NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Traži se: Dobrota

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Traži se: Dobrota
Autor Poruka
vladimir2
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 09 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 3:33 am Odgovoriti sa citatom

Borac za pravdu ::
vladimir2 ::
jao katancicu, jesi cuo borca za pravdu. ajde ovo prvo gore i nekako, prica o manama, o tome kako vremenom treba da treniras da sakrijes to sto si zao, tj. da budes i prevrtljiv osim sto si zao... boze me oprosti.... da budes: "cestitam ti na uspehu", a u sebi oces da umres koliko mu zelis lose..., mislim, kazi mu da mu zelis lose i umri, onda si dobar...

Izvini, vladimir2, ali zaista ne znam iz kojih si to mojih recenica izvukao ovakav zakljucak? Molim te, citiraj ih.
To sto si ti napisao, nema veze sa onim sto ja mislim.

nemoj da mislis da sam bezobrazan, ja samo tako pisem. htedoh reci da si u celoj tvojoj prici potencirao na tome da ZELJA moze da se istrenira.

ja mislim da ne moze, i da si upravo objasnio probelm zbog kojeg ne mogu da se naprave istrazivanja takve vrste a to je mesanje ZELJA i POSTUPAKA.

mozemo ja i ti da pricamo o ovome godinama, ali nemozemo da dokazemo nista. tako da... ajde da ne pricamo...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 3:49 am Odgovoriti sa citatom

Prva stvar koju dete nauci je da zelja nece biti uspunjena iako ga roditelji vole.....
I posle toga ce birati zelje koje ce izraziti...

E sad ne znam kako bih to nazvao, trening zelje zbog roditelja, zbog njih samih ili zbog saveznog zavoda za statistiku....

Kad se stvara uslovljen refleks...zelja se zamenjuje novom zeljom..

E sad ne znam da li se stara zelja zove izgubljena, kontrolisana ili prebrisana, ali nova je nova i jedina koja postoji u takvom slucaju....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
vladimir2
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 09 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 10:34 am Odgovoriti sa citatom

ja bih to nazvao biranje odluka/postupaka, i to od strane samoga sebe, a ne treningom zelje od strane nokoga drugog. pusti ti te reflekse kad si ih sam napravio. mislim da se prava (nazovi je nova i jedina) zelja jednotavno desi.

verovatno je problem sto taj deo ljudskog mozga do sada nije ispitan. kada se mozak otvori i saznamo kako stvari funkcionisu, biracemo da li ce mo biti dobri ili losi. dotle imamo teorije - sto ja zovem nekultura Smile

p.s.
o boze o cemu ja raspravljam, zalude se skroz.... po ceo dan sam na forumu.... ljudi ja se bavim pravljem igrica ! .... dajte mi natasu i banuj te me ! Smile

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 11:30 am Odgovoriti sa citatom

Imam poprilican broj poznanika koji samo misle na novac i koji ocenjuju ljude samo po tome....muka mi je od takvih....to je tako jadno i providno.....
Ja im kazem..sta te briga koliko imam novaca..neces nikad znati..imao ja milione ili 100 dinara u dzepu.... ja cu uvek biti isti, pa se ti ubi razmisljajuci.....on zna da sam prodao sliku WFC-u i Fondaciji za zastitu Titanika.....i to ga kopka...ali nikad nece saznati....

Sto je drustvo vise siromasnije, to je kvarnije....samo o novcu pricaju i ko sta ima i ko ce koliko zaraditi itd.....

Ja bih voleo kad bi ljudi bili normalniji....ali na zalost drustvo nam je suplje i kvarno do bola.....u ovakvom drustvu, dobrotu naci je kao da trazis biser na dnu mora....neka drustvo primi moje saucesce.

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 11:40 am Odgovoriti sa citatom

LeeA ::
...Sta znam, ja mislim da moze. Dobro budi dobro, a lose, lose (al' ne mora da znaci da je uvek tako); a sta je lekse, ne znam...

I zato mislim da i kada ti lupi neko šamar, okreni i drugi obraz. Jedino što ne umem da postavim granicu gde nečija drskost prelazi u bezobrazluk i što ne umem tako da se ponašam uvek, a volela bih. I nemam tu sposobnost trpeljivosti da ne odreagujem po Njegoševoj
"...jer tirjanstvu stati nogom za vrat...
to je ljudska dužnost najsvetija..."

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 2:09 pm Odgovoriti sa citatom

Katančić ::
Svaki put, ama bas svaki put , cim pokazes da si dobar, da vazi dogovor, kad bilo ko proceni da neces da udaras nisko, slede ucene i niski udarci....jer je dobar, moze da prodje....sta te boli uvo....

Mislim da biti dobar ne podrazumeva nuzno i biti vreca za udaranje, bez samopostovanja. Drugi iskoriscavaju nasu dobrotu do granice dokle im mi sami dozvolimo. Biti dobar covek po meni znaci biti strpljiv u komunikaciji, spreman saslusati drugo misljenje, pomoci drugome, iskazati postovanje prema drugome, reci izvini, priznati da si pogresio, uputiti kompliment...

Dobrom sam dobar ali losem sam losiji. Smile Kakvo crno okretanje obraza... na samar odgovaram pesnicom. Jer, takva su vremena... Wink

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Borac za pravdu
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 23 Dec 2008
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 5:50 pm Odgovoriti sa citatom

Borac za pravdu ::
jao katancicu, jesi cuo borca za pravdu. ajde ovo prvo gore i nekako, prica o manama, o tome kako vremenom treba da treniras da sakrijes to sto si zao, tj. da budes i prevrtljiv osim sto si zao... boze me oprosti.... da budes: "cestitam ti na uspehu", a u sebi oces da umres koliko mu zelis lose..., mislim, kazi mu da mu zelis lose i umri, onda si dobar...

Izvini, vladimir2, ali zaista ne znam iz kojih si to mojih recenica izvukao ovakav zakljucak? Molim te, citiraj ih.
To sto si ti napisao, nema veze sa onim sto ja mislim.

nemoj da mislis da sam bezobrazan, ja samo tako pisem. htedoh reci da si u celoj tvojoj prici potencirao na tome da ZELJA moze da se istrenira.

ja mislim da ne moze, i da si upravo objasnio probelm zbog kojeg ne mogu da se naprave istrazivanja takve vrste a to je mesanje ZELJA i POSTUPAKA.

mozemo ja i ti da pricamo o ovome godinama, ali nemozemo da dokazemo nista. tako da... ajde da ne pricamo...

Ne mislim da si bezobrazan, vec mi je zaista bilo bitno da mi ukazes kojim sam to recima kod tebe proizvela zakljucak koji nema veze sa onim sto mislim. A najvise mrzim kada mi neko stavlja reci u usta, jer spadam upravo u onu kategoriju ljudi koja govori ono sto misli.
Bez obzira koliko ce me to kostati. Stojim iza svojih reci.

Iz ovoga sto si napisao, vidim da ocigledno nisi dobro procitao sta sam ja napisala. Vrlo sam bila precizna kada sam rekla da je mnogo vise zla, nego dobrog i da dobri ljudi sve cesce prikrivaju dobrotu, jer se plase da kada bude uocena nece dobro proci. Da ce ih drugi koristiti i odmah izmisljati neke nove price, poput onih koje je naveo Katancic: gazda menja kiriju, nije zamenio puknut prozor i mnooooge druge vece i krupnije.
Nikada nisam rekla da zao covek treba da krije da je zao- vec da taj mali broj dobrih ljudi koji je uspeo da opstane, pocinje da prikriva svoju dobrotu da ne bi bio povredjen.

A to da ti i ja pricamo na ovu temu, zaista nisam ni razmisljala.
Svako ima pravo na svoje misljenje, te ga ovde i iznosimo. To sto ne mislimo isto, samo potvrdjuje da smo razliciti. Sto ljudi-sto cudi.

Vera, ljubav, nada.
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 6:29 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
LeeA ::
...Sta znam, ja mislim da moze. Dobro budi dobro, a lose, lose (al' ne mora da znaci da je uvek tako); a sta je lekse, ne znam...

I zato mislim da i kada ti lupi neko šamar, okreni i drugi obraz. Jedino što ne umem da postavim granicu gde nečija drskost prelazi u bezobrazluk i što ne umem tako da se ponašam uvek, a volela bih. I nemam tu sposobnost trpeljivosti da ne odreagujem po Njegoševoj
"...jer tirjanstvu stati nogom za vrat...
to je ljudska dužnost najsvetija..."

Cim nisi namrsten, covek postaje drzak....

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 6:37 pm Odgovoriti sa citatom

A da se u oglas natasin "trazi se dobrota" doda i neka cifra sa $ znakom....?

Ja ne znam nikog ko danas nije opterecen optimalnoscu...
Dakle najveci vernik , ali ako moze da izda stan za 10,20 e vise,ma i 50e , onda nista od selekcije po kvalitetu coveka...
Bez komentara molim tipa "normalno" zato sto znam da je "normalno" ali i nije , jer direktno vodi u mrznju i lopovluk...

Svaki dinar koji neko spusti u ceni predstavlja neku vrstu mrznje, neki lopovluk....
I naravno provocira ,izaziva alavost kod ljudi....dok ljudi stvarno ne postanu "normalno" alavi, tj proracunati...eufemisticki receno...

A onda se lepo poklonimo i recimo o moj boze, a pred statuom na kojoj je simbol novca i zlata...

Posle cemo izmisliti i varkanja, postapalice...
Npr....novac je merilo ljudskog rada....sto nije tacno...
Novac je merilo ljudskog lukavstva i mesetarenja (cak i kad nesto porizvodimo , lukavstvo je presudno kod prodaje...niti pamet niti dobrodusnost)

Osnovna stvar kod novca je cena , a cena zavisi od traznje iliti od zelje....
Ne ni od ulozenog truda ni od ulozenog znanja...

Novac = -moral
-etika (prevare, osiromasenja konkurencije...)
-ulozeno vreme
-ulozen rad....

Ili u prevodu, sto je morala manje, etike manje, ulozenog vremena manje, ulozenog rada manje,

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 25, 2008 6:54 pm Odgovoriti sa citatom

meni se onaj cika Dragan pobozni nije javljao na mail mozda naso drugog sagovornika, nekog recimo kao... Google

Eto jednog ''dobrog'' primera. Nije ispunio obecanje, kako kad ne ispunite sopstvena obecanja i niste dosledni, prvo svojim stavovima, ocekivati to od drugih?

Zasto mislim da dobrota ne moze da se nauci? Dobrota je kategorija koja obuhvata osecanja ili emocije kako hocete. Ne mozes nauciti da volis, da tugujes, da se smejes ili places... osim ako nisi Zoran Radmilovic Very Happy

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 3 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!