NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kažu: Bog ne postoji?

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kažu: Bog ne postoji?
Autor Poruka
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 9:29 pm Odgovoriti sa citatom

Na predlog hm-a, otvaram temu koja i mene podjednako zanima.

hm ::
nego interesuju me tvoji argumenti....
jel mozes da otvoris temu i objasnis zasto mislis da Bog ne postoji....

Jovanovic ::
Laughing
Nije se javljao ali navescu ti samo jedan ovde da ne bih otvarao temu (ne volim olako da postavljam teme) nadam se da se ne ljutis, a ako imas jos nesto slobodno na private ili na mail. Evo argumenta mog prvog i jedinog: Na planeti zivi vise od 5 milijardi ljudi, zar mislite da Bog ili sta vec ne voli ostatak ljudi koji nisu hriscani? Ili Alah ostale koji nisu muslimani? Mislim ako dobijem smislen odgovor na ovo pitanje mozda se predomislim. Very Happy

Da li je to tvoj jedini argument, s dužnim poštovanjem? Smile

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
GluMica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Okt 2007
Teme: 90

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 9:36 pm Odgovoriti sa citatom

Covek je u pravu!
Realno, sva ta verovanja i religije su sekte...koje se dele na dobre i lose.
Drugacije bi bilo kad bi postojala jedn vera u boga, na celom svetu..
Svaka religija pripoveda svoja ucenja, a ja jedninu pouku koju vadim iz svega toga jeste, da treba verovati u NESTO, u neku energiju.
Ja sam agnosticar po tom pitanju.

oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇɥsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

If I am not the producer I would be an astronaut.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 9:56 pm Odgovoriti sa citatom

Svi verujemo u nekog ili nesto, ja u Boga, za mene postoji.

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 11:22 pm Odgovoriti sa citatom

GluMica ::
Covek je u pravu!
Realno, sva ta verovanja i religije su sekte...koje se dele na dobre i lose.

vise se dele na nase i tudje... ne samo kod nas....
ja se slazem da su religije uglavnom stetne za ljude... da su uzrok i verskog ludila i jednoumlja i ratova.... i da bi verovatno mnogo bolje bilo da ne postoje...
ali to uopste nema veze sa pitanjem da li Bog postoji....

GluMica ::
Drugacije bi bilo kad bi postojala jedn vera u boga, na celom svetu.. Svaka religija pripoveda svoja ucenja, a ja jedninu pouku koju vadim iz svega toga jeste, da treba verovati u NESTO, u neku energiju.
Ja sam agnosticar po tom pitanju.

ako verujes u neku energiju, onda nisi agnosticar....
onda verujes, samo uvidjas lose strane svih postojecih religija...
tj. onda si vernik, ali na svoj nacin...

inace, biti agnosticar je najrealniji izbor...ni vernik, ni ateista....
znas da je nemoguce znati ili dokazati postojanje ili nepostojanje Boga, kao i to da su mnogi ljudi izgubili uzasno mnogo vremena ispravljajuci krive Drine u oblasti zivota zvanoj religija.....i da na kraju iz svega toga nisu izasli ni pametniji, ni bolji.... jednostavno, agnosticizam je zakljucak da ne zelis da gubis vreme na nesto sto ne mozes stvarno da saznas, jer su pravila zivota na zemlji takva da to ne mozes....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jan 03, 2009 11:47 pm Odgovoriti sa citatom

Evo sad za Badnje Vece ce u mom mestu u SPC Presvete Bogorodice odrzati liturgija i biti ritualsko paljenje badnjaka....bice puno naroda, 80% prisutnih su tu iz razloga da ih neko drugi vidi da su bili, takodje isti broj njih je zbog bogate (citaj kaloricne) trpeze kojom ce se 'omastiti' posle 24:00....U sitnije sate slede cetnicke pesme, najglasnije su izbeglice iz Hrvatske i BiH, onako junacki, cesto bezobrazni prema drzavi domacina koja im je cak poklonila drzavljanstva i socijalu od koje zive, kao da bi Isus, cije rodjenje belezimo, to odobravao, kao da je on bio 'rodjeni' cetnik, kao da je on poznavao naciju, kao da je on bio srbin....

Jevandjele retko ko razume niti se svestenstvo trudi da prosveti parohijane osim da se trude da sacuvaju 'stado'....neretko sudelovanjem u gluposti i drskoscu.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Valentino Rosi
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 29 Nov 2008
Teme: 57

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jan 04, 2009 12:27 am Odgovoriti sa citatom

Mene više Iritiraju ovi foliranti, to jest izaslanici Boga, no sam Bog i svi ostali.

Kad čujem kako oni odgovaraju, tumače Boga, dodje mi da više veujem u Kockastu Zemlju, no u bilo kog Boga oca.

Inače, objašnjenje šta je Bog, gde je Bog, i tako to, podsećaju me na ista ona odvratna i nemušta tumačenja Komunizma, koji samo što nije došao, treba samo sačekati da ti što to tvrde pomru prirodnom smrću i eto ga.

Ludaci kod nas ništa ne umišljaju, oni su stvatno Urednici foruma, moderatori, voditelji i t. d.
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jan 04, 2009 12:28 am Odgovoriti sa citatom

@ Jassa

Ako mislite na boga kao neko univerzalno dobro, pravdu i slicno onda nije to bog... mene je hm pitao da li verujem u boga? Onda ja nisam shvatio na sta je on mislio, ne verujem u Boga kao olicenje nekog ljudskog bica koje je eto bilo savrseno pa sad ajde da verujemo da nas napravio i stvorio sve oko nas... to je moje razmisljanje na tu temu, iskreno nisam citao nikakve knjige niti sam daleko bilo proucavao religije ali povrsno i onako zdravorazumski tvrdim da bog ne postoji kao predstavnik grupe ljudi (hriscani/muslimani/budisti...) pa cak iako gresim i on zaista postoji onda je jedan za sve nas?

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Jan 04, 2009 12:49 am Odgovoriti sa citatom

Ako veruješ, onda veruješ da je On jedan. Ti si rekao da ne veruješ u Boga...

Kao hrišćani (ili kao pravoslavci), verujemo u svoju religiju, volimo Boga i poštujemo ga... a tvoj argument:" Na planeti zivi vise od 5 milijardi ljudi, zar mislite da Bog ili sta vec ne voli ostatak ljudi koji nisu hriscani? Ili Alah ostale koji nisu muslimani?" mi se činio kao da je Bog ljudska glupost, koja ne postoji ni u jednom obliku... nisam umela drugačije da razumem tvoju rečenicu.

Pričala sam sa jednim hindusom, muslimanom, na ovu temu... on je bio jako radoznao uopšte u vezi hrišćanstva, u vezi naših običaja i Isusa Hrista. I onda mi je rekao da i u njihovom Kuranu ima nekih sličnosti sa našom Biblijom, i onda me pitao: "a zašto su ljudi tako podeljeni? Zašto mi imamo Muhameda, a vi Isusa? Zar nije Bog jedan za sve?"
A ja sam mu rekla, da svi mi od rođenja prihvatamo svoju religiju, verujemo u nju kao u jednu jedinu istinitu, i što dublje zalazimo u analize i ubeđujemo jedni druge da li se on zove Bog ili Alah, manje verujemo... Suština je samo verovati i ne razmišljati previše...

Sama vera u Boga (kako god se on zvao u različitim religijama), je toliko jaka, da spontano deluje na ljudska bića. Ona je u srcu. Pisana reč nam samo pomaže da bolje razumemo tu veru, da nađemo neke odgovore na neka pitanja, ali vera je u srcu i pronalazimo je sami...

Jovanovic ::

ne verujem u Boga kao olicenje nekog ljudskog bica koje je eto bilo savrseno pa sad ajde da verujemo da nas napravio i stvorio sve oko nas...

Znači, smatraš sebe savršenim bićem, sa savršenom logikom, inteligencijom i razumevanjem? Smile
Zašto ne ostaviti prostora, da postoji Nešto, ono Nešto čije postojanje ne možemo da razumemo jer smo previše mizerni u odnosu na Njegovo postojanje, previše ograničeni i malecni da razumemo bilo šta u vezi Njegovog postojanja?

Najlakše je negirati.

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jan 04, 2009 12:57 am Odgovoriti sa citatom

Dobro oprosti, vidim da si religiozna osoba i to je licni izbor svakog od nas nema smisla raspravljati uopste o ovoj temi u smislu da ja sad dajem argumente neke protiv a ti za i tako u nedogled... Postujem tvoj stav i ok mi je skroz samo se ne pronalazim u toj prici o bogu ma sta on za vas predstavljao.

Jasso haha joj nasmeja me devojko draga... izmedju kojih redova si procitala da mislim za sebe da sam savrsen?! ...mislio sam na bozje predstavnike, zar nisu Isus, Mohamed ili Buda svejedno, bozji predstavnici (Isus konkretno sin bozji) u ljudskom obliku po svetim knjigama? Ili sam pogresno protumacio i to? Very Happy

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Jan 04, 2009 2:56 am Odgovoriti sa citatom

problem je da religije vise odmazu nego sto pomazu.... zato sto namecu svoje crno-bele kalupe razmisljanja, svoje podele mi dobri, ispravni i Bogu dragi, ostali koji ne dele istovetan kalup losi ljudi, nevernici, jeretici, neprijatelji koje treba satrti....

Jassa ::

Sama vera u Boga (kako god se on zvao u različitim religijama), je toliko jaka, da spontano deluje na ljudska bića. Ona je u srcu. Pisana reč nam samo pomaže da bolje razumemo tu veru, da nađemo neke odgovore na neka pitanja, ali vera je u srcu i pronalazimo je sami...

to si lepo kazala da vera u Boga treba da dolazi iz srca....
jer kad je tako onda nema neprijateljstva prema "nevernicima"
jednostavno svi ljudi su prijatelji i to je to... uostalom "voli bliznjeg svog" i nije nista drugo do vapaj za prijateljskim odnosom prema drugima...vapaj za tolerancijom.... samo kako to da objasnis "krstasima" u lovu na "vestice" i "nevernike"....

eto bas skoro sam na zeleznickoj stanici u sred Holandije prisustvovao svadji jednog dogmatizovanog udeljivaca nekakvih religioznih prospekata i neke devojke... ne poznaju se, a toliko su vikali jedno na drugo kao besni... bilo mi je zao sto devojka ne zna za Dunjicin zakon nego se upustila u raspravu sa budalom... narocito sto je ovaj i izgledao potpuno debilizovano... potrajalo je to nekoliko minuta... svi ostali na stanici su se zgledali, bilo im neprijatno, a i smesno pomalo....

to je problem sa religijama, udalje ljude od stvarnosti, a ljudi taj nametnuti kalup razmisljanja dozivljavaju kao nesto sto im daje visu vrednost.... i sad nek me neko ubedi da je taj dogmatizovani debil, koji sa svojim prospektima spopada ljude po stanicama i dere se prepiruci se sa njima, imao ikakvu duhovnu korist od toga sto je postao religiozan..... samo je uvecao svoju sujetu umisljajuci da je ne znam Bog na njegovoj strani i da je njegova duznost da brani Boga....
debil nije imao u sebi miligram prijateljskog odnosa ili postovanja prema nepoznatoj osobi... i to jos lepoj devojci....kako je njega religija oplemenila? i nije problem sto religije deluju tako na debile, nego sto debilizuju i one pametne.....

inace, osim verskih fanatika koje ne podnosim, ne cenim previse ni ateiste...ateisti su samo izvrnuti teisti...udaraci kontre....

jedini zdravo-razumski stav je agnosticki.... ne znamo i ne mozemo znati da li je ono sto religije pricaju u ikakvoj vezi sa istinom i tacka...

cenim kad neko ima svoja uverenja (bilo da veruje na neki svoj nacin ili je suzdrzan po pitanju vere), ili kad samo kaze da veruje, da se to oseca u srcu i da su sve price tu suvisne.... i ok mi je kad se religiozni spisi tumace kao dela filozofa koji propisuju izvesnu etiku... a ne kao nesto neprikosnoveno i nepromenljivo ispravno protumaceno od politicki korektnih cuvara kalupa...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Duhovnost i religija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 1 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!