NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zavere: svet strave i uzasa

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zavere: svet strave i uzasa
Autor Poruka
hokahej
Novajlija
Novajlija

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2009
Teme: 0

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 11:41 am Odgovoriti sa citatom

lksndr ::
banet ::
Ne bih bas tako olako presao preko izjave da je "Digitalni andjeo" za risajkl,takvo je bilo ponasanje i dobrog drugara kada sam mu ponudio knjigu "Dosije omega",jednostavno je odbio da čita recima da ispada da je sve zavera.Posto sam mu nasao i drugu literaturu na koju se oslanja "Dosije omega" poceo je pomnije sve da prati.Danas umnozava DVD-je sa "Digitalnim andjelom" i deli ih poznanim i nepoznanim ljudima,i ne samo to vec i "America freedom to fascism" i ostale filmove i stampane sadrzaje,pa ko voli nek izvoli! Very Happy

Digitalni Andjeo ima za cilj da gledaoca zaplasi, a potom mu ponudi spas u vidu jevrejskog boga u koga vecina srba, pravoslavaca, veruje.

Djakon mi se covek cini previse svestan da bi mogao biti vernik ...

Imam zamerku sto je u emisiji par puta, u negativnom kontekstu, pomenuto, kako Zeitgeist nudi nekakvo resenje, sto je apsolutna neistina. U Zeitgeistu nema nikavog resenja, samo su poljuljani postulati na kojima mi zivimo vec nekoliko vekova. Posmatrati informacije koju su u filmu iznesene kao gotovo resenje je malo daleko od istine.

Pa sta je resursno bazirana ekonomija nego resenje? Da li si ti uopste gledao Zeitgeist: Addendum?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Marko_L
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 29 Apr 2007
Teme: 3
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 12:21 pm Odgovoriti sa citatom

@hokahej
Kako je lepo izvući iz konkteksta stvari koje ti odgovaraju, a potpuno zanemariti sve druge. Izvini, ali ako ćeš da tvrdiš da je sve teorija zavere, onda ćeš morati da pružiš malo jače dokaze za to i da objasniš zašto zanemaruješ fiziku, da li si nekada čuo za kinetičku energiju, da li si primetio razliku u visini između WTC 7 sa jedne i WTC 5 i 6 sa druge strane, gde si ti to video da je rušenje WTC 7 unapred objavljeno (ustvari, jeste objavljeno, ali tek kada je zaista postalo jasno da WTC 7 neće izdržati, a to može da ustanovi gotovo svaki građevinski inžinjer) ? Ako je to i bila teorija zavere, onda su u nju morali da budu uključeni vlada, projektanti koji su radili na WTC zgradama, reporteri, vatrogasci, gradonačelnik, ljudi koji su bili u tim zgradama, spasioci... dakle kako je moguće tolike ljude uvući u nekakvu zaveru, a osigurati se da svi oni ćute ?

I za kraj, pitanje vredno milion dolara je, ako je rušenje WTC bila zavera, ona je morala biti jako dobro isplanirana, jer uključuje mnogo ljudi koji su u njoj učestvovali, izuzetno precizno planiranje kako bi se te zgrade fino srušile i sve to, jel tako ? E mene samo zanima kako je mastermind koji je sve to osmislio, napravio takav propust da grupica ljudi sazna za zaveru i proširi to po internetu ? Zar nisu mogli da ih proglase za teroriste i poubijaju pre nego što se to proširi ?

banet
Pocetnik
Pocetnik

Pol: Muski
Pridružio: 03 Apr 2009
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 1:56 pm Odgovoriti sa citatom

@lsndr
Svako ima pravo na osecaj straha,mnogi gledaoci su bili izbezumljeni i pitali se da li je moguce nesto ovako,sto donosi i po mom ubedjenju "Digitalni Andjeo" kao film u velikoj meri otvara oci i drma coveka iz stalne ucmalosti,a ne vidim bas da je dato konacno resenje,da se oslanja na veru,oslanja se.

To sto se cini da je djakon "covek previse svestan da bi mogao biti vernik",ispada da su svi vernici nesvesni,zavedeni ili ne znam sta jos.To je samo dokaz koliko se ne zna o SPC,a uostalom mogao si i da procitas u kojoj je funkciji djakon pri SPC.Pa nije ona toliko nesavremena koliko se misli.Na kraju,svako ima prava da bude vernik ili da ,jednostavno ne veruje u nista ili ,pak,u nesto,sto mu se cini povoljno prema njegovoj licnosti i napretku.Nije prvi put da imam slicne teme,i jednostavno o tome ne diskutujem nadalje,jer svako ima prava na svoje misljenje,ne zato sto sam u pravu,ili je druga strana u pravu,vec zato sto nema kraja.

Page
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 2:13 pm Odgovoriti sa citatom

To nije bila zavera zbog rusenja zgrada...Nakon toga, proglasen je rat proti terorizma i okupiran je Afganistan i Irak. Cilj je postignut. Ne verujem da ih posle puno interesuje sta ce narod spekulisati...Kao i kod ubistva Kenedija - odmah posle je napadnut Vijetnam. Posle je na sudu dokazano da je postojala zavera i nalozeno je da CIA 2025 godine otvori dokumente o tom dogadjaju...Ali koga je briga...Cilj je opet postignut.

Toranj 7 se nalazi udaljen oko 50m od Blizanaca(cak izmedju njih postoje neke manje zgrade). i teoretski je nemoguce da se onako uredno urusi od potresa.

Mislim da je**cima iz senke nije ni cilj da potpuno prikriju zaveru, vec im predstavlja i perverzno zadovoljstvo da citav svet prave majmunima, znajuci da im se nista ne moze.

Neka se danas i nadju neoborivi dokazi da je neko dodatno minirao tornjeve, pa sta...Opet, kao i kod Kenedija se nece znati tacno ko i zasto, a cilj je vec odavno postignut....Idemo dalje - Iran.

--------------------
Edit by V.

sirom sveta
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 3:17 pm Odgovoriti sa citatom

Imam zamerku sto je u emisiji par puta, u negativnom kontekstu, pomenuto, kako Zeitgeist nudi nekakvo resenje, sto je apsolutna neistina. U Zeitgeistu nema nikavog resenja, samo su poljuljani postulati na kojima mi zivimo vec nekoliko vekova. Posmatrati informacije koju su u filmu iznesene kao gotovo resenje je malo daleko od istine.
Ako je neko od gostiju rekao kako Zeitgeist nudi neko resenje, to je slobodno iznosenje licnog misljenja, sto je u emisiji svakako dozvoljeno Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 05 Apr 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 3:51 pm Odgovoriti sa citatom

hokahej ::
Pa sta je resursno bazirana ekonomija nego resenje? Da li si ti uopste gledao Zeitgeist: Addendum?

U Addendumu da, ali nisam primetio da su ucesnici o njemu pricali.
Ako su na to mislili onda ok.

Opet, takav sistem je u startu mnogo posteniji od ovoga trenutnog, pa ne vidim sta je lose u nudjenju boljeg resenja i otvaranja ociju i podizanja svesti da bi se to na takav nacin gledalo.

To sto svetska ekonomija prozdire samu sebe, sto su, kako se u predjasnjoj emisiji o depresiji govori, ljudi depresivniji nego ikada zbog otudjenosti i neprestane zelje za uspehom koju ne mogu da zadovolje, sto smo pretvoreni u obicne masine za potrosnju robe, sto nam se prodaje podsvesna ideja da cemo kupovinom odredjenih stvari zadovoljiti svoje podsvesne strahove je resnje koje imamo trenutno, a na to se niko nije osvrnuo u filmu.
Kada se kritikuje neko novo resenje, onda se mora sagledati ovo trenutno u kojem se sada nalazimo, pa onda uporediti.

Marko_L ::
@hokahej
Kako je lepo izvući iz konkteksta stvari koje ti odgovaraju, a potpuno zanemariti sve druge. Izvini, ali ako ćeš da tvrdiš da je sve teorija zavere, onda ćeš morati da pružiš malo jače dokaze za to i da objasniš zašto zanemaruješ fiziku, da li si nekada čuo za kinetičku energiju, da li si primetio razliku u visini između WTC 7 sa jedne i WTC 5 i 6 sa druge strane, gde si ti to video da je rušenje WTC 7 unapred objavljeno (ustvari, jeste objavljeno, ali tek kada je zaista postalo jasno da WTC 7 neće izdržati, a to može da ustanovi gotovo svaki građevinski inžinjer) ? Ako je to i bila teorija zavere, onda su u nju morali da budu uključeni vlada, projektanti koji su radili na WTC zgradama, reporteri, vatrogasci, gradonačelnik, ljudi koji su bili u tim zgradama, spasioci... dakle kako je moguće tolike ljude uvući u nekakvu zaveru, a osigurati se da svi oni ćute ?

A koga ti branis ustvari?
Tebi se svidja ovaj neoliberalni kapitalizam u kojem trenutno zivis? Kakve veze ima jeli zavera ili nije? Zar je ok da zivimo u drustvu u koje je jedini cilj profit, po skoro svaku cenu? Sta imamo mi obicni ljudi od toga?

Postali smo kao krave, kravama das travu (nekad davno bilo, ko zna sta sad sve jedu, da bi proizvodjac ustedeo i imao sto konkurentniju cenu), a one tebi daju mleko.
Sa ljudima je proces sledeci, isprepadas ih na najrazlicitije nacine, najbitnije je da ih ucinis nesrecnima, nesigurnima u sebe, tj. nahranis ih strahom, putem medija i ostalih ljudi, potom pustis reklamicu na tv koja podsvesno sugerise zadovoljenje tih strahova, otvoris megamarket i sednes unutra i zadovoljno trljas ruke na tudjoj nesreci, koja naravno ne prolazi kupovinom, ali boze moj, bitno je da se ekonomija vrti.

Jel ti mislis da je tako bolestan sistem odrziv na duge staze? Ko su ti koji su postavili takav sistem? Da li je moguce da od 6 milijardi ljudi na planeti, niko ne moze da smisli nista bolje? Ja verujem da moze, a time dolazim do zakljucka da trenutno stanje nekome oddgovara, meni i tebi sigurno ne, pa se pitam ko je taj? Odgovor je, naravno, kapitalista, tj. covek sa kapitalom, prema tome sto ti bolo koga od njih branis kada ti njima sluzis kao krava u stali, da im das proizvod, koji je u ovom slucaju energija za okretanje sistema potrosnje u krug, iznova i iznova?

@lsndr
Svako ima pravo na osecaj straha,mnogi gledaoci su bili izbezumljeni i pitali se da li je moguce nesto ovako,sto donosi i po mom ubedjenju "Digitalni Andjeo" kao film u velikoj meri otvara oci i drma coveka iz stalne ucmalosti,a ne vidim bas da je dato konacno resenje,da se oslanja na veru,oslanja se.

Niko nema pravo da seje strah medju ljudima. To sto ce neko cipovati ljude je po meni potpuno marginalan problem. Da mi zivimo u drustvu u kome profit nije vrhunska vrednost, u kome kako covek pametno rece, najvise vredi da prikupljas podatke o kupcu (ko je rekao google, facebook), ne bi niko ni hteo da te cipuje jer ne bi imao nikakvu korist od toga. Bas zato je emisija razvodnjena, mnogo se pricalo o sporednim detaljima, a bezalo od sustine, koja je potrosacko drustvo i neoliberalni kapitalizam.

@lsndr
To sto se cini da je djakon "covek previse svestan da bi mogao biti vernik",ispada da su svi vernici nesvesni,zavedeni ili ne znam sta jos.To je samo dokaz koliko se ne zna o SPC,a uostalom mogao si i da procitas u kojoj je funkciji djakon pri SPC.Pa nije ona toliko nesavremena koliko se misli.Na kraju,svako ima prava da bude vernik ili da ,jednostavno ne veruje u nista ili ,pak,u nesto,sto mu se cini povoljno prema njegovoj licnosti i napretku.Nije prvi put da imam slicne teme,i jednostavno o tome ne diskutujem nadalje,jer svako ima prava na svoje misljenje,ne zato sto sam u pravu,ili je druga strana u pravu,vec zato sto nema kraja.

Mi ne znamo sta je iznad nas, kao sto znamo da postoje mikrobi, logicno je da postoje i makrobi, kao sto vidimo svuda oko nas da postoje nizi nivoi svesti, logicno mi je da postoje i visi nivoi svesti, koje mi ne mozemo da pojmimo, kao sto zivotinja ne moze da pojmi ni sebe, a kamoli nas, dakle svakako da gore nesto postoji, ali opet nisam nesto previse ubedjen da taj neko iznad gore sedi i gleda nas po ceo dan, bas kao sto nas i nije toliko briga za zivotinje u globalu, cak stavise potpuno podrzavamo prirodne zakone i ne mesamo se u tok prirode.

Misljenje da neko poseduje licenicu na znanje sta je posle svega ovoga, sva ti iznad nas, da ne nabrajam, misljenje da neko poseduje licencu na sve ono sto mi ne znamo mi jeste slepacki.
Ja nemam izbora vec kada vidim nekoga u problemu da pokusam da mu pomognem, ne mozete nekome ko drzi ruku u vatri reci ma drzi dobro je to. Vere uopste ne delim na pravoslavne, katolicke, ove ili one sve vere su iste, zasnivaju se na verovanju, zaslepljivanju i zastrasivanju naroda.

Vanja ::
Ako je neko od gostiju rekao kako Zeitgeist nudi neko resenje, to je slobodno iznosenje licnog misljenja, sto je u emisiji svakako dozvoljeno Wink

Nema sta tu da se misli, ne moze se raspravljati ponudjenom resenju bez da smo se kriticki osvrnuli na trenutno resenje, a to nije ucinjeno. Oni su mogli da kazu sta zele, ali me cudi da niko se nije nasao dovoljno priseban da shvati ovu cinjenicu i da emisija krene u tom toku, onda bi stvari izgledale mnogo drugacije, to sam hteo da kazem, a to da svako moze da prica sta hoce to nam je valjda jasno Smile

Zerror
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 31 Mar 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 5:14 pm Odgovoriti sa citatom

Nema sta tu da se misli, ne moze se raspravljati ponudjenom resenju bez da smo se kriticki osvrnuli na trenutno resenje, a to nije ucinjeno. Oni su mogli da kazu sta zele, ali me cudi da niko se nije nasao dovoljno priseban da shvati ovu cinjenicu i da emisija krene u tom toku, onda bi stvari izgledale mnogo drugacije, to sam hteo da kazem, a to da svako moze da prica sta hoce to nam je valjda jasno Smile

Ne znam da li si primetio, tema emisije je bila teorija zavere, te svako pominjanje Venus projekta ne bi bilo u skladu sa konceptom. Ono što se iz emisije može zaključiti je da je o rešenju pričano, ali da je isečeno...

lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 5:31 pm Odgovoriti sa citatom

Primetio sam Smile

Isto tako se iz moje recenice moze primetiti da nisam rekao da je problem sto se nije pomenuo Venus projekat, niti njega vidim kao trenutno moguce resenje, vec mi je krivo sto niko nije pomenuo sta nam cini sistem u kome trenutno zivimo.

Ispalo je da smo svi srecni i zadovoljni i da se sve na ovom svetu radi zarad nas obicnih ljudi. Kada krenes iz takve neistine onda svaka teorija zavere zvuci smesno, jer zasto bi zaboga zavere uopste i bilo i odakle zavera kada je svima super?

Samo sto nikome nije super ... a to je nekako zaboravljeno da se pomene, iako je emisija o depresiji bila samo par epizoda pre ove i jasno je pokazala posledice ovakvog drustva u kojem zivimo.

Zeljko
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pridružio: 23 Sep 2008
Teme: 21
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 7:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ma sta se palite... Laughing ne postoje velike zavere....pridruzimo se Sionu Laughing

www.zeljkoart.com
http://www.chrisrea.nl/community/index.php

www.roberthjackson.org

"The privilege of opening the first trial in history for crimes against the peace of the world imposes a grave responsibility. The wrongs which we seek to condemn and punish have been so calculated, so malignant, and so devastating, that civilization cannot tolerate their being ignored, because it cannot survive their being repeated. That four great nations, flushed with victory and stung with injury stay the hand of vengeance and voluntarily submit their captive enemies to the judgment of the law is one of the most significant tributes that Power has ever paid to Reason." ROBERT H. JACKSON
AsterixSrbija
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 9:44 pm Odgovoriti sa citatom

Draga Natasa emisija na ovu temu je prava stvar samo sto ih nema cesce na TV-u .

Natasa zao mi je sto nisi imala prave goste u studiju za ovu emisiju zato ako ikada budes dobila priliku da je ponovis na istu temu dacu ti konkretne kontakte. Otvoren sam za kontakt mozes to preko e-mail/a najavi kontakt i dobices puno informacija .
Zeleo bi cuti i tvoj stav oko ove teme jer si ipak ti autor emisije.

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 6 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Dualisticki nacin razmisljanja: crno-beli svet hm Čet Okt 01, 2009 5:29 pm  Pogledaj zadnje poruke
Neonacizam: Srbija i svet Natasa Miljkovic Pet Maj 08, 2009 5:35 pm  Pogledaj zadnje poruke
Beograd je svet.. GluMica Sub Apr 19, 2008 7:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svet mitova i simbola Eric Cantona Ned Avg 12, 2007 2:37 pm  Pogledaj zadnje poruke
Komunikacija branko Pon Jul 23, 2007 9:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!