NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Magicne maticne celije

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Magicne maticne celije
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sre Okt 22, 2008 7:19 pm Odgovoriti sa citatom

Kazu da su to celije buducnosti. Da ce pobediti sve bolesti, a bice i kljuc vecne mladosti.

Oko embrionalnih maticnih celija postoje brojne eticke zavrzlame.. Ali, otkrice njihove tajne, moglo bi nase zivote potpuno izmeniti, kao nista do sada.

Vec sada se maticnim celijama leci milion teskih bolesti. U Srbiji od skoro postoji mogucnost da majka, pri porodjaju deponuje maticne celije iz pupcane vrpce.. to je neka vrsta "zivotnog osiguranja"..

Medjutim, u Sloveniji se recimo dnevno oko 100 porodilja prijavi za tu vrstu deponovanja, a u Srbiji jos niko ne zna koliko to moze biti korisno.. A kad se nesto ne zna, onda postoji strah..

Jel biste voleli da imate sad svoje maticne celije negde tamo u banci, ako zatreba...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Okt 23, 2008 12:37 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::

Jel biste voleli da imate sad svoje maticne celije negde tamo u banci, ako zatreba...

Vise bih voleo to da imam na banci neko 1.000.000+€......zavisno i nezavisno od aktuelne finansijske krize. Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Okt 23, 2008 1:10 pm Odgovoriti sa citatom

Toga za obične smrtnike nikad neće ni biti, ali svejedno je interesantno za priču.

Ne znam da li ste znali da je lek protiv karijesa već odavno izmišljen, ali ne izlazi na tržište, niti će izaći...Da li treba i pominjati zašto...Rolling Eyes Veliki začarani krug je u pitanju... To isto važi i za ovu priču o matičnim ćelijama.
Drugo, planeta i tako postaje prenaseljena, šta ćemo bez prirodne selekcije...? Šta ako nas bude samo sve više, lepih i mladih? Ne samo što bi smo imali "tehnički problem" sa mestom na planeti, već sve postalo manje interesantno... etičke zavrzlame - kako Nataša reče, ne treba ni pominjati...

Tako da... najbolje bi bilo overiti knjižicu na vreme i ići kod lekara Wink Za svaki slučaj Wink Znate kako kaže Milan Tarot: "Pa opasno ako nije overena knjižica. Ako nije overena knjižica, a čovek umire, čovek ostaje ipred Doma zdravlja i umire. To znate. Znači, važan je onaj pečat na knjižici. To je važnije od smrti, to prvo gledaju. To znate... Znači, ako nije overena knjižica umirete, i ništa.. oni samo gledaju, vi umirete, padate dole i ništa... Dolaze ovi sa crnim karavanom i vode vas u mrtvačnicu... ako nemate overenu knjižicu.. to znate." Very Happy

Ključna rečenica: Overite knjižicu. Ako nemate overenu knjižicu, ništa od matičnih čelija Laughing To znate? Very Happy

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 23, 2008 1:31 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Ne znam da li ste znali da je lek protiv karijesa već odavno izmišljen, ali ne izlazi na tržište, niti će izaći...Da li treba i pominjati zašto...Rolling Eyes Veliki začarani krug je u pitanju...

To nije gotov lek iz serijske proizvodnje, to je eksperiment koji je u nekoliko testova dao rezultate efektivnosti.

Bezbednost i efikasnost ce odluciti dali je lek proizvodljiv a ako je trzisno opravdano odvojice se dovoljna sredstva za investiciju da bi se postigla konkurentska prednost.

Pustite teorije zavere, pogotovo multinacionalnim gigantima je prekopotreban proboj u polju farmacije/medicine jer su predprosle i prosle godine mnoga patentska prava oslobodjena i veliki se gubici beleze zbog jeftine konkurencije koja osvaja svoj deo trzisnog kolaca koje su oni trzali cesto preko deceniju zasticeni patentom.

Novi proboj = nov patent = konkurentska prednost = rast profita

Tako funkcionise, ovo ti pisem iz licnog iskustva iz tog industrijskog sektora. Cim je nesto perspektivno na trzisto odmah pocinje trka sa vremenom koji se zove 'Speed to market'.

Ako je neki laboratorijski test uspeo, to ne znaci da je ponovljiv na sire mase, da je pouzdan, da su svi faktori koji prouzrokuju rezultat poznati, da je varijacija poznata, da su sporedni efekti poznati......itd, itd.....Sve ovo traje godinama, cesto preko deceniju i pored toga birokratija dirigovana direktivama uzima svoj danak u vremenu i znacajnom kapitalu tokom razvoja.

To vazi i za gentehnologiju i lecenje na osnovu tretmana preparatima na osnovu maticnih celija.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 23, 2008 10:20 pm Odgovoriti sa citatom

Ja bih imala u banci,da imam 2000e viska u drugoj banci(valjda to toliko kosta) i da imam pupcanu vrpcu,tj.sam trudna . I to bih imala zato sto, koliko shvatam ,one mogu da spasu dete od neke bolesti,ne daj boze,a i cetiri generacije po majcinoj strani...

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 23, 2008 11:08 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::

Bezbednost i efikasnost ce odluciti dali je lek proizvodljiv a ako je trzisno opravdano odvojice se dovoljna sredstva za investiciju da bi se postigla konkurentska prednost.

Novi proboj = nov patent = konkurentska prednost = rast profita

Znam ja to Saša Wink Ali u ovom slučaju nemamo konkurenta! Kakav konkurent je zubar, proizvodu koji uklanja načisto karijes? Skoro nikakav! Od karijesa sve počinje... ako je karijes mali, idemo kod zubara. Ako je karijes poveći, opet idemo kod zubara... ako karijes zahvati ceo zub, opet moramo kod zubara da nam taj zub izvadi... ako je zub izvađen, mi OPET idemo kod zubara, da stavi novi zub... Znači, ako ovaj lek izađe na tržište, zubari gube posao (dobro ne baš 100% ali blizu)..., fakulteti nemaju studente.
U utisku nedelje je baš jedan profesor pričao kako se fotografi već okupljaju ispred opštine, jer sistem novih elektronskih ličnih karti njima uništava tražnju 100%! I šta je opština smislila? Pa to, da građani moraju da rade fotografije za običnu ličnu kartu, samo eto da bi fotografi imali posla... a građani plaćaju - apsurdno... Loše je kad nema konkurenta... ili stradaju zanimanja i karijere, ili džep građana... I stvara se monopol. I samo kompanija profitira... E zato smatram da je taj lek odavno izmišljen, ali ne sme na tržište...

@deep blue

A šta će da se desi ako svi počnemo tako da razmišljamo, na globalnom nivou? Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Okt 23, 2008 11:11 pm Odgovoriti sa citatom

@deep blue

A šta će da se desi ako svi počnemo tako da razmišljamo, na globalnom nivou? Wink

A sta ce se desiti? Confused
Imati banku maticnih celija ce biti vrlo unosan posao Wink

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Okt 24, 2008 12:02 am Odgovoriti sa citatom

@Jasso:

Ukoliko industrija ima lek koji bi znatno umanjio potrebu zubara, industrija se nece uzdrzavati da to plasira na trziste i tako konkurise zubaru.
Nema ko to da zabrani u zastiti zubarskog zanata.

To se u privredi zove: 'Product substitute by new entrants on the market'

Zubarov proizvod je 'mila' usluga Shocked , industrijska zamena sa istim efektom je farmaceutski proizvod.....
Zakon je vrlo jasan i uporediv u celom svetu, kako FDA regulations, tako regulativa EU i Japanska, cim dokazes bezbednost i efektivnost leka on dobija dozvolu za plasiranje na trziste.

Tako imamo vec tablete protiv stenose u kardiovaskularnom sistemu koji smanjuje 'promet' radiologa i kardiohirurzima.....

Tako je obican Gilette brijac najjaci konkurent Philipsovom brijacu Philishave....jedno obican zilet noz, drugo aparat na struju.....

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Okt 24, 2008 12:29 am Odgovoriti sa citatom

deep blue ::

Biće unosan posao, o da Wink Kako za te doktore (ili šta god da su), tako i za ove što spremaju lansirne rakete za Mars, Neptun, Saturn, Mesec Wink Pošto više neće biti mesta na zemlji... samim tim što će biti otklanjane bolesti, životni vek će biti duži... i to ko zna koliko. Kaže Nataša, "biće ključ večne mladosti"... Da li ti to zvuči kao dobra ideja? Confused
Šta ćemo kad to počnu da rade indijci, kojih je već više od jedne milijarde, nemaju gde... Kinezi, takođe?

@Saša
Baš si upućen Wink
Ok, ubedio si me da leka još uvek nema Smile Svejedno, ta tržišna utakmica o kojoj si upravo pričao mi nikako nije fer...Confused Kao da nema opcija za druge struke i usluge...
Npr. kočije su bile popularne, pa se onda pojavio auto... kočijaši su imali izbora, da prodaju kočije i nauče da voze auto, pa tako naplaćuju svoje usluge... Kakav izbor ima lekar čiju uslugu u potpunosti zamenjuje lek? Confused

deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Okt 24, 2008 9:41 am Odgovoriti sa citatom

deep blue ::

Biće unosan posao, o da Wink Kako za te doktore (ili šta god da su), tako i za ove što spremaju lansirne rakete za Mars, Neptun, Saturn, Mesec Wink Pošto više neće biti mesta na zemlji... samim tim što će biti otklanjane bolesti, životni vek će biti duži... i to ko zna koliko. Kaže Nataša, "biće ključ večne mladosti"... Da li ti to zvuči kao dobra ideja? Confused
Šta ćemo kad to počnu da rade indijci, kojih je već više od jedne milijarde, nemaju gde... Kinezi, takođe?

Confused

To je kao da kazes ,ne treba naci lek protiv raka,jer ce se namnoziti ljudi...c,c,c jaso Smile Ti bi sigurno volela ,sutra ,nekom tvom voljenom da se desi neka strasna bolest, da postoji lek za tu bolest...

To ce ionako biti razervisano za bogatije ljude,a i ako lecenje maticnim celijama bude toliko rasprostranjeno i dostupno svima,opet ce mutirati neke bolesti,koje nece moci da se lece,a i pre toga mozda planeta bude otisla do djavola,tako da nemo' da se sekiras zbog kineza:wink:

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!