NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

zeitgeist

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

zeitgeist
Autor Poruka
h4n1b4l
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 08 Maj 2009
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 08, 2009 12:54 am Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
Znam da je tesko pojmiti, ali hriscanstvo nije jedina religija.
Postoji ih prakticno bezbroj, posto se svakodnevno stvaraju i rasturaju novi kultovi, vere, verovanja, religije...
Elem... zasto niko ne spomene trenutno najharizmaticniju i najrazorniju reigiju - islam?
A sta je sa Sajentologijom, psiho-sektom.
Da li se one ne napadaju zato sto nude ista resenja - savrsen svet, materijalno i duhovno blagostanje?
Palo mi je par puta na pamet da su oni finansijeri iz senke citave ove price, jer stalno i besomucno se prica svodi na poredjenje hriscanstva (koje cak nije ni najbrojnija vera, a ima i poprilican broj lokalnih varijacija, pa nije ni omniprezentna) i nekog savrsenog sveta...
Kad god zaskripi u odbrani ideje, izleti recenica: "Ali u hriscanstvu, ..." Wink

Razlog zbog kojeg ne diraju islam kao religiju, bar po meni, je sto u islamu Muhamed AS nije pravio nikakva cuda, bio je obican covek, kao i svi mi, Isa ili Isus je u Kuranu samo obican covek, kao i Musa - Mojsije, a kao i svi rugi boziji sinovi iz drugih religija, razlog sto se islam ne pominje ni u jednoj recenici Zeitgeistovog vidjenja religije je sto ta vera cista svojim stvaranjem, bez ikakvih cuda, ili ircionalnih stvari, razlog sto se islam ne pominje je sto u Kuranu postoje neke stvari vezane za nauku zivot i skoro sve zivotne sfere, za koje je tesko objasniti kako su ljudi tog vremena to mogli da znaju. Npr. u Kuranu se govori da ako vam muva upadne u sok, il pice, treba da joj potopite oba krila u sok, jer muve same po sebi na jednom krilu sadrze otrov a na drugom protivotrov.. Postoji jos veliki broj stvari za koje je tesko objasniti kako se znalo o njima u to vreme, samim proucavanjem Kurana se dolazi do njih. Ja ne kazem da je Islam najcistija religija, il najbolja, il najrealnija, naprotiv za mene postoji teorija, iskljucivo moja teorija, da su sve religije plagijati jedne drevne fino sortirane paganske religije, il paganskog verovanja. Ne moze se reci da je Islam teroristicka religija, ne postoji ni jedan pasus u Kuranu koji opravdava samoubistvo, il uzimanje drugih zivota zarad religije. U Zaitgeistu je Hriscanstvo, JUdaizam Budizam, i jos mnogo religija, bar za mene pobijeno, medjutim stroj vrednosti, straha od nepoznatog, stroj pod imenom religija niti jedan pokret ne moze unistiti, bar ne ako ljudska svest danasnjice ostane na ovom nivou. Poenta Zeitgaista je upravo da se okrenemo sami sebi, da u sebi potrazimo vrednosti, i da znanjem prirodom i tehnologijom pobedimo religiju politiku i novac, koju su glavni izvori zla u svetu.

Posle ova dva filma moja svest o religiji i novcu je resetovana, filmovi su me resetovali, tako da sada mogu da se zapitam da li zivim svoj zivot il imaginaran zivot koji su mi neki ljudi nametnuli, i od kojeg cu se boriti dok sam ziv da odstupim, da bih u krajnjoj fazi zivota shvatio da sam ceo zivot proveo kao ROB nametnutih vrednosti...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
nenadovic.sr
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: Muski
Pridružio: 21 Mar 2009
Teme: 4
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Maj 08, 2009 5:06 pm Odgovoriti sa citatom

lksndr ::

Nije ni kapitalizam jedini sistem koji je trenutno u funkciji na planeti, ipak je najzastupljeniji, kao i hriscanstvo, pa se zato on najvise i napada.

Ja ipak mislim da covecanstvo dolazi do jednog stadijuma gde nece biti potrebe sredjivati ista jer svest se svakodnevno dize na sve visi nivo, pa ce i ove lose stvari koje nam razaraju drustvo sve vise propadati.
Potrosacko drustvo, marketing ... sve manje fazona imaju da nam prodaju, ljudi su popusili sve sto su imali, sad prevare vise ne piju vodu, tako da ne treba ni menjati sistem, sada je mozda vreme da ovaj sistem ide malo u nasu korist ne u njihovu Smile
Nemojte nasedati na koje kakve sarene laze. Crkva kod Hriscana, DJamija kod muslimana i svetinje drugih vera,su temelji i stubovi velikog broja drzava u svetu, a sekte su zlo koje ima za cilj da podriva VERE koje sam naveo, a samim tim i drzave i narode, u nameri da ih zavadi. Obecanja o lagodnom zivotu, izobilju , je isto ono sto je i Gospodu Isususu Hristu nudio sam djavo u pustinji ,ne bi li se odrekao OCA SVOGA GOSPODA BOGA. Muhamed otac Islama, koji je ziveo nekoliko vekova posle Isusa i imao je samo reci hvale za Isusa , i nikada nije rekao rec protiv Hriscansva. Zato se ove dve Vere ,Hriscanstvo i islam postuju. Nazalost , nicu kao pecurke razne sekte koje su zlo za sve Vere , bilo da se radi o Hriscanstvu , Islamu, Budizmu .... Ono sto je po mom misljenju najvaznije je da svako ostane veran svojoj VERI a da postuje i odrzava prijateljstvo i postovanje ka drugim Verama . BOG JE JEDAN .

passtorm
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 29 Mar 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 09, 2009 10:03 am Odgovoriti sa citatom

Saša ::
@ Ikso:

Jedan vetrogenerator od 2,5MW kosta oko 2,5 miliona € u zavisnosti od ugovora, jos toliko je potrebno za temelj, pored toga treba da postoji infrastruktura za srednji napon od 690V.

Znaci 2,5 milione € za vetrogenerator + 2,5 za temelj, sto znaci 5 miliona za kompletan i funkcionalan vetrogenerator ? Samo da pitam, kad ste ovako precizni da li se pozivate na neki link ili bilo koji drugi izvor na internetu, ili ce biti - sto nas narod kaze - lupate iz dosade ? Smile

Predlazem da posetite sajt Ministarstva za rudarstvo i energetiku http://logic.dnsprotect.com/~l.....p?IDSP=306 gde lepo kaze :
Citat:

Izgradnja farme vetrenjača nije jeftina. U proseku, izgradnja košta oko 1.2 - 1.5 miliona evra po megavatu (MW) instalisane snage. Da bi se iskoristila prednost ekonomije obima, farma vetrenjača bi trebala da ima instalisani kapacitet od najmanje 20 MW. Pod pretpostavkom da prosečan vetrogenerator ima prosečnu snagu od 750 kilovata (kW), to znači da je za farmu vetrenjača potrebno postaviti najmanje 26 turbina, uz početnu investiciju 24 - 30 miliona evra.

Dakle, sa investicijom od 25 miliona € uz koriscenje ekonomije obima (vise generatora -> manja cena po megavatu) dobija se nekih 20.000KW , sto ce reci 1.25 milona € po megavatu , a ne 5 (odnosno 2,5) miliona o kojima vi pricate.

Dalje, kada se ovi troskovi po proizvedenom megavatu uporede sa troskovima izgradnje novih postrojenja termoelektrana + troskovi iskopavanja i transporta uglja + ekoloska zastita i posledice, dobijemo da je investicija u vetrogeneratore ipak isplativija i da je razlog povecanih ulaganja zemalja iz EU u obnovljive izvore energije sasvim opravdan.

Da bi razumeo ovu materiju morao bi bar da steknes radno iskustvo u industriji i posebo u sektoru energije, ovako pausalno nista nisi naucio jer je materija previse komplikovana da bi to onako iz rukava preko foruma.

Energetika zahteva odredjeno poznavanje oblasti i terminologije kako bi se razumeli odnosi velicina , ali to nikako ne znaci da covek mora imati radno iskustvo u njoj da bi baratao osnovnim informacijama i elementarnim razumevanjem problema. Sto bi rekli - umeo da sabere 2 i 2.

Dakle, isto vazi i za vas Sasa. Ako vec kritikujete druge ljude da iznose onako "iz rukava" neproverene informacije, onda nemojte to i sami raditi.

lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 05 Apr 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 27, 2009 3:51 pm Odgovoriti sa citatom

nenadovic.sr ::

Nije ni kapitalizam jedini sistem koji je trenutno u funkciji na planeti, ipak je najzastupljeniji, kao i hriscanstvo, pa se zato on najvise i napada.

Ja ipak mislim da covecanstvo dolazi do jednog stadijuma gde nece biti potrebe sredjivati ista jer svest se svakodnevno dize na sve visi nivo, pa ce i ove lose stvari koje nam razaraju drustvo sve vise propadati.
Potrosacko drustvo, marketing ... sve manje fazona imaju da nam prodaju, ljudi su popusili sve sto su imali, sad prevare vise ne piju vodu, tako da ne treba ni menjati sistem, sada je mozda vreme da ovaj sistem ide malo u nasu korist ne u njihovu Smile
Nemojte nasedati na koje kakve sarene laze. Crkva kod Hriscana, DJamija kod muslimana i svetinje drugih vera,su temelji i stubovi velikog broja drzava u svetu, a sekte su zlo koje ima za cilj da podriva VERE koje sam naveo, a samim tim i drzave i narode, u nameri da ih zavadi. Obecanja o lagodnom zivotu, izobilju , je isto ono sto je i Gospodu Isususu Hristu nudio sam djavo u pustinji ,ne bi li se odrekao OCA SVOGA GOSPODA BOGA. Muhamed otac Islama, koji je ziveo nekoliko vekova posle Isusa i imao je samo reci hvale za Isusa , i nikada nije rekao rec protiv Hriscansva. Zato se ove dve Vere ,Hriscanstvo i islam postuju. Nazalost , nicu kao pecurke razne sekte koje su zlo za sve Vere , bilo da se radi o Hriscanstvu , Islamu, Budizmu .... Ono sto je po mom misljenju najvaznije je da svako ostane veran svojoj VERI a da postuje i odrzava prijateljstvo i postovanje ka drugim Verama . BOG JE JEDAN .

hahaaahh Smile

Pa ti siu taj koji je popusio najvecu sarenu lazu Smile

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 27, 2009 4:58 pm Odgovoriti sa citatom

passtorm ::
@ Ikso:

Jedan vetrogenerator od 2,5MW kosta oko 2,5 miliona € u zavisnosti od ugovora, jos toliko je potrebno za temelj, pored toga treba da postoji infrastruktura za srednji napon od 690V.

Znaci 2,5 milione € za vetrogenerator + 2,5 za temelj, sto znaci 5 miliona za kompletan i funkcionalan vetrogenerator ? Samo da pitam, kad ste ovako precizni da li se pozivate na neki link ili bilo koji drugi izvor na internetu, ili ce biti - sto nas narod kaze - lupate iz dosade ? Smile

Predlazem da posetite sajt Ministarstva za rudarstvo i energetiku http://logic.dnsprotect.com/~l.....p?IDSP=306 gde lepo kaze :
Citat:

Izgradnja farme vetrenjača nije jeftina. U proseku, izgradnja košta oko 1.2 - 1.5 miliona evra po megavatu (MW) instalisane snage. Da bi se iskoristila prednost ekonomije obima, farma vetrenjača bi trebala da ima instalisani kapacitet od najmanje 20 MW. Pod pretpostavkom da prosečan vetrogenerator ima prosečnu snagu od 750 kilovata (kW), to znači da je za farmu vetrenjača potrebno postaviti najmanje 26 turbina, uz početnu investiciju 24 - 30 miliona evra.

Dakle, sa investicijom od 25 miliona € uz koriscenje ekonomije obima (vise generatora -> manja cena po megavatu) dobija se nekih 20.000KW , sto ce reci 1.25 milona € po megavatu , a ne 5 (odnosno 2,5) miliona o kojima vi pricate..

Dakle, ja NE predlazem zastareo sajt ministarstva Rudarstva i Energetike....citirana informacija nije tacna, znam jer sam duboko ukorenjen bas u tom poslu Wink
Cene koje sam spomenuo i tip vetrogeneratora nisu pausalno spomenuti, nego je to aktuelni program.

750kW vec 10 godina nema u ponudi kod ozbiljnijih proizvodjaca ovih postrojenja za primenu u integralne energetske sisteme.

Dalje, kada se ovi troskovi po proizvedenom megavatu uporede sa troskovima izgradnje novih postrojenja termoelektrana + troskovi iskopavanja i transporta uglja + ekoloska zastita i posledice, dobijemo da je investicija u vetrogeneratore ipak isplativija i da je razlog povecanih ulaganja zemalja iz EU u obnovljive izvore energije sasvim opravdan.

Dakako je isplativa investicija, ja to ne sporim, jedino sam rezervisan prema ovoj avanturi u kojoj bi manja kolonija 'Zeitgeist-ovaca' (sekta) investirala i odrzavala takvo kapitalno energetsko postrojenje.

Da bi razumeo ovu materiju morao bi bar da steknes radno iskustvo u industriji i posebo u sektoru energije, ovako pausalno nista nisi naucio jer je materija previse komplikovana da bi to onako iz rukava preko foruma.

Energetika zahteva odredjeno poznavanje oblasti i terminologije kako bi se razumeli odnosi velicina , ali to nikako ne znaci da covek mora imati radno iskustvo u njoj da bi baratao osnovnim informacijama i elementarnim razumevanjem problema. Sto bi rekli - umeo da sabere 2 i 2.

Dakle, isto vazi i za vas Sasa. Ako vec kritikujete druge ljude da iznose onako "iz rukava" neproverene informacije, onda nemojte to i sami raditi.

To vi mislite, kad vec citirate prevazidjene tekstove sa sajta pomenutog ministarstva onda ste dokazali sami sebi da niste u pravu.

Moje informacije dakle nisu iz rukava nego su cinjenice iz svakodnevnog iskustva.

Sorry, sto vam je propao pokusaj licne diskreditacije.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
alexandar dimitrijevic
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pridružio: 28 Dec 2008
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 10:36 am Odgovoriti sa citatom

eee,ljudi imate da skinete dokumenterac o Obami.zove se DECEPTION OBAMA.novijeg je datuma i autori tog dokumentarca su isti oni likovi koji su pravili duh vremena.toplo preporucujem da ga pogledate.i,ima nesto vise o onoj grupi koja se sastala pre neki dan u onom Grckom hotelu.

alexandar dimitrijevic
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 30, 2009 10:39 am Odgovoriti sa citatom

Bilderberg grupa.izvinite.

alexandar dimitrijevic
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Okt 27, 2009 4:56 pm Odgovoriti sa citatom

film je opasno dobar!!!!!!gledao sam i obmana obame.to je mozda jos bolji!!!!!sada sam skinuo onaj od majkla mura,ali ne mogu da nadjem prevod.trazim vec sat vremena i nema nista.molim ljude dobre volje da mi posalju prevod,ako ga uopstwe ima na msn dimitrijevic83@hotmail.com molim vas jos jednom.veliki pozdrav.

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Maj 22, 2010 7:54 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::
mozemo li znati koje su to silne dezinformacije u zeitgeistu?

nemam vremena da iste stvari objasnjavam svakom verniku Zeitgeist-a i Venus Project-a ponaosob....

otvori prvu stranu ove rasprave i procitaj pazljivo sve postove do zadnje strane.... iskljuci pri citanju svoju Zeitgeist i Venus project religiju, koristi samo kriticko razmisljanje..... pogledaj opet filmove, i procitaj opet celu raspravu...

ako ti i dalje ne bude jasno, onda mozemo da pricamo...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Dejan2000
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 05 Avg 2011
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Avg 05, 2011 10:42 am Odgovoriti sa citatom

Ne razumem vas koji i dalje ustajete,idete na posao i nije vam vise muka od svega toga,i dalje hocete da budete misevi koji okrecu tocak.Pricacu samo iz mog ugla i iskustva.Ja ustajem svaki dan idem na posao (konkretno Frikom) i jednostavno sam uvideo da nesto tu ne stima i pre saznanja o Fresku,Zeitgeista,utopijskih prica i svega ostalog.Radim 8 sati dnevno vezan za pokretnu traku,robujem ne samo establismentu nego i bukvalno i naravno dok to radim veoma se intelektualno razvijam Confused A malo njih osim najblizih znaju da me veoma interesuje Astrofizika i kvantna fizika,da sam procitao skoro sve knjige na tu temu,al avaj posao me ceka pored pokretne trake za 18000din. mesecno(i to ako imas u mesecu dve trece smene).Gubite poentu price,cak i da nije sve istina sto se prica u ZG (sto i nije),poenta je u promenama,ljudima je potrebna nekakva promena.Hocu da se setam beskrajnim pescanim plazama Maldiva,hocu da posetim Akcelerator cestica u Bernu,hocu da posetim dolinu Naska u Peruu,hocu da vidim piramide u Egiptu i Meksiku,da li mislite da to mogu da ostvarim radeci za 18000 mesecno.U drugacijem sistemu bih mogao da radim sta zelim i bio ispunjen,ja nisam naucnik i nemam taj kapacitet da bih ne znam kako doprineo razvitku fizike ali bih zato mogao iz prvih redova da posmatram cepanje atoma.Mi smo svi mnogo razliciti,svako bi se pronasao u necemu,neko bi slikao,igrao fudbal,bavio se biologijom.Ne mozemo da razmisljamo o svemu ovome jer u sadsnjem sistemu nemamo obezbedjeno sigurno sutra(osim onih najbogatijih koji se i bogate naustrb nas),moramo svaki sat,minut,sekundu da provedemo razmisljajuci kako da uvecamo nas profit narusavajuci tako bukvalno fizicko zdravlje.Zar ne razumete da ljudi umiru od gladi ne zato sto nema hrane vec zato sto nemaju para da je kupe,ne razumem sta je tu tako tesko zakljuciti.Neko je rekao da makar imamo privatnu svojinu,ovo samo pokazuje kako nas sistem melje i stvara od nas armiju robota.Privatna svojina hmmm,izgubis posao,uzmes kredit da bi poceo neki privatni biznis,u startu ti vec moras da vratis vise banci nego sto si uzeo bez obzira dal ces ti uspeti u tom biznisu ili ne,to njih ne zanima,drzava te opeljesi,stavis kucu pod hipoteku,bankrot,a onda dodje naplata dugova,e onda ces da vidis cija je to svojina.Moramo shvatiti da se ne radi o ZG nego o promenama za kojim vapi cela planeta.Hocu za zivota da uradim i vidim stvari koje nikada necu moci u ovakvom poretku i ne treba mi nikakav Zeitgeist,Venus i bilo sta drugo da uvidim da nesto ,,debelo" ne stima,da srljamo u neminovni haos jureci za novcem do kog inace legalnim putem ne mozemo doci.Promena je u nama,ja i vi najverovatnije to necemo docekati ali mozemo uticati na buduce generacije,previse smo zatvorenih umova pogotovo u ovom nasem podneblju,a koga sta i zanima,vazno da je Zvezda je pobedila Ventspils 7:0.Zvezda je zivot ostalo su sitnice Laughing

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Sledeci
Strana 38 od 39

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Mobbing Ona vredi milijona Sre Feb 20, 2013 7:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
Ljubav i drugi zlocini Chanel Pet Maj 07, 2010 1:23 pm  Pogledaj zadnje poruke
Crna magija homo homini lupus est Uto Jan 05, 2010 9:54 pm  Pogledaj zadnje poruke
Drugi rodjendan foruma Vanja Pet Dec 26, 2008 2:50 am  Pogledaj zadnje poruke
Gradjanski kutak Katančić Pon Apr 07, 2008 1:43 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!