NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Praznoverje: tv inkvizicija

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Praznoverje: tv inkvizicija
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 3:22 pm Odgovoriti sa citatom

Ne "kritikujem" nego utemeljeno kritikujem, opravdanim pitanjem:

U mojoj kritici sam trazio kvalifikaciju uzrocno-poslednickog procesa..odnosno, cime mesec kojim procesom izaziva posledice kao efekat po ljudskom organizmu.....merljivo, koji su to faktori (x1...xn) koji izazivaju posledicu/e (Y) nista vise.
Fizicki, ne psihicki slazem se da se razdvoji "astrologija" od astronomije i medicine. Wink

Nisam nigde našao kauzalnu povezanost (kad se radi o coveku na zemlji) uvezi ove teme.

Moja teza jeste da se covek kroz evoluciju (evo ga opet Sv. Darvin Prilagodjeni Very Happy ) fizicki i psihicki prilagodio na variacije parametara nase okoline koje kontinuirano izaziva prisustvo raznih uticajnih faktora meseca.

Kad organizam izvuces iz domena varijacije i signifikantno prekoracis prosek, naprimer, poslajes coveka u beztezinski prostor, tu onda postoje merljivi i dakako osetljivi efekti na koje covek svojom prirodom ili evolucijom nije imao priliku da se fizicki i psihicki prilagodi.

PS. Nisam fan astrologije Cool

A sad da offujem zestoko (sorry Embarassed ):
Zamisli sledecu situaciju, nepovratno putovanje kroz svemir u letilici od ukupno 200m-kv......za astronaute koji su poleteli je ocekivanje da ce imati ogromne psihicke i fizicke teskoce. Psihicke jer su zivi a svesni da se ne mogu vratiti u svoju srodnu okolinu, osecaju se bezpomocno zbog bezkonacnog prostora, fizicki, ako ne vezbaju misici i kosti ce brzo da slabe......deca koja se budu radjala, nece imati taj psihicki problem oni za drugu okolinu od tih 200m-kv i bezkonacan pogled u mrak vani ne znaju, fizicki ce se prilagoditi okolnostima, slusace price od roditelja, gledati slike ili filmove ali to njima nije isti dozivljaj nostalgije......njihova deca.....itd...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 3:56 pm Odgovoriti sa citatom

Uz duzno postovanje, nista te nisam razumela u ovom sto si sad pisao.

Citat:
U mojoj kritici sam trazio kvalifikaciju uzrocno-poslednickog procesa..odnosno, cime mesec kojim procesom izaziva posledice kao efekat po ljudskom organizmu.....merljivo, koji su to faktori (x1...xn) koji izazivaju posledicu/e (Y) nista vise.
Napisala sam cime, nego nisi citao Wink
Mesec utice na dva nacina - gravitacijom i svetloscu. Intezitet uticaja je merljiv (uvek); efekti se, u sucaju uticaja na coveka, ne mogu izmeriti.
To je ono najkrace sto kazu naucnici sa astronomskih insituta. Ko to zna, nikada nece postaviti pitanje o efektima, na kom ti, kako vidim, po drugi put insistiras. Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Mar 21, 2009 4:58 pm Odgovoriti sa citatom

mislim da je tema otišla na pogrešnu stranu,
svako nebesko telo ima uticaj na svako drugo, pa čak i na čoveka
jer je i on nebesko telo - to je valjda ovde i dokazano mnogima je
glava samo samo balast često suvišan i nepotreban.
nisam shvatio da se stvarno misli na nebeska tela kada se čita sudbina
već više na hipotetičke fiktivne osobine koje su vezane za trenutak rođenja
u korelaciji sa drugim osobinama

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 24, 2009 2:44 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
Astrologija nije nauka, astronomija jeste.

ok, Sale nije... Wink Malo sam poletela Wink

Ja imam uradjenu natalnu kartu, moja drugarica se bavi time, izučava planete i njihov uticaj na nas...ja i verujem da ga ima. Wink Ne sad da će mi odrediti tok života, jer to isključivo zavisi od Boga i mene, ali da ima uticaj , ima Wink

Toliko od mene Wink

"Svoju snagu prepoznaćeš po tome koliko si u stanju da prebrodiš trenutak, jer trenutak je teži, strašniji i duži od vremena i večnosti!"
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Mar 24, 2009 6:32 pm Odgovoriti sa citatom

A da li ima razlike ako taj uticaj vrse 9 ili 6 planeta?
Moze li mi neko odgovoriti?

Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 27, 2009 10:24 pm Odgovoriti sa citatom

hajde astrolog javi se i objasni čoveku ...
meni se javlja

u potpisu
G. trgovčević

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Mar 28, 2009 4:20 am Odgovoriti sa citatom

jole_85 ::
Ne sad da će mi odrediti tok života, jer to isključivo zavisi od Boga i mene, ali da ima uticaj , ima Wink

Ima... naravno da ima uticaj.

Ako ti je drugarica u tumačenju rekla: "wow... tebi je ovde prikazano po svim osnovama da si rođena da se baviš medicinom" - ti ćeš u to poverovati, prosto zato što veruješ Smile
I težićeš ka toj medicini, na primer... sve vreme verujući da si za to rođena. U isto vreme, nesvesno ćeš potiskivati mnoge druge potencijale koje imaš (bavljenje politikom na primer), jer nisi istraživala sebe dovoljno, jer si verovala da je drugarica u pravu, jer si izabrala taj način viđenja sebe i svojih potencijala...
Ovo nije loše, ako ti podiže samopouzdanje i posluži u dobre, kvalitetne svrhe... onda veruj.
Samo mi smeta opsesija astrologijom, tumačenja svega kroz zvezde i natalne linije, gde se sve povezuje sa svim, i gde je sve zapisano... Pa ne može sve biti zapisano Smile Ništa nije zapisano Wink Sve zavisi isključivo od nas samih... A mi sami, smo sami po sebi suviše komplikovani i sastavljeni od beskonačnog broja tankih niti da bi smo rekli da nas je nešto unapred definisalo (kao što je natalna karta). Mogu nas donekle (ali samo donekle) definisati geni... Sve ostalo je na nama, ljudima oko nas... i Bogu, ako verujemo u Njega...

Intuicija - je druga stvar. I intuciji verujem, to je energija koju razmenjujemo (seti se moje lične poruke ako znaš na šta mislim Wink)... Ali odbijam da prihvatim tu vrstu manipulacije mog života, kao što je natalna karta. Odbijam, ne prihvatam.
Ono tamo nisam ja...
Ja sam mnogo više od par linija na papiru, i zvezda u trenutku kad sam udahnula vazduh Smile
Ne zanima me da li je tumačenje pozitivno ili negativno (ako je negativno - u tom je manipulacija jača i opasnija).
Zašto tražiti "usmerenje" života, ili potencijale u tim stvarima? Zar ne znamo dovoljno svojih potencijala u dobrim ljudima oko nas koji nas vide na pravi način...?
Ili samo težimo ka saznanju o našim tzv. potencijalima kroz natalnu kartu u trenucima očaja, u momentima kad se desi da nema nikoga u blizini... pa se tu zavaramo...
Razmislite o tome, vi koji verujete Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Mar 28, 2009 8:26 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::

Ako ti je drugarica u tumačenju rekla: "wow... tebi je ovde prikazano po svim osnovama da si rođena da se baviš medicinom" - ti ćeš u to poverovati, prosto zato što veruješ Smile
I težićeš ka toj medicini, na primer... sve vreme verujući da si za to rođena. U isto vreme, nesvesno ćeš potiskivati mnoge druge potencijale koje imaš (bavljenje politikom na primer), jer nisi istraživala sebe dovoljno, jer si verovala da je drugarica u pravu, jer si izabrala taj način viđenja sebe i svojih potencijala...
Ovo nije loše, ako ti podiže samopouzdanje i posluži u dobre, kvalitetne svrhe... onda veruj.
Samo mi smeta opsesija astrologijom, tumačenja svega kroz zvezde i natalne linije, gde se sve povezuje sa svim, i gde je sve zapisano... Pa ne može sve biti zapisano Smile Ništa nije zapisano Wink Sve zavisi isključivo od nas samih... A mi sami, smo sami po sebi suviše komplikovani i sastavljeni od beskonačnog broja tankih niti da bi smo rekli da nas je nešto unapred definisalo (kao što je natalna karta). Mogu nas donekle (ali samo donekle) definisati geni... Sve ostalo je na nama, ljudima oko nas... i Bogu, ako verujemo u Njega...

Intuicija - je druga stvar. I intuciji verujem, to je energija koju razmenjujemo (seti se moje lične poruke ako znaš na šta mislim Wink)... Ali odbijam da prihvatim tu vrstu manipulacije mog života, kao što je natalna karta. Odbijam, ne prihvatam.
Ono tamo nisam ja...
Ja sam mnogo više od par linija na papiru, i zvezda u trenutku kad sam udahnula vazduh Smile
Ne zanima me da li je tumačenje pozitivno ili negativno (ako je negativno - u tom je manipulacija jača i opasnija).
Zašto tražiti "usmerenje" života, ili potencijale u tim stvarima? Zar ne znamo dovoljno svojih potencijala u dobrim ljudima oko nas koji nas vide na pravi način...?
Ili samo težimo ka saznanju o našim tzv. potencijalima kroz natalnu kartu u trenucima očaja, u momentima kad se desi da nema nikoga u blizini... pa se tu zavaramo...
Razmislite o tome, vi koji verujete Wink

Tick Thumb Up Tick Thumb Up

jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Mar 29, 2009 12:18 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa

Ja ne znam ko je tebi radio natalnu i šta ti je rekao. Meni ni jednog trenutka nije rečeno , bićeš to i to, desiće ti se to., ili je dobro upakovano, sa onim postoji mogućnost. Rolling Eyes Kad sam dobila natalnu pismeno, naravno da nisam rekla sebi, e sad sedi i uživaj. Nisam od onih koji poveruju u svaku napisanu reč, ili da sam opsednuta s' tim, daleko od toga. Imala sam želju da mi to neko uradi, zadovoljna sam, i stvarno verujem da ima uticaja.

Ja bar priznam, jer puno vas je koji pomalo verujete u isto ali
čutite Wink ( ne prozivam nikog, generalno)

Što se tiče medicine, to je širok pojam, a i bavim se jednim segmentom iste Wink iako mi niko nije rekao da je to moja buduća profesija.

"Svoju snagu prepoznaćeš po tome koliko si u stanju da prebrodiš trenutak, jer trenutak je teži, strašniji i duži od vremena i večnosti!"
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Mar 29, 2009 12:58 pm Odgovoriti sa citatom

meni je zanimljivo za citanje bilo sledece...
http://www.astrologyinserbia.c.....ognoze.htm

ako ima neko dokon, a zeljan da se uci novinarskom istrazivanju, npr. Natasin naslednik, mogao bi da procacka po arhivama, da utvrdi sta je tacno objavljivano po novinama kao predvidjanje... i sta je sve objavljeno a nije se ispunilo....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!