NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Traži se: Dobrota

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Traži se: Dobrota
Autor Poruka
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:17 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
ima naivnost veze sa dobrotom kod dece, kod odraslih ljudi ima veze sa nerealnim shvatanjem konteksta, svoje uloge i uloge drugih i koristi se kao sinonim za reci budala, bukvalista, idiot, ovca za sisanje...
izjednacavati dobrotu sa naivnoscu znacilo bi insistirati na tome da zreli ljudi koji realno sagledavaju druge ljude ne mogu biti dobri....

ne bih se slozio, naivnost ima veze sa bezazlenoscu, sa bezgranicinim poverenjem, sa poverenjem, da li je neko glup ili budala ako veruje u nekog i ispadne naivan...ne, nije on glup, nije budala, samo je dobar..a glup i budala su oni koji prevare dobrog, bezazlenog.,...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:24 am Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::

ne bih se slozio, naivnost ima veze sa bezazlenoscu, sa bezgranicinim poverenjem, sa poverenjem, da li je neko glup ili budala ako veruje u nekog i ispadne naivan...ne, nije on glup, nije budala, samo je dobar..a glup i budala su oni koji prevare dobrog, bezazlenog.,...

neso, imamo novu akciju na forumu - skupljamo donaciju za ljude kojima je tesko. Jel bi mogao u sledecem postu da objavis broj svoje kreditne kartice? ali nemoj da foliras da je nemas....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
lifecoach
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 27 Dec 2008
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:28 am Odgovoriti sa citatom

[quote="hm"]n

ako je nema, onda je nema iako je neko ipak moze videti iako je nema. opet, ako postoji, onaj ko ne zeli da je vidi nece je ni videti. Svi imamo u glavi neka svoja predubedjenja o ljudima i pojavama, koja kao filteri propustaju ili ne, i deformisu informacije koje sakupljamo iz konteksta..... ako ne verujemo u postojanje dobrote ili lepote, one za nas nece ni postojati....jer ih necemo biti svesni i kad su ocigledne....ako ne verujemo u to da neka osoba moze da laze, necemo njenu laz ni videti, ako ne verujemo da postoji ljubav, za nas nece ni postojati...

Citat:
.

Covekov um funkcionise po principu "what the thinker thinks the prover proves"Tako da od nasih ubedjenja vrlo zavisi kakva cemo iskustva imati.
Za mene licno ovo nije samo teorija nego i nesto sto sam potvrdila u praksi.

lifecoach
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 27 Dec 2008
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:30 am Odgovoriti sa citatom

[

Sustina zivota moze biti razvijati svoju svest i razumevanje sebe i zivota, a ne razvijati svoju dobrotu. Ne vodi dobrota samopostovanju i samopouzdanju, nego obrnuto.
Dobrota je prirodna posledica dubljeg razumevanja zivota, nedostatka zlobe i izfrustriranosti. Inace je najcesce laz.

Nije li razvoj svesti direktan put ka razumevanju sebe i zivota koji te vodi u dobrotu?

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:42 am Odgovoriti sa citatom

mislim da je ok ono sto mislis, ali ne uvek i ono sto kazes.

lifecoach ::
hm ::

Sustina zivota moze biti razvijati svoju svest i razumevanje sebe i zivota, a ne razvijati svoju dobrotu. Ne vodi dobrota samopostovanju i samopouzdanju, nego obrnuto.
Dobrota je prirodna posledica dubljeg razumevanja zivota, nedostatka zlobe i izfrustriranosti. Inace je najcesce laz.

Nije li razvoj svesti direktan put ka razumevanju sebe i zivota koji te vodi u dobrotu?

to sam i kazao. dobrota je posledica razvoja svesti, tj.boljeg razumevanja sebe i zivota. Ne moze biti uzrok. Onaj ko se trudi na silu da bude dobar, najcesce postaje manje svestan sebe i konteksta, bas zato sto ubedi sebe da je dobar, i ocekuje od drugih da i oni budu dobri, a ako se ne ponasaju nekad kako on ocekuje, onda ih proglasi za zle.
Sasvim je druga stvar, ako neko razvija svoj nacin razmisljanja, tako da bolje razume sebe, i druge, pa kao posledica toga pocne da uocava dobrotu tamo gde ranije nije i ne bi jer ga je u tome sprecavala sopstvena sujeta... duhovni razvoj je borba protiv svoje sujete....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 9:45 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
neso, imamo novu akciju na forumu - skupljamo donaciju za ljude kojima je tesko. Jel bi mogao u sledecem postu da objavis broj svoje kreditne kartice? ali nemoj da foliras da je nemas....

e moj hm, sve si manji i manji...gubis se covece Wink

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 11:50 am Odgovoriti sa citatom

Citat:

e moj hm, sve si manji i manji...gubis se covece Wink

tvoj odgovor je pre svega offtopic sa primesama grubog vredjanja...
uvreda je uvreda, pa makar zakacio 10 smajlija iza...
u svakom slucaju krsenje pravilnika o ponasanju na forumu...

ali da te uvazim i da ti odgovorim posto vidim da moram sve da ti crtam...
pitanje koje sam ti postavio je bio argument u raspravi...
da si naivan, ti bi jelte ostavio broj kreditne kartice....
da li to sto nisi ispao naivan, znaci da nisi dobar?

ne, mada tvoja reakcija sracunata na to da mi umanjis vrednost ukazuje da si malkice izfrustriran tj. da imas potrebu da spustas druge da bi se osecao dobro.... sto cesto ne ide zajedno sa dobrotom... vec sam objasnjavao da je jedan od preduslova za dobrotu kao osobinu (a ne kao postupak) bas manjak izfrustriranosti, a postojanje stabilnog osecaja samovrednosti i samopostovanja, tj. da se taj osecaj se ne gradi na osnovu svoje pozicije u svakoj konkretnoj raspravi, nego da postoji aprirori i van svakog konteksta...

nego, sto se javljas kao cuvar lika i dela, kad niko nije napadao lik i delo, nego samo jednu neciju misao napisanu u par sekundi bez dubljeg razmisljanja....

inace naivnost moze postojati i bez dobrote...tako da je bez osnova vezivati naivnost i dobrotu....

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:43 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:

ovo je prvo bio offtopic a i uvreda jer ja ne znam da citam misli niti sam vidovita zorka, mozda se ti bolje razumes u to zar ne

Citat:
ali da te uvazim i da ti odgovorim posto vidim da moram sve da ti crtam...

zar ovo nije uvreda hm i nemoj mi reci samo da sam ja prvi poceo...daleko si ti od naivnog ali si lukav iz razloga sto na onom postu gde pominjes moju karticu nisi nista naveo da je to primer a j kao sto rekoh ne umem da citam misli...sad ja mogu da pricam da si ti naivan sto si se nasao uvredjen kad sam rekao da se smanjujes ali ja sam iskren HM, sto mislim to i kazem, i mislim da je to posteno

Citat:
nego, sto se javljas kao cuvar lika i dela, kad niko nije napadao lik i delo, nego samo jednu neciju misao napisanu u par sekundi bez dubljeg razmisljanja....

o cemu pricas covece, ja sam izneo svoje misljenje o naivnosti, kave veze to ima sa likom delom ...moej misljenej je da biti naivan je biti i bezazlen a biti bezazlen nego sta nego je dobrota, mozes navoditi primere kolko ti volja i da razvlacis i gnjavis ovu temu ali zivot i stvarnost su nesto drugo...i molim te kazi mi kakve ovo ima veze sa likom i delom vise te nista ne razumem

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 12:51 pm Odgovoriti sa citatom

..daleko si ti od naivnog ali si lukav iz razloga sto na onom postu gde pominjes moju karticu nisi nista naveo da je to primer a j kao sto rekoh ne umem da citam misli...

pa eto upravo potvrdjujes da sve treba da ti se nacrta....

tako da to onda nije bila uvreda nego konstatacija cinjenicnog stanja....
uostalom ako je ok da administrator u raspravi meni bez ikakvog razloga kaze kako sve mora da mi nacrta, mogu i ja tebi....

tvrdis da si bukvalno shvatio i nisi razumeo povezanost sa kontekstom o kome smo pricali...
ili si glup ili neiskren.... ja mislim da si neiskren...

nego nazad na temu....
posto smo sa kreditnom karticom pokazali da dobrota moze postojati bez naivnosti,

ostalo je jos da pokazemo da naivnost moze postojati bez dobrote

gazda neso, ako uplatis 1000 eura na moj ziro racun, svi forumasi ce da uplate po 100 eura na tvoj racun.... vidi samo koliko ima registrovanih forumasa...obogatices se preko noci....

naivnost i dobrota su nevezani fenomeni...
naivnost je neshvatanje konteksta....
dobrota je rezultat duhovnog razvoja...

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 1:40 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
pa eto upravo potvrdjujes da sve treba da ti se nacrta....

eto potvrdjujem, ja rekoh da te vise ne razumem a i lose crtas, mutni su ti crtezi tako da te uopste ne razumem

Citat:
uostalom ako je ok da administrator u raspravi meni bez ikakvog razloga kaze kako sve mora da mi nacrta, mogu i ja tebi....

jel ovo poruka administratoru ili meni Question

Citat:
gazda neso, ako uplatis 1000 eura na moj ziro racun, svi forumasi ce da uplate po 100 eura na tvoj racun.... vidi samo koliko ima registrovanih forumasa...obogatices se preko noci....

ovo je glup primer naivnosti...ovde se podrazumeva da su nekome u ovom slucaju meni cavke popile mozak kad bih kojim slucajem uplatio na tvoj racun 100e pa nismo deca khm...mozda je naivnost kad bi ti neko poverovao da stvarno odlazis na duze vreme a ti se vratis kroz par sati...ah da ti rece da nisi dosledan tip...izvini...ali slozices se da je bolji primer od ove uplate od 100e

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 5 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!