NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Carski rez za korupciju?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Carski rez za korupciju?
Autor Poruka
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Mar 27, 2009 11:26 pm Odgovoriti sa citatom

gadafi ::
Lično mislim, ne postoji odvratnije stvari na svetu, no gledati svoju ženu na porodjaju, ili gledati ugradjivanje silikona.

Boze,pa sve sto je prirodno nije odvratno...

Da se muskarci poradjaju opao bi natalitet-definitivno!

Ne kazem da bi muskarci trebali da gledaju porodjaj,ali ne vidim zasto bi to bilo "odvratno"...

A nije im bilo odvratno da naprave to dete!

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Dum Spiro, Spero...
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 27, 2009 11:46 pm Odgovoriti sa citatom

malo obavestenje za clanove...od sada cemo teme koje su bile u izradi privremeno zaljkucavati, da bi se diskusija preusmerila na analize emisija...svaka tema ce ponovo biti otkljucana za nekoliko dana Smile

http://www.natasa-miljkovic.co.....php?t=3071

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 9:05 am Odgovoriti sa citatom

tema je otkljucana, mozete nastaviti sa diskusijom Smile

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Jul 04, 2009 10:23 pm Odgovoriti sa citatom

Trudnice plaćaju preglede zbog gužvi

Citat:

Novosađanke tokom devet meseci trudnoće za potrebne preglede i laboratorijske analize u privatnim ordinacijama ostavljaju od 45.000 do 73.000 dinara. I to u najboljem slučaju, kada ne pojavi nijedna komplikacija. Odlazak u Dom zdravlja, gde su svi pregledi besplatni, njima nije alternativa, jer bi zbog manjka ginekologa, prvi pregled mogle da zakažu za četiri do šest nedelja. To znači da bi lekar u Domu zdravlja tek potvrdio trudnoću budućoj majci tek kada ona već izlazi iz prvog tromesečja!

Tako je bilo i u mom slucaju, samo sto ja to nisam dozivljavala kao "tek". Test pokazao da sam trudna, nazvala doktor i otisla upravo u toj 12. nedelji. Ne znam sta je tu strasno, osim ako je trudnici potrebno da joj ginekolog potvrdi trudnocu i napise odmah bolovanje.

Citat:
- Samo u prve dve nedelje trudnoće potrošila sam oko 100 evra na preglede i lekove, jer su se komplikacije odmah javile. Tada mi je palo na pamet da bih mogla da prolazim preglede u Domu zdravlja i nešto uštedim, uverena da trudnice biraju privatnika jer su razmažene. Nazvala sam ambulantu „Bulevar”, sa namerom da izaberem ginekologa i zakažem pregled, i umalo mi nije ispala slušalica kada sam čula da na pregled mogu tek za više od mesec dana! U to vreme, trebalo je već da pređem prvi ekspertski ultrazvuk - nezadovoljna je Novosađanka Jovana Dautović.

Citat:
Sandra Adam, tridesetogodišnji filolog, odlučila je da drugu trudnoću potpuno prepusti privatnim ordinacijama. Nije, kaže, želela da dozvoli da ponovo čeka nedeljama na pregled i da prvi ultrazvuk pređe nakon pet sati čekanja ispred ordinacije.
- Prvu trudnoću sam vodila u Domu zdravlja da bismo uštedeli, ali i da bih imala sva dokumenta za bolovanje. Preglede sam čekala i duže od mesec dana, a za devet meseci samo jednom legla na kauč i jednom prošla ultrazvuk - priča Adamova.
Da je gužve trenutno gotovo nemoguće izbeći, potvrđuje i načelnica službe za zaštitu žena u Domu zdravlja Aleksandra Savin-Kostić, navodeći da u Domu zdravlja radi 18, a nedostaje čak pet ginekologa.
- Kod nekih kolega na pregled se čeka i po mesec do mesec i po dana. Ali, zato kod nas rade i kolege kod kojih je moguće proći pregled i za samo tri do četiri dana. Ne postoji zvanična lista o tome koliko je opterećenje kolega, ali svaka žena o tome može da se raspita u ambulanti za koju se opredeli - kaže doktorka Savin - Kostić.
Veliki pritisak, kaže ona, posledica je i toga što lekar u Domu zdravlja imaju ograničeno vreme na raspolaganju. On mora da pregleda najmanje 30 žena u smeni i pritom obavlja i hitne preglede. Uz to, moraju da vode računa o tome da, ako nema komplikacija, poštuju preporuku Fonda za zdravstveno osiguranje o broju ultrazvuka i analiza na koje trudnica ima pravo. Fond trenutno svakoj trudnici dozvoljava samo tri ultrazvuka, u 12., 20. i 28. nedelji.

Ja nisam ni toliko imala a bili su expertski.

Citat:
- I tu se trudimo da izađemo u susret, pa naši lekari, iako je norma 19 ultrazvukova nedeljno, urade i po 30 takvih pregleda - kaže dr Savin-Kostić.
Dok u Fond smatraju da su trudnici potrebna svega dva ultrazvuka po ustanovljenju trudnoće, u privatnim ordinacijama ih mogu prolaziti i na svakih mesec dana, nekad i sasvim nepotrebno. U svim roditeljskim udruženjima upozoravaju da je zato izuzetno važno dobro se raspitati o privatnim klinikama i odabrati ih po preporuci.

"Mogu" to ne znaci da je potrebno i da ih neko na to tera....

Citat:
- Neću imenovati ginekologa, ali u prvoj trudnoći sam prolazila ultrazvuk svake četiri nedelje i plaćala ga po 50 evra, a nisam imala komplikacije. Za sve analize su me slali u privatnu laboratoriju i, naravno, pri svakom dolasku kod ginekologa radila sam krvnu sliku i mokraću. Tek u školi za trudnice sam saznala da toliko pregleda nije potrebno - priča Miona K. (34).

I sta sad ovo znaci potrebno ili nepotrebno, terali me na ultrazvuk, ili sam sama htela.....

Citat:
Prema preporuci Ministarstva zdravlja, prava mera su pet ultrazvučnih pregleda, ako nema komplikacija.

Citat:
Pri prvom susretu s lekarom, žena prolazi i analize krvi, mokraće i šećera. Tada se radi i papa test, vaginalni bris, kao i TORCH test koji otklanja sumnju na nekoliko važnih infekcija. U 16., 24., 28. i 32. nedelji, trudnica bi trebalo da uradi još četiri ultrazvuka, od kojih najmanje dva moraju biti ekspertska. Za svaki od ovih pregleda mora da uradi i krvnu sliku, analizu mokraće i šećera u krvi. Preporučljivo je da se na početku testira i na HIV i hlamidiju, a sa 28 nedelja radi se i test opterećenja glukozom. Pred sam porođaj, u 36. nedelji, obavezan je test na žuticu, kao i još jedna analiza krvi, mokraće i šećera.
- Za trudnoću koja nema rizik ovaj broj pregleda je sasvim dovoljan. Ipak, mora se voditi računa da, ako trudnoća ima bilo koji faktor rizika, kontrola mora da bude češća. Ako trudnica ima krvarenje ili pređe deveti mesec, naravno da će biti urađeni dodatni pregledi - napominje ginekolog Tamara Vujkov.

Za trudnocu bez komplikacija i suvise.

Citat:
Cene u privatnim ordinacijama
Vrsta pregleda cene
ginekološki pregled 1.200 - 3.500
ultrazvučni pregled 2.500 - 7.000
ekspertski ultrazvuk 4.000 - 12.000
papa test 500 - 1.500
vaginalni bris 300 - 1.000
određivanje krvne grupe 1.250
TORCH 7.500 - 8.000
Biohemijski markeri 2.600
Krvna slika, mokraća i šećer 450 - 700
Test na HIV 1.800
Test na hlamidiju 800 - 1.100
Test na žuticu 800 - 1.000
*lista se odnosi na trudnoću bez rizika

Vise od pola ovih testova nisam imala, a posebno me iznenadila cena testa za odredjivanje krvne grupe.

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
Tanja 77
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 19 Jun 2009
Teme: 10

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Jul 04, 2009 10:56 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::

Sta pacijenti traze i sta dobijaju, to cemo videti u emsiji.
Meni je zanimljiva jos jedna stvar. Svi kazu da su sistemska resenja ta koja pogoduju korupciji. I tako to ide, jer majstora za sistem nema.
Ali, sta se desava kada gradjani rese da vise ne budu nemocni pred drzavom. Da sami yasuku rukave i rese da poprave sistem?

sada se to dogadja u jednom malom delu sistema zdrav. zastite. Moze li se tako sto uciniti u drugim segmentima, pravosudju, skolstvu... Ko je tu jaci?

k

Izuzetna tema ali odgovori nece tako lako isplivati na povrsinu. Sve je to "javna tajna", oni koji bi trebali da pricaju cute...

Kratko sam radila u porodilistu kao akuserska sestra. Svasta sam videla, dozivela!

Imam troje dece i takodje sam svasta prosla kada je rec o porodjaju. Da se covek zaprepasti cak kada se i o kolegama radi. Jako me zanimalo kako se ljudi postavljaju kada ne znaju da si iz njihove branse. Transformacija nastaje kada saznaju i to mozda u trenutku kada ti traze novac a pritom ne znaju da li ti jos uvek radis u nekom porodilistu ili ne... jadno, veoma jadno i tuzno.

Podrzavam ovu temu ali dooobro treba zasukati rukave ako zelis da se "nesto cuje" tj da "neko progovori"

Znam osobu koja nije imala 300 maraka da plati carski rez 93. Carski rez je bio potreban ali ne i neophodan. Joj kako volim ovu terminologiju korumpiranih spasilaca decijih zivota. Bila je blizanacka trudnoca u pitanju. Jedna beba je umrla druga je sada prelepa devojka. Pre 4 godine majka je srela doticnog lekara na ulici, prisla mu i sa bolnim emocijama podsetila ga slucaja. Neverovatno, ali se setio. Majka je samo pokazala cerku koja je bila pored nje a nije imala sestru. Covek je pocrveneo i bukvalno pobegao. Ako je to bila savest, pa i za tren, pokazala je...

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strana 20 od 20

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!