NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Traži se: Dobrota

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Traži se: Dobrota
Autor Poruka
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 3:57 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
za mene naivno verovati u nesto je najcistije a ako sa namerom verujem u nesto onda je tu neka racunica

ako sa namerom verujes to nije dobronamernost, nego sto bi ti kazao dobro namernost...

to nema veze sa naivnoscu....nedostatak naivnosti nije isto sto i prisustvo koristoljublja ili lose namere...
nedostatak naivnosti je samo nedostatak iluzija o nekome ili necemu...
to ne iskljucuje dobronamernost...
mozes nekog voleti ili biti dobronameran prema njemu iako taj neko nije savrsenstvo kakvo ocekujes od njega...

Citat:
tako i naivno veruejm u priajtelje, pa sta ako se nekad razocaram, da boli ali ako nekoga volim, postujem, onda mu i naivno verujem i ta naivnost je zdrava ma koliko se nekad razocarali..

i kad se razocaras, onda valjda pretvoris te svoje prijatelje u neprijatelje, pa krenes da ih progonis? ili prihvatis da si imao iluzije i da ljudi nisu savrseni, a i da tvoje vidjenje situacije mozda niije savrseno?

nije naivnost verovati nekom... naivnost je verovati nekom ko ne zasluzuje poverenje, i to verovati oko neceg sto nam je bitno....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 4:35 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
i kad se razocaras, onda valjda pretvoris te svoje prijatelje u neprijatelje, pa krenes da ih progonis? ili prihvatis da si imao iluzije i da ljudi nisu savrseni, a i da tvoje vidjenje situacije mozda niije savrseno?

kako da ih progonim, ne, samo se razocaram...otkud ti to da ih progonim...znam da ljudi nisu savrseni ali priajtelje prihvatam sa svim vrlinama i manama jer i sam nisam savrsen ali u priajtelje u dobre ljude verujem naivno...iz te naivnosti je i proizaslo prijateljstvo prema tome za mene je naivnost dobra i bezazlena

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 4:39 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Citat:

kako da ih progonim, ne, samo se razocaram...otkud ti to da ih progonim...

znam da ljudi nisu savrseni ali priajtelje prihvatam sa svim vrlinama i manama jer i sam nisam savrsen ali u priajtelje u dobre ljude verujem naivno...iz te naivnosti je i proizaslo prijateljstvo prema tome za mene je naivnost dobra i bezazlena

mislim da ne shvatas najbolje razliku izmedju naivnosti i dobronamernosti.... kao ni sta je od ta dva osnova dobrote....

da preformulisem pitanje: kada nekako zakljucis da si bio naivan odnoseci se prema nekom dobronamerno, da li tad postanes zlonameran tj. da li imas teznju da tog nekog sabijes u poziciju nize vrednosti, ili si i dalje dobronameran, ali na oprezu?

ne mozes ziveti u crno-belom svetu...ljudi nisu iskljucivo dobbri ili iskljucivo losi.... oni su takvi kakvi su...u nekoj situaciji dobronamerni, u nekoj drugoj izfrustrirani i zbog toga zlonamerni.....kao sto ti sam nisi savrsenstvo...nisu ni drugi....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 4:44 pm Odgovoriti sa citatom

ja mislim da ti ne shvatas zasto je naivnost dobra...biti dobronameran je da moras verovati naivno u to zbog cega si dobronameran ako ne verujes naivno onda nema dobronamernosti nego racunica...biti naivan je neka cistota u toj dobronamernosti

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 5:04 pm Odgovoriti sa citatom

ja mislim da ti ne shvatas zasto je naivnost dobra...biti dobronameran je da moras verovati naivno u to zbog cega si dobronameran ako ne verujes naivno onda nema dobronamernosti nego racunica...biti naivan je neka cistota u toj dobronamernosti

biti dobronameran ne znaci ici kroz zivot zmureci....
biti dobronameran znaci samo da prema nekome imas pozitivan odnos i da zelis da pomognes tom nekom....

to nema veze sa naivnim verovanjem da je neko dobar...
ako je tvoja procena da je neko dobar, to nije naivnost....
ako je tvoja procena da je neko ko te sistematski obmanjuje i potkrada dobar, to jeste naivnost...

ako je tvoj stav da treba biti dobronameran prema dobrima, a zlonameran prema losima, onda to nema veze sa dobrotom....
npr. u vreme ratova za Srbe su bili losi Hrvati i muslimani, za Hrvate Srbi i muslimani, za muslimane Srbi i Hrvati,,,, to je stav nametnut ljudima preko medija... lako je bojiti druge ljude i narode u crno, teze je biti realan i objektivan i ne stvarati idealizovane crno-bele predstave i stereotipe....

a ti opet i prema onom ko je prema tebi zlonameran imas izbor da budes dobronameran, zlonameran ili bezazlen.... sto ne znaci da nemas pravo da se branis.... braniti se mozes i na dobronameran nacin...

uostalom pomoc najvise treba upravo onima koji su zlonamerni,,,, oni su na najnizem stupnju razvoja....

dobronamernost je pomoci nekom da se razvije kao licnost, da bolje zivi, kvalitetnije razmislja, da bude bolji...

pri tome taj neko moze biti i crni djavo... sasvim nebitno ako je tvoj izbor u odnosu prema tom bicu dobronamernost... naivno je kad od djavola moras da u svojoj glavi napravis andjela da bi mu pomogao.... a naivnost je i kad od ljudi pravis djavole cim ti stanu na sujetu, a vrlo nedobronamerno je kad krenes da ih napadas posto si ih u svojoj glavi obojio u crno...

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 5:08 pm Odgovoriti sa citatom

dobro je ba hm...daj odgledajmo vecerasnji kljuc i uzivajmo a mozda i usput nesto naucimo...ne mogu vise...mozemo ovako kolko hoces ali necemo promeniti svoje stavove, mozda nam vecerasnji kljuc nesto vise kaze...srecna ti nova godina hm Very Happy

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 5:10 pm Odgovoriti sa citatom

srecna ti nova godina hm Very Happy

hvala takodje...

deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 5:16 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::
[ne mozes verovati apsolutno nekom koga ne poznajes....
...

Nas zivot se sastoji od verovanja ljudima koje ne poznajemo...Ako nije tako onda je u pitanju osoba koja je preplasena od svega i svacega i koja svuda gleda kako ce da nastrada...To nije zdrav nacin zivljenja...
Recimo,svaki put kada udjes u autobus,avion ti predajes svoj zivot,a ne znam sta je bitnije od zivota,na poverenje potpuno nepoznatoj osobi...Ne znas ni da li je pio,da li je neispavan,nervozan...
Neko mozda u tom slucaju predaje i zivot u ruke bogu,jer u ljude manje ima poverenja...

bez naivnosti nema dobronamernosti tj. dobrote...za mene naivno verovati u nesto je najcistije a ako sa namerom verujem u nesto onda je tu neka racunica

Naivnost po tebi podrazumeva da neko ne razmislja da li osoba preko puta moze da ima zadnju losu nameru....To moze da se desi ili u koliko si ziveo pod staklenim zvonom,nikada citao novine i gledao tv,nikada se nisi razocarao ,ili u koliko si toliko siguran u svoju procenu ljudi da tacno znas ko bi iskoristio tvoju dobrotu a ko ne bi,ili da te nije briga da li ce tvoja dobrota biti iskoriscena...

I ne vidim zasto bi neko bio manje dobra osoba,ako bi poveo racuna da ta pomoc ili ljubav ili dobro delo dodje u prave ruke,narocito ako se pre toga razocarao vise puta....
A ti verovatno mislis da ako je neko iskreno dobra osoba,nece je biti briga da li ce to neko zloupotrebiti ili ne?...

Jednostavno treba biti oprezan,i ja sam sigurna da Nesa ne savetuje svoju decu da se bezrezervno daju ko god da naidje jer ce samo tako biti dobri......

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 5:30 pm Odgovoriti sa citatom

deep blue ::
hm ::
[ne mozes verovati apsolutno nekom koga ne poznajes....
...

Nas zivot se sastoji od verovanja ljudima koje ne poznajemo...Ako nije tako onda je u pitanju osoba koja je preplasena od svega i svacega i koja svuda gleda kako ce da nastrada...To nije zdrav nacin zivljenja...
Recimo,svaki put kada udjes u autobus,avion ti predajes svoj zivot,a ne znam sta je bitnije od zivota,na poverenje potpuno nepoznatoj osobi...Ne znas ni da li je pio,da li je neispavan,nervozan...
Neko mozda u tom slucaju predaje i zivot u ruke bogu,jer u ljude manje ima poverenja...

poenta je u realnom sagledavanju konteksta.. tj. da na osnovu prethodnog iskustva realno sracunas rizik u svakoj situaciji...ako bezrezervno verujes ili bezrezervno sumnjas u ljude, oba nacina ponasanja su naivnost, tj. nedovoljno razvijena svest o kontekstu, svojoj ulozi, i ulozi drugih...

ti, na osnovu prethodnog iskustva znas da je jako mali rizik da je vozac autobusa ili aviona masovni ubica.... desi se i to (npr. 9/11) ali ti mozes, znajuci da se uzasno puno letova avionom i putovanja autobusom obavi svakog dana bez nesreca, da imas neku pretpostavku koliki je rizik i da li je za tebe taj rizik prihvatljiv ili ne....

ne mozes se zatvoriti u kucu da bi smanjio rizik, na kraju krajeva uvek postoji sansa da ti komsija odozgo propadne na glavu ...od smrti jos niko nije pobegao.... pitanje je samo da li bezimo od smrti tako sto bezimo od zivota igrajuci uvek samo na 100% sigurno.... i da li je uzrok takve potrebe za prezasticenoscu strah za sebe ili preslikan roditeljski strah za nas... da li se plasimo jer nam je stalo do svog zivota, ili jer smo nauceni da se tako ponasamo...

Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Dec 30, 2008 5:36 pm Odgovoriti sa citatom

..Potpuno razumem Natasinu dilemu, jer i sam cesto upadnem u slicnu situaciju...a ne smatram sebe ni ovcom, ni jagnjetom...

Naivnost jeste verovanje u realne i normalne stvari...Bio sam izigran od strane dobrog prijatelja, jer sam pretpostavio da je to nemoguce da se desi... Ja to nikada njemu ne bih uradio - osnovna zamka naivnog coveka je sto polazi od svog 'postenja'... Naime, razvio sam posao koji sam sam radio, ali morao je da ide preko prijateljeve firme i licence...Kad je video kako posao ide, poceo je da me zaobilazi i da me zavlaci za placanje...Dok ga nisam oterao u onu stvar (sto je on verovatno jedva docekao), kako bi nastavio sam...
Sve je islo idealno jedno vreme, ali prevideo sam jednu stvar - novac kvari ljude!...I ne samo sto me je preveslao i sto sam ispao "naivan", nego sam mu nasao i opravdanje Smile
Ne druzimo se vise, ali ja opet imam razumevanja razmisljajuci, da li bih i ja njega mozda tako nasankao, da smo u obrnutim ulogama?....
Nisam ni besan ni ljut na njega, niti ga proganjam za lovu koju duguje, ali cekam ga... Wink
Takvi uvek dodju...

Mislim da je vazno odgovoriti na Hmovo pitanje... Da li nakon sto ispadnemo naivni se pretvorimo u jos goru djubrad...Ne znam....Mislim da istinski dobar covek nije to u stanju...Treba drugi put biti lukaviji..oprezniji sa poverenjem...
...Ako si vec sisao vesla, gledaj da ne progutas camac i ne popijes jezero...

sirom sveta
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 8 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!