NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Cuvari dece

Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Cuvari dece
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 4:03 pm Odgovoriti sa citatom

Na proslogodisnju i ovogodisnju inicijativu nekih NVO, u novom porodicnom zakonu bice uneta odredba kojom bi se ukinule batine kao visevekovni vaspitni metod dece.

Fizicko kaznjavanje dece nas zakon vec zabranjuje u okvirima skolskog i pravosudnog sistema. Novost je da ce batine, cuske, packe i pljuske po zadnjici, biti zabranjene i unutar porodice, kako je to vec zakonski uredjeno u oko 20 zemalja EU.

Da li ovakve zabrane mogu da sa sobom donesu i razne zloupotrebe? Da se, na primer, sugestivnim ispitivanjem dete navede da lazno optuzi roditelje za seksualno zlostavljanje.

Predlagaci zakona tvrde da ih rukovode interesi dece i porodice.
Roditelji ne misle tako, vec isticu da na ovaj nacin drustvo i drzava ulaze u porodicu.

O cemu se radi?
Ako neki roditelj svoje dete do nekog izvesnog urasta ne moze vaspitavati samo recima, nece li, po tom novom zakonu, biti i potencijalni kriminalac osim sto je roditelj (?)
Nije li ovaj predlog zakona pokazatelj da drzava i drustvo zele da umesto roditelja budu cuvari i zastitnici dece?
Koliko je ovo pokazatelj da drzava i drustvo teze da se uvuku u najprivatnije sfere zivota?
Ili oni koji tako gledaju na ovaj predlog zakona ovakvim zakljuccima zloupotrebljavaju samu ideju zakona protiv fizickog kaznjavanja dece?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 5:22 pm Odgovoriti sa citatom

...generacije naših predaka su svoju decu između ostalog vaspitavali i ćuškama, šamarima, batinama itd...svi su oni uključujući i naše roditelje postali ljudi...

...mene su moji matorci mlatili ko vola u kupusu jer sam bio mnogo nestašan, sam đavo...i šta mi fali...

...batina je iz raja izašla...

...a te nvo seronje očigledno nikad nisu dobili po stražnjici, jer da jesu ne bi nam sad svima solili pamet kako to treba da izgleda moderna evropska Srbija...

...a država bi mogla na malo drugačiji način da vodi računa o porodici, a ne tihom represijom...

ICE MAN
milutin
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 04 Nov 2008
Teme: 19
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 6:44 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Na proslogodisnju i ovogodisnju inicijativu nekih NVO, u novom porodicnom zakonu bice uneta odredba kojom bi se ukinule batine kao visevekovni vaspitni metod dece.

Fizicko kaznjavanje dece nas zakon vec zabranjuje u okvirima skolskog i pravosudnog sistema. Novost je da ce batine, cuske, packe i pljuske po zadnjici, biti zabranjene i unutar porodice, kako je to vec zakonski uredjeno u oko 20 zemalja EU.

Da li ovakve zabrane mogu da sa sobom donesu i razne zloupotrebe? Da se, na primer, sugestivnim ispitivanjem dete navede da lazno optuzi roditelje za seksualno zlostavljanje.

Predlagaci zakona tvrde da ih rukovode interesi dece i porodice.
Roditelji ne misle tako, vec isticu da na ovaj nacin drustvo i drzava ulaze u porodicu.

O cemu se radi?
Ako neki roditelj svoje dete do nekog izvesnog urasta ne moze vaspitavati samo recima, nece li, po tom novom zakonu, biti i potencijalni kriminalac osim sto je roditelj (?)
Nije li ovaj predlog zakona pokazatelj da drzava i drustvo zele da umesto roditelja budu cuvari i zastitnici dece?
Koliko je ovo pokazatelj da drzava i drustvo teze da se uvuku u najprivatnije sfere zivota?
Ili oni koji tako gledaju na ovaj predlog zakona ovakvim zakljuccima zloupotrebljavaju samu ideju zakona protiv fizickog kaznjavanja dece?

Trenutno je hit u svetu, pogotovu u Banana zemljama kao što je naša, da se predlažu razni projekti, incijative, i tako to.

To je uglavnom radi od strane NVO-a, ne bi li se za takvu akciju dobile pare od sponzora .

Ovaj konkretan gore plan, incijativa je toliko odvratna i gnusobna, da nemam reči.

Znam pouzdano, da u Srbiji deca svih uzrasta procentualno više maltretiraju, čak i biju svoje roditelje, nego što je obrnuto.

Kad bi se usvojio zakon koji se gore predlaže, roditelji bi bili kod nas najZlostavljanija lica na planeti zemlji.

U to sam siguran, čak više neko u teoriju da je zemlja okrugla. To tvrdim, jer znam ko smo mi, kakva nam je omladina i deca uglavnom.

Mada već sam rekao ovde negde, da pola roditelja u Srbiji su veći manijaci i ludaci od svoje maloletne dece. Ali problem je taj, što ne bi usled ovog zakona stradali bahati roditelji, oni znaju da se brane od dece, već upravo ona druga normalna polovina.

Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 9:02 pm Odgovoriti sa citatom

ma da...ima da mlatim svoje dete manual koznom galanterijom,i da pijem rakiju koju sam sam proizveo bez regulisanja obaveza prema drzavi,i tu boga nema!!! Cool

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 9:28 pm Odgovoriti sa citatom

vlaky ::
ma da...ima da mlatim svoje dete manual koznom galanterijom,i da pijem rakiju koju sam sam proizveo bez regulisanja obaveza prema drzavi,i tu boga nema!!! Cool

e, nece moci...uzece ti drzava dete i dati ga na usvajanje nekom dobrom ocu koji ce mu kupti igracku svaki put kada pobegne iz skole ili koji ce dici kredit da tvoje dete moze bezbrizno da se drogira kvalitetnim, legalnim drogama, u obliznjem kaficu Wink Wink

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 9:44 pm Odgovoriti sa citatom

E evo ja ću svoje prva da istučem po guzi kad ga budem imala, pa da vidim ko će nešto da mi kaže Wink

Bože me sačuvaj!

Znači, ja treba da "malog boga" odvedem npr. samnom u prodavnicu, i ono da počne da mi vrišti i da udara glavom u zid zato što neću sve da mu kupim? Smile A tete i čike odozgo da ga štite? Od čega? Od nekulture i bahatosti? Pa znaš kad - nikad. Ne zvala se ja Jasa Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 9:57 pm Odgovoriti sa citatom

Kuku,ovde sve otvoreni sadisti Laughing
A cekajte, posto su koliko shvatam te batine za dobro deteta kad vileni,ne slusa i sl.,sto da ga ne bije i uciteljica ,i majka drugog deteta i ko god stigne ako se zatekne u tom trenutku tu? Da od njega napravi coveka Wink I nemojte ono ,ja sam ga pravio ja cu i da ga bijem...

Batina je iz raja izasla..... Zato sto joj tamo nije mesto Wink

vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 10:04 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
sto da ga ne bije i uciteljica ,i majka drugog deteta i ko god stigne ako se zatekne u tom trenutku tu?

zato sto ja ne bijem njihovu decu.. Smile

Citat:
nemojte ono ,ja sam ga pravio ja cu i da ga bijem...

zasto ne? Confused pa kad ga uciteljica i majka drugog deteta i komsija budu hranili i oblacili,cuvali i vodili na lecenje od droge,onda mogu i da ga mlate...a ovako..nema sanse... Cool

ispade da su iskljucivo batine oosnova vaspitanja..ispadosmo iskljucivi..a nije trebalio tako..kazem,dokle god detetu ne vredi pricati,batine su zakon..kad pocne da kapira i prihvata razgovore,onda batinama tu nema mesta...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 10:08 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Batina je iz raja izasla..... Zato sto joj tamo nije mesto

Uvek sam se pitao zasto se tako kaze, ali izgleda da je ovo pravi odgovor. Wink

Dobro mora evropske zakone da usvojimo i kvit, sad koliko ce se ovaj zakon postovati videcemo. Dobro je sto ce ova tema da se radi. Mislim da do odredjenog uzrasta neka cuska, packa ili pljuska po zadnjici je neizbezna ali posle odredjenog uzrasta batina je kontraproduktivna. Ne pomaze. Nagledao sam se raznih ljudi i raznih cudi, mnoga deca su oguglala na batine ali lepa rec sva vrata otvara.

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 06, 2008 10:51 pm Odgovoriti sa citatom

deep blue ::

Batina je iz raja izasla..... Zato sto joj tamo nije mesto Wink

Pa nije izasla, vec je proterana Wink

Citat:

Dječiji podsjetnik roditeljima

Nemojte me razmaziti. Vrlo dobro znam da ne mogu imati sve što želim. Ja vas samo iskušavam.

Nemojte se bojati biti strogi. To mi se sviđa. Pokazujte gdje mi je mjesto.

Nemojte sa mnom na silu. To me uči da se jedino sila uvažava. Radije ću reagirati na uputu.

Nemojte biti nedosljedni. To me zbunjuje i tjera me na to da pobjegnem od svake obveze.

Nemojte obećavati. Možda nećete moći održati obećanje; pa ću izgubiti vjeru u vas.

Nemojte vjerovati mojim provokacijama kad govorim i činim stvari samo da vas rastužim. Mogao bih pokušati doći do još koje "pobjede".

Nemojte se previše žalostiti kad kažem da vas mrzim. Ne mislim ozbiljno, ali bih htio da vam bude žao zbog onog što ste mi učinili.

Nemojte da se osjećam manjim nego što jesam. Zbog toga ću glumiti "velikog lafa".

Nemojte umjesto mene činiti stvari koje mogu učiniti sam. Zbog toga se osjećam kao beba, a mogao bih vas početi doživljavati kao sluge.

Nemojte da moje loše navike obuzmu svu vašu pažnju. To me samo ohrabruje da nastavim.

Nemojte me ispravljati pred drugima. Bit ću mnogo pažljiviji ako sa mnom razgovarate tiho i nasamo.

Nemojte o mom ponašanju diskutirati za vrijeme svađe. Ne znam zašto onda slabo čujem, a i nisam sklon suradnji. U redu je da se poduzmu potrebne mjere, ali diskusiju odložite za kasnije.

Nemojte da imam osjećaj kako su moje pogreške zapravo grijesi: Moram naučiti griješiti a da se ipak ne osjećam zlim.

Nemojte stalno prigovarati. Ako to budete radili morat ću se početi praviti gluh. Nemojte zahtijevati objašnjenja za moje ponašanje. Ponekad zbilja ne znam zašto sam nešto učinio.

Ne precjenjujte moje poštenje. Lako me je zastrašiti pa počnem lagati.

Nemojte zaboraviti da volim eksperimentirati. Ja iz toga učim, pa vas molim da budete strpljivi.

Nemojte me štititi od posljedica. Moram učiti na iskustvu.

Ne obraćajte previše pažnje kad sam lakše bolestan. Mogao bih početi uživati u lošem zdravlju, ako mi to bude donosilo veliku pažnju.

Ne odbijajte me kad tražim odgovore na normalna pitanja. Ako me odbijete, vidjet ćete da ću prestati ispitivati a informacije tražiti negdje drugdje.

Nemojte odgovarati na smiješna ili besmislena pitanja. Ako me odbijete, vidjet ćete da samo želim da se bavite sa mnom.

Nemojte mi govoriti da ste idealni i nepogrešivi. S takvim je tako teško živjeti. Ne brinite zbog toga što smo malo zajedno. Važno je kako smo zajedno.

Nemojte da moja strahovanja postanu vaša tjeskoba. Tada ću se još više uplašiti. Pokažite da ste hrabri.

Nemojte zaboraviti da ne mogu odrasti bez mnogo razumijevanja i podrške; zaslužena pohvala ponekad izostane, ali prijekor nikada.

Tretirajte me kao svoje prijatelje, pa ću ja biti vaš.

Upamtite: više učim od primjera nego od kritike.

I pored svega, mnogo vas volim, volite i vi mene...

A sad da ispricam i jednu anegdotu

Pre neki dan razgovara moje dete sa bakom iz Srbije pa se hvali kako je na "lepo citanje" dobila 5 komplimenata od dece iz razreda i dva saveta. A baka je pita: "A pile moje jesi li dobila neku kritiku?"

A moje dete kaze:"Znas bako to ti ovde u Holandiji nema, to ima samo u Srbiji. Ovde se to kaze savet. To ti je isto, samo je lepse kad kazes ovako." Sta je baka mogla nego Embarassed

A kaze baka drugoj unuci iz Srbije: "Jao Milice sto si ti nevaljala i nista ne slusas baku."
A kaze njoj unuka:"Pa bako moras da me bijes da bi slusala." Laughing "Tako kaze moja mama."

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
automobili i motori ... Borsky Sub Apr 21, 2012 11:48 am  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
cobel: ne date kosovo? ode i vojvodina! Natasa Miljkovic Sre Maj 13, 2009 7:32 am  Pogledaj zadnje poruke
vredi li ovo cemu dekameron Pon Nov 26, 2007 3:33 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ne znam zasto sam vam ovo ispricao ali ne moze da skodi 22februar Uto Okt 30, 2007 8:40 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!