NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

zeitgeist

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

zeitgeist
Autor Poruka
analogdigit
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?
Pridružio: 31 Mar 2009
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 1:05 am Odgovoriti sa citatom

hm ::
Opet si se uhvatio VP korporacije kao pijan plota......
Lepo ja kazem da je to sekta, cim se ljudi tako lako primaju i toliko zalepe za to....

Sta onda reci za Hriscanstvo?
Takodje sekta na koju su se ljudi tako lako primili i toliko zalepili.
Pre dve hiljade godina ideja koju je propovedala ova sekta, takodje je bila veoma radikalna za to vreme. Hriscanstvo je propovedalo ideju o jednakosti svih ljudi u vreme kada su robovi bili statusni simbol. Zamisli koliko je to moglo da iznervira nekog mladog rimljana koji samo sto je nabavio 2 roba za sebe. Decko taman razvio biznis, a neki tamo pametnjakovici nasli da mu sole pamet kako on treba da oslobodi te likove i ode sam da okopava njivu.
Kada malo bolje razmislimo, mozda je Hriscanstvo jedan od prvih masovnih marketing kampanja koja je uspesno sprovedena. Mozemo reci da je to bio pilot projekat za masovne marketinske kampanje.
Jednostavno, nekoliko pametnijih ljudi sabralo je dva i dva, shvativsi da veoma lako mogu pridobiti tadasnje robove i privuci njihovu paznju. Sve sto je trebalo da urade, jeste da sloze nekakvu pricu o jednakosti, pravu na jednak zivot svih ljudi (koliko je ovo samo morbidna ideja bila u to vreme), izmisle kako postoji neko super mesto gore u oblacima i stvar je bila resena. Ljudi su se primili na ideju, zagrizli mamac, nalozili se na tu sektu punom parom.
Cela ideja je delovala toliko dobro, bila je toliko radikalna i pruzala toliku utehu, da su ljudi sami sebe ubedili u njenu ispravnost i pravicnost. Verovatno su prelazili preko svakojakih izmisljotina, zatvarali oci pred bilo kakvim nelogicnostima samo zato sto nisu zeleli da dovedu u pitanje ideju koja im je u to vreme pruzala mnogo toga.
Koliko se samo imovine, zlata, rada i ko zna jos cega poklonilo crkvi u zelji da se dokaze vera i da se ideja odrzi do ovog trenutka.
Medjutim niko ne moze da ospori cinjenicu da je ta ideja, bez obzira na to koji su prvobitni porivi podstakli njenu pojavu, ostavila neizbrisiv trag u istoriji covecanstva.
Ko zna kada bi robovlasnicko drustvo prestalo da postoji da se ova ideja nije izrodila?
Ipak ova ideja ima i svoju tamnu pricu, sto je jos jedan od mogucih dokaza da se cela ta filozofija svodi na marketinsku kampanju u cilju kontrole njenih sledbenika. Svima su dobro poznati krstaski ratovi i doba inkvizicije!
Sada tu naravno postoji dilema koja nikada nece biti odgonetnuta.
Da li je uspostavljanje crkve kao mehanizma za kontrolu bio cilj ove ideje od samog pocetka, ili je ta ideja u pocetku stvarno bila bezazlena ali su kasnije neki pojedinci zloupotrebili tu ideju shvativsi da u svojim rukama drze ozbiljan sistem kontrole?
Sto se mene tice mislim da je od samog pocetka ova ideja imala za cilj kontrolu, samo zato sto propoveda totalno sumanutu filozofiju, u smislu : "Mi smo svi ovcice.", "Okrenite drugi obraz", "Moras slepo verovati, nije pozeljno traziti dokaze!" i td.
Naravno ovo je samo moje misljenje, nemam nikakve dokaze za tu svoju tvrdnju.

Zasto sam sve ovo napisao? Zato sto zelim da istaknem kako je, po mom misljenju, VP u danasnje vreme skoro ista stvar kao sto je to bilo Hriscanstvo pre 2K godina.
Posle dve hiljade godina, ljudi su ponovo zabrljali i zapetljali stvari na nacin na koji samo oni to umeju. Pitanje od milion dolara glasi : "Treba li da ostanemo ovde gde smo sada, ili smo spremni za prelazak u neki novi sistem koji sam po sebi ne mora da bude savrsen, ali je svakako bolji od ovog koji imamo danas?"

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 1:30 am Odgovoriti sa citatom

analogdigit ::
Ipak ova ideja ima i svoju tamnu pricu, sto je jos jedan od mogucih dokaza da se cela ta filozofija svodi na marketinsku kampanju u cilju kontrole njenih sledbenika. Svima su dobro poznati krstaski ratovi i doba inkvizicije!
znaci ti dokazujes zle namere neke ideje time sto ju je 1200 godina po nastanku ideje neko zloupootrebio...
vrlo scientific method...

Citat:
Sada tu naravno postoji dilema koja nikada nece biti odgonetnuta.
Da li je uspostavljanje crkve kao mehanizma za kontrolu bio cilj ove ideje od samog pocetka, ili je ta ideja u pocetku stvarno bila bezazlena ali su kasnije neki pojedinci zloupotrebili tu ideju shvativsi da u svojim rukama drze ozbiljan sistem kontrole?

za hriscanstvo ne znam, ali VP je korporacija od pocetka....
razlika je da hriscanstvo ima u sebi sakriveno obilje mudrosti, VP ima samo lepe slicice i bajku o sreci...
sad ne znam koliko se razumes u marketing, i prepoznavanje istog....

1) ::
Sto se mene tice mislim da je od samog pocetka ova ideja imala za cilj kontrolu, samo zato sto propoveda totalno sumanutu filozofiju, u smislu : "Mi smo svi ovcice.", "Okrenite drugi obraz", "Moras slepo verovati, nije pozeljno traziti dokaze!" i td.
Naravno ovo je samo moje misljenje, nemam nikakve dokaze za tu svoju tvrdnju.

2) ::
Zasto sam sve ovo napisao? Zato sto zelim da istaknem kako je, po mom misljenju, VP u danasnje vreme skoro ista stvar kao sto je to bilo Hriscanstvo pre 2K godina.

znaci:
1) ti smatras da je hriscanstvo bilo zavera za masovnu kontrolu ljudi...
2) ti kazes da je VP skoro ista stvar...
=> ti verujes da je VP zavera za masovnu kontrolu ljudi
ali i dalje hvalis i podrzavas taj projekat...
zanimljive su mi te tvoje maske....
Citat:
Posle dve hiljade godina, ljudi su ponovo zabrljali i zapetljali stvari na nacin na koji samo oni to umeju. Pitanje od milion dolara glasi : "Treba li da ostanemo ovde gde smo sada, ili smo spremni za prelazak u neki novi sistem koji sam po sebi ne mora da bude savrsen, ali je svakako bolji od ovog koji imamo danas?

"pitanje od milion dolara", kako cudna fraza za nekog ko prezire novac i bori se za ukidanje istog...
"sistem koji je sigurno bolji" - izvini, odakle ti to da je big brother globalna tehnokratija koja kontrolise sve resurse bolja od ovog sto sad postoji.... kao da u ovom sistemu sad ne mogu da se crtaju i prave fancy zgrade...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 8:46 am Odgovoriti sa citatom

Znam da je tesko pojmiti, ali hriscanstvo nije jedina religija.
Postoji ih prakticno bezbroj, posto se svakodnevno stvaraju i rasturaju novi kultovi, vere, verovanja, religije...
Elem... zasto niko ne spomene trenutno najharizmaticniju i najrazorniju reigiju - islam?
A sta je sa Sajentologijom, psiho-sektom.
Da li se one ne napadaju zato sto nude ista resenja - savrsen svet, materijalno i duhovno blagostanje?
Palo mi je par puta na pamet da su oni finansijeri iz senke citave ove price, jer stalno i besomucno se prica svodi na poredjenje hriscanstva (koje cak nije ni najbrojnija vera, a ima i poprilican broj lokalnih varijacija, pa nije ni omniprezentna) i nekog savrsenog sveta...
Kad god zaskripi u odbrani ideje, izleti recenica: "Ali u hriscanstvu, ..." Wink

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
trbica
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 03 Apr 2009
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 9:00 am Odgovoriti sa citatom

deep blue ::

Pa vi ste ovde zapoceli sa time da ce u toj novoj svetlijoj buducnosti,svi imati kola ,stan,ici kad god hoce na kaficu na Maldive,imati najbolju tehniku i sl...

Klasicna markentinska navlakusa...Isto sto vidim na svakoj reklami za lutriju...Dobicete stan, mercedes, putovanje...Sve sto danasnji covek moze da pozeli...

Sta bwe kafic? Very Happy Ne secam se da je neko spomenuo tako nesto...

Kako ti zamisljas svetliju buducnost za covecanstvo? Monetarni sistem? Evo koliko postoji taj cuveni monetarni sistem u kojem je profit na prvom mestu i sta je do sada ucinjeno po pitanju gladnih u svetu? Beskucnika? Bolesnih?

Religija je nastala iz verovanja a proizveli su je ljudi. Dakle, kao i svaki drugi sistem koji je nastao "ljudskom rukom" nije savrsen, pun je gresaka i rupa. Nije potrebna religija da bi se nesto ucinilo dobro za celo covecanstvo.

Definitivno treba da pogledate ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw

Covek je u pravu, nece planeta nigde, ali zato mi odosmo...

I onda ovo Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=cgps85scy1g

lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 05 Apr 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 12:57 pm Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
Znam da je tesko pojmiti, ali hriscanstvo nije jedina religija.

Nije ni kapitalizam jedini sistem koji je trenutno u funkciji na planeti, ipak je najzastupljeniji, kao i hriscanstvo, pa se zato on najvise i napada.

Ja ipak mislim da covecanstvo dolazi do jednog stadijuma gde nece biti potrebe sredjivati ista jer svest se svakodnevno dize na sve visi nivo, pa ce i ove lose stvari koje nam razaraju drustvo sve vise propadati.
Potrosacko drustvo, marketing ... sve manje fazona imaju da nam prodaju, ljudi su popusili sve sto su imali, sad prevare vise ne piju vodu, tako da ne treba ni menjati sistem, sada je mozda vreme da ovaj sistem ide malo u nasu korist ne u njihovu Smile

lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 05 Apr 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 1:30 pm Odgovoriti sa citatom

@ Cat

Ono sto ti izgleda nisi uzela u obzir, je da je to industrija zabave.

Da bi se ljudi zabavljali, moraju da budu zdravi, siti, sigurni, itd.

Plate treba da se mere po korisnosti za ovo drustvo, a vrlo je jasno kada ti se dete razboli ili kada gori u pozaru, ko je korisniji, kristijano ronaldo ili doktor ili vatrogasac.

S'obzirom na tu korisnost treba da budu i plate, ali trenutnom sistemu to ne ide na ruku jer on nema nista od toga da zalepi nekom doktoru u sali Nike na celo, kada ga nece videti milijardu ljudi, pa samim tim nema ni potrebe da mu da toliko para. To su lose postavljene vredosti, koje ce se degenerativno odraziti na nase drustvo i to se mora menjati.

Nemam zaista nista protiv Kristijana Ronalda, (sem sto je glupi gusan Smile ali eto volim Messija recimo a i on je fudbaler), niti protiv Jenifer, ali smatram da postoji dosta osoba koje mnogo vise doprinose ovom svetu od fudbalera i pevacica, a po platama se to ne vidi.

Dakle nemam nista protiv pojedinca, ali imam protiv izvrnutih vrednosti, jer one moraju, pre ili kasnije uticati na nas.

analogdigit
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 31 Mar 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 8:49 pm Odgovoriti sa citatom

znaci ti dokazujes zle namere neke ideje time sto ju je 1200 godina po nastanku ideje neko zloupootrebio...

Nista ja nisam dokazao, nemam dovoljno cinjenica da bi dokazao bilo koju od te dve teorije. Niti mogu da kazem da je Hriscanstvo bilo podlo isplanirana ideja od samog starta, niti mogu da tvrdim da je bila dobra ideja koja je kasnije zloupotrebljena. Lepo sam rekeo da ce ta dilema zauvek da ostane ne razjasnjena.
Cini mi se da si upravo ti u ovom slucaju narusio tu scientific metodu na koju se pozivas.
Ne mozes osporiti postojanje zlih namera u toj ideji, time sto su te zle namere sprovedene tek posle 1200 (tacnije nesto malo vise do 1000) godina. Ako vec hoces da koristis tu scientific metodu onda u obzir uzmi i cinjenicu da tada nisu postojali masovni mediji, telefoni, internet, brza posta i td. Koliko je vremena bilo potrebno da se ideja rasiri, da se utemelje ustanove, da stvori armiju poklonika koji u nju veruju bez pogovora, da ih dovede do stadijuma u kome su spremni dati zivot za tu ideju? To sigurno nije moglo da se desi za godinu dana, ne u to vreme.

Citat:
za hriscanstvo ne znam, ali VP je korporacija od pocetka....
razlika je da hriscanstvo ima u sebi sakriveno obilje mudrosti, VP ima samo lepe slicice i bajku o sreci...
sad ne znam koliko se razumes u marketing, i prepoznavanje istog....

Biblija sadrzi dosta mudrih misli i poruka, to se slazem. Medjutim obilje mudrosti postoji i u knjigama koje su napisane mnogo pre Biblije, pa se opet te knjige nisu koristile za religisko propovedanje slepog verovanja. Obilje mudrosti postoji i u knjigama koje su napisane posle Biblije ali se ni one nisu pretvorile u neke religiske tvorevine. Narodne poslovice su takodje veoma mudre izreke, one takodje sadrze obilje mudrosti, ali su ostale samo narodne izreke.
Ono sto je negativno u Bibliji jeste propagiranje slepog verovanja bez preispitivanja, koje je vesto sakriveno unutar obilja mudrosti. Sto nas dovodi do situacije da ljudi u 21. veku i dalje upiru prst prema oblacima, govoreci o nekome ko sedi tamo gore. Mozda misle na astronaute u svemirskoj stanici M.I.R?
Sto se tice marketinga, tu sam zaista jako tanak, ali psihologiju poznajem jako dobro i znam da je psihologija cesto koristena u sprezi sa marketingom kako bi se postigao maksimalan efekat.

Citat:
znaci:
1) ti smatras da je hriscanstvo bilo zavera za masovnu kontrolu ljudi...
2) ti kazes da je VP skoro ista stvar...
=> ti verujes da je VP zavera za masovnu kontrolu ljudi
ali i dalje hvalis i podrzavas taj projekat...
zanimljive su mi te tvoje maske....

Mozda se nisam dobro izrazio, ili me ti nisi dobro razumeo.
Jesam rekao da je VP skoro ista stvar kao Hriscanstvo, ali ne u smislu ideologije koju predstavlja.
Ono u cemu su iste, jeste cinjenica da su obe ideje veoma radikalne, da nose poruke koje podsticu ljude na razmisljanje o velikim promenama koje ozbiljno udaraju na temelje sistema.
Kao sto je Hriscanstvo imalo veliki uticaj na ljude iz tog vremena, u smislu propovedanja ideje da su svi ljudi jednaki i da niko nema prava da poseduje licnog roba. Sto je omogucilo da tadasnje drustvo postane svesnije, sto je dovelo do ukidanja robovlasnickog poretka i time se stvorilo mesto za dalji napredak ljudske rase.
Tako i VP, sa danasnje tacke gledista, donosi jednu novu ideju o humanijem sistemu zivljenja koji bi po meni svakako predstavljao sledeci nivo evolucije covecanstva.
I jedna i druga ideja sadrze u sebi bajke i svakakve zanimljive slicice. U VP-u su to kuce i soliteri buducnosti iscrtane u photoshop-u, dok Biblija ima pregrst zanimljivih slicica koje oslikavaju andjele u raju kako se baskare na oblacima, okruzeni izobiljem hrane.
Slicnost koju sam zeleo da istaknem se ogleda u tome, da obe filozofije ma sta bilo iza njih ipak u sebi nose veoma pozitivne ideje koje ne treba olako odbaciti.

Citat:
"pitanje od milion dolara", kako cudna fraza za nekog ko prezire novac i bori se za ukidanje istog...
"sistem koji je sigurno bolji" - izvini, odakle ti to da je big brother globalna tehnokratija koja kontrolise sve resurse bolja od ovog sto sad postoji.... kao da u ovom sistemu sad ne mogu da se crtaju i prave fancy zgrade...

Tu frazu sam iskoristio namerno i ne vidim zasto je to toliko bitno. Volim da koristim serkazam i nema nekog dubljeg smisla u tome.
Sto se tice "globalne big brother tehnokratije", mislim da je VP ideja bolja od trenutnog sistema, zato sto se u VP-u ne radi o globalnoj big brother tehnokratiji.

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 18, 2009 9:49 pm Odgovoriti sa citatom

analogdigit ::

Nista ja nisam dokazao, nemam dovoljno cinjenica da bi dokazao bilo koju od te dve teorije. Niti mogu da kazem da je Hriscanstvo bilo podlo isplanirana ideja od samog starta, niti mogu da tvrdim da je bila dobra ideja koja je kasnije zloupotrebljena. Lepo sam rekeo da ce ta dilema zauvek da ostane ne razjasnjena.
Cini mi se da si upravo ti u ovom slucaju narusio tu scientific metodu na koju se pozivas.
...

kazao si:
Citat:

Citat:
Ne mozes osporiti postojanje zlih namera u toj ideji, time sto su te zle namere sprovedene tek posle 1200 (tacnije nesto malo vise do 1000) godina. Ako vec hoces da koristis tu scientific metodu onda u obzir uzmi i cinjenicu da tada nisu postojali masovni mediji, telefoni, internet, brza posta i td. Koliko je vremena bilo potrebno da se ideja rasiri, da se utemelje ustanove, da stvori armiju poklonika koji u nju veruju bez pogovora, da ih dovede do stadijuma u kome su spremni dati zivot za tu ideju? To sigurno nije moglo da se desi za godinu dana, ne u to vreme.
znaci ovako: ja ti naprimer danas kazem da covek treba ljubiti ljude, a ti postanes peder. Jesam ti ja kriv sto si moje reci bukvalno shvatio?
Znas koliko je 1200 godina vremena da se iskrivi i u formalni kalup pretvori nesto sto je neko nekad rekao?

Citat:
I jedna i druga ideja sadrze u sebi bajke i svakakve zanimljive slicice. U VP-u su to kuce i soliteri buducnosti iscrtane u photoshop-u, dok Biblija ima pregrst zanimljivih slicica koje oslikavaju andjele u raju kako se baskare na oblacima, okruzeni izobiljem hrane.

mozes li da citiras gde si to naisao na te opise raja u bibliji... mislim pricamo o marketingu, pa me bas interesuje da procitam te delove sa marketingom od pre 2000 godina....
mislim da mesas Bibliju sa interpretacijama vernika... Biblija je samo zbirka vrlo raznovrsnih prica... stari zavet su price od pre Hrista, Novi zavet opisuje Hristov zivot... koliko je meni poznato nema prica koje opisuju zivot u raju... nema te vrste marketinga

VP sa druge strane nema nista osim marketinga...

Citat:
Slicnost koju sam zeleo da istaknem se ogleda u tome, da obe filozofije ma sta bilo iza njih ipak u sebi nose veoma pozitivne ideje koje ne treba olako odbaciti.

gresis. Biblija nosi mnoge i konfuzne ideje, a sa stanovnista danasnje etike neke su pozitivne (npr. ljubav prema bliznjem), neke nisu (npr. mnoge starozavetne pouke).
VP ne nosi nikakve ideje. VP nema izgradjenu filozofiju, nego je samo cist marketing bez sadrzaja... ne znam otkud uopste smelost da poredis VP sa hriscanstvom, to je kao da poredis amebu sa ljudima... i kazes kako je ameba nesto malo drugacije, ali sasvim slicno ljudima...skoro isto... pa, ako je skoro isto, ajde da zaposlimo amebu kao vozaca autobusa ili pilota aviona kojim putujes....

Citat:

Citat:

Tu frazu sam iskoristio namerno i ne vidim zasto je to toliko bitno. Volim da koristim serkazam i nema nekog dubljeg smisla u tome.

jeste, vrlo si serkastican...uzgred, dovitljiv naziv...nisam odmah shvatio da se izvodi iz onog "znas ili se#es?" dobro sto si pojasnio da izraz znaci isto sto i da nema dubljeg smisla u onome sto pricas...
nego brine me taj nedostatak dubljeg smisla u tvojim recima...
hoces da ucis ljude, a nisi promislio cemu ih ucis...

Citat:
Sto se tice "globalne big brother tehnokratije", mislim da je VP ideja bolja od trenutnog sistema, zato sto se u VP-u ne radi o globalnoj big brother tehnokratiji.
znaci svaki sistem koji nije globalna big brother tehnokratija je po tebi bolji od trenutnog....

samo sto VP jeste globalisticki pokret (svi resursi pripadaju svim ljudima, a ne drzavama i privatnim vlasnicima), i jeste tehnokratija jer je u pitanju vladavina strucnjaka, gde odlucuje strucna elita i kompjuterski programi (tj. njihovi programeri), nigde se ne pominje na koji nacin pojedinac moze da ima ikakav uvid i uticaj na to ko, kako i zasto vlada. Uz to ukidanjem novca i davanjem svih resursa VP sistemu, covek postaje potpuno egzistencijalno zavistan od dobre volje onih koji odlucuju... ako VP pobedi jednog dana, to ce biti kraj civilizacije...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Cat
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 30 Mar 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 20, 2009 11:01 pm Odgovoriti sa citatom

lksndr ::
@ Cat

Ono sto ti izgleda nisi uzela u obzir, je da je to industrija zabave.

Da bi se ljudi zabavljali, moraju da budu zdravi, siti, sigurni, itd.

Plate treba da se mere po korisnosti za ovo drustvo, a vrlo je jasno kada ti se dete razboli ili kada gori u pozaru, ko je korisniji, kristijano ronaldo ili doktor ili vatrogasac.

S'obzirom na tu korisnost treba da budu i plate, ali trenutnom sistemu to ne ide na ruku jer on nema nista od toga da zalepi nekom doktoru u sali Nike na celo, kada ga nece videti milijardu ljudi, pa samim tim nema ni potrebe da mu da toliko para. To su lose postavljene vredosti, koje ce se degenerativno odraziti na nase drustvo i to se mora menjati.

Nemam zaista nista protiv Kristijana Ronalda, (sem sto je glupi gusan Smile ali eto volim Messija recimo a i on je fudbaler), niti protiv Jenifer, ali smatram da postoji dosta osoba koje mnogo vise doprinose ovom svetu od fudbalera i pevacica, a po platama se to ne vidi.

Dakle nemam nista protiv pojedinca, ali imam protiv izvrnutih vrednosti, jer one moraju, pre ili kasnije uticati na nas.

Postoji još nešto što ti ne uzimaš u obzir, a to je ljubav prema nekom pozivu i ljubav prema novcu. Ljubav prema nekom pozivu ume da bude jača od toga da radimo neki drugi posao samo zato što je više plaćen. Iskreno ne verujem da su svi lekari tako divni i krasni i da se dobar deo njih ne prima na pare, da je tako ne bi bilo toliko tužbi zbog nesavesnog lečenja, što je još gore oni bi baš zbog svoje profesije trebali da budu manje podložni tome, a da im je više stalo do dobrobiti pacijenata. Setimo se brojnih primera kada lekari primaju mito za izvođenje operacije, a da ne pričamo o trgovini organima i sl. Vatrogasci su uglavnom dobrovoljci. Ne smemo generalizovati pogotovo kada poredimo industriju zabave i novac sa profesijama. Postoji nešto treba još uzeti u obzir kao što su farmaceutska industrija, a i privatna praksa posle specijalizacije. Na žalost retki su lekari starog kova kojima je stalo do zdravlja pacijenata i koji umeju da dijagnostikuju bolest i pre skupih snimanja... Slažem se za to da treba plaćati ljude po njihovom doprinosu ovom svetu... Pa pretpostavimo da su vaša deca zdrava, ko ih čuva, uči? Koliko su plaćeni ti ljudi? Zar postoje samo ljudi koji su nam neophodni kada nam je teško, lekari, advokati... Šta je sa onima koji nam svakodnevno pomažu u dobrom?
Otišla sam daleko od teme... Ugl. poenta je da postoji kriza morala, svako od nas je vidi, ali da li je svakog briga za to...

alexandar dimitrijevic
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 28 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Apr 28, 2009 10:14 am Odgovoriti sa citatom

gledao sam film i mnogo je dobar.gledao sam oba dela.drugi je nesto vezan za novac.kako ameri peru novac.i kako su ubili nekoliko politicara iz juzne amerike.samo mi nije jasno kako je reagovala americka vlada na to.oni bas kontrolisu situaciju,a to da im promakne.kada sam prvi put to gledao,nisam mogao da se pomerim pola sata.nisam mogao da dodjem k sebi.a,na kraju drugog dela pojavljuje se jedna organizacija,koja po meni je mnogo realna.i osnovali su projekat venus project.i,naravno registrovao sam se.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 37 od 39

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Mobbing Ona vredi milijona Sre Feb 20, 2013 7:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ljubav i drugi zlocini Chanel Pet Maj 07, 2010 12:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
Drugi rodjendan foruma Vanja Pet Dec 26, 2008 2:50 am  Pogledaj zadnje poruke
Gradjanski kutak Katančić Pon Apr 07, 2008 12:43 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!