NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Inteligencija: kazna ili dar?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Inteligencija: kazna ili dar?
Autor Poruka
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 2:50 pm Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Laughing Jao kako covek da se ne nasmeje... pamet i inteligencija, drugari moji, su jedno te isto. samo drugacije reci... Wink Ae objasnite kako to pametan a nije inteligentan ili obrnuto? bas me zanima vase misljenje! Laughing

isto kao sto mozes da budes jako brz i da driblas super na malom prostoru, a da budes los fudbaler.... a mozes da budes i dobar fudbaler iako ti driblanje nije jaca strana... mada ne mozes da budes dobar fudbaler ako nemas nimalo sposobnosti za driblanje....

inteligencija je predispozicija, talenat, a pamet je vezana za sposobnost da se ista upotrebi u korisne svrhe...

ako se to ume onda je inteligencija dar, ako se ne ume onda je kazna....

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Valentino Rosi
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 29 Nov 2008
Teme: 57

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 3:56 pm Odgovoriti sa citatom

[quote="hm"]

Laughing Jao kako covek da se ne nasmeje... pamet i inteligencija, drugari moji, su jedno te isto. ....

Možda si ti Jovanovići pametan, ali si sa gornjim komentarom glup za šest medalja.

gos. hm, ne može se polemisati i objasnjavati na fino sa Jovanovićem i njemu sličnima.

vidiš li da čovek tera šegu, glumi besnu glistu, a sve u režiji Filipa Višnjića.

mislim, najbolji komentar za ovaj slučaj je ona izreka: najveće budale i glupani su oni pametni. naučno dokazivo.

srećom nikad pametan nisam bio u životu, baš nikada.

Ludaci kod nas ništa ne umišljaju, oni su stvatno Urednici foruma, moderatori, voditelji i t. d.
Valentino Rosi
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 4:29 pm Odgovoriti sa citatom

Laughing Jao kako covek da se ne nasmeje... pamet i inteligencija, drugari moji, su jedno te isto. samo drugacije reci... Wink Ae objasnite kako to pametan a nije inteligentan ili obrnuto? bas me zanima vase misljenje! Laughing

ima li išta lepšte no objašnjavati nekoj neznalici nešto...nema vala.

Iako sam lepo to gore objasni, očito da tebi treba crtati...

Evo kako su pametni-ispali glupi, da ne kažem nesposobni za novonastale situacije u kave je srbija zapala recimo od 90-2000 godine.

'ajd da uzmemo da su pametni svi pisci, profesori, nastavnici, akademici, doktori, magistri i t. d.

e baš oni su jedva preživeli 90-te godine, gro njih nije imala leba da jede, nije znala šta ih je snašlo. U najmanju ruku ispali su neobavešteni i nesposobni da se snadju u takvoj kriznoj situaciji, dzaba im škole, iskustva, zvanja, titule, naprosto su bili zbunjeni.

rekao bih da su školovani hendikepirani, uglavnom u toj grupaciji je najviše kukavica i neodlučnih, koji sporo misle, sporo donose odluke, a to vreme 90-tih je bilo vreme brzomislećih, hrabrih i bogami bezobraznih.

dakle, ne poznajem više od dva pametna čoveka u srbiji, koji poseduju više inteligencije, no bilo ko, ko nije pametan.

Ludaci kod nas ništa ne umišljaju, oni su stvatno Urednici foruma, moderatori, voditelji i t. d.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 4:34 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
mislim, najbolji komentar za ovaj slučaj je ona izreka: najveće budale i glupani su oni pametni. naučno dokazivo.

srećom nikad pametan nisam bio u životu, baš nikada.

nevezeano za malu relativno bezazlenu provokaciju ZJovanovica...
pa, ako stavis "pametan" umesto pametan mogao bi da se slozim....
"pametan" je onaj ko zivi u iluziji da je pametan i da mu to daje nekakvu visu vrednost....

ja nemam nikakvih potreba da sebi stvaram iluzije o visoj ili nizoj vrednosti.... pa me u principu bas briga da li neko ovde ili uopste misli da sam pametan ili glup.... svako ima pravo na svoje misljenje o meni, kakvo god da je.... i takodje pravo da uopste ne misli o meni..... to samnom nema nikakve veze.... ako je dobronamerno, mogu iz toga eventualno nesto da naucim....ako je zlonamerno onda primenim Dunjicin zakon i ignorisem pacenika...

tako da komotno mogu sebi da dopustim da ispadnem i ultra glup u diskusiji sa nekim.... jer moj osecaj samovrednosti ne zavisi od toga uopste...

nije uvek bilo tako, ali pamet se stice sa godinama...
za razliku od inteligencije koja je kratkog daha....

meni samo nije jasna publika u intelektualnim arenama zvanim forumi koja ume da aplaudira na sitne finte, a ne vidi globalnu sliku koju im neko daje u svojim postovima....

nego, nazad na temu:
Citat:

rekao bih da su školovani hendikepirani, uglavnom u toj grupaciji je najviše kukavica i neodlučnih, koji sporo misle, sporo donose odluke, a to vreme 90-tih je bilo vreme brzomislećih, hrabrih i bogami bezobraznih.

ovo je upravo ono o cemu raspravljamo...skolstvo u Srbiji je masina za idiotizovanje inteligentnih ljudi....
ako pazljivo procitas moje prethodne postove, videces da to povezujem sa enciklopedijskim umesto funkcionalnog nacina razmisljanja, sekvencijalnim umesto paralelnog, kao i jezickim umesto vizuelnog....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Valentino Rosi
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 4:44 pm Odgovoriti sa citatom

hm,

Znaš kako, meni su pametni monstruozno dosadni ljudi.
Na forumima i Blogovima pogotovu.

Uvek su mi interesantni oni koji ništa ne znaju, ko ovaj Jovanović, ili se namerno pravi.

Video si hm, da sam u prvom postu lepo objasnio razliku-izmedju pametnih i inteligentnih, mislim bolje no što to postoju u bilo kojoj knjizi na svetu. jednostavnije sigurno.

I sad video si javlja se Jovanović Blažo, i smeje se ko da sam prosuo dzak belog brašna, a ne relevantan i kredibilan komentar.

Nema druge, no da vrata ovog Foruma ofarbamo u moju omiljenu boju, to jest u Šareno, pa da čovek ima razloga za smeh.

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 4:49 pm Odgovoriti sa citatom

Valentino Rosi ::
ima li išta lepšte no objašnjavati nekoj neznalici nešto...nema vala.

Iako sam lepo to gore objasni, očito da tebi treba crtati...

Laughing Ajde prestani... nisi vise zanimljiv, niko ti nije trazio da crtas i balavis ovde po forumu, hm mi je objasnio sto sam pitao bez vredjanja i kulturno, ako si malo ''pametan'' shvatices da ne moras nekoga provocirati i nazivati imenima da bi obratio paznju na tebe, dovoljna je privatna poruka... mir brate, mir, i happy new year! ... Laughing

hm
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 10:04 pm Odgovoriti sa citatom

formula je otprilike:

inteligencija - sujeta + svesnost konteksta = pamet

ako je sujeta velika, a svesnost konteksta mala onda je u pitanju tzv. "pamet" tj. kad je neko pametan tako kao da lici na kakvog ucitelja....

ako je sujeta velika, a svesnost konteksta ok, onda je u pitanju osoba koja gubi vreme i energiju dokazujuci se....

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Dec 28, 2008 11:59 pm Odgovoriti sa citatom

Fali vam moral, etika, jer najvise sta je zamrzavalo ljude u tim lopovskim 90tim je njihov kodeks , licni , a potpuno neuskladjen sa drustvenim ...

E sad ako kazete da je kodeks nepotrebna stvar...onda zamislite inteligentno bice bez kodeksa , i uporedite ga sa danasnjim "covekom"...

I vecina od vas ce doci do zakljucka da je "covek" "coveku" vuk....

A onda tek povezite kontekst i vidite na kraju krajeva da li je pamet bez etike pamet ili alavost koja uspeva samo kad je u manjini, dok nije od vecine provaljena....dok ima ovaca za sisanje...

I kapitalizam je slicnog kova, uspeva lepo sve dok ima nekog na kome se lome razlike, u obrazovanju,tehnologiji , ceni rada, tranziciji ili starim ustaljenim ekonomijama i slicno....

Ali sam ja licno , potpuno protiv ovih vasih definicija pameti, koje su teznja nekom apsolutu utilitaristickom koji bi bio istovremeno i apsolut pojedinacni , a to mi se cini i ustvari siguran sam da je nemoguce....
Ali je dobro za igranje i celu jednu filozofiju, iako sam siguran da je nemoguc u realu , zbog cinjenice da glupost i neznanje nikad nece prestati jer se uvek radjaju neka nova deca....

Ipak vidim vrednost odvajanja ove nove filozofije viseg konteksta pameti....koja je bliza ljudima za idealizovanje i samim tim aktuelizovanje , nesto slicno ekologiji u kapitalistickoj privredi....za razliku od ekologije u drustveno ekoloski oblikovanoj zajednici....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Porast homoseksualnosti u Srbiji. Problem ili.. Husker Du Uto Jun 30, 2015 8:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Data ili prodata roba ? Sunđer Bob Uto Sep 11, 2007 6:36 pm  Pogledaj zadnje poruke
Beovizija-igra mocnika ili prestizni festival muzike- Mateja Ned Mar 18, 2007 1:40 am  Pogledaj zadnje poruke
[ Glasanje ] Djeneral Dragoljub Draza Mihailovic - junak ili izdajnik borrko Pon Mar 05, 2007 11:59 am  Pogledaj zadnje poruke
Svi smo pomalo (ili malo više) jednopartijski diktatori Jethro Pet Feb 09, 2007 2:59 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!