NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Uspeh u Srbiji: sam protiv svih?

Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Uspeh u Srbiji: sam protiv svih?
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Okt 20, 2008 6:07 pm Odgovoriti sa citatom

Posle emisije o negativnoj selekciji, KLjuc se bavi boljom stranom uspeha. Sta
znaci uspeh? Svi ljudi zele da ga dostignu, ali zasto to samo nekima polazi za
rukom?
Da li su trud i rad dovoljni, ili postoji neki tajni sastojak uspesnih ljudi?
Sta su merila uspeha, da li isti kriterijumi vaze za jednog vrhunskog doktora
i vrhunskog biznismena? Moze li se sa istom lakocom covek izboriti u Srbiji,
kao i na bilo kom drugom kutku planete? Kako mi gledamo na tudji uspeh, otkud
zavist i osporavanja?
Mitovi kazu da nema uspeha bez politike, bez veze ili bez kriminala. A,
zapravo, da li odgovor lezi u tezi jednog od gostiju KLjuca, da nema uspeha
bez Coveka. Coveka koji ume da sanja.

Komentari, dole... Smile

Pregled emisije

Miša Lukić (Leo Burnett):

- Ovo mi je prvi put da se javno pojavljujem, do sada sam to izbegavao. Ali sam shvatio da treba izaći u javnost, i svoj uspeh ponuditi kao pozitivan primer drugima.
- Da, pored svih obaveza stižem da sanjam. Ova emisija je već deo mog sna. Sebe zovem vlasnikom sopstvenog sna.
- Mene država treba da uzme kao pozitivan primer uspeha u marketinškoj industriji. Primer sam da je moguće postati uspešan bez ikakvih političkih kontakata.
- Svoje saradnike biram sam. Ne po tome kakvi su profesionalci, već po tome kakvi su ljudi; ne po tome koliko imaju benzina, već po tome kakav im je motor. Znanje je benzin koji može da se dolije. Kvalitet čoveka je mnogo važniji.
- Svakog jutra se resetujem. Zaboravim na problem, i budim se kao nov. U novi dan ne ulazim sa negativnim mislima.
- Ranije mi je bilo izuzetno važno šta svi drugi govore o meni. Danas mi je važnije da obratim pažnju na život, da aktivno učestvujem i da uživam u tom životu.
- Nije teško biti čovek u biznisu. Budite ono što jeste, jer mi smo svi ljudi, svi imamo potrebu da budemo ljudi.
- Poslovni i privatni život moraju da imaju balans. Ne možete poslovno biti jedan čovek, a privatno drugi. Svako ko je to pokušao napravio je veliku grešku.
- Ljudi mešaju uspeh i sreću, što je osnovni problem. Kažu da je uspeh ostvarenje sopstvenih ciljeva, a da je sreća znati uživati u njima.
- Ja sam veoma srećan čovek i većina ciljeva u mom životu se ostvarilo. Tek onda sam shvatio da je pola tih ciljeva bilo nepotrebno, da nisam poznavao sebe.
- Početna stvar svakog uspeha je spoznaja sebe, jer ne možete da znate šta želite ako ne poznajete sebe. Kada spoznate sebe, znaćete šta želite u svim sferama života.
- Kada ulazimo u brak, pitaju nas da li dovoljno poznajemo partnera da bi sa njim proveli život. Mislim da je pravo pitanje da li dovoljno poznajemo sebe, jer ako biramo nekoga, mi možemo da izaberemo najbolje a da to najbolje nama zapravo ne odgovara.
- Ljudi sebi veoma lako daju ulogu žrtve. Veoma lako nekom drugom predaju većinsko vlasništvo svog života.
- Mnogo je teže pronaći čoveka sa kim ćete podeliti svoj uspeh nego tugu. Tuđi uspeh je često ogledalo sopstvenog neuspeha.
- Mnoge stvari u životu mogu da se nauče. Verujem da čovek može sam sebe da promeni.
- Ne postoji dobra i loša motivacija za bilo šta. Postoji jaka i slaba motivacija.
- Želim da sa prijateljima iz prakse i iz nauke otvorim školu života, jer mislim da je to strašno bitno. Sistem nas uči da budemo njegov deo, i da mu kao deo budemo korisni. Svemu nas uče, ali ne i životu.
- Kada želite da rukovodite novcem a da u isto vreme imate zadovoljstvo od toga, morate poštovati neka pravila: 10% tog novca treba davati drugima, sa 10% se treba igrati, 10% treba da ide na obrazovanje, 10% na investicije i 10% na štednju. Sa ostalih 50% treba živeti.
Ključna reč: Postanite većinski vlasnik sopstvenog života, bez obzira na to kakav je u tom trenutku; shvatite šta ste i šta vam stvarno čini zadovoljstvo; odaberite prave snove i sanjajte ih.

Dr Marko Bumbaširević (direktor Instituta za ortopedsku hirurgiju, KCS):

- Iznenadio sam se pozivom za gostovanje u ovoj emisiji, jer sebe ne doživljavam kao uspešnog koji nešto tako specijalno čini.
- Prišio sam dosta prstiju, ali nisam razmišljao da će zbog toga neko da me pohvali. Želja mi je bila da to što radim bude dobro.
- Prva priznanja za svoj rad dobio sam u inostranstvu, a onda i ovde.
- Ovo je specifično društvo. Za razliku od Zapadne Evrope, mi imamo takozvane uspešne ljude po kriterijumima.
- Često se priča o uspehu vezuje za profesionalni i materijalni uspeh, iako taj uspeh ne može da donese sreću življenja.
- Uspeh je i prijateljstvo, i ljubav, i život, i poklanjanje drugima, i učenje od drugih. Ako uspemo da sve to udružimo sa profesionalnim uspehom, na putu smo da to bude jedan proces da se stvarno osećamo srećno i uspešno.
- Uspešni postaju oni koji svoje snove mogu da pretvore u realnost.
- Ni sa čim se ne može uporediti osećaj kada se nekome pomogne. To je droga koja nas tera da radimo.
- Čovek bi morao da postigne nešto kompletno da bi se osetio uspešnim, i da bi mogao da ljude oko sebe učini uspešnim.
- Uspeh je jedan proces življenja.
- Čovek je već uspešan time što je došao na ovaj svet.
- U mojoj struci, koja se dosta razlikuje od drugih, jedan pojedinčan slučaj može da vam donese uspeh. Dolazi se lako i do nesupeha, ali jedan neuspeh ne može da pokoleba onog koji želi da uspe.
Ključna reč: Uspešni su oni koji uživaju u onom što rade.

Prof. dr Ivan Kovačević (antropolog):

- Mali je broj uspešnih ljudi, jer uspeh nije samo u jednoj oblasti života.
- Uspesi se u društvu različito modeliraju, jer se sam pojam uspeha menjao kroz vreme.
- U Americi postoji kult uspeha. Do kraja 19. veka tamo je dominirao uspeh da se iz siromaštva pređe u neku srednju klasu, da bi na prelomu vekova uspešno bilo obogatiti se i postati multimilioner. Tek 70-ih godina 20. veka počela je da dominira ideja da je uspešan onaj ko živi ispunjen život, bez obzira na spoljašnje pokazatelje kao što su profesionalni ili finanasijski uspeh.
- Mitovi o uspehu u Srbiji više govore o načinima dolaženja do uspeha ili o načinima sticanja materijalnog bogatstva, i stalno se trude da budu mimikrija u odnosu na ono što se stvarno dešava.
- Kod nas se stalno javlja mit o zakopanom ćupu koji je pronađen na njivi, i zahvaljujući kojem je neko otvorio firmu. Iza takvih mitova najčešće se krije neki drugi način sticanja početnog kapitala koji u zoni morala nije u potpunosti prihvaćen.
- Pitanje je da li je uspeh naći se na listi 10 ili 20 najmoćnijih ljudi. Postoje oni koji to ne smatraju uspehom.
- Neko može biti 200 godina prvi na teniskoj rang-listi, a da bude neuspešan frustriran čovek.
- Ljudi koji su danas došli do samog vrha u materijalnom bogatstvu, to isto bogatstvo u ogromnim količinama daju u humanitarne svrhe, što nije bi slučaj sa bogatašima s početka 20. veka.
- Punoća življenja je ono čemu teži neko ko svojoj deci ne ostavi ništa, iako je drugi najbogatiji čovek na svetu.
- Jedno je uspeh, a drugo prestiž. Simbole prestiža ljudi pribavljaju da bi poboljšali svoj društveni ugled.
- Dva su egalitarizma i dalje prisutna u ovom društvu: seljački, i socijalistički.
- Naš pedagoški sistem zanovan je na uprosečavanju, a ne na diferenciranju talentovanih.
- Politika želi da inkorporira ljude koji su u nečem drugom uspeli, želi da ih iskoristi.
Ključna reč: Rad je kada neko kopa i zatrpava rupu, ali taj rad ne doprinosi ničemu. Važno je kako se rad kanališe, i kako se usmerava.

Nebojša Jovanović (psiholog):

- Uspeh nije relativna stvar. Uspeh je apsolutna kategorija.
- Čovek može biti uspešan ako je uspešan u svemu. Uspešni ste ili niste. Uspeh je jedan.
- Dobitnici su oni koji tačno znaju šta hoće, koji rade na tome da to ostvare, koji se ne plaše sopstvenog uspeha i ne podmeću sebi klipove pod točkove.
- Čovekovi potencijali se postepeno realizuju. Ono što je uspeh za dete od 2 godine, nije uspeh za čoveka od 50 godina.
- Uspeh je osećanje ispunjenosti zbog svesnosti da realizujemo svoje razvojne potencijale.
- Realizujući sve potencijale, mi se osećamo ispunjenim i zadovoljnim.
- Ljubav kao kategoriju uspeha ne možemo zanemariti, jer je ona naš bazični potencijal.
- Šta bi mogao biti uspeh za čoveka nego da bude čovek. Sve ostalo je ikebana.
- Na svojoj akademiji uspeha radim i sa najneuspešnijim, i sa najuspešnijim ljudima. Ljudi koji su nesupešni otprilike znaju šta neće, ali ne znaju šta hoće.
- Ako znate tačno šta želite, i ako je to vaša autentična želja, onda imate i strast. Ukoliko nemate strah od toga da ispunjavate sopstvene autentične želje, onda vas ništa ne može zaustaviti.
- Čovek se lako nauči da ne bude uspešan. Takozvana psihologija buva pokazuje da živimo u nekoj zoni sigurnosti, i da nam je teško da istu napustimo zbog staha da će nam se nešto desiti.
- Rizik je ključna stvar, jer nam u životu niko ništa ne može garantovati. Ko nije spreman na rizik, malo će i dobiti. Ljude sam podelio na one koji žive, i one koji životare.
- Strah od uspeha je zapravo strah od zavisti drugih. To mnoge koči da se izlože.
- Tajni sastojak za uspeh je volja i strast za životom.
Ključna reč: Morate znati šta hoćete, i budno pratiti da li idete ka tom cilju. Ako vidite da ne idete, menjajte taktiku.

Autor pregleda emisije: Vanja

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Okt 20, 2008 10:15 pm Odgovoriti sa citatom

Super emisija.
Mislim da je biti covek polazna tacka uspeha, jer ako ubijemo coveka u nama o kakvom uspehu onda pricamo. Mislim da je gospodin sa bradicom lepo rekao na samom pocetku emisije da biti uspesan moramo prvo znati sta zelimo, a profesor doktor je dao odlicne definicije i primere da uspeh ne mora biti u samom novcu. Mnogo toga je receno tako da ostaje da mozda malo razmislimo, mozda zaista vise nema tog poklopca.
Voditeljka je najbolja Very Happy

goca*
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 05 Nov 2007
Teme: 5

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Okt 20, 2008 10:31 pm Odgovoriti sa citatom

Veoma interesantna i sadrzajna emisija.
Cekam pregled ....ne mogu nista posebno da izdvojim jer je mnoogo toga dobrog receno Wink

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 20, 2008 10:33 pm Odgovoriti sa citatom

Odlicna emisija i gosti. Bas sam uzivao i naucio sam par pametnih...

Spoznati samog sebe. To je kljuc.
Znam po sebi. Ja sam spoznao samog sebe. Nasao sam ravnotezu u zivotu i svoj unutrasnji mir. Radim ono sto volim i to me cini jako srecnim.
Zivim kako ja hocu. Slobodan sam.

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Okt 20, 2008 11:22 pm Odgovoriti sa citatom

Vrlo profi jedan razgovor. Bas u skladu sa temom. Zato sto je emisija, bar meni, pokazala da su noge uspeha ono sto je sve vreme vejalo kroz razgovor - smirenost. I usresredjenost. Svih u studiju, skupa sa voditeljem.
Petoro gostiju zapravo. I svi uspesni. Jer uspeh je kontinuitet, a ne bum i puf.

Detalj oko osvrtanja na goste iz priloga...
Profesor Kovacevic je, preneseno, rekao kako su Biljana Srbljanovic i Emir Kustirica donekle i sami krivi sto im Srbija lupa smare kakve im lupa, jer su zagazili u politiku. Iz ovog se moze zakljuciti da svi i sve moze biti uspesno sem politike. Ne bih se saglasila. To sto ova nasa sredina jednim ocima gleda coveka dok je van politike, a sasvim drugim dok je u politici - to govori o nasim nerazvijenim politickim ocima.
Ko je kadar da kritikuje Biljanu Srbljanovic, ili Kusturicu, kroz politiku, taj ce ih kritikovati sasvim politicki, a ne licno, kako se to kod nas i cini, i kako to i njih dvoje izmedju sebe cine (Biljana i Emir).

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 21, 2008 12:10 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
Sta
znaci uspeh?

nemati hate-club na facebook-u Smile

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Sunce
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 21, 2008 7:57 am Odgovoriti sa citatom

Odlična emisija, fenomenalni gosti. Stvarno.
Ne mogu ništa da odvojim jer sve što su gosti komentarisali bilo je baš poučno. Ali ako bih baš morao, onda činjenica da kad je jedan organ bolestan, onda si bolestan.
Jako mi se sviđa razmišljanje gostiju emisije i zbog toga jer takvo shvatanje uspjeha doprinosi da bude i svijet bolji a usko shvatanje uspjeha je često i po cijenu sreće drugih ljudi.

Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 12 Nov 2007
Teme: 20
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Okt 22, 2008 8:20 am Odgovoriti sa citatom

Nisam gledao emisiju, ali mi sefovica rece da se odusevila Natasom, gostima, i samom emisijom, i da je bila jako zanimljiva tema...

Eto prenosim seficine utiske Laughing Laughing

* "Non nobis, Domine, non nobis sed nomini tuo da gloriam ... Justus et paciens" *

"All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting."
-- George Orwell
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Okt 22, 2008 12:01 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::

Detalj oko osvrtanja na goste iz priloga...
Profesor Kovacevic je, preneseno, rekao kako su Biljana Srbljanovic i Emir Kustirica donekle i sami krivi sto im Srbija lupa smare kakve im lupa, jer su zagazili u politiku. Iz ovog se moze zakljuciti da svi i sve moze biti uspesno sem politike. Ne bih se saglasila. To sto ova nasa sredina jednim ocima gleda coveka dok je van politike, a sasvim drugim dok je u politici - to govori o nasim nerazvijenim politickim ocima.
Ko je kadar da kritikuje Biljanu Srbljanovic, ili Kusturicu, kroz politiku, taj ce ih kritikovati sasvim politicki, a ne licno, kako se to kod nas i cini, i kako to i njih dvoje izmedju sebe cine (Biljana i Emir).

Prava emisija, naravno i izuzetan odabir svih prisutnih gostiju. Sve pohvale.
Posebno mi se svidelo "resetovanje" o kome cesto mastam, jer nekako ne mogu da se bas uvek resetujem.
Prilog mi je bio donekle suvisan da ne kazem nepotreban. Zapravo suvisni su mi Kusturica i Bregovic. Confused Ne bih da trosim dalje reci o tome, ali eto moram da kazem onako usput Bijelo Dugme je za mene Bebek, sve ostalo ne zasluzuje komentar. Ali sad to je vec dalje druga tema ukusi, kvaliteti, prave vrednosti, sabloni....etaloni...i nema nikakve veze sa politikom, barem iz mog ćoška Wink

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Natašin naslednik
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 16

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Okt 24, 2008 2:37 pm Odgovoriti sa citatom

Gde je pregled emisije?? Sad

Odlicna emisija, odlicni gosti, ali opet je falilo cuti i zensku stranu..I pol moze biti kljuc uspeha... Smile Bas smo juce na vezbama komentarisali o tome....

I mnogo ste, bre, isekli goste....Narocito psihologa!

"Postoje ljudi pčele i ljudi muve. Pčele i na djubristu naidju na cvet, muve i u najlepšoj bašti traže samo g....Budi pčela!"
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!