NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Lekarske greške

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Lekarske greške
Autor Poruka
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Avg 29, 2009 2:27 pm Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa svim sto si napisala.
Ali Harlekina, ja ne znam osobu koja ne zna da se pre svake operacije ili pregleda pod anestezijom ide na razna ispitivanja.
Ako je dete u pitanju, ima roditelje koji treba da znaju neke stvari, kad su vec postali roditelji. U slucaju da se desi neka situacija da se ne izvrse ispitivanja, mada ja verujem da toga ima retko jer je naprosto nemoguce da doktor ne zna da treba to da uradi (pogotovo u najvisoj medicinskoj ustanovi Srbije - kako Vanya kaze), pacijent ili njegovi bliznji treba da da se obrate doktoru.
Naravno, slazem se da je ogromna greska od strane lekara ako ne uradi svoj posao kako treba. Ali, zasto se ne interesovati sam ako vam drugi nista ne govore. Ne mogu da shvatim da ne zaustavis doktora i sestru i pitas.
No, svako ima svoje misljenje. I ja nisam nista lose mislila u bilo kojem komentaru koji sam napisala na ovoj temi. Ovo kazem, da na bih bila shvacena kao okrutna i bezosecanja.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Dum Spiro, Spero...
vanya84
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 27 Avg 2009
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Sep 03, 2009 12:55 am Odgovoriti sa citatom

Da kazem jos nesto i ja. Mistery malo ste banalizovali kada ste rekli preplasen. Ne radi se tu o preplasenosti i tresem se od straha, vec je u pitanju neki unutrasnji nemir. Niste preplaseni vec jednostavno tesko prolazite kroz to. Moj otac je bio intelektualac, vrlo obrazovan i naravno je bio informisan o svom zdravstvenom problemu, mi smo doneli sve prethodne rezultate i zdravstveni karton. Cak je bila situacija kada jedna doktorka kaze- zasto vi krijete da imate sum na srcu- pobogu svi nalazi i karton joj je u rukama zar je toliko tesko otvoriti i pogledati, ili pacijent treba sam da sedne I cita joj misli sta treba da kaze?!! Da imao je problema sa srcem, kardiolog ga je pregledao dao dozvoli i trazio ultrazvuk srca, dakle posto je vec dao dozvolu sto mi nije logicno. Taj dan sam i ja bila sa majkom i sa instituta smo ga vozile u klinicki na ultrazvuk i sa tim rezultatom otisli kod kardiologa da pogleda. Bukvalno je jedva pogledao, zurio da se odmori jer uvece ima dezurstvo, na mamino insistiranje je pogledao(ne znam na koje jos nacine se treba boriti) i rekao je hm.. losije nego sto sam ocekivao, mama pita kako to mislite, a on vec sklapa karton, vraca joj i kaze ja sam se vec izjasnio. Tog dana smo nas troje sedeli u hodniku i uporedjivali rezultate tok ultrazvuka u odnosu na rezultat koji smo imali pre dve godine!!!Ali kada niste te struke...I kako da trazite opstu, kad epidural stiti srce, valjda oni znaju, nije to tako jednostavno!! Kao sto sam rekla vi dve nedelje lezite u bolnici za rutinsku proceduru. Majka je dolazila svaki dan i vukla sestre za ruku, i pitala, pitala za svaki rezultat i jos more pitanja, je l` to sve od rezultata, da li je potrebno jos nesto za operaciju, kada ce biti operisan itd. One nemaju te informacije, a doktora nigde. A tek taj papir koji su nam dali, otpusnu listu, prijatelji lekari koji su pogledali nista im nije jasno! U jednom razgovoru sa anesteziologom nakon tatine smrti, pitala sam je da li kardiolog zna sta se dogodilo, ona mi je sa cudjenjem i iznenadjenjem sto to pitam rekla da verovatno ne zna. To je rezultat njegovog rada, zar to nije bitno da zna, da ako je jedan covek platio glavom ne mora i neko drugi, kako napredovati i ici dalje ako ne sagledate ono sto ste i kako radili. Ne znam i ne zelim da osudjujem i sudim, mozda je tako moralo da bude, ali cinjenica je da je ralativno zdrav i mald covek(55 god) umro na operacionom stolu, i da prethodne analize su obavljene i sve je navodno bilo kako treba. Gde je zakazalo? Ja samo zelim da znam, i tu je veliki problem. Obdukcija zavrsena ali onaj ko kuca izvestaj je na odmoru, i profesor je sad u avgustu na odmoru, uziva sa svojom porodicom, posto je jedu unistio, a u septembru je gdja. anesteziolog na odmoru tako da tamo u oktobru mozemo da imamo sastanak sa njima i to ako mi insistiramo. Eto tako to ide, mislim da sistem funkcionise desilo se, zao nam je, i to je to. Moj otac je uvek bio na visini zadatka svoje struke, nista nije prepustao slucaju, a posledice njegovog rada nisu dovodile u pitanje neciji zivot. Valjda se na kraju takve stvari dsavaju retko postenim i cestitim ljudima kod nas.

vanya84
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 27 Avg 2009
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 03, 2009 1:14 am Odgovoriti sa citatom

p.s hvala za info o organizaciji ReAkcija i sajt!

miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Sep 03, 2009 10:15 am Odgovoriti sa citatom

Kada sve ovo citam... i kad' se setim kroz sta smo sve mi prosli, (majcina smrt nakon rutinske operacije zuci; borba sa lekarima da bi iznudili adekvatnu zdravstvenu pomoc ocu obolelom od raka, koja je trajala vise od godinu dana), ja sam vise za opciju - ne treba ni ici kod lekara. Zivis kol'ko zivis, i ajd' zdravo!?

Citat:
Majka je dolazila svaki dan i vukla sestre za ruku, i pitala, pitala za svaki rezultat i jos more pitanja...

Ovo je sasvim pogresno!
Nista sestre. Odes direktno kod upravnika bolnice, zatim - zdavstvena inspekcija... Na kraju, ministarstvo zdravlja. Ali tek tamo je sve jad i beda Neutral Neutral [/quote]

dzivotic
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 17 Feb 2010

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 18, 2010 12:22 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da je krajnje vreme da se pokrenu neka pitanja u nasoj zemlji sto se tice ove teme. Voleo bih da cujem odgovore na sledeca pitanja:
1. Pticiji grip pre par godina, realna opasnost ili farsa?
2. Svinjski grip, ove godine, 2 talasa, jurnjava oko vakcina, lekova, .....realno ili izmisljeno od strane farmaceutske industrije?
3. Trgovacki putnici koji upadaju u ordinacije i smaraju doktore da koriste preparate njihove firme, da li je to ispravno ili ne?
4. Procenat koji doktori dobijaju od privatnih laboratorija na osnovu uputa koji nam izdaju doktori? Zasto laboratorije pri domovima zdravlja lose rade, zasto ne mogu da idem kod koga ja hocu, da li su izvestaji iz laboratorija razliciti, pa im to otezava posao?
5. Uvaljivanje vizit karti firmi clanovima porodice preminulih u bolnicama, morbidno ili samo biznis ko i svaki drugi?

Dokle cemo da bezimo od istine? Biroi su nam puni nezaposlenih. Ko nece da radi normalno neka da otkaz. Ko je nezadovoljan platom isto, neka predje u privatni sektor da vidi koliko stvarno vredi. Posao mora da se odradi posteno, pa se posle buni ako si nezadovoljan.

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 18, 2010 9:02 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
3. Trgovacki putnici koji upadaju u ordinacije i smaraju doktore da koriste preparate njihove firme, da li je to ispravno ili ne?

Uh dabas su grozni, i to dolaze da uhvate kraj prve i pocetak druge smene, tako da je jednom citav sat kasnio rad doktora a sem toga nisu tu samo trgovacki putnici koji nude medicinske preparate vec se nudi sve i svasta, od sminke i kozmetike do najlon carapa.

klarab
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 22 Jan 2007
Teme: 23
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Mar 04, 2010 11:08 am Odgovoriti sa citatom

Kod nas mnoge stvari ne funkcionisu kako treba.Strasno je kad izgubis nekog svog zbog necije glupe greske.
Generalno ,nas narod je poprilicno neobavesten da ne kazem zatucan.Kad posaljete nekog svog na operaciju trebate biti svesni da rizik od najgoreg postoji,pa cak i kad je osoba mlada i zdrava.najobicnija upala slepog creva se moze zakomplikovati,a toga mnogi nisu svesni.
Pre neko nekog svog predamo u ruke osobe koja ce mu spasiti zivot ,treba i sami malo da se raspitamo o mogucim posledicama,nacinima lecenja....

volim Kit Kat
mia_5101
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 29 Maj 2010

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 30, 2010 8:56 pm Odgovoriti sa citatom

Draga Natasha,

svrha ovog maila jeste jednostavni pokusaj da uz vasu pomoc kao novinara i nekog ko ima uticaja na veci deo populacije pokusamo da edukujemo ljude.
ja bih predlozila da se uvede tema o reproduktivnom zdravlju na rts-u ili jedna kolumna u blicu i da se bar jednom nedeljno govori o raznim bolestima iz oblastima medicine,prevenciji bolestu,njihovom nastanku,eventaulnom lecenju posledicama kako fizickim tako i psihickim.
jako je bitno da narod shvati o cemu se govori,da pocne da uci o bolestima umesto sto se fokusiramo na to kako lekari ne znaju nista i prave greske.
jako je vazno da se odredjeni simptomi prepoznaju kako bi se na vreme javili lekaru.
ukoliko ste zainterosavni ja vam mogu dati razne predloge.
pozdrav
Mia

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Maj 30, 2010 11:33 pm Odgovoriti sa citatom

Nista se nije promenilo .....
Jeste nesto, ali to cu da nahvalim....

Jad i beda....

Dakle MENJAM dve mlade doktorke za jednu STARIJU.(bg)
U unutrasnjosti gde dolaze specijalizanti iz Nisa , to ne vazi...(to su top studenti i vrlo su poslovni i neiskvareni...)

--------------------------------------------------
GLAVNO:

-Uzimanje anamneze je CRVENA TACKA naseg zdravstva.
Ko debilcici....Kao da ocekuju da im pacijent kaze, doktore, nije mi nista, dosao sam da se porazgovaram sa vama i da mi prepisete , da ne odem praznih ruku...
Osim VMA.

-Lecenje statistikom (obicno mladja lekarka vas pogleda, i zna dijagnozu posle prve vase recenice.....svaka im cast na psihoanalizi)
(primer aktuelan, moj otac sa 37,1 otisao nasilno , na svoje svadjanje da snimi pluca, ispalo virusno upala pluca, 25 bocki...., mene rastura sad, mesec dana posle, 15 dana 37,1, cas normalno ....a ubise me pluca od bola narocito pozadi i s boka, ali za doktorku to nije nista,mislim znam da je virusno , ali postavi mi dijagnozu kako valja, a ne gledaj mi u solju, jer imam beli gnoj na zdrelu, mozda imam jos neku anginu u potaji pa ce me razbiti virus...)

-I ono sto ja najvise zameram kilavom i od vrha smrdljivom zdravstvu je neuvodjenje USB dokumentacije...

Zasto?
Pa zato sto mi lekarka opste prakse izmeri pritisak i ne sme mi reci koliki je, ako je povisen,
Zato sto ce biti uvrsten pregled koji je ona uradila sa datumom i izvestajem...
Zato sto cu imati eho slike od pre par godina , a to je bitno , nekad i kriticno...
Zato sto ovako nema sanse da dokazete nestrucnost lekara.
Zato sto je urednije i preglednije.
Zato sto mi jedna lekarka cuje sviranje pluca , a druga me zaebava.
Zato sto ne znam sve medikamente koje su mi dali lekari pri lecenju, hitnom lecenju ili operaciji...
Zato sto ne znam ko me je operisao ili lecio.

Zato sto se svi igraju sa ogranicenim brojem slanja kod specijalista...
Da se neko oseca ovako kao ja, ja bih ga poslao da snimi pluca da se to proveri....ali ja sam laik...ali zbog ogranicenog broja specijalistickih uputa ja sam i hipohondar...(jednom odem u 10 godina kod lekara i odmah sam hipos)

A pohvala za obavestenja o pravima pacijenata koja su na zalost samo na odelenju interne medicine, ja setao domom zdravlja i samo tamo sam video dva panela....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
gavrani
Naj forumas 2011.

Pridružio: 13 Maj 2010
Teme: 88
Lokacija: austrougarski deo prestonog grada zemaljske srbijice
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Jun 26, 2010 12:03 pm Odgovoriti sa citatom

Duško Radović
Neka su nam lekari živi i zdravi! Da nije njih, mnogi od nas ne bi imali
pred kim da se skinu, niti bi imao ko da nas pipne.

I AM - I CAN
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeci
Strana 12 od 13

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 10:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 11:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!