NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekarske greške

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekarske greške
Autor Poruka
Vladimir Banić
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Muski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 54
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Dec 17, 2006 11:22 pm Odgovoriti sa citatom

Ista priča po drugi put, sigurni smo da je ovo tema koju treba češće obrađivati. Iznesite nam vaša iskustva koja bismo mogli da obradimo u jednoj od narednih emisija...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kosta
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 19 Dec 2006
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Dec 19, 2006 9:22 pm Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Natasi i ekipi,
ukratko, odveo sam sina od 14 meseci kod doktora u Tirsovu, tamo mu je neka mlada, ali jako samouverena doktorka dala dijagnozu "ima plik na mozgu" i rekla je da ga odvedemo na ultrazvuk da potvrdimo to... Naravno u Tirsovoj treba da se ceka do 20 dana da bi se doslo na red, otisli smo odmah sutra dan kod privatnog lekara koji je najblaze receno ispljuvao tu glupacu zbog te dijagnoze...
Kako mi je bilo tih 15-ak sati od njene dijagnoze do pregleda, to samo ja znam, doktorka mi je svojim "profi" radom skratila 10 god zivota...
Ali na zalost ona nije jedina, takvih je 30% u nasim bolnicama...

Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Pridružio: 20 Dec 2006
Teme: 5

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Dec 20, 2006 4:04 pm Odgovoriti sa citatom

Hm - tema mi se ne svidja.. jos jedno pljuvanje po lekarima ([precesto u Kljucu inace)... U emisiji se nece cuti nista osim primera kako je koji lekar pogresio... time ce se samo narodu smanjiti poverenje u lekare... koji crkavaju na svom bedno placenom poslu...

Svaka profesija pravi greske, ali o drugima se manje cesto prica .. jer steta nije tako strasna kao ova gde je u pitanju ljudski zivot... ne dajte da bude pateticno bar....

Ne znam sta je poenta emisije - da se opomenu lekari da budu odgovorniji? Pa oni rade najbolje sto mogu... sigurno niko nije namerno pogresio... medicina je uzasno neuhvatljiva stvar... Da pacijenti budu obazrivi pa da ih kontrolisu i da se sami lece? Hm... Koji se problem tu uopste obradjuje...

Uzgred - ja umem biti surova u komentarima, to da znate, ali radim to dobronamerno, do Kljuca mi je stalo odavno.... Mislim da treba obradjivati teme koje imaju ZA i PROTIV ili one kojih ljudi nisu svesni (ili o njima imaju predrasude/pogresno misljenje) - a cemu ovo?

hemicar
Prolaznik
Prolaznik

Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Dec 20, 2006 11:43 pm Odgovoriti sa citatom

Nedopustivo je da lekari grese iz razloga koj sam ja spoznao. Stoga nije poenta da ljudi gube poverenje u njih, na kraju krajeva i 100% neverni toma mora da se leci, vec da se ne desavaju takve stvari vise.
Natasa, pretresi malo i prosvetu. Tamo su savesni i strucni retki primerci. O kreativnosti da ne govorim.

Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 21, 2006 12:02 am Odgovoriti sa citatom

A kako da se ne desavaju vise, keve ti? Sta, kao lekar vidi tu emisiju i kaze "e dobro, odsad necu vise da gresim?" Laughing

Kao sto vec rekoh - NE GRESE NAMERNO, AMAN. Rasprava je stoga po meni bespredmetna, ne vodi nicemu... jednostavno smo na to OSETLJIVIJI nego na neka druga polja...

Prosveta je velika tema, naravno - ali nikako ne u smislu koji drug Hemija ovde pominje (ne bi li me izazvao...)

kosta
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 19 Dec 2006
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 21, 2006 4:40 am Odgovoriti sa citatom

Kajalena ::

Kao sto vec rekoh - NE GRESE NAMERNO, AMAN.

da namerno grese, odmah bi ih trebalo lincovati kao najgore ubice... A zasto uopste grese, ok je neki procenat gresaka do 0.5% ali kod nas je to mnogo gore. Pa kada je veliki broj njih fakultete zavrsio preko veza i vezica, kada su i ti fakulteti srozani na najnizi moguci nivo, nije ni cudo sto gresaka ima...

Kajalena ::
smo na to OSETLJIVIJI nego na neka druga polja...

da zato sto zbog tih gresica ljudi umiru, a sa drugim poljima nije takav slucaj...

pozdrav

jugoslav
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 18 Dec 2006
Teme: 7
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 21, 2006 8:42 am Odgovoriti sa citatom

tacna je informacija da se i medicinski fakultet moze zavrsiti preko veze, narocito ako ti je familija lekarska, a tebe mrzi da ucis. u tom slucaju te provuku do diplome, a onda bace na neku patologiju ili nesto slicno. medjutim, problem nastaje onda kada ti intelektualni majusci pozele profesionalnu promociju pa se zalete na hirurgije, kardiologije ili ginekologije. otud toliki broj gresaka...
kajaleno, osnova demokratskog drustva je stalno preispitivanje, kako politicara, biznismena (ovakvih i onakvih), pa i novinara, sto da ne, tako i lekara. opet niko nije kriv po inerciji, ali malo galame unapred, predostroznosti radi, nije na odmet.... da se oni ne odmetnu...

Kajalena
Hronicar foruma
Hronicar foruma

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 21, 2006 10:13 am Odgovoriti sa citatom

A zasto uopste grese, ok je neki procenat gresaka do 0.5%

Odakle izvuce taj procenat, da mi je znati... Laughing

ali kod nas je to mnogo gore.

Ako budem raspolozena, ispricacu ti o zdravstvenom sistemu i tim stvarima u Holandiji - naravoucenije je da NIJE GORE. A ako neko u emisiji izadje sa KONKRETNIM BROJCANIM PODACIMA (sto se naravno retko desava, to je na kraju tesko izmeriti, sve ostaje na spekulacijama), onda cu da zacutim. Srbi uglavnom slabo znaju kako je DRUGDE, a vrlo su uvereni da znaju... O predrasudama na liniji mi/drugi mogu da vam kucam celu noc...

Pa kada je veliki broj njih fakultete zavrsio preko veza i vezica

To je tacno i apsolutno problem za analizu. Ali to je DRUGI problem u odnosu na naslovljeni - ovako blatis celu profesiju, zbog mozda 10 % krivih pljujes sve... i to radis redovno... nase drustvo je sklono tome... okomljujuci se pritom najcesce na prosvetu i zdravstvo... na najslabije i nezasticene, a pritom veliku masu... koja radi uzasno teske poslove a za sitnu lovu... O vezama moze da se prica na bilo kom polju - kako se neko ne uhvati problema usvajanja dece, znate kakva je ZA TO veza potrebna? A steta nije manja... Isti primer je sa emisijom o sudstvu - dakle, jedno je npr PRIMANJE MITA, sudjenje po naredbi itd, a drugo je GRESKA....

kada su i ti fakulteti srozani na najnizi moguci nivo

Srozani su SKORO SVI, i to je takodje tema za diskusiju - ali opet druga u odnosu na naslovljenu.

da zato sto zbog tih gresica ljudi umiru, a sa drugim poljima nije takav slucaj...

I sad, zato sto je njegov posao odgovorniji nego neki drugi pa i gresku dozivljavamo kao tezu, treba da ga stavimo na tapet? Nepotreban pritisak... Zdravstvo ne sme ni da strajkuje, naravno, kao ni vaspitaci, jer je to "nehumano", a ovamo ih gazi ko stigne... A kad prosveta strajkuje, odmah se povlace argumenti "da da, a sto imaju celo leto slobodno"... samo da b se blatilo - ne treba da razvijamo antagonizam, vec razumevanje prema drustvenim problemima...

kajaleno, osnova demokratskog drustva je stalno preispitivanje, kako politicara, biznismena (ovakvih i onakvih), pa i novinara, sto da ne, tako i lekara.

Naravno. Samo mi se cini da su neke profesije CESCE na tapetu. Pa kad se otkrije grupica koja je nudila posetnice grobarskog drustva, digne se frka nevidjena, kao, sad su svi krivi... A sve da bi se skrenula paznja sa onoga o cemu TREBA da se prica a o cemu niko ne prica... nego udri po slabom i onome koji ne moze da odgovori... da stvoris privid da se "bavis" problemima... Da me ne mrzi i da gledam redovno, popisala bih kada je sve u emisiji bilo pljuvano zdravstvo (poslednje cega se secam je ono sa dozivotnim ugovorima - u celoj emisiji je problem mbio "natezan", ali meni npr nije dokazano da postoji)... DA da se ugovori prave iz koristi i da tu ima problema, ali NE da su LEKARI narocito cesti u toj prici...

Sta je poenta emisije uopste - "Deco, ne upisujte Medicinu preko veze, to nije lepo"? "Pacijenti, doktor ce pogresiti, otvorite cetvore oci, evo mi imamo strasne primere sta se sve kome vec desilo"? "Doktori, nemojte da gresite, budite bolji nego sto mozete"? Rolling Eyes

PS Uzgred, veoma mi je drago da mlatimo o ovome Cool

Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Čet Dec 21, 2006 12:07 pm Odgovoriti sa citatom

Nismo se okomili na lekare, pa ako neko gostuje sa važnim pričama o tome kako pobediti neke bolesti, to su oni... Ima časnih, vrednih. i onih drugih.
Ključ o lekarskim greškama je zapravo emisija o sisitemu koji ništa ne čini da zaštiti pacijente, kazni nemar i neznanje.
U Srbiiji je, koliko se sećam, samo jedan lekar osudjen za to što je zbog njegovog nemara umro mladić posle lakše saobraćajne nesreće. Čovek je osudjen na deset meseci uslovno, te 11 000 dinara.
Danas radi. Prima pacijente. Eto.

hemicar
Prolaznik
Prolaznik

Teme: 1

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Dec 21, 2006 3:24 pm Odgovoriti sa citatom

Kajo, sta ti je? To sam ja hemicar...
Nisam rekao da lekari grese namerno u smislu e sad cu da zeznem ovog bolesnika, vec su nezainteresovani, nesavesni, poneki nestrucni, nepazljivi itd. itd. itd.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeci
Strana 1 od 13

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 11:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!