NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kad nema para, ima gde ih ima. Uvek. Zelenasi.

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kad nema para, ima gde ih ima. Uvek. Zelenasi.
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 10:05 am Odgovoriti sa citatom

Kriza je.
Ljudi su uzeli kredite koje sve teze isplacuju.
Banke jos teze daju pare.
Mali biznismeni su upali u dugove.
Nekome treba jos samo malo da zavrsi vazan posao, nekome da posalje dete na lecenje.

Kada je pare tesko dobiti u banci, postoje ljudi koji su uvek spremni da vam ih daju. Uz dobru kamatu. Jeste li ih nekada sreli.

Zelenasenje je krivicno delo, ali i najbolji advokati se muce ne bi li se setili kada je nekoga zbog svoje rabote odgovarao.
Kazu da je to najisplativiji nelegalni biznis. Za sumu od nekoliko hiljada evra, moze se zaraditi kuca, stan, lokal.
Oni sto pozajmljuju pare cesto ostanu bez iscega, na kraju ili ubiju zelenasa ili sebe.

Ova tema mi je vazna sada, jer tamo gde ima krize, oni bujaju. U Crnoj Gori su zelenasenjenem poceli da se bave cak i siromasi. Neko ko ima 300, 400 evra, pozajmljuje ih uz kamatu od 20, 30 posto.
Ko je tu glup? Drzava, siromasi koji pozajmljuju, ili ovi "humanisti" sa smislom za procenat?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Helloween
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 12 Nov 2007
Teme: 20
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 10:51 am Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Kriza je.
Ljudi su uzeli kredite koje sve teze isplacuju.
Banke jos teze daju pare.

Evo... opet banke ne valjaju Cool Cool Pa dokle bre vise? Laughing Laughing

Ali banka ima jedno pravilo, koje moze lako da vazi i u ovom slucaju: "Citajte ugovor!"

Sto ce reci, ako se sklopi deal izmedju zajmodavca, i zajmoprimaoca, tj. ako zajmoprimaoc pristane na pravila zajmodavca, tu je stvar cista, nazvali vi to kreditiranjem, zelenastvom kako god hocete.

Kriminal bi bio da zelenasi primoravaju ljude da uzimaju od njih, a ovako oni daju po svojim uslovima, a mi biramo da li hocemo ili necemo.

Zato mislim da su glupi bas oni koji uzimaju... Zar nije logicno pozajmljivati tamo gde je manja kamata, i gde postoji sigurnost... a verujte da na prostorima Srbije posluje 36 banaka od kojih neke daju kredite na "dobar dan", tako da ne vidim zasto se iko okrece zelenastvu...

Imam jednu teoriju, ali ne znam koliko je tacna: mislim da od zelenasa uzimaju samo oni koji su vec bili u sukobu sa zakonom, jer medju zelenasima (koji su uglavnom vec od ranije poznati policiji) imaju poznanike, a oni kao ljudi sa dosijeom tesko mogu negde da legalno dobiju bilo sta...

* "Non nobis, Domine, non nobis sed nomini tuo da gloriam ... Justus et paciens" *

"All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting."
-- George Orwell
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 12:11 pm Odgovoriti sa citatom

hello ne postoji banka koja daje kredit na dobar dan i ti to dobro znaš. Wink

zelenaši daju kredit na dobar dan. Nema ugovora, nema promenjivih kamatnih stopa i nema roka otplate već rok isplate. ja lično mislim da zelenaši ne bi trebali da se vode pod kategoriju kriminal jer ljudi ne čuju na vestima da je neko uz pomoč novca od zelenaša izlečio dete ili završio započeti posao uspešno. Čuju se samo loše stvari, kad nekoga ubiju ili se ubije. Ja sam pozajmio novac od zelenaša jednom prilikom ali sam uredno vratio sa kamatom od 10 odsto i nisam imao nikakvih problema. Završio sam šta mi je trebalo a da nije bilo zelenaša banka mi nikad ne bi pozajmila novac jer nisam bio u radnom odnosu 6 meseci koliko je trebalo za sumu koju sam tražio, bio sam u svim vodećim i manje poznatim bankama da tražim svuda sam rekao dobar dan i nigde nisam dobio novac, tako da su te priče kredit za pet minuta čista glupost i obmana. Drugo je pitanje što zelenašenje nije hrišćansko i etički ispravno ali koga to interesuje ne mora ni da pozajmljuje. Drugo, ko pozajmljuje novac od zelenaša svestan je činjenice da se upušta u opasnu igru i da ako nije siguran da će moći da vrati pa ne vrati na vreme zna šta ga čeka. A to u najvećem broju slučajeva nisu ni batine ni ubistvo već gubitak kuće ili automobila za relativno smešnu sumu koju je pozajmio a ove ostavio kao garanciju.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 12:59 pm Odgovoriti sa citatom

mislim da od zelenasa najvise stradaju gradjevinari...vec su prezaduzeni kod banaka, skripi im nesto u poslu a imaju rok do kada moraju da zavrse radove i tada im se cini da su im je jedini izlaz zelenasi...hvataju se za njih kao kockari samo sad da se izvucem i nikad vise, i onda i tu puknu i najcesce negde posle toga zbrisu...moj dobar priajtelj je usao sa jednim gradjevinarom u posao ne znajuci da je ovaj vec prezaduzen kod banaka i zelenasa, priajtelj mu je dao jednu dooobru finansijsku inekciju smatrajuci da se znjau godinama i da su vec radili zajedno, a onda se ovom gubi svaki trag, nije mogao da izadje iz krize i pobegao je negde...a radi se o velikim parama

jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 1:09 pm Odgovoriti sa citatom

Od mog druga brat je posudio pare od zelenaša, nije vraćao na vreme i kamate su rasle tako da je došao do nekih 100 000 eura. Dečko se pokupio i nestao iz grada, koliko ja znao otišao je za Italiju. Momci od kojih je posudio nisu ni malo naivni, mogu slobodno reći da su kriminalci, opasni igrači. Proganjali su mog druga i njegove roditelje, sve dok nisu izvukli poslednji novcić. Upadali u kuću, pretili pištoljima, tukli ga. Njih nije zanimalo što je decko pobegao, okomili su se na porodicu, tačnije na njegovog brata, mog druga. Jednom ga je otac pronašao u šumi isprebijanog.

Sećam se da smo jednom sedeli na piću, leto je bilo, i oni su se samo pojavili, ovaj se oduzeo. Na kulturan način su mu rekli da znaju da se ženi i da će doći jutro posle svadbe po novac, da mu baš ne kvare svadbu.

Dečko je ni kriv ni dužan, proživljavao pakao godinu dana, podigao kredite, prodao porodičnu kuću, da bi im isplatio. Sve zbog brata kretena koji sada negde uživa .

Zelenaši, obicno jesu kriminalci...Najgore od svega što ima milion primera gde obični klinci dižu kredite i počinju tim da se bave. Mada ni oni ne završe dobro, jer postoje veće zverke od njih, a kvare im posao.

p.s. za svadbu mi rekao Jel vidiš šta je uradio? Na mestu devera ne sedi on, nego rodjak, a ja strahujem da ne upadnu i pokvare mi svadbu.Ja više nemam brata. Život mi je uništio.

"Svoju snagu prepoznaćeš po tome koliko si u stanju da prebrodiš trenutak, jer trenutak je teži, strašniji i duži od vremena i večnosti!"
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 4:22 pm Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
Nema ugovora, nema promenjivih kamatnih stopa i nema roka otplate već rok isplate. ja lično mislim da zelenaši ne bi trebali da se vode pod kategoriju kriminal jer ljudi ne čuju na vestima da je neko uz pomoč novca od zelenaša izlečio dete ili završio započeti posao uspešno. Čuju se samo loše stvari, kad nekoga ubiju ili se ubije. Ja sam pozajmio novac od zelenaša jednom prilikom ali sam uredno vratio sa kamatom od 10 odsto i nisam imao nikakvih problema.

Ne bi trebali da se vode pod kategoriju kriminal? Smile

Ti si imao sreće. Kamata ti je bila 10% i toliko i ostala... Šta ćemo sa zelenašima kod kojih je kamata danas, 25. februara, 10%, a već prekosutra, 27. februara, samo te nazove i kaže: "batice, ja sam se predomislio, kamata je 25%"...

zakasniš 1 dan, kamata je dupla...

Čik probaj da ne vratiš!

Dolaze sa pištoljima,prete, tuku... (pročitaj joletov post)...

Pre 2 meseca je bio slučaj u novinama, kad se ubio portir koji je radio u lastinoj garaži, u v.m. lugu. Pozajmio čovek nešto malo para, ovaj nemilosrdno dizao kamate, dok čovek nije prodao sve što ima, ostavio decu na ulici... kad više nije imao, ovaj mu je rekao: "davaćeš mi onda svaki dan po 50eu". Davao čovek, koliko je mogao, i kad više nije mogao, pucao sebi u glavu... Confused

I uhapsiše tog zelenaša. Sin mu se šetka ovuda, po kraju, pun para zarađenih na tuđoj nesreći,a kad ga pitaju kad će tata da mu izađe iz zatvora, on se smeje i kaže: "samo što nije, ima jake veze, za jedno 15-tak dana"...

Toliko o zelenašima.

Na 100 zelenaša, naći ćeš možda 5 (i to ako imaš puno sreće), koji će ispoštovati ugovor i dogovor. Ostalih 95 zelenaša se iživljavaju i jedva čekaju da neko od klijenata "pogreši" Confused

-------------------------------------------------------------

Sve je više ljudi koji uzimaju pare pod kamatu, u nemogućnosti da ih uzmu da drugom mestu... Nije sjajna situacija sa bankama, treba da se ispuni dosta uslova, a kad ih ispuniš,vidiš da suma koju ti nude nije dovoljna, a nestabilne kamate i rok otplate ubijaju...

Heloween ::
Imam jednu teoriju, ali ne znam koliko je tacna: mislim da od zelenasa uzimaju samo oni koji su vec bili u sukobu sa zakonom, jer medju zelenasima (koji su uglavnom vec od ranije poznati policiji) imaju poznanike, a oni kao ljudi sa dosijeom tesko mogu negde da legalno dobiju bilo sta...

Nije ti tačna teorija... nažalost Confused

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Feb 25, 2009 11:48 pm Odgovoriti sa citatom

jole_85 ::
Od mog druga brat je posudio pare od zelenaša, nije vraćao na vreme i kamate su rasle tako da je došao do nekih 100 000 eura. Dečko se pokupio i nestao iz grada, koliko ja znao otišao je za Italiju. Momci od kojih je posudio nisu ni malo naivni, mogu slobodno reći da su kriminalci, opasni igrači. Proganjali su mog druga i njegove roditelje, sve dok nisu izvukli poslednji novcić. Upadali u kuću, pretili pištoljima, tukli ga. Njih nije zanimalo što je decko pobegao, okomili su se na porodicu, tačnije na njegovog brata, mog druga. Jednom ga je otac pronašao u šumi isprebijanog.

Sećam se da smo jednom sedeli na piću, leto je bilo, i oni su se samo pojavili, ovaj se oduzeo. Na kulturan način su mu rekli da znaju da se ženi i da će doći jutro posle svadbe po novac, da mu baš ne kvare svadbu.

Dečko je ni kriv ni dužan, proživljavao pakao godinu dana, podigao kredite, prodao porodičnu kuću, da bi im isplatio. Sve zbog brata kretena koji sada negde uživa .

Zelenaši, obicno jesu kriminalci...Najgore od svega što ima milion primera gde obični klinci dižu kredite i počinju tim da se bave. Mada ni oni ne završe dobro, jer postoje veće zverke od njih, a kvare im posao.

p.s. za svadbu mi rekao Jel vidiš šta je uradio? Na mestu devera ne sedi on, nego rodjak, a ja strahujem da ne upadnu i pokvare mi svadbu.Ja više nemam brata. Život mi je uništio.
Sve ovo mi namece jedno pitanje...a to je,gde je granica?Do koje tacke covek mora da trpi neciji teror?Po toj logici oni mogu da dodju kod mene kuci,iako ih nikada u zivotu nisam video, i da kazu- ti mi od sada dodjes toliko i toliko para.Snadji se!Pa ne vidim neku veliku razliku.Valda niko od njih ovo ne cita.Da im ne sine lampica Idea .Ne mogu se stavljati u poziciju drugih ljudi,to je jako nezahvalno,ali mislim da je moja porodica i nasa kuca,stan,baraka...sta vec,ona zadnja granica dokle me neko moze gurati...dokle bih i neka ponizenja mozda mogao trpiti.Ali tu je kraj.Tu je nase i to bez ozbiljne borbe ne bih nikome...ali nikome dao.E,sada postojie razni vidovi borbe...za pocetak ako nasi organi tu ne mogu da rese...islo bi se dalje..pa dokle stignemo...BTW. stvarno je sudbina tih ljudi strasna.Za nauk.

Sasha...
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 29 Maj 2008
Teme: 14
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 26, 2009 10:14 am Odgovoriti sa citatom

boksi ::
jole_85 ::

Sve ovo mi namece jedno pitanje...a to je,gde je granica?Do koje tacke covek mora da trpi neciji teror?Po toj logici oni mogu da dodju kod mene kuci,iako ih nikada u zivotu nisam video, i da kazu- ti mi od sada dodjes toliko i toliko para.Snadji se!Pa ne vidim neku veliku razliku.Valda niko od njih ovo ne cita.Da im ne sine lampica Idea .Ne mogu se stavljati u poziciju drugih ljudi,to je jako nezahvalno,ali mislim da je moja porodica i nasa kuca,stan,baraka...sta vec,ona zadnja granica dokle me neko moze gurati...dokle bih i neka ponizenja mozda mogao trpiti.Ali tu je kraj.Tu je nase i to bez ozbiljne borbe ne bih nikome...ali nikome dao.E,sada postojie razni vidovi borbe...za pocetak ako nasi organi tu ne mogu da rese...islo bi se dalje..pa dokle stignemo...BTW. stvarno je sudbina tih ljudi strasna.Za nauk.

da li si ti ikada upoznao ili bio u kontaktu sa nekim "zelenasom" koji je po kljucu mafijas ili iza njega stoje mnogo jaki ljudi???

boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 26, 2009 8:52 pm Odgovoriti sa citatom

Da pogadjam?Ti ih znas.Dobro.Znaci ovako.Lik dolazi na tvoja vrata i kaze-,,Mars iz kuce.Ovo je sada moje!",a ti kazes-,,Ok,samo da uzmem cetkicu za zube".

Sasha...
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 29 Maj 2008
Teme: 14
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Feb 26, 2009 9:09 pm Odgovoriti sa citatom

znam neke.....
to znaci ovako> ti dodjes trazis pare na zajam on ti da pod odredjenim uslovima, ti ne ispostujes te uslove on onda uradi to sto si napisao.

Sto si uzimao pare ako znas da ih neces moci vratiti?!?

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!