NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Poubijase se zbog slobode i prava na izbor

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Poubijase se zbog slobode i prava na izbor
Autor Poruka
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 1:15 pm Odgovoriti sa citatom

Ostvarivanja osnovnih ljudskih prava nema bez finansijske i fizicke samostalnosti svakog pojedinca.

Da nismo konzervativno društvo otac i sin bi, najverovatnije, živeli svako u svom domaćinstvu, pa lični izbori ne bi bili uslovljeni mišljenjem ukućana, čime bi i ovakvih porodičnih problema i nesreća bilo mnogo manje. Nije u pitanju sirotinja, dva sirotana ne cine jednu celinu u blagostanju, nego ostaje sirotinja, bilo u gradu ili na selu. Licni je izbor dali zelis dalje da zivis kao sirotinja u zajednici ili samostalno u zavisnosti od licnog ubedjenja.

Koliko puta citamo u crnoj hronici ovakve ruzne i tragicne vesti, a u poslednje vreme imam utisak sve cesce:

Citat:
Otac ubio sina, pa pokušao samoubistvo
Autor: M. Ivanović | 03.04.2009. - 09:00

LESKOVAC - Jovica Krstić (55) iz sela Milanovo juče posle podne je lovačkom puškom usmrtio svog sina Miodraga (32), pa pokušao da se ubije. Ubica je kasno sinoć prebačen iz leskovačke bolnice na odeljenje hirurgije Kliničkog centra u Nišu i nalazi se van životne opasnosti.

Tragedija se desila nešto posle 17 sati na sokaku ispred porodične kuće Krstića u kojoj je Miodrag živeo sa svojom maloletnom ćerkom, majkom i ocem. Prema svedočenju komšija i rođaka, Miodrag se vraćao traktorom iz polja i pre nego je uspeo da se parkira na njega je pripucao otac iz dvorišta.

- Čuo sam neki prasak, istrčao sam napolje i video kako traktor sam ide uz put. Tek kada se zaustavio dvadesetak metara dalje pišao sam i video krvavog Miodraga na sedištu - priča vidno potresen jedan od komšija.
Jovica je posle toga pucao sebi pištoljem u levo rame, ali nije došlo do povređivanja vitalnih organa. Lekari hitne pomoći obojicu su prebacili u urgetni centar leskovačke bolnice, ali za Miodraga nije bilo spasa. Motiv ove teške porodične tragedije leže, tvrde komšije i rođaci, u poremećenim odnosima između sina s jedne i oca i majke s druge strane.
- Nisu se trpeli, stalno su se svađali oko imanja, oko kuće, oko svačega. Nisu se obazirali na ono dete u kući - objašnjava jedan od rođaka.
Otac ubice i Miodragov deda Bora Krstić, koji je sve vreme kukao uglas za unukom i proklinjao svog sina, tvrdi da je spor nastao oko kuće.
- To je moja kuća, ja sam je sagradio i poklonio sinu, a sa svojom ženom otišao da živim u tazbinu. Ali, moj sin i njegova žena su stalno terali svog sina iz kuće. Zbog njih se tri puta ženio jer im nije valjala ni jedna njegova žena. Pre nekoliko dana unuk mi se požalio da su ga i majka i otac zajedno fizički napali - priča i plače starac, koji još nije znao da mu je unuk mrtav.
Ni Miodragova desetogodišnja kćer Jovana nije sinoć znala da joj je otac mrtav. Zbunjeno je obilazila grupice ljudi, okupljene ispred kuće i uplašeno gledala u sudske i policijske činovnike kako pripremaju mesto zločina za uviđaj.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 2:12 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da nismo toliko konzervativno društvo koliko nas takvim predstavljaju, u ovome o čemu govoriš mislim da je finansijski udeo mnogo veći razlog tragičnih događaja, jer čak i da smo liberalniji od recimo holanđana opet finansije diktiraju uslove života i tako u krug...

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 2:21 pm Odgovoriti sa citatom

To objasnjenje nije logicno ako su uzme donji citat uz dodatnu informaciju da i porodice koje su bolje situirane takodje zive u zajednici mesovitih generacija i gde se takodje desavaju ovakve tragedije.

Dali bi bolji standard osamostalio decu od roditelja (generalno)?

Saša ::
Nije u pitanju sirotinja, dva sirotana ne cine jednu celinu u blagostanju, nego ostaje sirotinja, bilo u gradu ili na selu. Licni je izbor dali zelis dalje da zivis kao sirotinja u zajednici ili samostalno u zavisnosti od licnog ubedjenja.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 2:26 pm Odgovoriti sa citatom

Kod:
Da nismo konzervativno društvo otac i sin bi, najverovatnije, živeli svako u svom domaćinstvu, pa lični izbori ne bi bili uslovljeni mišljenjem ukućana, čime bi i ovakvih porodičnih problema i nesreća bilo mnogo manje.

Hm...
Rolling Eyes

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ali ok, kako da izaberem da živim ispod mosta? Opet finansije, e sad kad je reč o bolje situiranim porodicama ne kažem da nisi u pravu ali moraš priznati da je procenat onakvih tragičnih vesti u njima mnogo mnogo manji nego u siromašnim.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:48 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dali bi bolji standard osamostalio decu od roditelja (generalno)?

Sigurno da bi, ali mislim da je pre svega u pitanju neprosvecenost kod ovakvih slucajeva pa su emocije uzavrele nekontrolisane i eto tragedije.

trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 4:18 pm Odgovoriti sa citatom

Niste morali ovu temu...mali grad u kome sam rodjena stalno sad provlace po medijima,a sva ubistava koja su se desila bila su u blizini moje kuce i to sve zbog nekog prokletog novca i moci....ne bih komentarisala dalje ,lose se osecam povodom ovakvih tema...

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Apr 04, 2009 11:19 am Odgovoriti sa citatom

Rekao bih da je Saša u pravu. Nema ovo preterane veze sa siromaštvom, jer ako je verovati izjavama rođaka

Citat:
- Nisu se trpeli, stalno su se svađali oko imanja, oko kuće, oko svačega. Nisu se obazirali na ono dete u kući - objašnjava jedan od rođaka.

mislim, dok su imali oko čega da se svađaju, nisu oni baš tolika sirotinja. Pre će biti da se radi o tradicionalnom shvatanju domaćinstva i tome kako je sramota ići i živeti negde pod kiriju pored tolikog imanja i kuće koju ćeš naslediti, a obično to imanje i kuća budu predmet pritisaka i ucena, što se kao što možemo videti, često završava tragično.

Znam to zato što sam svojim očima video milion sličnih primera. Recimo, jedan moj drugar je isto tako živeo sa roditeljima (doduše imao je svoj sprat), oženio se, doveo ženu da tu žive... i sve je to funkcionisalo neko vreme, a onda je počelo sra*e... recimo ovaj moj drugar potpiše ugovor za kablovsku i došli terenci da ga priključe i odmah se ovaj njegov ćale nacrtao, hoće da bije ove zato što se pentraju po krovu... ovaj drugar ništa, ajde da smiri situaciju, kaže ovim terencima da ostave samo priključak i kabl, pa će on sam to nekako da dovuče do kuće. Odu ovi, ovaj drugar iskulira taj dan, ajde kao, možda je ovaj nešto nervozan, pa da ne izaziva, sutradan krene da buši zid od njegovog sprata da provuče kabl (ja mu pomagao), dotrča njegov ćale, izbi mu onu bušilicu iz ruku, samo što mu oko nije izbio, kao u fazonu "Jel si ti pravio ovu kuću pa da je bušiš kako ti volja", tu se malo svađali... i ništa. Posle nekog vremena. njegova žena posadi cveće, ovaj njegov ćale dođe, i parkira auto preko onog cveća, ova žena u plač, ovaj kod ćaleta i lepo ga pita čemu to, ovaj počeo da se dernja u fazonu "Ovo je još uvek moja kuća i moje dvorište, ne može da sadi ko šta hoće i kako hoće"... ovom već dopizdelo, krenuo da pakuje stvari i da ide odatle makar spavao u parku... i onda se njegova keva umešala, počela da cmizdri, pa kao gde ćeš, pa ko će njih da čuva kad ostare, te njegov ćale je na izmaku snage, pa ko će da održava domaćinstvo, pa kao pričaće ona sa ocem... i sažali se ovaj i ostane. Posle nekog vremena, razapne njegova žena neke konopce u dvorištu da suše veš... i dođe njegov ćale, iseče konopac sa nožem, sa sve vešom na njemu, pade ono sve na zemlju u onu prljavštinu... ovo dvoje normalno popizdeli, otišli kod ovog... ovaj kao "Dok ste pod mojim krovom ima prvo da pitate dal možete da razapinjete konopce po dvorištu" i tu došlo do opšteg pokolja, ove žene vrište, srećom došle komšije i razdvojile ih, inače bi neko garant nastradao, te bih o drugaru čitao u crnoj hronici, dal kao o pokojniku ili ubici, nebitno. U svakom slučaju, uzeo sam ovaj primer zato što se ne radi o nekoj sirotinji, već o prosečnom domaćinstvu, možda čak iznadprosečnom što se tiče finansija. Na kraju je drugar, dok su matorci bili na pijaci, pokupio prnje i otišao... i tu se srećom završilo... te su posle nekako izgladili odnose, pa se danas još i posećuju, ovi im dovode unuke, čak su ih i zvali da se vrate da žive tu, no zvaničan stav mog drugara je "Vratiću se kad umrete" Smile Sve u svemu, hepiend, ali moglo je da bude mnogo drugačije.

I uopšte znam za dosta takvih primera gde je u pitanju čist konzervatizam (gde ćeš da ideš pored ovolikog imanja, nije red da ti odeš a imanje da propada, ovu kuću je izgradio deda tvog dede i ti bi sad da pljuneš na sve to i odeš...) i razlika u generacijama (šta ti balavac znaš o vođenju domaćinstva, održavanju kuće, samo bi provlačio neke kable da se ozračimo...), pre nego siromaštvo ili nešto drugo. Mislim, ima tu i siromaštva, ali opet, čak i u Beogradu se može naći garsonjera za 50-tak evra, a kamoli po manjim gradovima i selima, a opet, bolje je početi odatle, pa gde stigneš, nego živeti u atmosferi gde fali jedna iskrica pa da sevaju noževi i sekire, a kao što vidimo i puške. Ako neko baš ne može ni tih 50 evra mesečno da zaradi, e onda hebi ga, što se ženio i pravio dete kad sutra neće moći ni pelene da mu kupi.

Bliss
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 26 Okt 2008
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 04, 2009 4:02 pm Odgovoriti sa citatom

Posoji u našem narodu onaj strah da će dete kad se osamostali i dobije posao i porodicu da roditelje "zamoča", i ćuška po kući; da će snajka/zet da se osile pa počnu da komanduju - pa otuda i takve histerije i reakcije.
A svi se istovremeno plaše da će ostati sami i prepušteni sebi kad ostare i onemoćaju pa se grčevito drže kakve-takve kontrole nad decom.

trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 04, 2009 4:24 pm Odgovoriti sa citatom

Bliss ::
Posoji u našem narodu onaj strah da će dete kad se osamostali i dobije posao i porodicu da roditelje "zamoča", i ćuška po kući; da će snajka/zet da se osile pa počnu da komanduju - pa otuda i takve histerije i reakcije.
.
to je tacno ali to je i problem onoga ko tako primitivno razmislja danas..i uglavnom u selima

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Društvo Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 2:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 6:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Pet Apr 18, 2008 11:04 pm  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 11:55 am  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 7:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!