NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekarske greške

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekarske greške
Autor Poruka
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Avg 28, 2009 8:08 pm Odgovoriti sa citatom

Mistery ::
@Vanya84
Mislim da je Vas otac nije trebao da ceka da ga neko pita koji problem ima. Trebao je sam da kaze da nije spreman za operaciju. Ili sta ga je vec uzenmiravalo.
Epiduralna anestezija se uglavnom daje osobama koje imaju slabo srce. Mozda je to bio problem Vaseg oca - slabo srce? A sem toga, zar nije mogao da trazi totalnu anesteziju, ako je bio preplasen? Lepo je kada mozemo da se oslonimo na lekare, ali nekada ne moramo cekati da nas nesto pitaju da bismo rekli svoj problem.
I komunikacija ne dolazi s jedne strane, ona dolazi s obe. A neko je mora prvi zapoceti. To je upravo mogao biti Vas otac - pokretac komunikacije koja mu je nedostajala.

Misty, tebi komunikacija zaista nije problem ( u to smo se forumasi uverili Smile ), nije vise ni meni, jer dobro znam o cemu Vanya prica, prosao sam 2x kroz isto to.
Ali kada se prvi put nadjes u toj 'ulozi' a nikada nisi bila kod lekara a kamo li u bolnicu, onda zaista ocekujes da ti neko nesto kaze, objasni, a toga u drzavnim bolnicama nema. Nema!!!

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Avg 28, 2009 8:47 pm Odgovoriti sa citatom

Misti, stvarno izvini unapred i nemoj licno da shvatis, ali da li ti zaista mislis da imas resenje za svaku zivotnu situaciju? Molim te nemoj da se uvredis, ali lako je nama sa strane da govorimo sta i kako ko treba da uradi i tada sve izgleda tako savrseno lako. Kada je covek u bolnici i kada ga ceka operacija to nije ni malo jednostavno. Svi smo mi razliciti i razlicito reagujemo u istim situacijama. Nesto sto meni deluje sasvim jednostavno i bezazleno drugome moze da padne strasno tesko i neizdrzivo, i obrnuto. A pogotovo kada su bolesti u pitanju i kada je covek u bolnici. Niko od nas ne moze da razume kako je to, sve dok se i sam u takvoj nekoj situaciji ne nadje, a ne daj Boze da se iko nadje!
Stvarno se slazem sa time da lekari, naravno ne svi, moraju da porade na komunikaciji! Moja mama samo sto ne razgovara i sa cvecem kada ga zaliva. Zasto je onda nekome toliko tesko da udeli dve-tri recenice coveku koji je bolestan? Ja sam licno bila u bolnickom krevetu i neki lekari me nisu ni pogledali, a kamoli rekli nesto. Za jednu bolnicarku se maltene moze reci da me je i maltretirala i ugrozavala zdravstveno zbog svoje nezainteresovanosti i neobrazovanosti. Bilo je i divnih ljudi i zato necu da generalizujem.
Moguce je da sam i ja bila zrtva lekarske greske, tj. lekarskih gresaka, ali ne mogu da tvrdim da je bilo tako jer nemam sigurne dokaze. A i da imam, nije vazno, vazno je da sam sada zdrava. Samo ne bih volela da ti lekari naprave iste greske (u slucaju da su ih i kod mene napravili) drugim ljudima.

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Avg 28, 2009 9:59 pm Odgovoriti sa citatom

miks ::

Misty, tebi komunikacija zaista nije problem ( u to smo se forumasi uverili Smile

Laughing Misty - legenda... Laughing

Ok izvinjavam se za Off Topic Embarassed Laughing

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Avg 28, 2009 11:18 pm Odgovoriti sa citatom

Misty nista lose nije pisala, drzite se teme.
Niste ni vi nista lose rekli iznoseci kritiku na njenu kritiku.
Samo bez moralisanja, molim vas. Kakva je cija komunikacija na ovom forumu, to je njegovo, sve dok se poklapa sa Pravilnikom i ne-vredjanjem drugih.

@ Vanya84
Ne znam da li si nesto pokusala preko organizacije "Re-akcija". Gospodja Lehlajtner je vise puta bila nas gost u Kljucu (da budem ciljano 'skromna' - u Kljucu su ljudi i prvi put saznali za postojanje i zaista pozrtvovani i plemeniti rad Re-akcije).
Njihov sajt www.re-akcija.org

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 12:01 am Odgovoriti sa citatom

miks ::
Misty, tebi komunikacija zaista nije problem ( u to smo se forumasi uverili Smile ), nije vise ni meni, jer dobro znam o cemu Vanya prica, prosao sam 2x kroz isto to.
Ali kada se prvi put nadjes u toj 'ulozi' a nikada nisi bila kod lekara a kamo li u bolnicu, onda zaista ocekujes da ti neko nesto kaze, objasni, a toga u drzavnim bolnicama nema. Nema!!!

Znas kako Miks, svako gleda sa svoje tacke gledista...
A sem toga, ti ne znas da li sam ja imala prilike da udjem u bolnicu, ili pak budem uz nekog ko je u slicnoj situaciji, tako da ne mozes govoriti o mom dosadasnjem zivotnom iskustvu. Wink

Citat:
Misti, stvarno izvini unapred i nemoj licno da shvatis, ali da li ti zaista mislis da imas resenje za svaku zivotnu situaciju?

Tako je! Imam. Za sve postoji resenje. Onaj koji nema resenje se nije dovoljno potrudio da ga uvidi. Ni jedna situacija nije neresiva.
I, ne. Ne vredjas me. Cak sta vise, drago mi je da si ovo napisala.
Mislis da mi je lako da sagledam sve situacije i "osudjujem", a u isto vreme ti mene osudjujes, jer ne znas da li sam mozda ja imala neko takvo iskustvo. A pre svega pricam o strahu. Posto ga pominjes. A zatim pricam o operaciji.

Citat:
Molim te nemoj da se uvredis, ali lako je nama sa strane da govorimo sta i kako ko treba da uradi i tada sve izgleda tako savrseno lako.

Da li sam negde pomenula da je devojci ciji sam post komentarisala bilo lako? Nisam. Niti sam osudjivala niti branila lekare.

Znas kako, Harle, mi smo ti koji se borimo za sebe. Svako bira nacin na koji ce ziveti i boriti se za zivot. A zivot jeste okrutan. Bas zato se treba boriti.
I zasto uopste moras da cekas da te pitaju sta ti je. Iniciraj razgovor ako ti je potreban, ne cekaj ga, jer ce cekanje mozda dugo trajati.
Boriti se. To je ono sto mnogim ljudima nedostaje.
Razgovor je tebi potreban (ne mislim bukvalno na tebe), a ne doktoru. Doktora je nekada bas briga. Ali si zato ti ta koja se brine za sebe. A hvala Bogu, imas jezik, pa pitas sta ti treba i sta te tisti.
Koliko sam samo puta ostala uskracena razgovora od strane doktora... Ali pitam konkretno sta me zanima. Nemaju oni vremena da razgovaraju. Bar ja sticem takav utisak.
No, neki imaju ako im uvalis plavu koverticu, sto sam mogla sopstvenim ocima da vidim. Par puta sam trebala biti odbijena za neki tamo pregled (koji je bio zakazan), ali sam rekla da se necu pomeriti s mesta ako me bude vratio kuci. Ne moze to tako. I mora me ispostovati.

Tako da je poenta svega ovoga da iniciras razgovor, ako ti treba. Sigurno ti nece doktor inicirati razgovor. Zato nekad budi malo sebicna.
Zamisli da uvek cekas druge, skrstenih ruku i jadikujes nad samom sobom... Gde bi te to dovelo? Nigde. Samo bi se sazaljevala, a od pomoci nebi nista dobila.
Za malu decu se brinu roditelji. Ali za kasnije ces sam sebi biti roditelj, i tada vise nece biti majke da te tesi i bori se za tebe. Niti doktora koji razgovara samo sa decom do 10 godina.
Bori se ako hoces da zivis. Sigurno se nece drugi za tebe boriti.

Dum Spiro, Spero...
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 10:51 am Odgovoriti sa citatom

Vidis Misti, ja se slazem sa svime sto si ti napisala. I ni u jednom trenutku te nisam osudila, pogresno si me razumela. Vec govorim o tome da nije uvek tako i da ne moze uvek tako! Kada bi svi mogli da se ponasaju isto onda problema ne bi ni bilo. Ako neko nema snage da pita, ako se boji da pita, ako je toliko obuzet svojim strahom da ne moze racionalno da razmislja da li to znaci da na nekoga takvog niko ne treba da obraca paznju? Ko ti je kriv, pitaj sam ako hoces, ako neces lekari te nece videti? Ja ne mislim da to tako treba. Jer razumem ljude koji ne pitaju i cekaju da im se lekar obrati. Ne zato sto sam ja bila u takvoj poziciji, ja nisam mogla nikoga nista da pitam dok neko ne dodje u moju sobu. Nismo svi isti i ne reagujemo svi isto i nemoguce je da svako stane na svoje noge i bude dovoljno jak za sve! A te koji nisu dovoljno jaki treba zastiti.
A sto se tice onog dela gde objasnjavas da ne treba da cekamo na roditelje i tako to... Pa nadam se da se nisi obratila meni Wink A ako jesi... Smile
Jos jednom, slazem se da svako treba da se bori za sebe, ali nije svako sposoban, barem ne u tim teskim trenucima kada je u bolnici. Dosta ljudi je tada mnogo slabije i ranjivije nego inace. I ljudi koji tamo rade treba da im pomognu.

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 12:46 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::
Vidis Misti, ja se slazem sa svime sto si ti napisala. I ni u jednom trenutku te nisam osudila, pogresno si me razumela. Vec govorim o tome da nije uvek tako i da ne moze uvek tako! Kada bi svi mogli da se ponasaju isto onda problema ne bi ni bilo. Ako neko nema snage da pita, ako se boji da pita, ako je toliko obuzet svojim strahom da ne moze racionalno da razmislja da li to znaci da na nekoga takvog niko ne treba da obraca paznju? Ko ti je kriv, pitaj sam ako hoces, ako neces lekari te nece videti? Ja ne mislim da to tako treba. Jer razumem ljude koji ne pitaju i cekaju da im se lekar obrati. Ne zato sto sam ja bila u takvoj poziciji, ja nisam mogla nikoga nista da pitam dok neko ne dodje u moju sobu. Nismo svi isti i ne reagujemo svi isto i nemoguce je da svako stane na svoje noge i bude dovoljno jak za sve! A te koji nisu dovoljno jaki treba zastiti.

Kada sam rekla "osudjivati" nisam mislila na klasicno osudjivanje. Mozda je rec malo "teza" od znacenja. No, dobro...
Pa znas kako, ako ne mozes sam da pitas, valjda imas neke svoje bliznje, pa se njima poveri i nek oni popricaju s doktorom. Ja nisam za to da lekari ne pricaju sa pacijentima, jer je komunikacija nesto jako zdravo, i treba svakome. Ali, ne mozes ocekivati nesto od nekoga. Ako ti nestotreba, bori se... Mislim, nema drugog resenja.
Ako se oslanjas na nekog ko ti to nesto nece pruziti, moze se desiti da to nesto uopste i ne docekas.

Citat:
A sto se tice onog dela gde objasnjavas da ne treba da cekamo na roditelje i tako to... Pa nadam se da se nisi obratila meni Wink A ako jesi... Smile
Jos jednom, slazem se da svako treba da se bori za sebe, ali nije svako sposoban, barem ne u tim teskim trenucima kada je u bolnici. Dosta ljudi je tada mnogo slabije i ranjivije nego inace. I ljudi koji tamo rade treba da im pomognu.

A sta ako jesam?
Objasnjavala sam globalno. Dakle nisam mislila na tebe, a ne vidim problem i da je sam.
To sto pisem u drugom licu jednine, ne znaci da se tebi dorektno odbracam. To se odnosi na sve one koji jos uvek nisu shvatili da trebaju da se odlepe od mamine suknje i svog omiljenog ruzicastog sveta. Wink

Dum Spiro, Spero...
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 1:17 pm Odgovoriti sa citatom

Misti, daleko sam ja od svog ruzicastog sveta... Ali ti sve znas i znas sta sam ja shvatila a sta nisam, pa onda bolje da ne polemisem sa tobom oko toga Wink

Citat:
Ali, ne mozes ocekivati nesto od nekoga. Ako ti nestotreba, bori se... Mislim, nema drugog resenja.
Ako se oslanjas na nekog ko ti to nesto nece pruziti, moze se desiti da to nesto uopste i ne docekas.

Znaci, ne treba da ocekujemo od lekara da obavljaju svoj posao kako treba? Ne treba da ocekujemo da oni budu ti koji ce odluciti da li ce neko dobiti epidural a neko opstu anesteziju, vec sam pacijent treba da zna sta je bolje po njega (izmedju ostalog, o tome se radilo u slucaju koji je gore pomenut)? Ne bih rekla.
Ti sada pricas neku prosvetljujucu pricu iz koje treba da zakljucimo da sami treba da se borimo za svoj zivot. Tacno je to, ali ovde se radi o tome da neko ko obavlja neki posao treba da ga obavlja kako treba. I nema tu dalje filozofije. Lekara ne treba da interesuje da li je pacijent psihicki jak ili slab, da li ce sam da pita ili nece, da li ume da se bori sa svojom bolescu ili ne, lekar, medicinske sestre itd. moraju uvek da objasne pacijentu sta mu je, od cega boluje, kako ce teci oporavak i kakva ce biti operacija. To je njihov posao!
I to nema nikakve veze sa maminim suknjama.

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 1:32 pm Odgovoriti sa citatom

Harlekina ::
Misti, daleko sam ja od svog ruzicastog sveta... Ali ti sve znas i znas sta sam ja shvatila a sta nisam, pa onda bolje da ne polemisem sa tobom oko toga Wink

Da se citiram: "To se odnosi na sve one koji jos uvek nisu shvatili da trebaju da se odlepe od mamine suknje i svog omiljenog ruzicastog sveta. Wink "
Dakle ti si se osetila prozvanom... Nisam te ja prozivala.

Citat:

Znaci, ne treba da ocekujemo od lekara da obavljaju svoj posao kako treba? Ne treba da ocekujemo da oni budu ti koji ce odluciti da li ce neko dobiti epidural a neko opstu anesteziju, vec sam pacijent treba da zna sta je bolje po njega (izmedju ostalog, o tome se radilo u slucaju koji je gore pomenut)? Ne bih rekla.
Ti sada pricas neku prosvetljujucu pricu iz koje treba da zakljucimo da sami treba da se borimo za svoj zivot. Tacno je to, ali ovde se radi o tome da neko ko obavlja neki posao treba da ga obavlja kako treba. I nema tu dalje filozofije. Lekara ne treba da interesuje da li je pacijent psihicki jak ili slab, da li ce sam da pita ili nece, da li ume da se bori sa svojom bolescu ili ne, lekar, medicinske sestre itd. moraju uvek da objasne pacijentu sta mu je, od cega boluje, kako ce teci oporavak i kakva ce biti operacija. To je njihov posao!
I to nema nikakve veze sa maminim suknjama.

Pazi ovako. Ti druge ljude ne mozes da menjas. A Ako je vec takva situacija onda se trebas boriti za ono sto hoces.
Ja se slazem sa tim da lekari treba da budu obazriviji, ljubazniji i ostalo. Ali ako to vec nije tako, onda ti ucini da ti bude sto je bolje moguce.
I da ti kazem, ima veze sa maminim suknjama i ruzicastim svetom.
Ljudi koji su navikli da im sve bude po JUSu tesko prolaze. Nista ne ocekuj. I znaj da sve moze , a i ne mora da bude.
Navikao si da ti svugde gde odes bude sve po zakonu i propisima i da sve drugi rade za tebe. E zato ima veze sa maminim suknjama. Meni nije jasno kako covek od npr 50-60 godina ne moze da pita sta ga zanima, i to za sopstveno zdravlje. Da se ne brine pre svega sam za sebe, a od drugog trazi pomoc. Pa, prvo moras sam sebi pomoci, pa onda ocekuj pomoc i od drugog.
I sta npr. neko nece da pita za sebe nesto sto ga interesuje i brine, pa sta onda.. hoce dopustiti da umre, jer zaboga niko ga nije pitao sta mu je i sta mu treba...?

Dum Spiro, Spero...
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 1:49 pm Odgovoriti sa citatom

Kada se covek razboli njegovo je da ode kod lekara. Ako treba da bude smesten na bolnicko lecenje, njegovo je da legne u bolnicki krevet. Ali nije njegovo da zna sve o svojoj bolesti! To je na lekarima. I nije njegovo da postavlja pitanja vezano za svoju bolest jer ne zna sta da pita.
Ljudi se boje! To nema veze sa time sto su naucili da im u zivotu bude sve po pravilima, takvih nema. Niko ne zivi zivot iz bajke. Niko nije lud i glup, ili je takvih malo, pa da ocekuju da drugi zvacu zalogaje za njih. Prica o takvim ljudima se ne primenjuje na ovakve situacije, prosto tu ta prica ne vazi!
Kada je neko bolestan, tu nema ruzicastih boja. Dosta ljudi gleda u lekare kao u Bogove i boje se da progovore i jednu rec jer se plase sta ce da cuju. I to je razumljivo! Da, nije idealno, i tako ne treba, treba da budu jaki i pribrani, ali posto zivot nije ruzicast, onda ni ti ljudi nisu idealni i ne mogu svi da se ponasaju isto. Kada se covek ozbiljno razboli to ga menja. Trenutno i trajno. I bolestan i zdrav covek se ne ponasaju isto i ne razmisljaju isto. Ima najpribranijih i najsamostalnijih ljudi koji se izgube od straha kada boluju od necega. I ne mora samo strah da bude razlog. Vec patnja i bolovi. To su teske, preteske situacije.
Dakle, ne radi se o tome da neko legne u bolnicki krevet i cuti i ne pita nikoga nista i ceka na ne znam sta. Radi se o tome da npr. treba da ode na operaciju ali niko ne dodje pre toga da mu izvadi krv i da mu pregleda pluca. I onda za malo umre na stolu. Je l' taj covek kriv sto nikome nije trazio da obavi analize? Nije! Jer taj pacijent nije duzan da zna da tako nesto treba da se obavi! Ili pacijentu daju neadekvatan lek od koga mu se stanje pogorsa! Pacijent nema pojma o tim lekovima i ne moze da zna, jer on nije lekar. E o takvim stvarima se ovde prica, a ne o tome da ljudi ne znaju da zive zivot i da ocekuju pomoc od drugog.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 11 od 13

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 11:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!