NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Praznoverje: TV inkvizicija

Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Praznoverje: TV inkvizicija
Autor Poruka
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 2:39 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija je veceras, od 22h.
Ovde na forumu mozete procaskati i sa nasom goscom Lidijom Radulovic, profesorom antropologije religije na Filozofskom fakultetu (BU).

Izvolite sa analizama Wink

Pregled emisije

Voja Antonić (publicista):

- Ljudi bi se danas pre setili ko je Lav Geršman nego ko je Lav Tolstoj.
- Nisam apsolutni skeptik. Život je čarolija u koju verujem. Jedini kojima ne verujem su prevaranti: astrolozi, tarot čitači i sl.
- Trebalo bi da me bar jednom neko uveri da može da čita misli. Onda ću poverovati.
- Džejms Rendi osnovao je fondaciju koja daje milion dolara prvoj osobi koja dokaže da može da predvidi budućnost. Ta nagrada je aktuelna već 15 godina. Mnogo njih se javilo i još uvek niko nije upseo da je osvoji.
- Promociju moje knjige namerno sam upriličio petka 13-og, 2000. godine. Odlično je prošla, odmah je prodat ceo tiraž.
- Petak 13-ti je dokaz selektivne ekspozicije. Mi obraćamo pažnju na loše stvari samo kad je petak 13-ti.
- Opasno je verovati glupostima poput onoga što Kleopatra ili neko sličan propagira. Zamislite čoveka koji će da preduzme nešto nakon tog saveta koji dobije. Opasno je verovati nekome ko ima toliko drskosti da toliko uđe u nečiji život.
- Pitao sam se da li Milan nastupa sa pozicije neke parodije ili ne. Sada vidim da je talentovan budući da sa toliko šarma plasira toliku količinu drskosti.
- Oni koji zovu vidovnjake talentovani su da budu prevareni.
- Ljudi vide Milanovu harizmu i žele da budu deo toga, zato i pristaju da budu nasamareni.
- Svaka Milanova reč je kreacija. Ne znam otkud mu toliko mašte.
- Milanovu publiku čine ljudi sa najnižim stepenom obrazovanja. Ciljna grupa astrologa su obrazovani ljudi. Pseudonauka je za još obrazovanije.
- Milana sigurno čeka budućnost šoumena.
Ključna reč: Jedan od trikova kojima se služe astrolozi jeste u šablonu koji koriste - dosta uopštena konstatacija, sa malo laskanja.

Dušan Veličković (astrolog):

- Ja sam eminentan astrolog u ovoj i nekoliko okolnih država. Nisam prevarant. Ograđujem se od vidovnjaka.
- Nekada je astrologija bila nauka. Astrologija je predmet sa rimskog univerziteta koju je, kao predmet, postavio papa Lav X.
- Moj resor, karmičke astrologije, je analiza prošlosti, tj. onoga što se nakupilo u čoveku kao u kesi od usisivača.
- Mislite da Saturn, koji je 30 puta veći od zemlje, ne emituje silu neke gravitacije koju mi ne osećamo. U pitanju su energije za koje nauka nije izumela instrumente da ih izmeri, što ne znaci da ne postoje.
- Mariji Šerifović jesam prognozirao drugo mesto na Evroviziji, ali zato što nisam verovao da će nam dati prvo mesto. Odustao sam od astrologije u tom predviđanju. Omanuo sam kao astrolog jer sam hteo da budem pametan.
- Pogodio sam za Željka Joksimovića kada sam rekao da će osvojiti drugo mesto na Evroviziji.
- Politički analitičari poput Đorđa Vukadinovića naša su najveća konkurencija. Ne možete biti astrolog ako niste analitičar. Ne analizirate ono što vam pričaju već gledate u nebo i pravite sintezu uticaja i manifestacija na druge.
- Vera je stanje čovekove svesti. U šta će neko da veruje zavisi od njegovog obrazovanja, i odluke koga će pustiti na taj nivo svoje svesti.
- Kod mene trenutno nema finansijske krize, jer pišem za četiri lista u Srbiji, i za još nekoliko izvan Srbije. Potražnja ne pada ni što se poziva tiče.
- Ne želim da budem poštapalica bilo kome u životu. Nisam dnevni astrolog, iako ima puno onih koji bi želeli da me zivkaju svaki dan. To su nestabilne ličnosti.
- Čoveku se dešava ono u šta veruje.
- Ljudi danas jedva čekaju da nekome veruju.
- U Srbiji je, prema statistikama, oko 65% nepismenih ljudi.
- Milanova emisija bi trebalo da se emituje kao humoristički program, da bismo zvanično zaštitili nepismene ljude.
- Danas sve može da se izvrgne ruglu pa i astrologija.
Ključna reč: Verujte onom nakon čijeg razgovora se osećate lepo.

Milan Radonjić (tarot majstor):

- Video sam oglas za astrologe i prijavio se. Od tada počinjem da se bavim tarotom. Radim taj posao 2 godine. Pre toga sam prodavao gaće na pijaci.
- Nikada nisam bio šoumen. Ne doživljavam sebe kao komičara, iako me gledaoci tako doživljavaju.
- Radio sam magijski ritual pre mog pojavljivanja u medijima. Cilj mi je bio da svi pričaju o meni.
- Internet je moj glavni medij.
- Televizija je magija. Ja je iskorišćavam.
- Ljudi me najčešće pitaju za finansije i ljubav. Ne pitaju me da li sam blesav, jer kad mi se uživo jave, onda sami vide da se ne zezam.
- Ima ljudi koji me stalno zovu. Da je to što radim laž, trajalo bi 2 meseca.
- Suština cele priče je u tome što se stvarno desi ono što ja pričam.
- Ja predstavljam hrabrost tih ljudi koji mi se javljaju, zato što u medijima smem da kažem ono što drugi ne smeju.
- Dajem ljudima kombinacije za loto, jer svaka osoba rođenjem dobija svoj srećni broj.
- Imam ljubav, zdravlje, posao. Meni sedmica na lotou ne treba.
- Moja emisija ide ispred vremena. Ja sam video da će u Srbiji biti hajka protiv vidovnjaka, zato sam i otišao. Sada radim u Sarajevu, ali mi se i dalje javljaju ljudi iz Srbije.
- Tarifa mi je koliko mi daju. Ne radim zbog para.
- Zarađujem 10.000 evra mesečno.
- Imam 20.000 poziva. Ako je 90% tih ljudi koji me zovu primitivno, gde mi onda živimo.
- Ljudi koji me zovu su inteligentni, nisu glupi. Ja radim sa njima da bih im pomogao. Oni su pre mene bili i kod psihijatra i kod sveštenika, i niko im nije pomogao.
- Mladi ljudi me vole jer predstavljam svetsku mladost.
Ključna reč: Pokušavali su da me kopiraju, ali nisu uspeli. Jedan je Milan tarot.

Doc. dr Lidija Radulović (Filozofski fakultet BU, odeljenje za etnologiju i antropologiju):

- Istraživanja u SAD potvrdila su da za Japance i Kineze svaki četvrti dan u mesecu ima isto značenje kakvo kod nas ima petak 13-ti. Broj srčanih udara svakog četvrtog dana u mesecu mnogo je veći kod Kineza i Japanaca nego kod ostalog stanovništva.
- Ako se suviše veruje u petak 13-ti, dolazi do psihosomatske reakcije organizma i ubrzanog rada srca.
- Radila sam magistarski rad na temu revitalizacije okultizma u Beogradu 90-ih godina.
- Mediji su glavni u promociji vidovnjaka, jer oni profitiraju na tome. Tako je bilo 90-ih, tako se nastavilo i danas.
- Bavila sam se istraživanjima i vidovanjaka i njihovih klijenata. Svi oni koji su 90-ih išli kod vidovnjaka, govorili su da ne veruju sasvim u to, već su samo tražili da ih neko sasluša. Problem je u tome što su oni izmanipulisani.
- Malo će ljudi odmah otići kod vidovnjaka, pre toga će tražiti rešenje na druge načine. Problem je kada nemaju izlaza.
- Kod nas postoji negativna konotacija reči praznoverje. U nauci se, još od 20. veka, taj termin izbegava, jer se smatra da je praznoverje verovanje kao i svako drugo.
- Praznoverje nema negativnu konotaciju, jer to je narodno verovanje koje treba razumeti i objasniti zašto ono postoji.
- Ne vidim razliku izmedju verovanja koje je kvalifikovano kao praznoverje i nekog drugog verovanja.
- Pogrešno je uverenje mnogih obrazovanih ljudi da je astrologija nauka. Astrologija nije nauka. Ona je najpopularnija i najstarija okultna disciplina. Ona je ustvari parareligija.
- Većina onih koji se bave astrologijom zapravo su vidovnjaci.
- Nadam se smanjenju pojave vidovnjaka na televiziji, ukoliko se dosledno primenjuje nova odluka RRA. Mediji, tj. kablovski emiteri, moraju biti kažnjavani ukoliko već krše tu odluku.
- Mi imamo Zakon o javnom redu i miru koji kažnjava astrologe i sve ostale koji se bave proricanjem sudbine i tumačenjem snova. Ostaje nejasno zašto ne krenu da hapse te ljude, ako već Zakon postoji.
- Država treba da zaštiti svoje građane i da ih uputi tamo gde mogu da reše probleme.
- Svi imamo potrebu da budemo srećni, zdravi, da osećamo sigurnost i nađemo neki smisao u životu. Religija nam upravo to i pruža. Ali je problem u tome što se u modernim društvima ona jako menja, zbog čega i imamo veliki broj alternativne religiološke prakse.
- Vidovnjaci su 90-ih imali lični kontakt sa klijentima. Danas postoje instant varijante gde za 5 minuta dobijate proročanstvo.
- Svi se sada izdaju za tarot majstore, astrologe i numerologe. Njima se više veruje nego onima koji su se 90-ih predstavljali vidovnjacima.
- Ono što Milan radi vrhunac je bizarnosti. Strašno je koliko se ismeva ljudima u emisiji. Zloupoterbljava ih jer mu očigledno veruju.
- Pitanje je koliko je tačno ono što Milan govori, bez obzira na to što je iskren.
Ključna reč: Nadam se da aktuelna kriza neće ići na ruku vidovnjacima.

Srećko Milovanović (novinar):

- Poslednjih meseci najviše se bavim intervjuima sa najpoznatijim astrolozima. To je dosta čitano, i većina pozdravlja te intervjue.
- Ljudi vole da pročitaju šta neko smatra da će se dešavati u budućnosti.
- To što moje novine prodaju jeste informacija. Da li će neko poverovati, njegova je stvar.
- Preko 70% čitalaca voli da pročita horoskop u novinama.
- Preko 90% ljudi zna koji su znak u horoskopu.
- Milana doživljavam kao komičara, jer je vedar i duhovit. Neverovatno je koliko je to što on radi ušlo u narod.
- Ne osuđujem ljude koji zovu Milana. Zovu ga zato što mu veruju.
- Pohvalio bih Milana javno što je iskren. Treba mu čestitati na iskrenosti.
Ključna reč: Ljudi treba da veruju u ono što žele.

Poslednji put izmenio korisnik Vanja dana Sub Mar 21, 2009 9:01 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Vladimir Banić
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Muski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 54
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 10:50 pm Odgovoriti sa citatom

Meni je ovo super! Voja Antonic je polubog! Bravooooo! :*

if you tolerate this, then your children will be next - manic street preachers

........................................................
www.fkrts.com
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:05 pm Odgovoriti sa citatom

Voja je genije. Pragmatičar i logičar, čovek koji je jednim potezom kartica uradio više nego reke reči.
Mislila sam da Milan neće doći, nadala sam se da je kao Rambo Amadeus... šteta.
Lepo je kad neko s osmehom razloži kvazinauke do atoma.
Šifra: Dobre cipele Cool

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:11 pm Odgovoriti sa citatom

Fenomenalno! Very Happy

Hvala za emisiju, još uvek ne mogu da prestanem da se smejem Laughing

Voja Antonić - super, jedino što u jednom trenutku čini mi se nije razumeo Milana Smile
Pa niste valjda očekivali da će u sred emisije reći: "jeste, ja sam šarlatan, samo sam se zez'o" Laughing A ne Wink Taj je i dalje veran svojoj ironiji Very Happy Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:16 pm Odgovoriti sa citatom

Ahahaha slatko sam se nasmejao...odlicni gosti....dobri primeri....

Voja je mudro zborio i skroz ih je poklopio sa onim karticama hehe...
Gospodja Lidija je takodje objasnila neke stvari..
A onaj astrolog me podseca na Kebu Laughing tako se i ponasa i prica....brzopleto...

Nisam znao da ce Tarot da gostuje..iznenadio sam se...moram priznati da nikad u zivotu nisam video coveka i njegove emisije...pa cak ni na youtube....sad znam i kako izgleda Laughing on je covek iz naroda...trbuhom za kruhom i iskoristio sansu koja se ukazala momku sa pijace...on i sam zna da ga publika u emisiji "provaljuje" ali on i dalje nastavlja svoju pricu i gradi svoj imidz...

Sve u svemu zanimljiva i edukativna emisija..ovaj put i malo komicna Laughing
Nadam se da je ovu emisiju gledalo puno onih koji zovu i gledaju Tarota i Kleopatru da malo dodju sebi i prizovu se...

Nato super stajling....i cizmice Laughing

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Lord
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 22 Nov 2007
Teme: 0
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:20 pm Odgovoriti sa citatom

Večerašnja emisija je pokazatelj u kakvom glibu je Srbija. Savremenik sam i Miloševićevog režima gde su takođe postojale gatare čiji su rekviziti bili krilo slepog miša, pasulj, rastopljeno olovo itd. Ovi današnji prevaranti i manipulatori ljudskim nesrećama koriste savremenija pomagala tipa Lap-top. Jednom prilikom sam ušao u diskusiju sa ovim "astrologom" Veličkovićem i pitao ga ima li licencu za astrološki program koji koristi u svom lap-topu. Znate šta sam dobio kao odgovor' Gomilu psovki. Što se tiče gostiju u večerašnjoj emisiji, pobedili su inteligentni iako je prevaranata bilo više. Postavlja se pitanje jesu li prevaranti inteligentni. Inteligentni su proporcionalno ciljnoj grupi kojoj se obraćaju.
Dobro je Nataša, nastavi da razotkrivaš prevare u današnjoj Srbiji.

boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:26 pm Odgovoriti sa citatom

Stvarno neobicno iskren momak.Skoro da mi je tesko napisati da je prevarant,ali to je mozda i cilj te iskrenosti.
Odlicna emisija!

Dobro je sto nam Natasa vise nije okrenuta ledjima...Ovo je bolje mesto za nju...

...mislim da bi i Natasa trebalo da sedi u fotelji kao i gosti....Natasina pojava sama po sebi joj daje centralno mesto u emisiji,tako da ne treba da se izdvaja nekim stolicama i stepenicima...pogotovo ako te stolice deluju neudobno...sorry zbog zamerki...necu vise obecavam Embarassed

Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:34 pm Odgovoriti sa citatom

Zasto se zakljucuje da je covek iskren, samo zato sto prica brzo...Sta znaci biti iskren?...Po meni, ovaj Milan nije rekao ni jednu pravu istinu o sebi...a zasto bi to nekog i zanimalo..
Jedino sto je sigurno, da bi bio vrhunski u necemu sto radis moras da verujes u to...Tako i Milan, bilo da sebe dozivljava kao sarlatana ili proroka, on Jako veruje u to...zato mu se i veruje..
I bitno je sto postuje svoju klijentelu, bilo da ih dozivljava kao pacijente ili ekzibicioniste

sirom sveta
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:41 pm Odgovoriti sa citatom

Emisija odlicna... Laughing

Hvala bogu,pa Natasa vise ne stoji u emisiji ...Wink

Svidjaju mi se gosti...dobar izbor... Wink

Cini mi se da je Milan prosecan covek,samo se pravi lud,jer zna da to prolazi kod naseg naroda,takoreci on time sebe promovise i razlikuje od drugih...zna da ce biti gledan(bas zbog svoje saljivosti-ili bolje reci gluposti)
Ukazala mu se sansa da ode sa pijace,bas kako se kaze trbuhom za kruhom...

Mada me malo zabrinjava pogled na to da svi ti ljudi zovu sa namerom da saznaju sta ih ceka...Meni se to cini kao poslednja nada(sto je zalosno) nekom coveku,te iz tog razloga pozivaju Milana... Rolling Eyes

Ne bih rekla da je samo zaostalost naroda razlog pozivanja Milana,vec i radoznalost koja se javlja pri pomisli "bas se pitam sta bi meni rekao".

Ali realno gledano,inteligentan covek bi samo promenuo kanal...

Sve u svemu,on radije prodaje maglu nego gace... Exclamation Shocked

Poslednji put izmenio korisnik Mistery dana Pet Mar 20, 2009 11:44 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

Dum Spiro, Spero...
NikolaPro
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 20 Mar 2009
Teme: 1

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Mar 20, 2009 11:44 pm Odgovoriti sa citatom

Page ::
Zasto se zakljucuje da je covek iskren, samo zato sto prica brzo...Sta znaci biti iskren?...Po meni, ovaj Milan nije rekao ni jednu pravu istinu o sebi...a zasto bi to nekog i zanimalo..
Jedino sto je sigurno, da bi bio vrhunski u necemu sto radis moras da verujes u to...Tako i Milan, bilo da sebe dozivljava kao sarlatana ili proroka, on Jako veruje u to...zato mu se i veruje..
I bitno je sto postuje svoju klijentelu, bilo da ih dozivljava kao pacijente ili ekzibicioniste

Oces da cujes moje misljenje...
Njemu je ovo totalno nebitno, ja mislim da su ga jedva ubedili da dodje!
Sta bi ti radio da ti ponude posao od 5000e/mesecno (lupam) da li bi isao po emisijama gubio jos nekih dodatnih 1 h da te ljudi vredjaju i omalovazavaju.
Nije se ni trudio da dodje do reci, za razliku od ostalih koji su penili na usta.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sledeci
Strana 1 od 15

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
download emisija pre 2007 paradajz Uto Nov 26, 2013 12:26 am  Pogledaj zadnje poruke
Arhiva emisija .... Aristotel Pon Jul 12, 2010 9:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Preporucite emisije sa domacih TV stanica Joe Average Ned Mar 14, 2010 4:39 pm  Pogledaj zadnje poruke
Lekari i sarlatani Natasa Miljkovic Čet Jun 11, 2009 10:33 am  Pogledaj zadnje poruke
voditelji/voditeljke u SRB potraga Sub Dec 08, 2007 8:07 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!