NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Auto mafija

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Auto mafija
Autor Poruka
mrvica
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 03 Dec 2007
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Nov 20, 2008 10:00 pm Odgovoriti sa citatom

auto mafija -stradalo na hiljade savesnih kupaca .Ljudi ni krivi ni duzni ostali bez automobila .Da li je drzava dozvolila te mahinacije a sad hoce da naplati od neduznih i pre svega ostecenih kupaca automobila

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Kimi
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 23 Apr 2007
Teme: 25
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 20, 2008 11:16 pm Odgovoriti sa citatom

...automobil nije dečja igračka koja se kupuje kod kineza kao švercovana bofl roba..dakle, svi oni što su kupili ukraden i švercovan auto trebalo je da otvore 16-oro očiju kad su to uradili, a ne da se sad češu tamo gde ih ne svrbi, naročito zato što je javna tajna da je to, između ostalog, državni posao...iz švercerskog sam kraja, znam kako te stvari funkcionišu...na tržištu su se održali samo oni igrači koji su legli na rudu i dali državi tal...90-ih je to malo drugačije funkcionisalo...manje se para vrtelo, pa Coby i ekipa nisu bili toliko rigorozni...puštali su maltene svakog da se oproba u poslu, pa ko "preživi konkurenciju"...moj ćale nije...e sad se posao razvio, materijalno stanje građana nešto bolje, kupuju se skuplji automobili, veliki igrači koji su preživeli tržište i konkurenciju rade za sebe na veliko, ali i za državu...i sve "legalno"...

...kad kupujem bakaluk, 100x proverim šta kupujem...

ICE MAN
gogi68
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 20 Nov 2008
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 20, 2008 11:32 pm Odgovoriti sa citatom

I Ja sam jedan od, na hiljade, stradalih od auto mafije. Otisao sam, drugi put a po prvi put ja, da registrujem auto i nasao se u klasicnoj sacekusi od strane saobracajnog inspektora koji mi je oduzeo taj auto. Pa pitam, ako sa tim autom nesto nije bilo u redu kako je uopste taj auto mogao da se ocarini i registruje, ciji je to slucajni ili namerni propust? Nekog sluzbenika, koji je garant, primio mito od uvoznika tog auta ili uprave carina Srbije ili koga vec neznam ni sam? Zasto dozvoljavaju da se sumnjivi automobili ocarine i registruju a posle ih oduzimaju? Da li to oni sami sebe demantuju ili je u pitanju nesto drugo, smisljeno i lukavo organizovano delo od strane drzavnih institucija?

Simica
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Nov 20, 2008 11:58 pm Odgovoriti sa citatom

Meni su privremeno oduzeli automobil Suzuki swift (2000.god). Auto nije ni kraden ni svercovan. Legalno kupljen sa nasim tablama (RU), preregistrovan na NS, i sad se posle 18.meseci, od uvoza, postavlja pitanje da li je uvoznik nesto muvao sa carinom. I sad ja ispadam ostecen sto drzava nije radila svoj posao. Kako su dozvolili uvoz, dve registracije. Pa sami su dali rok od dva meseca kod prve registracije, gde se ne sme otudjiti vozilo, da bi oni proverili sve papire. I sta ja sad kao savestan kupac da radim? Da tuzim drzavu, carinu, SUP, uvoznika, ...

Simica
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 21, 2008 12:20 am Odgovoriti sa citatom

Ima vec par foruma gde su se nasli osteceni gradjani:
http://www.cannonballforums.se.....f040fe8a7a

Dosad se zna da je prva registracija iz Rume, i da je dalje preprodavano po celoj Srbiji. Ima vise stotina ostecenih.

gogi68
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 21, 2008 12:41 am Odgovoriti sa citatom

E potpuno isti slucaj samo sto je moj auto posle provedenih 3 meseca u stanici policije zavrsio u carinsku ispostavu Kragujevac na dalju proveru jer je napravljen neki carinski prekrsaj. Pitanje je, uopste hocu li ga ikad vise dobiti natrag i ako da, za koliko godina i u kakvom ce bednom stanju da izgleda ?
Auto sam prvo proverio u SUP-u cak sam i preko nekih pouzdanih ljudi proverio i na carinskoj ispostavi na kojoj je taj auto ocarinjen i tek posle isplatio ostatak para tipu od koga sam kupio taj auto. Sve je to tako trajalo do trenutka kada sam otisao da produzim registraciju.
Znaci, nisam sedeo skrstenih ruku a proveravao sam ga bas iz tog razloga sto znam sta se sve radi sa automobilima i pored toga, ipak > rikavelo <. Kasnije sam saznao, da je neko pokazao prstom na moj auto, iz kog razloga, neznam, i auto je morao da bude oduzet.
Saznacu ko je taj dasa, vec radim na tome, polako se krug suzava.

panto
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 21 Nov 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 21, 2008 9:39 am Odgovoriti sa citatom

Kimi ::
...automobil nije dečja igračka koja se kupuje kod kineza kao švercovana bofl roba..dakle, svi oni što su kupili ukraden i švercovan auto trebalo je da otvore 16-oro očiju kad su to uradili, a ne da se sad češu tamo gde ih ne svrbi, naročito zato što je javna tajna da je to, između ostalog, državni posao...iz švercerskog sam kraja, znam kako te stvari funkcionišu...na tržištu su se održali samo oni igrači koji su legli na rudu i dali državi tal...90-ih je to malo drugačije funkcionisalo...manje se para vrtelo, pa Coby i ekipa nisu bili toliko rigorozni...puštali su maltene svakog da se oproba u poslu, pa ko "preživi konkurenciju"...moj ćale nije...e sad se posao razvio, materijalno stanje građana nešto bolje, kupuju se skuplji automobili, veliki igrači koji su preživeli tržište i konkurenciju rade za sebe na veliko, ali i za državu...i sve "legalno"...

...kad kupujem bakaluk, 100x proverim šta kupujem...
Vidim da poznaješ materiju, ali (bar meni) nije baš jasno šta je cilj ovog tvog teksta. Ajde prosvetli nas malo. Kakvih to 16-oro očiju treba otvoriti, ili bolje rečeno, kojih to "16 čivija" potencijalni kupac treba da proveri pri kupovini auta, i na koji način? Na kakav državni posao misliš i o kakvoj to konkurenciji pričaš nama, koji plaćamo najvišu cenu polovnjaka u okruženju i šire, a da nikada nismo sigurni da nam ih država neće oteti, pošo ne znamo kada je koji od njenih korumpiranih službenika na redu "za odstrel" i da li su papiri od auta, koji imamo nameru da kupimo, bili u rukama sluzbenika,koji ce sutra politicki ili na neki drugi nacin, biti nepodoban. Ajd' molim te potrudi se pa nam otvori oci.

bugs bunny
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Nov 21, 2008 10:04 am Odgovoriti sa citatom

Evo i mene tek sada sam uspeo da napišem i ja nešto.Auto koji je oduzet od mene je od uvoznika iz Rume.Ima nas baš dosta oštećenih u celoj Srbiji pa bi bilo lepo da se napravi neka emisija o auto mafiji iz razloga da bi ljudi koji ne posećuju internet saznaju šta se dešava i da bi saznali šta može da im se desi ako imaju vozila koja su sa ovim problemom.U Srbiji po nekoj slobodnoj proceni u poslednjih par godina je uvezeno između 10000 i 15000 vozila na ovaj način a to je da su promenili godište vozila "podmladili ga" prilikom carinjenja.Što je po zakonu carinski prekršaj.Ako neko nezna a zanima ga koji su problemi nastali kod vlasnika može da poseti sledeći forum: http://www.cannonballforums.se.....hp?t=33738
Pozdrav svima. Mad Twisted Evil Sad

FIAT MAREA uvek se osetim prozvanim
bugs bunny
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pet Nov 21, 2008 10:13 am Odgovoriti sa citatom

Još nešto pisano je Ivici Dačiću, Nataši Miljković i njenom uredništvu, razgovarano sa Kurirom, trenutni razgovori sa Pressom, pisano direktoru B92 Vedranu Matiću i njegovim urednicima u vezi emisije Insajder o auto mafiji, i još sam u pronalaženju kontakata za Mirka Alvirovića za emisiju SAT.Ako neko nešto sazna neka javi na ovaj ili Fiat-Lancia klub Srbije forum. Pozdrav svima.

FIAT MAREA uvek se osetim prozvanim
mistermobil
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Nov 21, 2008 2:04 pm Odgovoriti sa citatom

Odlicno!Treba alarmirati ljude u zemlji.Najlakse je nasoj pametnoj drzavi da oduzme vozila od prevarenih ljudi,uzme pare na javnoj licitaciji za ta vozila,na tudjoj nesreci i nikom nista.A upravo ona je takva vozila legalizovala i dozvolila registraciju.Molim lepo,ta vozila nisu ukradena,ili prekucavana,pa da obicni ljudi mogu da provere u SUPu i jave da ima nepravilnosti.Ona su ocarinjena i smuntana u zajednickoj akciji drzavnih sluzbenika i kriminalaca,uz koriscenje pecata,uplatnica,carinskih obelezja i svega ostalog sto ide u redovnoj proceduri.Drugo da je u pitanju desetak vozila.Ovde se radi o stotinama vozila i o hiljadama prevarenih i upetljanih gradjana koji pojma nisu imali o cemu se radi,i kao takvi ne treba da snose posledice necijih prljavih igara Evil or Very Mad

Nije bitno ciljati u metu,vec je bitno metnuti u cilj
-Sokrat?-
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sledeci
Strana 1 od 14

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Da li je Djosa nova zvezda TVPink? Nenad-GL Pon Dec 19, 2011 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Da li vernici lepse zive? Natasa Miljkovic Pet Apr 24, 2009 12:05 am  Pogledaj zadnje poruke
Da li neodgovorni tekstovi turbofolka uticu na drustvo Saša Pon Jul 23, 2007 11:49 pm  Pogledaj zadnje poruke
Da li je brak prevazidjena zajednica / paralelne veze Ona vredi milijona Pon Jun 11, 2007 8:13 pm  Pogledaj zadnje poruke
Da li Srbiji treba novi Dositej Obradovic? hm Ned Jun 10, 2007 10:40 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!