NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Mi smo ogledala jedni za druge

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Mi smo ogledala jedni za druge
Autor Poruka
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Nov 04, 2008 8:23 pm Odgovoriti sa citatom

Evo teksta iz neke psihologije,pa me zanima sta mislite o tome i da li se slazete sa njim?

Citat:
…Kvaliteti koje svakodnevno primecujemo kod ljudi oko nas su u direktnoj vazi sa kvalitetima koje postoje i u nama. Slicno privlaci slicno,pa i mi privlacimo one ljude u nas zivot koji ogledaju nas same.Jednostavno receno ,kada pogledate druge,najcesce cete primetiti ono sto postoji u vama.Kada vidite lepotu,ispunjenost ili svetlo u dusi druge osobe ,vi vidite dobro koje obitava u vama.Kada vidite karakteristike koje bude osecanje besa ,iritacije ili mrznje,moguce je da vidite reflektovane one delove koji vam se ne dopadaju kod vas.
S obzirom da smo svi ogledala jedni za druge,posmatranjem ljudi koji su u vasem zivotu mozete nauciti puno o sebi.Lako je videti osobine koje vam se ne dopadaju kod drugih..Mnogo je teze prihvatiti da I sami posedujete te iste osobine….

Dakle,da li se slazete da kada vas neke osobine nerviraju kod nekoga su odraz osobina koje vi posedujete,a niste ih ni svesni? ...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
MPPSI
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 29 Jun 2008
Teme: 2

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 04, 2008 10:33 pm Odgovoriti sa citatom

Ja se slazem sa gore navedenim, ali kao sto si napisala mi toga nismo svesni, a da bi ono sto je nesvesno preslo u svesno mora se ici u dublju analizu nije dovoljna samoanaliza.

"...neki svet stran i dalek svud je oko nas. Grad bez tebe tuzan je kao ja..."
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Uto Nov 04, 2008 11:06 pm Odgovoriti sa citatom

to objasnjava sto su oko mene samo neki fini, plemeniti, topli, zanimljivi ljudi:)

hvala, deeep:)

kristalna nit...
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 04, 2008 11:09 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dakle,da li se slazete da kada vas neke osobine nerviraju kod nekoga su odraz osobina koje vi posedujete,a niste ih ni svesni? ...

to bas i nije tacno 100%..

a sta je sa onom teorijom da se suprotnosti privlace?? Smile

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Nov 04, 2008 11:25 pm Odgovoriti sa citatom

Naravno da se slažem sa ovom teorijom.

Ništa više ne može da me iznervira nego kad vidim svoju negativnu osobinu kod drugoga! I ozbiljno razmišljajući o tome, možda se braća i sestre (ili braća i braća ili kako god nebitno), tuku i svađaju međusobno baš iz tog razloga - što ih nerviraju iste negativne osobine koje poseduju...
Kada kod nas samih vidimo te osobine, nalazimo opravdanja u tim slabostima, jer najbolje poznajemo sebe i za većinu negativnosti imaćemo u svojoj glavi valjano i razborito opravdanje. Mada ima i onih osobina za koje nemamo opravdanja i prosto ih mrzimo u sebi, što znači da ih kod drugih mrzimo duplo više... A ono što najviše mrzimo (bar ja) - to je kad primetimo tu našu, negativnu osobinu koju MI pokušavamo da menjamo - a drugi je iznova i iznova forsiraju u sebi, e tu već dolazi do nepodnošenja između ta dva ljudska bića. Jer onda to više nije samo nervoza zbog primećene naše osobine, već se stvara averzija prema slabosti druge osobe da osobinu neće da menja (a mi hoćemo), pa i iskušenje koje nas uz nju vuče na dno... Zato nastojim da se veoma često družim sa osobama sa totalno drugačijim manama nego što ih ja imam, ali dovoljno tolerantnim za razumevanje tih različitosti...

Kvaliteti takođe.
Ne znam koliko da verujem u teoriju da parovi živeći zajedno počinju fizički da liče na sebe, ali verujem da partnere većina bira po ugledu na svoj fizički izgled. Obožavam kad primetim da se dvoje u vezi liče Smile Kao brat i sestra! Psiholozi kažu da su ljudi koji biraju svoj par po ugledu na sebe, dosta strastveniji od drugih...
Evo recimo poznatih parova (bivših ili sadašnjih veza, nevažno), koji se liče (bar u mojim očima):
- Džoni Dep i Vanesa Paradi - jagodične kosti, usta... nešto u liku strašno slično imaju!
- Opet Džoni Dep i Kejt Mos. Uporedite sami...
- Marta Keler i Zijo Valentino... iste crte lica, maltene, isti tip.
- Devjvid Bekam i Viktorija Bekam
- Džon Lenon i Joko Ono
- Pa čak mi i Tom Kruz i Kejti imaju nešto zajedničko...

Sudeći po tome, znači da postoje neki modeli lepote, kvaliteta - koje vrednujemo kod nas samih, pa to narcisoidno produžavamo i na svoj par, tražeći za sebe najbolje...

@vlaky

A te suprotnosti, koje se privlače, po mom mišljenju su opet iz onog narcisoidnog: privlači nas ono što želimo da posedujemo a nemamo (u sebi), i ono što želimo da budemo a nismo... Pa verovatno uz pomoć te suprotnosti nekako pravimo nadgradnu samih sebe...

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Nov 04, 2008 11:59 pm Odgovoriti sa citatom

Lepa tema Smile (ova recenica mi je postala standard kad je Deep u pitanju, tako da je od sada cutim i podrazumevam samim tim) Wink

Moze biti i ne mora da znaci. U delu jedne recenice iz teksta se to i kaze:

Citat:
Kada vidite karakteristike koje bude osecanje besa ,iritacije ili mrznje,moguce je da vidite reflektovane one delove koji vam se ne dopadaju kod vas.

Moguce, koliko i nije. Ajnstajn i njegov relativitet Smile

Mislim da drugi jesu ogledala, ali ogledala iz kojih se mi ucimo kakvi da budemo ili ne budemo, kako da se ponasamo ili ne ponasamo.
Postoje ljudi sa nekim kvalitetima (ili nekvalitetima) koje oni tako sjajno i unikatno nose, da je odusevljenje moja jedina reakcija. Ne bih mogla da zamislim te neke (ne)kvalitete kao sopstvene.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 05, 2008 12:39 am Odgovoriti sa citatom

mislim da zestoka reakcija na nesto dolazi najcesce iz sopstvene frustracije slicnom situacijom....

kad nas nervira necija osobina, to moze da bude izmedju ostalog i zato sto potiskujemo svest da je i sami imamo... ali ne mora da bude zato...
moze da bude i zato sto ta osobina negira neke osnovne vrednosti u nasem sistemu vrednosti...ili npr. zato sto na neki nacin budi u nama secanje na negativno iskustvo iz proslosti...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 05, 2008 12:43 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::

Moguce, koliko i nije. Ajnstajn i njegov relativitet ...

Smile Cula sam neku anegdotu vazanu za Ajnstajna.Kada su ga za nekom vecerom pitali da malo poblize objasni svoju teoriju relativiteta,a on rekao : pa vidite ,ovako, 3 dlake u supi je moglo bi se reci relativno mnogo,a 100 dlaka na glavi je relativno malo Laughing

Pa ja se nekako ne slazem sa tim sto je napisano...Naravno,kontra od svih,kako bih drugacije Wink Laughing
Npr,mene moze da nervira(eto bas je bila emisija o pusenju),kada neko bez osecaja pusi toliko da napuni sobu dimom,da niko ne moze da dise i ja moram da se gusim, a ja pri tom ne pusim,niti sam ikada,niti imala zelju...i kako ja da primenim to da me kod drugih nerviraju moje osobine,kada ja ne pusim?Ili kada neko psuje i vice,a ja to nikada ne radim?...

deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Nov 05, 2008 12:49 am Odgovoriti sa citatom

hm ::
mislim da zestoka reakcija na nesto dolazi najcesce iz sopstvene frustracije slicnom situacijom....

kad nas nervira necija osobina, to moze da bude izmedju ostalog i zato sto potiskujemo svest da je i sami imamo... ali ne mora da bude zato...
moze da bude i zato sto ta osobina negira neke osnovne vrednosti u nasem sistemu vrednosti...ili npr. zato sto na neki nacin budi u nama secanje na negativno iskustvo iz proslosti...

Sad tek vidim....Slazem se ...Lepo receno..Sveobuhvatno Wink

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Nov 05, 2008 7:32 am Odgovoriti sa citatom

ziva istina...

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Putin: novi ruski car Eric Cantona Sre Feb 19, 2014 6:34 pm  Pogledaj zadnje poruke
Koliko smo kreativni? milos Ned Apr 27, 2008 9:45 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prevare: da li smo prevareni? maximus28 Uto Dec 04, 2007 11:06 pm  Pogledaj zadnje poruke
Panicni sindrom! Maja Sub Jun 09, 2007 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svi smo pomalo (ili malo više) jednopartijski diktatori Jethro Pet Feb 09, 2007 2:59 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!