NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Nasilje u porodici: ubiti bliznjeg svog

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Nasilje u porodici: ubiti bliznjeg svog
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 10:31 pm Odgovoriti sa citatom

... izvolite...

Pregled emisije

Vesna Stanojević (koordinatorka Sigurne ženske kuće):

- Nasilje u porodici je danas atraktivna tema, jer mi godinama o tome nismo pričali.
- Ne mislim da u Srbiji nasilja u porodici ima više nego ranije. O tome se više priča nego ranije, a svi imamo utisak da ga ima više.
- Naše savetovalište ima oko 4000 poziva godišnje, odnosno oko 20 poziva dnevno. To je dobro, jer znači da su se žene odvažile da se nekome obrate za pomoć. Do sada su ćutale.
- Danas je Sigurna kuća puna, bez prekida. Zbrinjavamo jako veliki broj žena i dece, koji kod nas provedu u proseku i po 5-6 meseci. Da bi žene odatle brže izašle, institucije poput pravosuđa moraju brže da rade.
- Javljaju nam se i muškarci koji, recimo, imaju problem sa svojom suprugom posle razvoda. To nije oblik nasilja zbog čega bi muškarcu, kao zaštita, trebala sigurna kuća.
- Javljaju nam se muškarci koji imaju problem sa nasiljem od strane svoje dece. To je jedan od vrlo aktuelnih oblika nasilja kod nas o kome se najmanje priča.
- Postoji nasilje u porodici nad starim ljudima. Oni vrlo retko i vrlo teško prijavljuju nasilje, jer ih je sramota. O tome najčešće ćute, a kad prijave, sve vreme pravdaju svoju decu.
- Ne mislim da smo u poslednje vreme postali osetljiviji na patnje žena u odnosu na patnje muškaraca. Ja uglavnom srećem žene sa najtežim oblicima nasilja koji se mogu zamisliti. Volela bih da neko od vas vidi ženu koja sa 24 godine ne vidi na jedno oko od batina koje je trpela, a na drugom oku ima dioptriju od minus 15; koja ima polomljena rebra i napuklu lobanju. Onda bih pitala da li smo osetljiviji.
- Naravno da sam osetljivija na žene koje trpe nasilje, jer to su najbrutalniji oblici nasilja.
- Za razliku od muškaraca, žene su često prinuđene da nasilje trpe, jer žive u kući iz koje nemaju mogućnosti da odu. Budući da nema gde da ode, žena ne može da spakuje kofere i da izađe, dok muškarci to mogu. Mnogo žena nema gde u ovoj zemlji, jer ih ni roditelji ne prihvataju, već smatraju da udata ćerka više nije njihov problem.
- Nažalost, živimo u jedom patrijarhalnom modelu u kome je žena neko ko može i da se tuče, i da se šamara. Imamo ženu koja dođe i kaže kako je muž ne tuče nego je "samo" šamara.
- Imamo slučaj sa ženom koja je nepokretna, koja ima metastazu kancera na kičmi; a koju maltretiraju u porodici, koju tako bolesnu muž zlostavlja i tuče. Čekamo da stane na noge da bismo je smestili u Sigurnu kuću.
- Nasilje se trpi u proseku 15 godina.
- Žene se vrlo često vraćaju nasilniku jer nemaju mogućnosti da žive kada izađu iz Sigurne kuće.
- Država još uvek ne stoji iza žrtve. Mi imamo žrtve bez obzira na Zakon.
- Nama su sigurne kuće i dalje pune, dok nasilnici i dalje sede u stanovima jer sudovi nisu efikasni.
- Komšije zatvore prozor kada čuju nasilje u porodici. Što je još gora varijanta, zatvori prozor i žrtva, jer ju je sramota.
- Postoji način da kao komšije sprečimo nasilje u porodici, a pod uslovom da nam policija ne traži sve podatke kada nasilje prijavljujemo.
- Sudovi često traže da žene budu svedoci u postupcima protiv njihovih muževa. Žene od toga odustaju, najčešće iz straha od osvete.
- Kada bi policija napravila dobar uviđaj na licu mesta kada se nasilje desi, onda se ne bi ceo postupak bazirao na izjavi žene.
- Iz nasilja uvek može da se izađe. Nekada lakše, nekada teže, jer to nije ni malo jednostavan proces. Znam to i vidim to svakodnevno; vidim koliko se žene muče.
Kljucna rec: Nasilje ne treba nikada trpeti. Ako je žrtva rešila da proces trpljenja nasilja prekine, ona će naći rešenje. Rešenje mora da se nađe, i svako ga mora naći u sebi.

Suzana Anđelković ("grupa 27"):

- Ljudi se više ne slušaju i ne čuju. To je suština, i problem. Pomanjkanje elementarne ljubavi dovodi do situacija kakvo je nasilje u porodici.
- Odgovorno kažem da sam u radu sa muškarcima naišla na jako puno stresnih situacija koje su zaista dovele do fizičkog nasilja od strane žena.
- "Grupa 27" je jedina organizacija koja se bavi zaštitom mentalnog i očuvanjem emocionalnog zdravlja muškaraca.
- U timu imamo kliničkog psihologa, socijanog radnika, pravnog konsultanta i advokata, i još desetak ljudi koji na bazi dobre volje pomažu naš rad.
- Kada ljudima kažem čime se bavim, suočavam se sa lepezom različitih razmišljanja. Neki me pitaju odakle mi snage da se bavim baš tim problemima budući da je najaktuelnija tema zaštita ženskih prava. Sa druge strane, neke prijateljice su me čak pitale da li sam normalna što se bavim muškim pravima, budući da su, prema njihovim rečima, muškarci genetski uskraćeni.
- Kao promišljajuće biće, došla sam do potrebe da reagujem, jer nisam mogla da ostanem ni slepa ni gluva na neka događanja u mojoj neposrednoj okolini. Iz te želje, i potrebe, rodila se ideja da napravim ovu oganizaciju.
- Sa jedne strane bila sam i žrtva nasilja nad ženama, ali sam gledala i nasilje nad muškarcima.
- Nasilje nad ženama i te kako postoji, i jako je strašno. Ne negiram tu vrstu nasilja. Ali ne negiram ni nasilje nad muškarcima koje takođe postoji, bez obzira što je procentualno manje.
- Nasilje nad ženama i nasilje nad muškarcima su dve strane medalje istog problema – nasilja u porodici.
- Problem je što se nasilje nad muškacima u porodici najčešće tretira kao jedan suptilan vid manipulacije i zloupotrebe.
- Ako neko konstantno nad nekim vrši suptilnu manipulaciju i zloupotrebu, može doći do urušavanja njegovog psihofizičkog zdravlja, nakon čega čovek doživi infarkt miokarda, ili mozga.
- Žao mi je da se nasilje u porodici, makar ono bilo psihičko, ne definiše kao nasilje. Nije samo motka ta koja može da se tretira kao nasilje. Ima žena koje potežu i hladno oružje.
- Ne mislim da su žene bolje zaštićene nego muškarci. Samo se više pažnje obraća nasilju nad ženama.
- Često se dešava da žrtva postane egzekutor. Naravno da nije opravdanje da muškarac tuče ženu zato što ga je ona zlostavljala, ali se dođe do onog trenutka kada se to više ne može kontrolisati.
- Rekla bih, prema iskustvu, da Zakon ne tretira podjednako muškarce i žene, iako kažu da je Zakon bespolan.
Ključna reč: Pri izboru partnera otvorite četvoro očiju. Nasilnik se može prepoznati, s tim što mi sami sebi zamagljujemo vid.

Zoran Pašalić (Udruženje sudija Srbije za prekršaje):

- Više je priče o nasilju od samog nasilja. Društvo se oslobodilo da priča na tu temu, dok je nasilje u nekoj konstanti.
- Temu o nasilju u porodici treba stalno tretirati, jer se jedino na taj način može doći do nekog rezultata.
- Porodica je mesto gde trebamo davati neke pozitivne impulse koji okupljaju porodicu. Nažalost, ljudi je koriste za nešto drugo.
- Kada čujete ljude koji su nasilnici, ljude koji govore o nasilju, videćete da je porodica mesto gde se ljudi na neki način "relaksiraju".
- Pre uvođenja krivičnog dela nasilja u porodici, porodica je bila mesto gde ste mogli da se ponašate kako vam padne na pamet.
- Kada govorimo o nasilnicima, žensko nasilje čini 10%, a muško 90%. Kada govorimo o žrtvama nasilja u porodici, žene su žrtve u 65%, a muškarci u 35% slučajeva.
- Muškarci uglavnom ne trpe nasilje od svojih supruga, koliko od drugih članova porodice, najčešće od sinova.
- Najčešće nasilje u porodici je tzv. partnersko, u 46% slučajeva. Posle toga ide srodničko; nasilje dece nad roditeljima; nasilje roditelja nad decom; nasilje među decom. Uglavnom se nasilnik javlja kao muška osoba - kao muž, otac, sin ili brat.
- Živimo u jednoj muškoj kulturi gde je muškarcu jako teško da prizna da je nad njim vršeno bilo kakvo nasilje, pogotovo ako je to od nekog srodnika koji mu je jako blizak.
- Najtragičnije je što deca, koja nisu kriva, gledaju nasiline oblike ponašanja i žive sa tim. Praksa je pokazala da se takva deca ili regrutuju u nasilnike, ili u žrtve. Tako se otvara drugi krug nasilja i imamo takozvanu transmisiju nasilja.
- Nasilje u porodici je problem koji zahteva jako ozbiljan tretman i prema žrtvi, i prema nasilniku.
- Ne jednom u praksi čuo sam nasilnika da kaže: "Ja jesam to uradio, ali čujte moju priču; čujte priču koja je prethodila ovom događaju". Rad sa nasilnikom je isto tako važan. To je nešto na čemu insistiramo, i hoćemo, zahvaljujući Ministarstvu pravde, da krenemo u tu priču.
- Pravilo je da žene 7 puta odlaze i vraćaju se u domaćinstvo, da bi na kraju odlučile da odu. One će uvek, u svakom postupku, ako su ekonomski zavisne, braniti nasilnika jer time brane sebe.
- Postoje tradicije koje inkliniraju ka nasilju i tradicije koje takve nisu. Ne mislim da mi jesmo tradicija koja nasilje inklinira. Mislim da smo negde u sredini.
- Za razliku od krivičnog postupka, u prekršajima su kazne često daleko veće u odnosu na maksimum ili minimum kazne koja se daje. Razlozi su brzine i efikasnosti postupka. Ako imate povređenu ženu, do glavnog pretresa ima dovoljno vremena da te rane zarastu i da se žena predomisli, odnosno, da neko na nju utiče.
- Koristim ovu priliku da naglasim da u Beogradu, u okviru sudske medicine, postoji dnevna klinika gde možete odmah sa povredama otići, a da bi izvršili pregled nad vama. Grad Beograd je platio sve preglede, tako da žrtva nije dužna da plaća pregled koji košta oko 3.000 dinara. Iskoristite tu priliku bez obzira na to da li ste muškarac ili žena, jer ćete tako imati dokaz da je nad vama neko vršio nasilje.
- U Evropi postoje kampanje koje su vezane rokom ili su dugoročne. U Škotskoj, na svakoj karti za gradski prevoz stoji spisak telefona da biste znali kome da se obratite u slučaju da je nad vama vršeno nasilje u porodici. To je jedan od načina da se neko, svaki put kad kupi autobusku kartu, opomene da može da reaguje na takve situacije.
Ključna reč: Trpeli nasilje u porodici ili ga činili, vodimo računa o onima koji su tu najneviniji, i koji imaju najmanju mogućnost da se iz toga izbave, a to su deca.

Lejla Ruždić (Kancelarija za pomoć žrtvama u porodici):

- Loša porodica uvek je bila loša porodica, i u njoj je uvek bio pakao, samo što o tom paklu mi nismo razgovarali.
- Nasilje u porodici je, nakon uvođenja u krivično delo, postalo društveno nedozvoljeno ponašanje.
- Velika je šteta što televizija još od 2002. godine, do večeras, nije imala temu o nasilju u porodici.
- 6 punih godina nasilje u porodici je u Srbiji krivično delo.
- Niko ne sme nikoga da fizički ili psihički uznemirava; i ne sme da ga uznemirava. Onaj ko se plaši da će mu se od nekoga za kog smatra da je nasilnik nešto desiti, on ima pravo da ga prijavi. Već to je elemenat krivičnog dela.
- Statistika po kojoj je devet puta više žena žrtava nego muškaraca, pokazuje da o toj zaštiti možda treba malo više da govorimo.
- Zakon prepoznaje nasilje, ne prepoznaje pol. Zakon je bespolan.
- Nijedna žena nije uspela da izbaci muža pa da ostane sama u stanu. Bar ja takve žene ne znam.
- Mislim da nasilje u porodici društveno tolerišemo jer je gajeno 20 vekova.
- Ako je policija dovoljno edukovana i ako hoće da radi, ona prihvata anonimni poziv i reaguje. Imam takve dokaze.
- Neophodno je da, kada se žrtva javi, svi timovi rade uvezano.
- Žrtva je uvek bespolna. Mehanizmi zaštite takođe.
- Ovakve emisije su jedan od načina kako se treba boriti protiv nasilja u porodici.
Ključna reč: Žrtva je uvek sama u situaciji u kojoj se nalazi. Moramo sve učiniti da joj pomognemo. Ima dosta mehanizama, moramo ih pronalaziti, moramo o njima pričati, moramo se truditi da dođemo do njih, do saznanja o njima, da ta saznanja prenosimo, i da na taj način podižemo svest građana.

Miodrag Stojković:

- Ugrožava me bivša supruga. Bili smo u braku 15 godina. Sa razvodom je započeo pakao.
- Psihičko i fizičko nasilje trpim 3 godine. Svakodnevno vređanje, pretnje, nestajanje stvari, i maltretiranje u smislu - "isprovociraću te da me prebiješ, a onda ću ti dati šta treba da dobiješ, jer takav je zakon".
- Tri puta sam fizički napadnut, i povređen, jer sam ja taj koji drži ruke uz telo. U suprotnom, svaki moj odgovor bi ukazivao na to da sam nasilnik.
- Želela je trosoban stan, našao sam načina da ga kupim, da bi to sve kasnije palo u vodu.
- Danas živimo u istoj kući jer ona je, posle svih želja koje sam u sudu i u centru za socijalni rad ispunjavao, samo povećavala svoje želje. Čak ne želi da se razdvojimo u dva stana.
- Policija dođe i napravi zapisnik, nakon čega slučaj upućuje sudiji za prekršaje - za održavanje javnog reda i mira.
- Svuda sam se obraćao, ali na podršku nigde nisam nailazio, ni u miliciji. Svako ima svoju priču, svako objašnjava kako nema ingerencije.
- Pozivao sam Sigurnu žensku kuću i bivao najstrožije odbiven rečima da ne razgovaraju sa muškarcima.
- Danas sve postoji – zaštita žena, dece, pasa, mačaka,... osim muškaraca. Sve je zaštićeno sem muškaraca.
- Ima mnogo muškaraca žrtava nasilja u porodici sa kojima sam u kontaktu i od kojih sam se naslušao najstrašnijih priča.
- Došao sam u situaciju da moj advokat, žena, bude izbačena sa mesta mog branioca zato što radi za Autonomni ženski centar. Uslovili su je da bira - ili brani mene, ili gubi posao.
- Želim ono što bi trebalo da zakon sprovede – da raspodeli imovinu i da se raziđemo fizički.
Ključna reč: Čovek treba da bude strpljiv, da ne bude nasilan, i da se izbori koliko može, bez nasilja.

Autor pregleda emisije: Vanja

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: Muski
Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:08 pm Odgovoriti sa citatom

Odgledao..bilo je zanimljivo..

Strasno je sto se desava nasilje u porodici..medjutim, nije to slucaj samo u Srbiji...svuda ima toga...

Kao sto su gosti rekli...zrtva je bespolna..muskarac ili zena ako su zrtve, treba ih saslusati i pomoci...

Na moju srecu, nikad nisam doziveo nasilje u porodici....
Voleo bih kad bi bilo manje nasilja uopste...

PS: Nato pusti kosu....neka raste Smile

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:13 pm Odgovoriti sa citatom

Sve pohvale.

l_daisy

p.s. da pohvalim i prethodne dve. Steta sto emisija ne traje malkice duze.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

EONDO
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 20 Nov 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:14 pm Odgovoriti sa citatom

Najcudnije je sto se toliko gleda na fizicko nasilje u emisiji , manje na psihicko.Mudra zena kroz to psihicko maltretiranje moze navuci muskarca da je prebije i na kraju da sva moguca krivnja bude okrenuta na njegovu stranu.Psihicko nasilje ima duboko tebe posljedice vise nego fizicko nasilje.Cudno je da neko nije pozvan u emisiju ko je i za to psihicko nasilje da strucno izjavi u kakvom tanju ostaje osoba poslije psihickog nasilja.

zoranmil28
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 15 Dec 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:17 pm Odgovoriti sa citatom

Bojim se da smo zaboravili na decu. Iskreno mislio sam da cemo se vise baviti decom nego svadji izmedju roditelja i njihovom imovinskom stanju! A moram vam reci da kada pozovete nekog iz nevladine organizacije uvek ce te slusati istu pricu. Ja licno sam skeptican prema nevladinim organizacijama. Da li je neko istrazivao koje obrazovanje imaju ti ljudi?
Gde su sticali iskustvo u radu?

Valentino Rosi
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 29 Nov 2008
Teme: 57

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:25 pm Odgovoriti sa citatom

Šta je zanimljivo apropo teme.

Što je više raznih udruženja za zaštitu: žena od muškaraca, dece od roditelja, roditelja od dece, te raznih udruženja za zaštitu Kerova, jazavaca, kunića. liscica, medveda, krokodila, davdežnjaka i ostalih dabara...

To je sve više nasilja u porodici, u društvu, ma svuda.
To je moj utisak.

Neka od tih udruženja vrše pritisak na zakonodavce, da donose zakone, gde bi se deca proglasila za svete IndiJske krave, a roditelji za razbojnike i ludake.

A situacija u drušvu je baš obrnuta, nikada više nasilja dece nad roditeljima nije bilo, no što je u poslednjok deceniji i po.

P.S. Po mom sudu, uvek je bolje da Deca plači zbog nas, no ne daj bože da roditelji plaču zbog njih.

Ludaci kod nas ništa ne umišljaju, oni su stvatno Urednici foruma, moderatori, voditelji i t. d.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:28 pm Odgovoriti sa citatom

Ko sto neko rece u emisiji nasilje je nasilje, ali isto ko sto neko rece u emisiji, u 90% mozda i vise, slucajeva zrtve su zene ne umanjujuci zrtve muskarce. Dobro je da je pomenuto i nasilje nad starima, nad roditeljima.
Gospodja Lejla je rekla pravu stvar, da upravo ovakve emisije, doprinose da se takvi problemi resavaju.
Uvod je bio odlican, pravi, ekstremni slucaj gospodje kojoj je zivot bio pakao. Pitam se samo da li cemo doziveti da nam jednoga dana sigurna kuca bude drzava Srbija? Emisija odlicna. Smile

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:28 pm Odgovoriti sa citatom

zoranmil28 ::
Da li je neko istrazivao koje obrazovanje imaju ti ljudi?
Ljudi koji su bili u emisiji maltene imaju najvece iskustvo u drzavi sto se nasilja u porodici tice.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
EONDO
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 20 Nov 2007

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:31 pm Odgovoriti sa citatom

Mnogi isto zaboravljaju da i zene u mnogim stvarima u ovom vremenu prezimaju ulogu koju su nakad cinili samo muskarci.zato isto dolazi do slicnih problema.

zoranmil28
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 15 Dec 2008

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Dec 15, 2008 11:37 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
zoranmil28 ::
Da li je neko istrazivao koje obrazovanje imaju ti ljudi?
Ljudi koji su bili u emisiji maltene imaju najvece iskustvo u drzavi sto se nasilja u porodici tice.

Samo navedite koju su skolu zavrsile u nasoj zemlji i gde su radile, bez "kurseva" u inostranstvu.

Da li ste culi za :
1. Dr. Anetu - Lakic Klinika za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu-Stalni sudski vestak
2. Dr. Sonju Pantovic - Klinika za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu
3. Dr. Milicu Pejovic Milovancevic - Institut za mentalno zdravlje

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!