NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Batine: iz raja u ilegalu

Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Batine: iz raja u ilegalu
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 8:58 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija je...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 11:02 pm Odgovoriti sa citatom

Jel ono bila Vuco sto kaze da je sa detetom tesko komunicirati....

To kad od deteta pokusavas da napravis sebe, sa svojom logikom....
A ona u sledecoj recenici prica upravo o tome i sama sebi u usta ulece...
Jer ako dete shvatis kao osobu, jos nepotpuno formiranu , koja nema dovoljno saznanja, sto je normalno jer ima iskustva tek par godina, a ne 20+ godina....onda se sa detetom vrlo lako sporazumes...

Najveci problem je strpljenje, a tu nam drustvo ne pomaze, jer
-prvo egomanijski pumpa roditelje
-socioloski ih ......u glavu ,pa se ljudi osecaju frustrirano i onda ide ono sto zovem transfer emocija, tj pretvara se tlacenje drustva u odgovor osobe prema svojoj okolini , a ne prema onome ko ga tlaci....

Gospodja "veciti branilac pravde" mi sve vise odaje utisak da nema blage veze o odnosima , nema blage veze ni sta je pravda, vec ima neku knjigu , beleznicu u kojoj je zapisano sta je pravda po njenom i onda to preslikava i razbija se od truda da sve ostale ubedi u njen citap....

Toliko se uhvati nekih stvari , a argumente bukvalno ignorise jer ona je "branilac pravde"......
Meni to lici kao kad neko uzme sebi za pravo da bude nesto i negira (skoro autisticki) svaku ideju, osobu , akciju koja se mesa ili ne prihvata takav apsolut....
Skoro kao kad bi jaffo ridza izjavio da ima apsolutna prava na svo znanje i sta on kaze da je znanje to je znanje....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: Muski
Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 11:06 pm Odgovoriti sa citatom

Odgledao emisiju malopre....hmmm..moram priznati da nikad nisam cuo za zakon koji brani roditelju "cusku" za svoje dete...hmm..sta ja znam..nisam razmisljao o tome moram priznati..mozda je to dobro da se usvoji, ko zna....

Koliko sam razumeo, jedino Svedska i jos jedna drzava imaju taj zakon....

Ja recimo nisam za to da se usvoji taj zakon..ali kad bolje razmislim, mozda je to i dobro? Confused
Zbunjen sam Confused

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
supermama
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 17 Nov 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 11:15 pm Odgovoriti sa citatom

Pa mislim ovo je zaista smesno.Ja sam majka troje dece tj.imam tri sina,zaposlena sam i prenatrpana obavezama.Ali ipak stizem da razgovaram sa njima.Medjutim najstari sin slusa ali necuje,gleda ali nevidi i slaze se ali nerazume.pa sad vi meni lepo kazite da jedna cuska nije opravdana

MAMA
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 11:28 pm Odgovoriti sa citatom

Dobra rasprava, sa odgovarajucim gostima.
Slozio bih se sa Katanacom, o strpljenju i transferu emocija, kako kaze, jer tvrdim da mlacenje dece dolazi iz frustriranosti roditelja zbog nekih drugih razloga.
Ali sam svakako protiv ovako dubokog zalazenja zakonom u privatnost porodice. Smatrati nekog detetom do 18 je apsurdno i naravno da ce dolaziti do manipulacija, gde uvredjeni pubertetlija moze da napravi horor u porodici, pokriven zakonom.
Jos jedna od poluga represije Vlasti, kojom ce moci da se kontrolise narod i drzi u saci (strahu)...I to ni manje ni vise, nego u samom srcu Drusta - u porodici.

sirom sveta
milutin
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 04 Nov 2008
Teme: 19
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 11:50 pm Odgovoriti sa citatom

Hm, ono šta ja znam, vidim, čitam, osluškujem...u Srbiji više stradavaju roditelji od svoje dece, nego obrnuto. Štaviše deca više maltretiraju, čak i biju svoje najbliže, no što se to ikada u istoriji ljudcke vrste dešavalo.

Po mom sudu, najpokvareniji, najpodmukliji su oni roditelji, oni ljudi, one osobe koje za medije, ili za javost pričaju da su protivu svake batine nad decom...a kad ih neko iznervira u stanju su da tako puknu, da tako ispsuju i boga oca. To se u prevodu na srpski kaže: Foliranti, ne oni Kaporovi.

P.S. Za ovu temu ispričaću dogadjaj koji je zadesio jedan Britanski bračni par, koji je umalo poludeo sa svojim 4-godišnjim sinom.

Dakle, dete ovog bračnog para maltretirao je nevidjeno svoju mamu i tatu-a kako? Kada traži da mu se ispuni neki hir, neka stvar, neka želja, bilo bi sve uredu dok su mu se želje ispunjavale. Medjutim, jednom prilikom roditelji su ga odbili, on je pokazao pravo lice, to jest imao je običaj kada mu se želje ne ispuni da vrišti iz mozga i da se valja po podu...

Ta histerija bi bila takvog inteziteta, da je pretilo da se dete uguši i umre što bi se reklo. Šta će, roditelji u strahu popuste, i na kraju taj mali monstrum je tako dobijao bitke sa svojima.

Hm, onako sludjeni, oni odu kod psihijatra, požale se istom, ispričaju slučaj, a znate šta im je savetaovao da urade: ništa spektakularno, već da moraju da ga puste da histeriše i plače dok mu ne dosadi! Videćete gospodo, rekao im je čovek, da će prestati sa tim kada bude video, da se vi ne uzbudjujete uopšte što se on toliko uzbudjuje.

Oni otišli posle kući, i kada je ponovo došlo do toga, da mali pravi besne gliste, poslušali su psihologa, i tako je i bilo, kada je počeo da vrišti, da krklja, da se kao guši, oni ga pustili, i šta se desilo: mali video da se bori sa životom, i na kraju prestao sa histerijom, i tako su ga pobedili na kraju. Prosto ko pasulj, ali treba biti odvažan i odlučan u takvim slučajevima.

Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Nov 17, 2008 11:58 pm Odgovoriti sa citatom

Naravno da je apsurdno smatrati bilo koga detetom do 18. godine. Jer niti krivicno, niti gradjansko pravo osobu u tim godinama ne smatra detetom. Mene cudi takav jedan propust u emisiji, pre svega od strane pravnika (Kovacevic Vuco).
Prema krivicnom pravu, detetom se smatra lice do navrsene 14. godine. Od 14. do 16. je mladji maloletnik, od 16. do 18. stariji, a od 18. punoletna osoba.
Prema gradjanskom pravu, detetom se smatra lice do navrsene 7. godine.

Ako smem da primetim, preterana fokusiranost Kovacevic Vuco na ono sto su govorili gosti preko puta nje, doprinela je upravo propustu sto se tice deteta, godina i zakonskih objasnjenja nekih stvari.
Ali i pored toga, argumenti Kovacevic Vuco su, bar na mene, ostavili jaci utisak. Zato sto je opaskom da cuska nije pravo, Kovacevic Vuco odnela verbalnu pobedu.

Katančić ::
Toliko se uhvati nekih stvari , a argumente bukvalno ignorise jer ona je "branilac pravde"......
Koje argumente?

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Sasha...
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 29 Maj 2008
Teme: 14
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 12:01 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Naravno da je apsurdno smatrati bilo koga detetom do 18. godine. Jer niti krivicno, niti gradjansko pravo osobu u tim godinama ne smatra detetom. Mene cudi takav jedan propust u emisiji, pre svega od strane pravnika (Kovacevic Vuco).
Prema krivicnom pravu, detetom se smatra lice do navrsene 14. godine. Od 14. do 18. je mladji maloletnik, a od 18. punoletna osoba.
Prema gradjanskom pravu, detetom se smatra lice do navrsene 7. godine.

Ako smem da primetim, preterana fokusiranost Kovacevic Vuco na ono sto su govorili gosti preko puta nje, doprinela je upravo propustu sto se tice deteta, godina i zakonskih objasnjenja nekih stvari.
Ali i pored toga, argumenti Kovacevic Vuco su, bar na mene, ostavili jaci utisak. Zato sto je opaskom da cuska nije pravo, Kovacevic Vuco odnela verbalnu pobedu.

Katančić ::
Koje argumente?

Nemoras Vanja ti bas sve da znas, Wink Cool

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 12:04 am Odgovoriti sa citatom

Na ovo boldovano mislis?
Samo pitam na koje argumente se misli (da rasirimo pricu malo) Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 12:10 am Odgovoriti sa citatom

To je zato sto se deca pogresno vaspitavaju. Roditelj je u stanju ceo dan da ne pogleda dete, ako ovo ne place...i sta ce onda jadnicak, place da bi nesto postigao...Filozofija deteta je prosta i logicna.
Zato, uzeti dete kad ne place...uzeti ga bez razloga...ne ostaviti ga da cami satima sam... Kada pokusa da dobije nesto cmizdrenjem, sto vise ga ignorisati...i dete ce nauciti da nema nista od dreke i razmazenosti.
Ali roditelj mora da bude posvecen i da se trudi da spozna filozofiju svog deteta.
Najlake je ko budala skakati na detetov plac, a u suprotnom..."ne diraj ga, ne place"... i sta onda ostaje detetu, koje je u tom slucaju lukavije od odraslog, nego da ucenjuje placom.

(ovo sam pisao posle Milutina, ali vidim da se rasprava rasplamsala)

Poslednji put izmenio korisnik Page dana Uto Nov 18, 2008 12:12 am; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

sirom sveta
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 11:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!