre|enog predmeta, moze da rasporedi ove casove nastavnicima tog predmeta do kraja skolske godine.

Ovih 6 casova predstavlja 30 posto odnosno 33 posto preko norme koje bi po zakonu mogao da dobije svaki profesor kao visak .Medjutim , u mojoj skoli predsednik skolskog odbora (koji skoro da je vazniji od direktora u mojoj skoli ) je godinama imao 48% preko norme . Inace predsednik skolskog odbora je i predsednik komisije koja pravi Resenja o godisnjim zaduzenjima sa svakog profesora . Dakle , sam sebi daje tih 48% . Zauzvrat direktor ostaje direktor (jer inace ne bi imao sta drugo da radi pa kad vec nema sta da radi onda neka bude direktor ) . Skolski odbor ga podrzava da zaposli dvoje clanova svoje porodice ,istina kao pomocno osoblje, ali posto znamo kakva je jagma za poslom i to je puno (naravno dosta kandidata se javi na konkurs ali prodje direktorova familija ) .

Za sada bih voleo direktor ''deda " prokomentarise sve ovo sto sam naveo do sada i kako on radi tj. direktoruje u svojoj skoli u slicnim slucajevima . Da li je i kod njega negde norma 20 , negde 22 i ako jeste kako to da arsini nisu isti prema svima

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Nauka i obrazovanje Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Nepismenost, obrazovanje i kakvo nam je skolstvo Natasa23 Uto Nov 05, 2013 11:11 pm  Pogledaj zadnje poruke
Cirkus Korona-zašto nam više nisu potrebni cirkusi sa životi V is for ... Sub Avg 16, 2008 11:10 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Za koje odluke nam treba referendum? Katančić Čet Jan 10, 2008 11:46 am  Pogledaj zadnje poruke
Planeta nam – tesna Eric Cantona Pon Avg 20, 2007 2:23 am  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 12:13 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!