NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Traži se: Dobrota

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Traži se: Dobrota
Autor Poruka
Hannah PS...
Novajlija
Novajlija

Pol: Zenski
Pridružio: 02 Jan 2009
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Jan 02, 2009 4:19 pm Odgovoriti sa citatom

Biti dobra osoba je veoma lako ukoliko je život lagodan, bez prevelikih napora, kada sve teče po planu....ali, svima nam je poznato kakva osoba neko može postati ukoliko dozvoli da ga se njegova ličnost oblikuje prema okolnostima - ili može biti apsolutna kopija svojevrsnog robota stvorenog analizirajući odgovore šta bi bilo...kad bi bilo... ili totalna suprotnost tome - agresivna ličnost koja uništava i sebe i druge verujući da će tako sebi obezbediti mesto pod suncem. Jasno nam je - ni jedno ni drugo - ne valja! Sa stanovišta psihologa moram uvek potražiti uzroke zbog kojih je osoba postala onakva kakva je.
Najuočljiviji primer u istoriji Book je Hitler: Svi ga posmatramo kao manijaka koji je hteo da uništi svet. Samo to? Ne. On se nije rodio kao takav, oblikovan je na taj način. Shocked

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
hatshepsute.piczo.com
BUBI
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 30 Okt 2007
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 2:20 pm Odgovoriti sa citatom

Wink
Veoma korisna tema i za net i za TV.
Emisija je stvarno pobudila leptire u stomaku...
Ali,
zivot iznova i iznova demantuje i trazi borbu.
Dobrota se zadobija dusevnom borbom.
Cena je cesto prevelika.
Znam mnoge primere,ukljuujuci i svoj,da dobrta obicno dobije "po nosu".Da bi ispoljili dobrotu,morate prvo zadobiti "debelu koricu" i izdrzati puno udaraca zavisti,omalovazavanja,potiskivanja i niskih udaraca.
Zaso je to tako?Na to pitanje pokusavam da nadjem odgovor ceo svoj zivot-i ne pronalazim ga ,sem neke delove koji se nalaze u tupilu i neznanju-nesvesti.
Samim tim mogu i dalje davati oprost,za svaki noz zaboden u ledja.
Verujem da bi TV morao i mogao biti edukativan medij.Posebno u pravcu obrazovanja ljudi o smislu i nacinu kako se zivi ispravan ljudski zivot.
Trenutno sam jako nezadovoljna RTS-om iako ima par dobrih emisija...poput KLJUCA.
Za te pare moze mnogo vise.
Od 1.1.2009. necu vise dati da se moja dobrota i lojalnost kao gradjanina zloupotrebljava i prestajem da placam pretplatu.
Upotrebicu novac na human nacin i kupovati svojoj deci vise voca.Sa primanjima koja imam to je luksuz za moju porodicu.
Voce za moju malu decu bice bolji vid ispoljavanja moje dobrote i lojalnosti drustvu i drzavi.
NASTAVI NATASA SA KORISNIM TEMAMA.
Gledacu tvoju emisiju i mozda jos KVADRATURU,ostalo je ........ne volim da vredjam ali ne mislim dobro o programima TV-nacionale. Wink

Deca su ukras sveta a VW-Buba je ukras porodicne ljubavi.
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 6:48 pm Odgovoriti sa citatom

E ovo je dobro.........
A i zasluzila je Natasa upravo ovako da joj odgovore.....
"Znas natasa bas super radis emisije, a ja cu da malo zasecem granu na kojoj sedis, bas lepo sto si mi otvorila oci da mi ta grana zaklanja sunce".....

Bili ste dobri, sjajni, sta sve da kazem....

Natasa je pokazala jos jednom da je tvrdoglava i vise ego nego lider....
Hm je logicno branio stav da naivnost predstavlja nerealnu procenu i da nije vezana za dobrotu, sto je i moje misljenje, jer i najveci lopovi su ponekad naivni , tj misle da ih jatak nece izdati....Da li se onda uzdaju u dobrotu jataka i kriminalca koji je takodje pobio znatan broj ljudi, ili nesto slicno...

Doduse Natasa je prakticar, pa ide logikom "dok vecina ne rascisti necu ni ja da se petljam i talasam"
Problem postoji u srpskom jeziku , a ovako se samo produbljuje...
A svaki dan vidjam to na TV , verovatno i kao rezultat "zvezda i zvezdica"....

Ova tema je po meni u svrhu naocara za sunce, da vam malo oboji stvarnost da vam je lakse po suncu i zegi, da vas naglo osvetljavanje ne uplasi i da su vam tonovi koji vidite blazi, pa da budete malo vise nirvana, a malo manje nervirana....
U novoj godini ako budu primenili zakone bice manje pusane (pusaonica) a vise ispusane (duvaj decko)....

Zivite lepo u virtuelnoj srbiji , mozda prvoj koja je virtuelna u realnosti.....
Nismo mi dzabe nebeski narod.....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
BUBI
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 30 Okt 2007
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jan 06, 2009 3:16 pm Odgovoriti sa citatom

E ovo je dobro.........
A i zasluzila je Natasa upravo ovako da joj odgovore.....
"Znas natasa bas super radis emisije, a ja cu da malo zasecem granu na kojoj sedis, bas lepo sto si mi otvorila oci da mi ta grana zaklanja sunce"..... Cool

E ako sam ja ta koja "sirotoj Nati sece grancice"....onda joj stvarno treba " drvrni advokat"/ Exclamation

Eto,humano se nudim,ako jadna propadne nacisto,ima rucak kod mene...pa ce jesti isto sto i moja deca,i sokic(kad ima).

Ma kave su to loznjave.
Dobra je emisija i moze je raditi bilo gde,pa i na Pincku...
A ja cu i u zatvor i bicu "neprijatelj i ne-patriota" ali taj RTS koji sada placam-vise necu.
A ni ne gledam ga,jer nema ni sta.
Ako "jedna lasta cini prolece",onda nek i ona odleti.
A i dobre su joj dnevnice za tapsace...mogli bi i preko veze da se umuvamo...a???

Molim da me licno Nata opomene za pretplatu ako joj to ugrozava licni i porodicni opstanak,a ja cu uljudni dogovor prihvatiti.
Sa "advokatima" ne pricam.Vise sam za personalne komunikacije.
Razz

Deca su ukras sveta a VW-Buba je ukras porodicne ljubavi.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Jan 06, 2009 5:24 pm Odgovoriti sa citatom

dobrota postoji tu je medju nama u nama...neko se bori da mu dobrota ne izidje na povrsinu pa mu sve smeta sto je dobro... emisija je pokazala da ima dobrih ljudi, pa i sama ideja da se radi ovakva emisija je nastala iz DOBROTE ... stim sto mislim da je emisija trebalo da ide u vecerasnjem terminu ili makar repriza...uh kako je dobar bio ovaj kljuc

LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Jan 09, 2009 11:31 pm Odgovoriti sa citatom

deep blue ::
Mislim da svi ovde imamo neke razlicite definicije sta u nasem recniku znaci rec naivnost...
Recimo u mom recniku,to je verovanje ljudima bez razmisljanja ili opreza ,da su njihove namere dobre,da znaju svoj posao,da su ispravni iako prethodno nije provereno da li je tako...Polaziste da su svi oko nas dobri
Ne znam tacno sta bi bila suprotna rec tj.ne naivan ,mozda oprezan,ili sumnjicav....

Sa ovom definicijom saglasna.

Hm:
Citat:
Povezuje se sa dobrotom jedino zato sto je rasprostranjen kalup "dobrice" gde treba biti dobar,a to se jel te radi tako sto se ljudi ne analiziraju nego se jelte smatra da su ljudi dobri.

Sta znaci kalup dobrice? I sto je rec dobrica pod navodnicima? Neutral

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

ozon
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 09 Jan 2009
Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 10, 2009 12:18 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Da, mislila sam na tudju naivnost.
...Naivnost je nekada verovanje u realno. Ne samo u nerealno...

...recimo na poslu ponekad ulazim u ratove sa ljudima upravo iz moje naivnosti: verujem da je njima program na prvom mestu. a, ispostavi se da im je ipak draze da iz svakog posla izvuku neku korist, pokoji dinar, i eventualno, sahrane suparnika....

...A moje pitanje je bilo zasto bi u nekoj dobrom svetu, naivnost bila mana?

Niavnost je karakteristika drustvenih odnosa, koji inace nastaju kao produkt jednog ili vise zajednickih poduhvata ukljucenih strana. S' vremena na vreme dolazi do razmimoilazenja u razumevanju pravog smisla "pravila igre", odnosno pravila poduhvata. Onog trenutka kada jedna (ili vise) strana spozna da su ili pravila promenjena (bez saglasnosti) ili jednostavno nisu od pocetka bila tacno shvacena, javlja se rezigniranost i osecaj "prevarenosti". Ako se jos uz to pridoda i generalno nepovoljan ishod zajednickog poduhvata po tu osobu (ili vise njih), onda svetina (kojoj je, naravno, uvek lako da hipokritski komentarisu nesto u cemu nisu ucestvovali) takve osobe pogrdno zove - "naivnima".

Naivnost se moze preduprediti i mudri joj se ne smeju prepustiti ni po koju cenu...

Natasa Miljkovic ::
LJudi, ovo je tema o dobroti, vi ste krenuli da pokazujete sta dobrota nije..

Naivnost je kad covek nema zadnje namere, kada nije sracunat, kada ljudima prilazi kao da i jesu ljudi, kad pozajmljuje, daje, poklanja bez kamate. Naivnost je kad se smeje, ne misleci o tome da li se poslednji smeje. Naivnost je i kada veruje u dobrotu.

Naivnost nije glupost. Zasto to mesate. Moze se biti glup i lukav, nimalo naivan. Kao sto se moze biti pametan i naivan da bi se ocuvalo nesto mnogo vazno u zivotu.
Naivnost prema ljudima koje volimo i koji vole nas.

Naivnost nije glupost (sta je to glupost?), ali nikako nije ni ekvivalentna dobroti, niti bilo cemu drugom. Moze se biti beskrajno dobar i nimalo naivan. Takodje, kao sto sama primecujes, moze se biti i beskrajno zao (sta je suprotno od dobar - los? ili zao?) i veoma naivan. Broj kombinacije raznih (ne)ljudskih karakteristika je prakticno beskonacan... Pametan (=mudar?) je veoma retko naivan - mozda jedino omaskom usled nepaznje. Na kraju krajeva, niko nije savrsen Smile

Nil desperandum
http://o3one.wordpress.com
gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Jul 22, 2013 12:38 pm Odgovoriti sa citatom

Tijana Ognjanovic je uspela u necemu sto svi politicari nisu-probudila je dobrotu i covekoljublje u nama. Treba je pamtiti...

I AM - I CAN
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!