NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Nasilje u porodici

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Nasilje u porodici
Autor Poruka
brate tebra
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: ?
Pridružio: 15 Sep 2008
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Dec 10, 2008 5:42 am Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::
Nije u Srbiji, ali treba pogledati.....

Dr. Phil house ( relaity show ili danasnja stvarnost )

http://nl.youtube.com/watch?v=Kn18H3FKDV4

Glavno desavanje nakon 2 minuta.
Shocked

ovakav odgovor na temu meni samo pokazuje koliko roditelji ili oni potencijalni ne znaju da vaspitavaju svoju decu. Pogresno se misli da samo neobrazovani i prosti
roditelji to ne umeju, ali to je daleko od istine.
Ako je neko poverovao ovom klipu (inace radi se o show emisiji gde
je apsolutno sve izlazirano), i jos da se sokira, onda stvarno.Shocked
Roditelji ne znaju da se nose sa problemima dece iako su bili deca.
-----------

To je ono kao kada roditelji provale da im se sin drogira a cerka kurva
i onda ocekuju da ce da rese problem tako sto ce da im pridju recima
"pa to nije lepo" Laughing
"reci ne drogama" Laughing
i da posle toga ostanu ubedjeni da su resili problem

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
some people tell me that I need help
some people can fuck off and go to hell
tata
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 17 Nov 2008
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sre Dec 10, 2008 8:21 am Odgovoriti sa citatom

BEOGRAD, 09.12.2008

PRESS
HOROR NA NOVOM BEOGRADU
BACILA NA MUŽA SONU KISELINU!

Biljana I. posle žestoke svađe nasred ulice bacila sonu kiselinu u oči suprugu Mladenu i nanela mu teške povrede po licu! Kiselina pala i na glavu ćerke, koja se od opekotina oporavlja u Dečjoj bolnici u Tiršovoj
Biljana I. iz Šapca bacila je sonu kiselinu u oči svom suprugu Mladenu i nanela mu teške povrede! U obračunu supružnika, koji se odigrao nasred ulice na Novom Beogradu, stradala je i njihova ćerka A. I. (4), kojoj se kiselina prosula na glavu! Mladen je sa teškim opekotinama prebačen u bolnicu, a devojčica se oporavlja u Dečjoj bolnici u Tiršovoj ulici.

Porodična drama odigrala se juče oko 9.30 časova ispred jedne zgrade u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu. Policija je o svemu obaveštena tek kada su u bolnicu primljeni povređeni otac i ćerka!

Kako Press saznaje, Biljana i Mladen nedavno su pokrenuli brakorazvodnu parnicu. Biljana I. živi u Šapcu i sa ćerkicom je došla u Beograd. Ona se našla sa suprugom Mladenom I., koji živi u Bosni, kako bi dete zajedno odveli na pregled kod lekara. Sastali su se na autobuskoj stanici kod Studentskog grada i krenuli su prema bolnici, ali su se usput posvađali.

istina i samo istina
tata
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 17 Nov 2008
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Dec 10, 2008 8:24 am Odgovoriti sa citatom

Majka pokušala da obesi dete
09.Dec.2008, Izvor: Politika

Svilajnac – Kada su prilikom redovne kontrole radnici Centra za socijalni rad ušli u kuću T. B. (31) iz ovog grada, njenu dvogodišnju kćerku A. B. zatekli su sa konopcem oko vrata. Zbog sumnje da je majka pokušala da ubije devojčicu, koju je, prema navodima jedne socijalne radnice i ranije zlostavljala, iz centra je Okružnom tužilaštvu u Jagodini i Republičkom tužilaštvu dostavljena... (Autor - Z. Gligorijević)
Pročitajte nastavak vesti...

Blic: Majka teško zlostavljala dete
10.Dec.2008, Izvor: B92

Centar za socijalni rad u Jagodini oduzeo je Snežani M. trogodišnjeg sina, kome je polomila vilicu i izbacila ga golog na ulicu, piše Blic. Trogodišnji dečak u kući bez struje i ogreva igrao se sa raspadnutim lešom psa kao sa plišanom igračkom. Bio je samo u atletskoj majici. Pokušao je nešto da kaže, ali nije mogao. Polomljena mu je vilica, ispričala je direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević.

istina i samo istina
vladimir2
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 09 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Dec 11, 2008 4:52 am Odgovoriti sa citatom

jbt. opet mi muka od teme.

ako je ova statistia tacna, onda je strasno sta se dogadja po kucama. majke mi. a emisija mora da bude gledana jer je tema aktuelna svakih 8 minuta u srbiji. e sad, neko bi pomislo "ovo ce samo imati dobar rejting gledanosti, i nista nece pomoci jer za suzbijanje necega ovakvog mora da se povede zesca akcija na svim poljima, od promene kultrunog profila/obrazovanja nacije pa na dalje..." a neko drugi opet "odlicno je da ljudi prvo saznaju statistiku, jer bez spoznaje ove statistike tesko da moze bilo sta da krene..."

ja sam iz ove druge grupe, zato dajem odlican 5 za temu, bez obzira na tezinu.

elem, ja sam ranije ziveo pored komsije (kuca do kuce) koji je redovno maltretirao sve ukucane: i zenu i decu. i to ih nije maltretirao malo, nego ih je tukao svake nedlje. slobodan se zvao, a u ulici smo ga zvali ludak Smile i on je umro od raka. elem, ja se nisam nikada mesao u to sto oni rade u kuci, osim jednom kada je "covek" zaista hteo da nanese teske telesne povrede (mozda i da ubije) jednog clana porodice. tada sam otisao tamo da ga zadrzim, a drugi su pozvali policiju.

ne znam da li ste imali ovakve situacije (ja predpostavljam da ovo ipak spada u extremne slucajeve, jer slobodan je od rane mladosti bio po zatvorima) ali mnogo je zeznuto. ne zna covek kako da reaguje. da li da se mesa u tudje stvari (sto je za mene stvarno katastrofa, sve treba resiti u okviru porodice) ili da se umesa i da spasava situaciju. druga stvar, ne zna koliko je situacija opasna: na primer da li slobodan ove nedelje samo udara samare rekreacije radi Smile, ili je izvadio sekiru.

u svakom slucaju ja ovo izbegavam koliko god mogu. da li sam u pravu, to ne znam.

naravno veliku pazanju treba obratiti na psihicko nasilje, jer kao sto neko gore rece to moze da bude jos gore nego fizicko, a ne moze da se dokaze. na primer, pored kuce pomenutog slobodana, bila je jedna u kojoj je bila neka vrsta psihickog nasilja, dok se nije odraslo i zaradilo puno para.. (ups, pa to je moja Smile ta na na na, ta na na na... Smile o tome nekom drugom prilikom Smile

ps.
znaci pod hitno zahtevam jednu veselu temu u nekoj od sledecih emisiji - karneval u Riu recimo + Natasa da se pojavi u kupacem kostimu Smile !!! mislim zbog teme, ne bi ja nikad ovako nesto predlozio da nije u svrsi... Smile

zoranmil28
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 15 Dec 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:08 pm Odgovoriti sa citatom

Pre otprilike godinu dana sam bio resen da se obratim voditeljki vecerasnje emisije i dam predlog za emisiju sa vecerasnjom temom. Odustao sam od toga jer je emisija informativnog karaktera, ne bavi se resavanjem problema.
Svako isprica sta misli, posle toga idemo na spavanje, sutra je novi dan i niko se ne pita da li se nesto promenilo.
Da li je emisija dala neki efekat?
Moze li jedna emisija, pa makar bila i na tako velikoj i gledanoj televiziji, da doprinese resavanju problema?
Da se razumemo ne kritikujem emisiju, iskren da budem jedva cekam da pocne.Moj licni primer je sledeci:
Posto sam prestao da zivim sa bivsom suprugom i nisam mogao da se dogovorim oko vidjanja deteta obratio sam se centru za socijalni rad. U tom trenutku pocinju moji problemi. Procedura za dobijanje modela vidjanja deteta traje sa sve zalbom oko 6-9 meseci. Samo da posta dodje od centra za socijalni rad u Beogradu do ministarstva u Nemanjinoj ulici treba tacno 3 meseca. Bivsa supruga mi se revansira klevetanjem opstrukcijom modela za vidjanje deteta. Svaki put kada sam od centra dobijao siri model vidjanja deteta usledila je lazna prekrsajna ili krivicna prijava protiv mene. Bivsa supruga me optuzuje da sam je napao na ulici.Rezultat toga je odbacena prekrsajna prijava, odbacena krivicna prijava.Dobijam model da devojcica spava u mojoj porodici ali nije zaziveo jer me je u toku zalbe bivsa supruga optuzila za seksualno zlostavljenje nase zajednicke cerke. Rezultat toga je odbacena krivicna prijava, nekoliko vestacenja mene i moje cerke po raznim klinikama, totalno poremecen odnos izmedju mene i cerke koji je pre toga bio izvanredan ali posto je nisam vidjao tokom sudskog procesa porodica moje bivse supruge je iskoristila da me oblati koliko god moze. Na pocetku sudskog procesa cerkica je imala tri godine. Sudski proces je trajao oko tri godine. Da je sudski proces trajao tri meseca situacija bi bila drugacija. Usput sam se obracao jednoj nevladinoj organizaciji, narodnoj kancelariji,... ali nikakva korist. Jedino resenje je efikasno sudstvo koje ce na svaku prijavu o zlostavljanju uraditi vestacenja u roku od par dana i presudu u roku od par meseci, sve preko toga je vetar u ledja zlostavljacima.
Trenutno sam sretno ozenjen, otac jos jedne devojcice, a treca je na putu.

Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:10 pm Odgovoriti sa citatom

molilm vas da sve komentare o emisiji , od veceraas, ostavljate u delu foruma: analiza emisija

kristalna nit...
MareNS
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 16, 2008 12:04 am Odgovoriti sa citatom

Prvi put je pomenuto zlostavljanje muškaraca, no što reče Zoran sutra je novi dan i sve se zaboravlja.

Kad ste već doveli čoveka, muškarca koji trpi psihičko zlostavljanje mogli ste mu posvetiti više pažnje i saslušati ga bez prekidanja.
Takođe doveli ste sudiju, gde ste mogli više insistirati na njegovom izlaganju odnosno kako i na koji način brže i efikasnije doći do pravde na sudu.

Ovo je tema koju sigurno možete i u sledećoj emisiji otvoriti ali sa naglaskom na muškarce, zajedno sa decom koji trpe to zlostavljanje.

Kako i na koji način kazniti one majke koje se svete preko dece, misle da kinje svoje muževe a u stvari prave nove probleme.
Ta deca kad odrastu u takvom psihičkom nemiru ne mogu biti dobra ni sebi ni društvu u kome žive.
Treba da pošaljete poruku svim ženama, da kad se razvedu da se trude i da budu jake da vode svoj život a ne da svoju decu truju protiv onih "prljavih" muškaraca koje su one birale.
Možda je to i rešenje da se probudi svest tih nesretnih razvedenih žena, koje nesvesno svoju decu guše u svom razvoju bez oca.

Ako dete gleda kao srna,kakvo je ono?!

zoranmil28
Pocetnik
Pocetnik

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 16, 2008 12:14 am Odgovoriti sa citatom

Veceras je u emisiji G-din Pasalic pomenuo drugi krug nasilnika. To je bitna stvar, deca koja su zrtve nasilja kada porastu postaju nasilnici svoje dece.

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Dec 16, 2008 9:07 am Odgovoriti sa citatom

Analiza emisije je ovde Arrow Exclamation

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Mar 28, 2009 12:39 pm Odgovoriti sa citatom

Znam za slucaj da su roditelji zajednickim snagama i psihicki i fizicki zlostavljali svoju cerku od 14te pa negde do 20te godine,a pametne komsije niti ko drugi nije obavestio policiju,i ona je cak zvala jednom ali su joj prekinuli vezu,zivela je u strahu godinama.Jako su mocni i uticajni ali ludi i bolesnoumni zaista.Rodjena cerka im je bila kao kucna pomocnica.ma i gore od toga...izrabljivali su je...
I neznam kako je neko mogao da slusa sigurno te jauke i zapomaganja,a jos mali grad..
To treba prijaviti i iza resetaka,ali i nadlezni su jako korumpirani..nazalost

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!