NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Batine: iz raja u ilegalu

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Batine: iz raja u ilegalu
Autor Poruka
nebojisa
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 24 Mar 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 2:51 pm Odgovoriti sa citatom

Не могу да верујем да се У Србији у оволикој мери труде да убију Слободу. Убијањем Богом дане Слободе, сами ће постати жртве права новог светског поретка.

На помолу је катастрофа.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Kosovo i Metohija su naši Istinom
nebojisa
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 24 Mar 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 2:53 pm Odgovoriti sa citatom

Заборавио сам да питам када ће емисија бити спремна за скидање?

Kosovo i Metohija su naši Istinom
donka
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 18 Nov 2008

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 3:23 pm Odgovoriti sa citatom

nebojisa ::
Не могу да верујем да се У Србији у оволикој мери труде да убију Слободу.

Jeste, radi se o ogranicavanju slobode i Slobodan Antonic je bio u pravu, ovo je totalitarni potez. Ali to ne znaci da ga ne treba podrzavati!

Evo i zasto - uzmite na primer zabranu voznje pod dejstvom alkohola. Neki ljudi voze mnogo bolje ako popiju pice, jer vode vise racuna, pazljiviji su. Oni nisu pretnja, ali i njima totalitarna drzava zabranjuje da voze kada piju jer ima onih drugih, onih koji ce izazvati sudar...

Isto tako, kada je dozvoljen prag alkohola u krvi veci od 0 promila, ljudi se vrlo lako okliznu, popiju jednu, pa drugu pa trecu, i eto ih za volanom, sa vise alkohola u krvi nego sto je dozvoljeno, i onda neko strada.

Totalitarizam je zato najbolja zastita i dece i ucesnika u saobracaju - niko ne sme da pije i da vozi, ni oni sto voze bolje kad su alkoholisani ni oni sto voze gore; niko ne sme da bije decu, ni oni koji ce batine upotrebiti na najbolji nacin i time pomoci deci, vaspitati ih, ni oni koji ce batinama samo postici suprotan efekat jer ne znaju ili nisu sposobni da ih koriste kad i kako treba. Nema dozvoljene granice alkohola u krvi, jer je tako mnogo lakse preterati sa picem nego had znas da je tolerancija 0; nema dozvoljenog nivoa "telesne edukacije", jer ce roditelju koji ima slabu samokontrolu dozvoljena cuska mnogo lakse da preraste u jaku samarcinu vise primerenu tuci sa odraslom osobom nego vaspitnoj funkciji i uzrastu deteta, nego kada zna da ni lagana vaspitna cuska nije dozvoljena.

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: Muski
Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 3:25 pm Odgovoriti sa citatom

hmmm uvodjenjem tog zakona bi bilo grubo zadiranje u neciju privatnost...a da li bi se tog zakona drzali isti oni koji su predlozili taj zakon i oni koji bi ga usvojili u Skupstini?? hehe..cisto sumnjam...

a i kako bi oni znali kad se prekrsi taj zakon? uvesti kamere u svaciji dom??? skroz idiotski....

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
a i kako bi oni znali kad se prekrsi taj zakon? uvesti kamere u svaciji dom??? skroz idiotski....

ne, komsija bi te prijavio...onda bi ti oduzeli dete i dali ga nekom drugim, dobrim, roditeljima Wink

na jednom roditeljskom forumu procitah pricu o zakonu u nekoj od usa gde roditelji ne smeju da vrse pritisak na maloletnicu, stariju od 15 godina, da abortira, ukoliko ostane trudna...ali ti isti roditelji mogu odmah da daju njeno dete na usvajanje Confused Confused

ja se iskreno nadam da cemo biti dovoljno normalni da ne donosimo sulude zakone Confused Confused

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 5:20 pm Odgovoriti sa citatom

Malo sam bacila pogled na emisiju, nije ni potrebno da je odgledam celu, jer meni je cela ta priča apsurd Confused

Apsurd je iz razloga što mi u ovoj državi nismo rešili elementarne probleme koji su porodici ogroman kamen spoticanja u vaspitavanju dece. Kako reče zrela, ova država je prepisivačka, a prepisivanje je lažno. Ne možemo mi da se poredimo sa nekom razvijenom zemljom, jer u razvijenoj zemlji je rešen problem narkomanije po školama, primera radi.
Ona gospođa što mnogo priča, izgleda misli da su svi ljudi kao ona, ili bi volela da svi razmišljaju njenom glavom. Kao da nema neku opštu svest o stanju ove nacije... Pogledajmo samo koliki procenat našeg naroda je nepismen? Da se neko ne uvredi, dajem banalan primer... lako je objasniti obrazovanim, pa čak i iole obrazovanim i kultivisanim ljudima metode zastrašivanja deteta, psihološki pristup itd, ali kako to objasniti onima kojima je prutić učitelj za razlikovanje dobrog od lošeg? Zanima me da li se planira neka ozbiljna i malo duža priča, edukacija tih roditelja?
Drugo, i po meni najvažnije: da li dotična gospođa misli da je najstrašnije udariti dete? (ne mislim na zlostavljanje, već na ćušku i slične sitne vaspitne metode)? Da li je to najstrašnije što jedno dete može da doživi?
Evo, ja znam majku koja nikada ne tuče dete. Nikada.
Ali zato, kad dete pogreši, ode gladno da spava. Za kaznu. Plače što je gladno, ali ona ne obraća pažnju, i tako izmoreno od gladi i plača zaspi... Pa sad - ako je psihofizički - zdravije za dete da zaspi psihički izmaltrtetirano i gladno, nego da je dobilo jedanput po guzi, onda je ovde reč o definitivno apsurdnoj priči, o jednom zlu za obe strane, i za roditelja i za dete. Sotonin posao, što bi rekao jedan moj prijatelj.

Znači, pored svih problema s kojima se ova država nosi,roditelj ionako isfrustriran nakon posla dolazi kući, da ga bukvalno maltretira i rođeno dete - koje za kaznu ne sme dobiti ni po guzi, šta mislite do mog nivoa psihičkog zlostavljanja deteta će to dovesti?Roditelj će morati da nađe neki način da ga kažnjava, pa ako su metode psihičkog zlostavljanja (koje ostavlja mnogo ozbiljnije i dugoročnije posledice) bolje od vaspitne ćuške (koja usput ne boli, više udara na sujetu), ovde je definitivno reč o đavoljem poslu. Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 5:22 pm Odgovoriti sa citatom

E? A od cega ste se vi tako uplasili? Da cete ici u zatvor sto ste lupili dete,ili da ce vam ga oduzeti? Niste bas slusali emisiju onda...
Taj zakon bi bio donet radi pojacavanja svesti da je batinanje deteta zlostavljanje ,a ne pozeljno vaspitanje za njegovo dobro. A ta svest ocigledno i na primeru ovog foruma ne postoji.

Kako vi uopste zamisljate da se vaspitava dete? Opsujuci ga dobro cete mu kazati da nije lepo da se psuje? Batinom cete ga nauciti da ne treba da bude agresivan ,i da sutra u skoli ne namlati nekog drugara ili profesora skoro do smrti da ga nauci pameti? Prestravljivanjem cete ga nauciti da bude poslusno?

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 5:32 pm Odgovoriti sa citatom

deep blue ::
E? A od cega ste se vi tako uplasili? Da cete ici u zatvor sto ste lupili dete,ili da ce vam ga oduzeti?

Pa uopšte nije isključeno Wink Ne znam da li znaš kako trogodišnjaci i četvorogodišnjaci umeju da lažu. Tako da, ako ga malo lupiš po guzi s vremena na vreme, anketom u vrtiću ili u razgovoru vaspitača s detetom, ne bi me čudilo da od muve nastane magarac Wink
I onda tvoje dete završi kod "bolje mame i tate", što reče deksy.

deep blue ::

Kako vi uopste zamisljate da se vaspitava dete? Opsujuci ga dobro cete mu kazati da nije lepo da se psuje? Batinom cete ga nauciti da ne treba da bude agresivan ,i da sutra u skoli ne namlati nekog drugara ili profesora skoro do smrti da ga nauci pameti? Prestravljivanjem cete ga nauciti da bude poslusno?

Čitajući ovo, stičem utisak da ti sve nas smatraš nekim psihopatama, koji jedva čekaju da tuku decu Wink Niko ovde ne govori o batinjanju, već o sitnim vaspitnim metodama koje su dobre. Primera radi, iskoči ti dete pred kamion, ali nekom pukom srećom, vozač ukoči i ono ostane živo i netaknuto. Šta ćeš da mu kažeš? Umilnim glasom ćeš da mu objasniš da je moglo biti na nebu (Bože me prosti), ili ćeš da ga dobro osvestiš jednom ćuškom, da mu više nikad ne padne na pamet da se tako igra sa životom! "Osvešćivanje" - je ponekad jako dobro i delotvorno.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 5:43 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Znači, pored svih problema s kojima se ova država nosi,roditelj ionako isfrustriran nakon posla dolazi kući, da ga bukvalno maltretira i rođeno dete - koje za kaznu ne sme dobiti ni po guzi, šta mislite do mog nivoa psihičkog zlostavljanja deteta će to dovesti?

Lepo si to rekla, ali u Srbiji je problem sa zakonodavstvom malo veći nego što se nama čini. Presipajući iz šupljeg u prazno, naši zakonodavci kupuju socijalni mir; ne bave se pravim problemima, nego nam zamazuju oči kojekakvim glupostima kojima se ni mnogo razvojenije zemlje ne bave, a sve zbog toga kako bi se reklo: Pa vidi kako oni vredno rade, ne sede skrštenih ruku!

Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Nov 18, 2008 5:48 pm Odgovoriti sa citatom

Ma... imamo zemlju malo goru (ne bolju, već goru) nego što je Afrika, a hoćemo zakone iz razvijenih zemalja Mad

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!