NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Praznoverje: tv inkvizicija

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Praznoverje: tv inkvizicija
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 10:23 pm Odgovoriti sa citatom

Ne verujemo u institucije drzave, ne verujemo politicarima, akademicima, sudijama.. Ali zasto verujemo vidovnjacima, astrolozima, tarot majstorima...

RRA ih polako proteruje sa tv ekrana, ali nove tehnologije im daju nove mogucnosti. Umesto prestenja i kristalnih kugli, danas pred sobom imaju kompjutere, mobilne telefone.. U krizi, za njih pocinje blagostanje.

Da li vi verujete. Pravite li razliku iymedju astrologa i "ostalih"..
Da li vam se ikada desilo da vam je neko prorekao sudbinu i pogodio. I, sta vam je tada rekao.

Mislim da stvar nije u neobrazovanju, tj. nije samo u tome. Nasla sam podatak da 96 posto Evropljana zna koji je znak u horoskopu, a smo petina njih zna koja su krvna grupa.. recimo..

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 10:29 pm Odgovoriti sa citatom

Dobra tema. Thumb Up Jedino što mislim da 100% Evropljana zna svoj horoskopski znak. Sa tim saznanjem rastemo. Nismo li svi imali prilike da se neki naši postupci objašnjavaju našim horoskopskim znakom, da nam se sudbina proriče na osnovu istog?
Sva sreća pa sam namćor i baš neću da živim po tom.
Sudbinu mi je proricala jedna astrološkinja na silu i rekla da ću uvek u životu imati para. Sve je formulisano kao delfsko proročanstvo...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 10:34 pm Odgovoriti sa citatom

Da, stvar nije u neobrazovanju vec u zelji da se zaviri u buducnost pa cak i po ceni da je taj izvor "informacija" sumnjivog kredibiliteta. Toga su uglavnom svi svesni, ali ipak, "nikad se ne zna. mozda mi nesto i pogodi..."

Licno ne verujem nikakvim gatarama, vracarima, astrolozima... Ne citam nikada, ama bas nikada horoskop. Znam da su sve to velike prevare, obmane i manipulacije ljudima, i uvek sam se zalagao da to ljudima koji veruju u tako nesto i dokazem.

P.S.
Znam da sam po datumu rodjenja, blizanac. A to je ujedno i jedino iz astrologije sto je povezano sa mnom

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 11:02 pm Odgovoriti sa citatom

Ne verujem vidovnjacima i njima slicnim.

Predvidjanja smanjuju strepnju od nesigurne buducnosti i vidovnjaci to koriste.
Vidovnjaci su experti u citanju govora tela, dobro slusaju i cesto daju jako specificne izjave koje ce lakoverni da prihvate.
U Evropi i svetu je to ogroman biznis, pa eto i nasih vidovnjaka pokusavaju da prezive Laughing

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 11:18 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
Sve je formulisano kao delfsko proročanstvo...
Laughing Takoreci, sve Aristoteli..

Htela da se krsti neka zena. Svestenik je, zbog krstenice, pita da li je blizanac.
"Ne, ja sam jarac".

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
vlaky
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 245
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 11:36 pm Odgovoriti sa citatom

ne verujem u proroke,gatare i ostale stvari..nikada me to nije zanimalo...

Mogu da ih sklone sa tv-a..oni ce ipak naci put do svojih "klijenata"..ustvari,bolje receno klijenti ce doci do njih...tome ne moze da se stane na put...

Citat:
Mislim da stvar nije u neobrazovanju, tj. nije samo u tome

stvar je samo u tome..i nicemu vise...
kao i svaka glupa,jeftina,primitivna,masovna kultura upravo kachi neobrazovane i dokone, da ne kazem neradnike...tu pre svega mislim na vidovnjake,posmatrache karata i slicne gluposti..astrologija je nesto drugo...

Citat:
Nasla sam podatak da 96 posto Evropljana zna koji je znak u horoskopu, a smo petina njih zna koja su krvna grupa.. recimo..

horoskop je neka usputna zanimacija,poput vica...nebi ga shvatao tako ozbiljno...danas horoskop zanima ljude isto koliko i vicevi.. danas i obrazovani i neobrazovani pricaju i slusaju tj citaju viceve,isto to vazi i za horoskope..

ako se ovo drustvo malo dotera u red,izmedju ostalog ako poradimo malo na kuluturi,na obrazovanju,ako nas u pravom smislu oplete bich kapitalizma,sto bi znacilo malo vremena za gluposti a vise za rad...mislim da ce slicne gluposti izgubiti na popularnosti...

ovo drustvo je pogodno za manipulisanje.... nadam se jos samo malo...

bolje jedno vruce pivo nego cetir ladna
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Mar 15, 2009 11:48 pm Odgovoriti sa citatom

Čini mi se da Nataša nije htela da pričamo o horoskopu već o praznoverju, što može biti i nošenje talismana, strah od "znakova" tipa crna mačka, gavran ili neka slična strašna životinja zatim petak 13. ahhh moj omiljeni datum... i tako te gluposti... praznoverja kako im ime kaže.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pon Mar 16, 2009 12:04 am Odgovoriti sa citatom

Uh, kakva tema! Thumb Up

Nataša sad stvarno moram da ti kažem: svaka čast!, jer si stvarno jedina osoba u ovoj zemlji koja se bavi ovakvim temama...
U moru, u poplavi vračara po tv-u - ti si jedina koja se setila da napravi emisiju o tome... Eto... to sam samo htela da ti kažem Smile

A zašto ih kod nas ima toliko i što uspešno obavljaju svoj biznis.. hm Smile

Pa opšte je poznato da ljudi, od kad postoje, su svaku pojavu koja im nije bila jasna pripisivali višim slilama... od grmljavine do poplava... Izmišljali su bogove rata, gladi, žeđi...
E isto tako je i sa ljudima danas... čovek neprestano pronalazi nova opravdanja za svoje neuspehe i nesreću... I eto odličnog opravdanja/obrazloženja, u vidu vračare na tv-u, koja - ako nam ne reši problem, bar će nam reći da to nije naša krivica, već je neko porodično prokletstvo (usput - najveća glupost koju sam ikada čula Rolling Eyes), crna magija, loši brojevi, loši aspekti zvezda...
I onda mi tako, umesto da istražujemo sebe - sami, i da budemo svesni onoga što u nama ne valja, i da to menjamo ne tražeći opravdanja u nekoj tamo sudbini - mi hrlimo ka nekoj imaginaciji, fikciji... Ljudi su slabi i to im je naravno lakše nego da se suoče sa sobom...

Ja sam već pisala o astrologiji na forumu...
Sudeći po mojoj natalnoj karti, ja bih već trebala biti na onom svetu Very Happy Pozitivno je što na to gledam sa dozom ironije i neverice, a negativno je to što sam bila jako nesrećna kad sam naišla na neke grozne podatke o sebi, lutajući internetom... Tada sam shvatila da ne želim manipulisanje mojim sopstvenim životom, kad sam već počela da srljam u duboku depresiju...
Sad ponekad pogledam nešto, čisto zabave radi - pokušavam da pronađem neku vezu, (koja očigledno ne postoji Wink), ali ne dozvoljavam da jedna obična gomila linija upravlja mojim životom!

Sve u svemu: vračare kod nas, to je isto kao puni rafovi hleba u prodavnici, kad narod nema gde da kupi - a može da kupi, pa pohrli da uzme što više...

Nataša - predlažem da za emisiju pozovete Milana Tarota - on je šarlatan ali samo za naivno oko Wink Mislim da će on najbolje objasniti ovaj fenomen Smile

citiraću ga:
"Samo pitajte tarot, i sve zna tarot. Znači, nemojte ići u sud, kod lekara, ništa. Samo tarot zovite"

Kako se taj čovek igra... ironijom... Smile Thumb Up

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 16, 2009 12:37 am Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Nasla sam podatak da 96 posto Evropljana zna koji je znak u horoskopu, a smo petina njih zna koja su krvna grupa.. recimo..

Ali koja proporcija od tih 96% to vidi kao zabavu a ne kao ozbiljno predvidjanje. (Nekome 'proricanje' broja lutrije olaksa muke priizboru na kiosku, drugu sugestiju nema... Cool )

Jedino predvidjanje u koje verujem je istorija. Wink

Verujem da je u pitanju (ne-) obrazovanost kad u krizi taj deo populacije trazi utehu u paranormalnom svetu.

To je nacin da ljudi koji haluciniraju ili su sizofreni, budu placeni za svoje halucinacije i sizofreniju, koju prodaju drugima kao predvidjanje i doprinose duhovnom (ne)miru, po principi 'daj sto das'.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Mar 16, 2009 1:19 am Odgovoriti sa citatom

Bilo je vise jednosatnih i visesatnih emisija o tome na RTS...

Bilo je jakih emisija i na ostalim tV.....

Ne verujem da ce Natasa to raditi na analitickom nivou, vec na fenomenoloskom nivou...dok ce pitanje "zasto" da se postavi samo na kraju i tu odmah i formulise neki odgovor u opstem maniru.

Ni u ozbiljnijim emisijama koje se ne drze populistickog pristupa nije bilo zagrebano vise od potrebe za nadom, tj prakticnog dela tog fenomena, a ne sam nastanak i tendencija zasto....A to je vise zbog cega....

Ko ce tu jos da prica , a da ga svi gledaju kao telici....o autoritetu, o potrebi osecanja autoriteta kroz projekcije decijih fenomena (ovo "decijih fenomena" se stalno pominje u psihologiji , ali uglavnom kroz pasus,kao ponovno prezivljavanje nekih dogadjaja iz detinjstva i vaspitanje...a onda se sve potrpa u vaspitanje i ono postane opsta stvar i postapalica,a eto ja smatram da deca mogu izuzetno da ostanu vezana za svoje fenomene i fenomenologije , narocito u kasnijem detinjstvu....)

I za razliku od ostalih autora koji sazrevaju sa emisijom pa podizu kriterijum, mislim da se zbog opsteg opadanja percepcije , ova emisija moze slobodno zadrzati jos par godina na istom nivou, a da ce mnogima izgledati sve dublja i dublja....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!