NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Jezičke nedoumice

Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Književnost, Jezik & Lingvistika Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Jezičke nedoumice
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 2:19 pm Odgovoriti sa citatom

Ne nađoh ovakvu temu, pa opet smaram otvaranjem nove Embarassed
Kada sam pre dosta godina naišla na Klajnov Rečnik jezičkih nedoumica mojoj sreći nije bilo kraja. Skoro da sam ga držala pod jastukom. Nadajući se da ću ista osećanja izazvati kod jedne drugarice, pa još i učiteljice, poklonila sam joj jedan primerak za rođendan. Taj jadni primerak godinama skuplja prašinu na polici... Ona nema nedoumica i to je divno! (Ipak je učiteljica istorija života) Very Happy
Imate li jezičkih nedoumica i šta radite s njima? Da li k'o iz topa imate odgovor na neko pitanje u vezi s jezikom? Šta nas sprečava da saznamo? Treba li da ignorišemo nedoumice i postupamo po svom?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 2:41 pm Odgovoriti sa citatom

naravno da imam...i to sve vise i vise, pogotovo u poslednjih par godina jer mi je engleski jezik kojim komuniciram sa okolinom Shocked
trudim se da ispravljam svoje greske, ako mi neko ukaze na njih...nemam toliko problema u verbalnoj komunikaciji( mada komuniciram samo sa cetvorogodisnjakom) ali u pisanoj zakazujem...cesto budem zbunjena Shocked
kako resavam problem...pa, pitam vanju na pp Smile Smile
i od jasse sam ponesto naucila(evo, upravo imam dilemu da li se ponesto pise sastavljeno ili ne Neutral ) Smile Smile

btw. mnogo gresaka uocavam i sama, kod drugih...u zavisnosti od toga koliko sam dobra sa nekim cesto posaljem pp i kazem:"ej, ne pise se **** ovako nego ****" Smile Smile

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:11 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::
btw. mnogo gresaka uocavam i sama, kod drugih...u zavisnosti od toga koliko sam dobra sa nekim cesto posaljem pp i kazem:"ej, ne pise se **** ovako nego ****" Smile Smile

I sam sam počeo da mešam engleski sa srpskim i to smatram nekako normalnim ali duboko u sebi se stidim toga i znam da "akademskim" građanima zvučim kao neki klošar Laughing ali to je jače od mene jer sam engleski počeo da koristim skoro u istoj meri koliko i maternji i to pre nekoliko godina, nije to odjednom ali eto vremenom se to razvilo u neki srpsko hrvatsko engleski sa južnjačkim naglaskom Wink

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:17 pm Odgovoriti sa citatom

Ne volim da mesam engleski sa srpskim Shocked
Znaci skoro sam povratio od muke kad sam cuo u nekoj hrvatskoj seriji kako jedna devojka izgovara na pocetku recenice "baj d vej" i onda nastavi sa hrvatskim.... Blink shok kako uzasno zvuciiiiiiiiii... shok
ona je sad kao IN Laughing pih..koja glupost Shocked

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:18 pm Odgovoriti sa citatom

dekameron ::

i od jasse sam ponesto naucila(evo, upravo imam dilemu da li se ponesto pise sastavljeno ili ne Neutral ) Smile Smile

Od mene? Embarassed Rolling Eyes

Dok sam studirala, imala sam par drugarica tamo, i stalno smo ispravljale nekoga ko je pokušao da zastrani Smile
Počelo je tako što je jedna izjavila da je sedela u "sapareu", a ova druga je sušila kosu "femom"... Smile Onda su išli "obadvoje" na žurku, a međuvremenu je neko pitao "je li je i on bio tamo" Very Happy U sveskama je ponekad pisalo "ljucki resursi" Wink

Nikada nisam zastranjivala u tolikoj meri, ali sam se trudila da ono što znam naučim bolje Smile

Osim toga, imam divnu mladu strinu, profesroka francuskog. Od te žene nikada u životu nisam čula da kaže "reko" "poso" "oćemo li"... nego sve je izrečeno lepo, pravilno, kako treba... U početku je izgledalo nekako zategnuto i previše formalno... a onda sam shvatila koliko je lepo čuti tako pravilno izgovorene reči...

Trenutno me brine engleski. Ne znam vremena, idem na intuiciju Smile Dobijem ponekad kompliment da ga pišem i pričam pravilno...Ali previše sam lenja da zavirim u gramatiku... Embarassed

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
jole_85
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 01 Feb 2008
Teme: 23

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:21 pm Odgovoriti sa citatom

Naravno da imam...Obično pitam tatu kad imam neku nedoumicu...

Nemam problem s tim da me neko ispravi. Deksi, samo šalji pp Wink i ti jasso Wink Baš mi je juče drugarica poslala poruku da mi ukaže na gramatičku grešku. Bolje da me neko od mojih ispravi,neću drugi put sigurno napraviti istu. Razz

Imam veliku manu, brzopleta sam u svemu pa i u pisanju, često mi se desi da progutam neko slovo ili da zamenim dva slova kad kuckam za kompom.

Poslednji put izmenio korisnik jole_85 dana Pet Apr 03, 2009 3:27 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

"Svoju snagu prepoznaćeš po tome koliko si u stanju da prebrodiš trenutak, jer trenutak je teži, strašniji i duži od vremena i večnosti!"
dekameron
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 11 Jan 2007
Teme: 144

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:26 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Imam veliku manu, brzopleta sam u svemu pa i u pisanju, često mi se desi da progutam neko slovo ili da zamenim dva slova kad kuckam za kompom

ovo ne racunem u greske...i meni se desava...ma sta desava, to mi je redovna pojava Wink Wink

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:28 pm Odgovoriti sa citatom

Uh naravno da imam i ja Laughing i ne zamerite mojim greskama jer mozda sam jedini iz kraja gde se koriste 20 padeza i gde je "Kostanin" jezik jos uvek ziv. Ucim se jos uvek i od vas ovde a i od dece, jos uz to kuckam u jednom dahu pa gresaka na pretek. Embarassed

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:29 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
...Od te žene nikada u životu nisam čula da kaže "reko" "poso" "oćemo li"... nego sve je izrečeno lepo, pravilno, kako treba...

To rek'o, poš'o, doš'o... pomalo i volim Embarassed Podseća me na zavičaj... Mislim da ne bodu oči takve stvari...
Npr. vidim iz neogranićenog broja SMS-ova nedam, neidem... Onda razmišljam danima da l' da kažem. Pa onda nežno, ali stvarno nežno to i uradim i... osoba se naljuti Embarassed A radi na takvom mestu da će je svi izviždati zbog takve greške...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 03, 2009 3:30 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Uh naravno da imam i ja Laughing i ne zamerite mojim greskama jer mozda sam jedini iz kraja gde se koriste 20 padeza i gde je "Kostanin" jezik jos uvek ziv. Ucim se jos uvek i od vas ovde a i od dece, jos uz to kuckam u jednom dahu pa gresaka na pretek. Embarassed

Ti Nešo kad kreneš bez tačke i zareza... Rolling Eyes Wink

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Književnost, Jezik & Lingvistika Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 1 od 9

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Porast homoseksualnosti u Srbiji. Problem ili.. Husker Du Uto Jun 30, 2015 8:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Šta treba da zna budući prvak Eric Cantona Uto Apr 27, 2010 11:38 am  Pogledaj zadnje poruke
zasto se vide kamermani u toku emisije ?!? siroma' Sre Jun 04, 2008 9:52 pm  Pogledaj zadnje poruke
da li nam treba vojska u XXI veku revolucijakojatece Ned Avg 05, 2007 11:13 am  Pogledaj zadnje poruke
Da li Srbiji treba novi Dositej Obradovic? hm Ned Jun 10, 2007 10:40 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!