NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Pre ili kasnije svi smo nepusaci

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Pre ili kasnije svi smo nepusaci
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Nov 02, 2008 4:17 pm Odgovoriti sa citatom

Zakoni protiv konzumiranja duvana koji se sprovode po vecem delu Evrope i sveta, najavljeni su i kod nas. Osim zakona o duvanu, o zabrani pusenja u zatvorenim prostorijama, i zakona o oglasavanju; najavljen je i zakon o zabrani pusenja na javnim mestima.

Sta je primarni cilj svih tih zakona i propisa - zastita nepusaca, ili pokusaj da se pusaci nateraju da ostave cigarete?
U Americi, kao i svugde, postoje kompanije koje odbijaju da zaposle pusace, na nacin da, ko zeli da za tu kompaniju radi, nije dovoljno da ne pusi na poslu. Zahteva se, ustvari, da se ne pusi ni kod kuce. Pokusaj da se zastite nepusaci, ili pokusaj da se pusaci nateraju da ostave pusenje?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Nov 02, 2008 6:05 pm Odgovoriti sa citatom

Zato je Filip Moris i Britis Amerikan Tobako prvi pohitali u demokratsku Srbiju Laughing tako nekako ispade prvi su usli u privatizaciju trovaci.
Podrzavam svaku akciju i zakon o zastiti zdravlja coveka, ali primer narodu treba da daju ministri, politicari, funkcioneri da ne puse na javnim mestima i njih poskupljenje cigareta nikako ne pogadja ali narod, da.
Narod smo koji jos uvek zivi pod stresom i cim se malo iznervira pali cigaretu, neka naprave drzavu gde se zivi mnogo bolje a duvan neka ostave za kraj jer cemo valjda lakse podneti.
Heh kako pise pusac Laughing a to sto neke kompanije odbijaju da zaposle pusace mogu da zamislim samo u fabrikama petardi i slicno, dovoljna je zabrana pusenja na javnom mestu i kvit.
Setih se jednog recenice iz Povratka otpisanih gde neki komandir kaze Prletu, Tihom i Joci "pusite, drugovi, pusite" pa bi mozda bilo dobro za uvod emisije Wink Laughing

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Nov 02, 2008 7:11 pm Odgovoriti sa citatom

Meni je skroz ok da se nekome na radnom mestu zabrani konzumiranje cigareta (uz uslov, naravno, da postoji prostorija gde bi to bilo dozvoljeno). Ali mi nikako nije ok da se ljudima neko gura u kucu.

U vreme kada konzumiranje alkohola jos uvek nisu zakonski uredili kako treba (a alkohol i alkoholicari su daleko opasniji po citavo drustvo), nasli su da ljudima "ulaze" u kuce, govoreci im sta kod kuce smeju, a sta ne smeju da rade.
U vreme kada se biju bitke za slobodno konzumiranje marihuane, zabranjuje se konzumiranje cigareta. Malo apsurdno.

Sto se javnih mesta tice, ne znam koliko je ok zabrana konzumiranja cigareta po kaficima. Malo mi suludo zvuci, s obzirom da se u istim tim kaficima i kafanama konzumira i alkohol. Saobracajnu nesrecu i te kako moze da izazove onaj ko se nalio.
Ili, ako su vec istrajni u tome da "sterilisu" kafice, zasto su baste istih tih kafica problem (?) Nepusaci cesto znaju da se pobune i zbog pusenja u bastama kafica. Ali ne zbog dima, nego zbog toga sto im pusaci zauzmu mesta.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Nov 02, 2008 7:23 pm Odgovoriti sa citatom

Ne pusim...nemam taj problem...

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Nov 02, 2008 10:49 pm Odgovoriti sa citatom

ha lako mi je sada da pričam kad sam prestao da pušim,
u principu pričali su mi mnogi koji su bili na tom trulom zapadu spolja gladac
kad izađeš na sporedni ulaz ono pušionica gore nego kod nas,
iz sjaja kapitalizma ulaziš u predvorje pakla, opušci šlajmare, dimčuga,
gore nego u socrealizmu što je bilo.
izgleda da treba zabraniti poroke tipa cigare i slično.

pazi pušenje je stil života temperament, navike, a traže se ljudi apsolutno poslušni,
ako niste takvi niste za surovi kapitalizam
iako sam upoznao nemce (primer) uzorne građane ali svi mi kad ogladnimo,
pa i oni pad discipline, a kod pušača se to vidi svakih pola sata ako nema puš pauze.
istina o pušačima:
svakih pola sata puš pauza ili su nemogući za saradnju, inače su žestoki momci
(i đevojke) sa njima možeš na kraj sveta ali samo ako dobiju redovnu porciju puš pauze

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Nov 02, 2008 11:09 pm Odgovoriti sa citatom

Odes u Coffee Shop i nagutas se raznih ukusa dima.....svi srecni (goli i znojavi)... Cool

On Topic

http://www.natasa-miljkovic.co.....php?t=2637

Nije u redu da se proizvodi koji uticu na zdravstveno stanje coveka njegovom primenom na/u organizmu se kao takvi ne tretiraju vazecom regulativom o bezbednosti i efektivnosti kad je u pitanju dozvola za plasman na trziste za duvan, za razliku od medicine i medicinske tehnike koje prolaze rigorozne kvalifikacije i dugogodisnje klinicke testove.

Korisnik medicine, medicinske tehnike, hrane, pica kao i duvana mora biti bezbedan.

Duvanskoj industriji se mora zabraniti plasman cigareta na trziste dok ne dokazu bezbednost podacima iz dugorocnih nezavisnih klinickih testova. Wink

Ako to znaci propast duvanske industrije, onda neka tako bude. Ko ne moze bez cigare neka uzgaja duvan u saksiji ili svom vrtu, tu slobodu neka uziva. Wink

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 03, 2008 12:47 am Odgovoriti sa citatom

Ne bih se tako olako lisio uzitka uvlacenja dima u sebe... U materijalno orjentisanom drustvu, zanemaruje se znacaj duvana, kao hrane za duh. Problem kod pusenja je kao i kod svega ostalog - nemanja mere.
Ne vidim po cemu je duvan opasniji od majoneza, hamburgera ili coca-cole?
Ako kao pandam okorelom pusacu, uzmemo coveka koji se svakodnevno hrani u Meku - ovog drugog bi momentalno trebali poslati na Urgentni.
...isto tako i prekomerne jedace secera, cokolade, masti, margarina, kecapa, pundinga... Znaci, stvar je u meri! Tvrdim da je umereno pusenje, dapace pozeljno. 3 - 5 cigareta na dan bi svakom preporucio za podizanje opsteg stanja duha.
Zamislite coveka koji ne pusi, ne pije, ne psuje, ne jede, ne ... To su najopasniji tipovi, jer ne znate koji je njihom porok?

Samo netrivijalan organizam moze da truje sam sebe. Wink

sirom sveta
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 03, 2008 1:02 am Odgovoriti sa citatom

Page ::
Ne vidim po cemu je duvan opasniji od majoneza, hamburgera ili coca-cole?
Ako kao pandam okorelom pusacu, uzmemo coveka koji se svakodnevno hrani u Meku - ovog drugog bi momentalno trebali poslati na Urgentni.
...isto tako i prekomerne jedace secera, cokolade, masti, margarina, kecapa, pundinga... Znaci, stvar je u meri! Tvrdim da je umereno pusenje, dapace pozeljno. 3 - 5 cigareta na dan bi svakom preporucio za podizanje opsteg stanja duha.
Zamislite coveka koji ne pusi, ne pije, ne psuje, ne jede, ne ... To su najopasniji tipovi, jer ne znate koji je njihom porok?

Samo netrivijalan organizam moze da truje sam sebe. Wink

Tipicni izgovori pusaca.... Very Happy Very Happy Very Happy ....dodaj onu da je deda Solunac pusio celog zivota i umro u 90-oj.... Very Happy Samo kazem, ziveo bi 110 da nije pusio a 120 da nije bio na solunskom frontu.
Very Happy

Umereno pusenje je opasno takodje, veoma opasno. Dzankfud je druga tema, ali se slazem da je Mek podjednako opasan, jedino, time svako za sebe odlucuje, ako jedes hamburger, ne moraju ga jesti drugi oko tebe, dok ako pusis, trujes nevinu okolinu takodje. Wink

Za sebe mogu da kazem da ne pusim, ne pijem, jedem umereno ali mi fali fizicka aktivnost u ovom momentu Confused cak i ne psujem....ispade opasan a nisam, to potvrdjuju i drugi koji me bolje poznaju. Wink
Takav mi ukus niti imam nagone, hedonista sam na drugi nacin Smile .

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 03, 2008 1:23 am Odgovoriti sa citatom

...Sale, nisam misli na nikog posebno, a ponajmanje na tebe, da si opasan tip Wink
...uzmi to kao malo filozofsko moje proseravanje...Ali ozbiljno tvrdim da je dobro popusiti po koju na dan! Wink

A to sa trovanjem drugih...Ostavljam cigare, kad ti budes isao riksom na posao Wink

Salim se, malo...Prosle nedelje sam bio u Mariboru i tamo nigde nije dozvoljeno pusenje..Prva dva dana smo pizdeli sto moramo da pijemo kafu bez cigarete, ali mogu ti reci da smo se brzo navikli na tu torturu... S vremena na vreme bi izasli iz restorana napolje da zapalimo, a onda smo i to prestali...
Svo to putesestvije je pozitivno uticalo na mene, tako da se trudim i ovde minimalno da duvanim...Evo, recimo danas - samo tri! Wink

sirom sveta
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 03, 2008 1:51 am Odgovoriti sa citatom

Page, znam za salu (bre) Wink Smile

U mojoj firmi se pusi bukvalno u jednoj komori gde mogu da se uguraju 4 podeblja nemca ili 6 nemica ili 8 spanaca... Very Happy
Nesto nalik na malu prekrivenu autobusku stanicu sa usisivacem i filterom, sta sve ljudi su spremni samo da bi zapalili....A napolju samo na oznacenom mestu.

Kad sam radio u Johnson & Johnson, u celom okviru firme nije bilo dozvoljeno pusenje, znaci ni vani....jedino ako izadjes iz okvira firme u setnju....

Ovo se zaista postuje, sto mozda zvuci neverovatno. Wink

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Putin: novi ruski car Eric Cantona Sre Feb 19, 2014 6:34 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koliko smo kreativni? milos Ned Apr 27, 2008 10:45 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prevare: da li smo prevareni? maximus28 Uto Dec 04, 2007 11:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Panicni sindrom! Maja Sub Jun 09, 2007 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svi smo pomalo (ili malo više) jednopartijski diktatori Jethro Pet Feb 09, 2007 2:59 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!