NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Carski rez za korupciju?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Carski rez za korupciju?
Autor Poruka
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Mar 19, 2009 5:36 pm Odgovoriti sa citatom

Elem... najsveziji slucaj koji ja znam odigrao se o mom rodjendanu...
Tog dana se porodila jedna moja drugarica u beogradskoj bolnici koja nije Narodni front...
Imala je vezu... tj. rodjak joj je radio tamo i bilo je dogovoreno da je on porodi, ali je iskrsnuo hitan slucaj, tako da je morao da prisustvuje tom drugom porodjaju i naglasio je sestrama da ga kad beba krene obavezno pozovu...
I tako... ona je ostavljena sama... nije se mnogo bunila, ni sad se ne buni jer je naucena, srpski receno...da trpi sve sto je snadje...
Ona je daleko od razmazene trudnice i ako izuzmemo zbunjenost koja pogodi sve novopecene roditelje, bila je jako dobro pripremljena, plus je, kao sto rekoh... imala poznatu osobu na usluzi...

Rezultat svega toga:
a) porodjaj koji je trajao skoro 24h,
b) radjanje bebe od preko 4kg prirodnim putem bez epiduralne i epiziotomije, iako je imala zavaljenu matericu, velicina bebe je bila omasena za citav kilogram i tako to... prakticno iskidana medjica...
c) ispucali kapilari od vrata do prepona od naprezanja...
d) rodjak nikad nije obavesten, tako da je nije ni poradjao...
e) bebu nije videla prvog dana jer je bila totalno omamljena i nije znala gde se nalazi... a nisu joj ni donosili bebu... izasla je iz bolnice posle 7 dana...

Hvala bogu, ona i malecka su sada dobro... ako izuzmemo fizicke posledice, ali pitanje je koliko ce vremena proci pre nego sto se ona odluci za drugi porodjaj...

Zaista ne zelim nikoga da plasim ovom pricom... jednostavno... parafraziracu jednog iskusnog akusera koji je rekao da se do samog rodjenja bebe ne zna kako ce se porodjaj zavrsiti...

Ali... ovaj slucaj je primer nedovoljne organizovanosti i uvezbanosti naseg medicinskog osoblja.... i nije prvi put da se desi da velicina bebe bude pogresno procenjena ili da babica\lekar ne odreaguju kako treba...
Tako da... umesto kukanja... umesto finansiranja onih 250 trutova u skupstini, trebalo bi usmeriti pare ne samo na poboljsanje higijenskih uslova, vec pre svega na obuku osoblja i nabavljanje savremenih aparata za diagnostiku...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Prijatelj
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 16 Avg 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Mar 19, 2009 6:57 pm Odgovoriti sa citatom

izvini a da si ti u ovom sazivu skupštine dali bi glasala da ti ukinu radno mesto

a da si zaposlena u frontu i da treba da ti ukinu tezgu (tu mislom
mogućnost mita) dali bi to dozvolila ili bi sabotirala svaku akciju
ministarstva

svi smo mi idealisti dok smo niko i ništa
a demokrate kad možemo da krademo

PS: sad će wanja da se nađe uvređena a bez razloga

Gledam da preživim i ovu buldožer demokratiju,
ovog puta neće tako lako proći (b)lokatori
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Mar 19, 2009 11:45 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::
nadam se da ce se u emisiji naci i neki 'negativac', poput mene Wink Smile

I ja bi rado bila gost sa Deki sa iste strane Wink

Citat:
Najčešće zamerke porodilja
- hrana je neslana (Opšta bolnica Pančevo)
- pacijentkinje nazivaju kravama, stokom, kretenima (Opšta bolnica Pančevo)
- loša higijena, posebno toaleta (Opšta bolnica Sombor, GAK „Narodni front”, Opšta bolnica Vršac, Klinika za ginekologiju i akušerstvo KC Vojvodina...)
- neposvećenost pedijatrijskih sestara (Opšta bolnica Vršac)
- porodilje puše u toaletu (GAK „Narodni front”)
- pedijatrijske sestre treba da bolje daju informacije
o dojenju, nezi dojki i izmuzavanju (Institut za ginekologiju i akušerstvo KC Srbije)

Ja kao veciti nepusac, nemam nista protiv da trudnica pusi, pa i porodilja. Ali kako da oslovim osobu koja pusi u toaletu Evil or Very Mad pa jos bolnice Shocked i jos porodilja Rolling Eyes

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 12:02 am Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::

Ja kao veciti nepusac, nemam nista protiv da trudnica pusi, pa i porodilja. Ali kako da oslovim osobu koja pusi u toaletu Evil or Very Mad pa jos bolnice Shocked i jos porodilja Rolling Eyes

Sve ih treba nazvati stokom zbog toga, pustiti da se muče u bolovima i prljavštini, šikanirati i na kraju, po mogućstvu - izubijati ako se nađe vremena... Sram ih bilo - puše u toaletu, videće one svoga Boga... samo da se dopadnu ruku neke frustrirane babice Wink Aham Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 7:10 am Odgovoriti sa citatom

Citat:
izvini a da si ti u ovom sazivu skupštine dali bi glasala da ti ukinu radno mesto

Da sam u bilo kom sazivu skupstine trazila bih da se moja plata rasporedi na pametnije stvari...

Citat:
ministarstva

Ne mogu da se stavim u kozu korumpirane osobe, sorry... nisam takva...
Ako ti mozes, svaka cast... Cool

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 8:36 am Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
Citat:

Da sam u bilo kom sazivu skupstine trazila bih da se moja plata rasporedi na pametnije stvari...

Nije da ti ne verujem , ali kad se jednom čovek navikne na fina primanja, teško ih se odriče, pa još krene i druge da ubeđuje u to kako je baš on pravi čovek na pravom mestu. Skupština NIKAD neće smanjiti broj poslanika, zato što oni o tome odlučuju. Ako bi se tamo i našao neko poput Tratinčice, teško bi uspeo da ubedi druge da daju deo plate... ili bi je već sklonili negde Cool

tratincica ::
Citat:
ministarstva

Ne mogu da se stavim u kozu korumpirane osobe, sorry... nisam takva...
Ako ti mozes, svaka cast... Cool

Ne znači da je sve medicinko osoblje korumpirano. Ako hoću nekog da častim, to nije korupcija! A mi smo narod koji je navikao da lekaru ide s flašom viskija. Što bi se lekar bunio ako mu neko to donosi? Kako biste vi postupili? Prijavili pacijenta (koji je u znak zahvalnosti, ili već neke gluposti doneo piće)? Gađali ga flašom? Svađali se s njim?
Čini mi se da bi neka manje radikalna rešenja od ukidanja radnih mesta bila sasvim upotrebljiva.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 12:17 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::

Sve ih treba nazvati stokom zbog toga, pustiti da se muče u bolovima i prljavštini, šikanirati i na kraju, po mogućstvu - izubijati ako se nađe vremena... Sram ih bilo - puše u toaletu, videće one svoga Boga... samo da se dopadnu ruku neke frustrirane babice Wink Aham Wink

Pa znas kako Jasso kad bi porodilje ostajale dve noci u bolnici ( necu reci jednu ili nijednu kao u NL ) imale bi mnogo bolji tretman. Dakle ako sam ja mogla samo uz pomoc svog muza i patronazne sestre koja je dolazila na dva sata da mi pomogne i da nas edukuje 7-10 dana prezivela i nikad se nisam zalila, ne vidim da ne mogu porodilje u Srbiji.
A onda odes na roditeljski forum pa citas kako se izrazavaju o svekrvama koje su dosle da im pomognu nakon porodjaj, pa im zameruja i sto peglaju kad je verski praznik ....
I da se vise ne prenemazemo, oprosti ali to se sve zove sasvim obicna razmazenost.
A ko hoce da bira ginekologa i mora i treba da plati "legalno".
Dosta bre vise da se trudnoca i porodjaj tretiraju kao bolest. Mad

Citat:
Ako hoću nekog da častim, to nije korupcija!

He, he, danas se hvalim da se nisam obrukao i da sam ga velikodusno pocastio, a sutra pricam da je to korupcija.....

Poslednji put izmenio korisnik Natasa23 dana Pet Mar 20, 2009 12:19 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 12:19 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da nisi u pravu Neko iz mase.Lekar ima platu za koju radi,a dali je ona mala ili velika u to necu da ulazim...mada koliko sam cuo one i nisu toliko male za nase prilike.E sada koliko taj rad realno vredi to vec siri pricu na svaki posao u ovoj jadnoj zemlji.
Dakle on nesme da poklone uzima,niti da prima bilo kakvu cast za posao za koji je placen.To je po meni korupcija...
...takodje ni onaj koji takve poklone donosi nije tu bas najneviniji...Treba poceti od zabrane i sankcionisanja takvih stvari...,,Gde ces ti sa tim piletom,prasetom,jajima itd. u bolnicu?"... Twisted Evil ...
Kada bi se sve sto ljudi donose uduzimalo i odnosilo u narodne kuhinje,ove bi mogle da rade bez dinara donacija... Smile

Naravno ne mislim da su u zdravstvu svi korumpirani,ali da su neki prevrsili svaku meru -jesu...I takvog sljama se treba osloboditi...To je poslednje mesto(naravno ne treba je biti nigde,ali...) gde treba da bude korupcije...gde su zdravlje i zivoti ljudi u pitanju.

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 1:15 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ako hoću nekog da častim, to nije korupcija!

He, he, danas se hvalim da se nisam obrukao i da sam ga velikodusno pocastio, a sutra pricam da je to korupcija.....

To je taj problem. Ako si dao, ćuti. Niko ti nije tražio. Sam si uzeo poklon, sam ga odneo, a sad to nazivaš iznudom, korupcijom i sl. Pa ne treba se nihvaliti, niti to spominjati ikad više.
Ovo, naravno ne znači da korupcije nema. Samo napominjemo da nije sve korupcija.

boksi ::
Mislim da nisi u pravu Neko iz mase.Lekar ima platu za koju radi,a dali je ona mala ili velika u to necu da ulazim...mada koliko sam cuo one i nisu toliko male za nase prilike.E sada koliko taj rad realno vredi to vec siri pricu na svaki posao u ovoj jadnoj zemlji.
Dakle on nesme da poklone uzima,niti da prima bilo kakvu cast za posao za koji je placen.To je po meni korupcija
...takodje ni onaj koji takve poklone donosi nije tu bas najneviniji...Treba poceti od zabrane i sankcionisanja takvih stvari...,,Gde ces ti sa tim piletom,prasetom,jajima itd. u bolnicu?"... Twisted Evil ...
Kada bi se sve sto ljudi donose uduzimalo i odnosilo u narodne kuhinje,ove bi mogle da rade bez dinara donacija... Smile ...

Boksi, volela bih da znam kako se to zove u pravnoj terminologiji. Realno, navikli smo da to radimo. Osim toga, u određenom broju slučajeva radi se o zahvalnosti. Veruj mi da bih nekad izljubila doktoricu od sreće kad pokaže zrnce empatije i ljubaznosti Very Happy . Ljudi imaju potrebe za raznim oblicima pokazivanja zahvalnosti.
boksi ::
...Naravno ne mislim da su u zdravstvu svi korumpirani,ali da su neki prevrsili svaku meru -jesu...I takvog sljama se treba osloboditi...To je poslednje mesto(naravno ne treba je biti nigde,ali...) gde treba da bude korupcije...gde su zdravlje i zivoti ljudi u pitanju.

Kad se nekažnjeno prolazi za neke postupke, onda to postaje normalno. Ako im niko nije objasnio, ili nikad nije sankcionisao tako nešto, onda to zaista ulazi u rutinu i spada u opis posla bezmalo...
Već vidim na ulaznim vratima zdravstvenih ustanova redara koji pretresa pacijente i oduzima im ponete milošte Laughing

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 1:26 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ako hoću nekog da častim, to nije korupcija! A mi smo narod koji je navikao da lekaru ide s flašom viskija. Što bi se lekar bunio ako mu neko to donosi? Kako biste vi postupili? Prijavili pacijenta (koji je u znak zahvalnosti, ili već neke gluposti doneo piće)? Gađali ga flašom? Svađali se s njim?

Mislim da su nas lekari, direktori i ostali ljudi sa zvanjem ili na polozajima tome naucili, sad je samo uhodanost u pitanju i svi se pravimo englezi. Naucili nas da ih castimo upravo iz tog razloga da ne bi licilo na mito, nego eto narod sam voli da daje.
Kod moje lekarke uvek joj se na stolu nalazi po 300-400g kafe, ogresio bih se kad bih rekao da mi je nesto trazila, ali ta slika je jasna poruka zasto ta kafa stoji tu, a ta cast je nesto najminimalnije.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Sledeci
Strana 2 od 20

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!