NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zavere: svet strave i uzasa

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zavere: svet strave i uzasa
Autor Poruka
caki028
Novajlija
Novajlija

Pol: Muski
Pridružio: 05 Apr 2009
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 9:44 pm Odgovoriti sa citatom

odabrati ovako ozbiljnu i vrlo interesantnu temu (problem) za jednu TV emisiju sa malim vremenskim fondom je hrabrost iz prostog razloga sto to vreme nijed dovoljno ni da se zagrebe povrsina problema, tako da ja mislim, da je za obradu ovako slozenih tema potreban serijal emisija, sa ucescem sireg broja kompetentnih lica.ali sta ce mo, sto je tu je, pa cu i ja dati svoj doprinos ovoj zbrci i ogranicicu se samo na jedan detalj a to je rusenje objekata(zgrada) trgovinskog centra.
vidim mnogi u svojim stavovima se pozivaju na fiziku kada govore o rusenju (zarusavanju) objekata, sto je delimicno ili minimalno tacno.Dva bitna elementa pri projektovanju objekata su statika i materijali.
U tom kontekstu ko je iole upucen u gradjevinarstvo, nikada mu nece biti jasno kako je moguce da se objekat zarusi tako precizno. To je moguce izvesti samo uz ucesce vrhunskih strucnjaka poznavaoca graditeljstva i pirotehnike.Onako da se objekat slozi po vertikali sa minimalnim rasturanjem ogromne kolicine materijala u bazi je nemoguce u nekom slucajnom spletu okolnosti izazvanih ma cime bilo. Verujte mi na rec da ovo sto iznosim nije na osnovu trenutne inspiracije, to sam opazio u prvom snimku kada je emitovan, ainteresantno do danasnjeg dana nisam nigde naisao na neku ili neciju dilemu-razmisljanje o tom elementu te katastrofe sto je i cudno.Kako je moguce da se objekat skoro do temelja zarusi i ako je udar-ci aviona bio u najvisoj trecini objekta, razumem da se jos neki sprat ispod udara ostetio ibio sklan rusenju, ali da zgrada pada-klizi skoro do poslednjeg (prvog) sprata u prizemlju to mi nikada nece biti jasno.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
nebojisa
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 24 Mar 2008

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 10:00 pm Odgovoriti sa citatom

Завереници новог светског поретка црпе своју инспирацију из дела маркиза де сада који је, што је очевидно из његових дела, дотакао само дно пакла. За њих не постоји једна граница и једна гранична вредност, а то је паклено ништавило.
Што се тиче филмова, цајтгајст има првенствено за циљ да нападне Цркву како би постао интересантан широким народним масама, а онда продао форе које пале код људи. Ја овде извлачим закључак да је филм дело оне кухиње у којој су кувари сами завереници. Њихов циљ је јасан, окренути што већи број црквених људи против Цркве, која се јавља као једина озбиљна претња остварењу њихових циљева.
Дигитални анђео 1 и 2 су мало прилагођенији Православном свету и конципирани су тако да застрашују народ и шире панику. Мишљења сам да не треба много полемисати о оваквим филмовима и о заверама. Ко жели да га пошасти поменуте у овим филмовима заобиђу нека посвети пажњу спасавању своје душе пстом и молитвом у дане овог Часног и Великог Васкршњег поста, а и у све надолазеће дане.
Не вреди овде полемисати. Увек имамо два табора или блока. Један блок је Христољубив док други љуби европску унију и њене шарене лаже. И докле год је тако нећемо бити у прилици да по било ком питању нађемо саборни одговор.
Христос по среди нас!!!

Kosovo i Metohija su naši Istinom
blue_monday
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 03 Apr 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 10:00 pm Odgovoriti sa citatom

JovanovicZ ::
kao prvo nije u pitanju RFID čip jer sam slučajno radio na implementaciji sistema čitača karata u jednoj lokalnoj administraciji. Čip je tipa onih sa kreditnih kartica a čitači su klasični čitači poput onih sa memorijskim karticama sa fotoaparata. RFID se čita daljinski to jeste tačno ali na l. kartama nije u pitanju taj čip. Raspitaj se malo od stručnih ljudi pa ćeš videti da sam u pravu. Opet neargumentovane tvrdnje samo stvaraju paniku među neupućenim stanovništvom, i opet da naglasim čip nije ni obavezan već izbor građana da li će ga imati na kartama. Wink

Da, ovi nasi cipovi iz licnih karti nisu RFID, medjutim u Americi cini mi se da su na korak od ugradjivanja RFID u licna dokumenta. A posto svi znamo koliko je nasa "Vlada" nezavisna u svom radu, jasno je da ce slepo slediti taj Zapad i po ovom pitanju, te ukoliko cela stvar prodje u USA, mogla bi se vrlo brzo naci i kod nas.

Marko_L ::

A u ove zgrade, koje uzgred budi rečeno nisu napravljene da izdrže udar aviona, nije udario paraglajder, nego jebeni Boing, što je više nego dovoljno da se naruši integritet čelične konstrukcije, a kada se tu doda velika količina kerozina u avionu, jasno je da je pored narušenog integriteta rušenju zgrada dodatno doprineo požar koji je izbio. Možda nije istopio čeličnu konstrukciju, ali je sasvim sigurno uspeo da dodatno oslabi istu. A što se tiče WTC7 u koji nije udario avion, postoji vrlo logično objašnjenje, koje teoretičari zavere nekako uvek ispuste iz vida. Recimo, obrisi jedne od kula bliznakinja i delova aviona pošto je avion udario.
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related

Posto mi je ovo usko vezano za struku, samo malo dopuna.
Zgrade WTC jesu bile projektovane da izdrze udar Boinga bez kolapsa, sto je pokazala i cinjenica da se one nisu srusile momenta kada su u njih udarili avioni. Problem sa celicnim konstrukcijama je sto je celik materijal koji je jako osetljiv na uticaj povisene temperature u smislu cvrstoce na pritisak, pa vec na 500-600 stepeni celzijusovih gubi oko trecinu (ne znam sad tacan podatak, a nemam literaturu pri ruci) te cvrstoce i samim tim nosivosti konstrukcije, te je dugo izlaganje visokim temperaturama nesto sto moze ozbiljno da ugrozi integritet cele konstukcije i dovede do rusenja, a upravo to se i dogodilo.

--

Sad sto se tice same teorije zavere, pretpostavljam da su svi culi za flag operacije? Dakle, jedan od redovnih poslova svake drzave, odnosno obavestajne sluzbe, su i false flag operacije. Da li je 9/11 bila jedna od takvih operacija, ovog trenutka niko pouzdano to ne moze da dokaze, ali je, barem meni licno vrlo "zanimljiv" dalji sled dogadjaja direktno uzrokovani rusenjem bliznakinja - napadi na dve suverene drzave, sve cesca upotreba reci teror, terorizam, teroristi u medijima, kao i sejanje straha medju obicnim narodom, kome se pred nosom oduzimaju ljudska prava i privatnost!

Razmisljao sam malo na temu sta bi bilo da je meni licno neko od zaverenika predocio i pokazao dokaze da zavera zaista postoji, sta bih ja sa tim na kraju krajeva i mogao da uradim? Kako bi se moj glas uopste cuo? Da li bi me svako kome to kazem smatrao ludakom? Posto je ovo era interneta, mogao bih recimo da napravim sajt i predocim saznjanja do kojih sam dosao, ali ko bi mi verovao, kad su vecina ljudi oni koji u svemu vide teoriju zavere, i oni koji na samu rec "zavera" samo odmahuju rukom, a kako i ne bi kada postoje teorije zavere koje kazu da su ljudi u vrhuski koja vlada zapravo gusteri - a da stvar bude jos neverovatnija, i ta teorija ima svoje pristalice! Smile

I o kakvoj zaveri uopste pricamo? Ljudi iz senke koji bi da zavladaju svetom? Nekako mi se cini da je rec zavera u poslednje vreme previse izvikana, ali opet da li je i ona sastavni deo nasih zivota? Nije li zavera kada dvoje kolega na poslu "skuju zaveru" kako da treci dobije otkaz? Nije li zavera kada kriminalci peru novac stecen kriminalom? Primera iz svakodnevnog zivota ima mali milion, i zasto bi onda bilo ko pomislio da ljudi koji imaju ogromnu moc mogu da pomisle na kovanje bilo kakve zavere protiv bilo koga? Oni su nasa elita, najuzviseniji, , najeticniji, najcistiji i najposteniji od svih nas kojima tako nesto nikada ne bi palo na pamet. Smile

Edit: mali dodatak.
Ako rusenje WTC i jeste bila zavera, odnosno false flag operacija, sta ce nam znaciti priznanje koje ce eventualno uslediti za 50 godina, kao sto je to bio slucaj sa Lavon aferom, gde je Izrael posle 50 godina priznao da je stajao iza napada na USA i UK trupe u Egiptu, kako bi te drzave okrenuo protiv Egipta i muslimanskog sveta.

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 10:17 pm Odgovoriti sa citatom

Nenad-GL ::
Sasa je samo izneo svoje vidjenje i nikoga nije vredjao. To sto ti mislis da avion nije udario zgradu on misli da jeste i ne vidim u cemu je problem. Zar se toliki narod koji je bio ocevidac ne bi pobunio da se toliko drasticno laze o tome e sad mozemo pricati o tome ko je srusio zgrade.

Ne obracam paznju na one koji nisu sposobni ili nisu vaspitani pristojno da komuniciraju, a tek ne vidim svrhu da polazem racune pojedincima koji svoju duhovnu hranu nalaze u paranoji i masovnoj histeriji.

Voleo bih da znam koji celik moze da izdrazi temperature od preko 1000C, koja zgrada bi izdrzala udarac punom masom Boeing-a 747 i svu oslobodjenu kineticku energiju. Nisu avioni udarili u vrh zgrade nego desetak spratova ispod njega; nije vrh moga da otpadne, nego se zgrada urusila a od silne mase je potresom ostecena WTC7 zgrada koja se nalazi svega 30 metara od obe kule,.....ima tu malo logike, ne treba biti ni phD ni profesor dovoljno je da koristis zdrav razum. Prica da teroristi nisu sposobni da lete jumbo-jet je nonsens, u SAD mozes da uzmes casove za let lakim avionima gde hoces, jedan holandski privrednik koji ima skolu letenja je ove ucio na Key Largo/FL, uz DODATNO vezbanje simulatorom letenja 747, mozes komotno da naucis da upravljas njim, ili bar onoliko koliko da nanisanis avion kao projektil u ogromnu zgradu kao sto je WTC.
Ta zgrada je bila od celicnih profila i celicnim sajlama je drzana u balans uz amortizere u 'podrumu'. Nije bilo reci o klasicnoj celicnoj armaturi.

Pored toga, ko poznaje pogled iz aviona severoistoce obale SAD, zna na kojoj daljini se prepoznaje prelep pogled na New York a posebno bih izdvojio Manhatten i 2 kule WTC-a koje su zaista jasno strcale iznad svih drugih......

Da nisam redovno bio, da nisam video, da se nisam penjao, opet ne verujem da bi bio paranoican kao pojedinci u ovoj diskusiji za koje smatram da uzivaju u sirenju histerije, misterije i paranoje da bi ispunili neko njihovo licno zadovoljstvo.

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
banet
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 03 Apr 2009
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Ned Apr 05, 2009 10:26 pm Odgovoriti sa citatom

@nebojisa
Moja potpuna podrska tvojoj diskusiji,osim zastrasivanja "Digitalnim andjelom",ali to je to.Prvi deo"Zeitgeista" pokusaj navodjenja na svetku religiju po potrebi svetske vlade,drugi-Americki Rajhstag,i treci ponuda resenja od strane onoga ko i sprema,spremio je ili vec zamutio zaprsku sa ostatkom jela koje servira.Bez ikakvog straha,kao pojedinci,nemocni smo,kao drustvo takodje,mozda i u ovom casu postoji alternativa i ko zna zasto je to dobro kada nas zapad izdvaja od sebe iako se upinjemo da im dokazemo da smo veci kalifi i od samog kalifa.Valjda i mi kao narod imamo neku srecu u svemu ovome, i izvucemo posle brojnih istorijskih gubitaka u pobedama,neku korist i opstanemo bioloski.

Kondor
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 12:18 am Odgovoriti sa citatom

Избор гостију је могао бити много бољи... Милан Видојевић, Дејан Лучић...
Људи не страдају од теорија, али зато страдају од завера.

Ne raspravljaj sa budalom jer ljudi mozda nece uociti razliku!
lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 1:08 am Odgovoriti sa citatom

nebojisa ::

Што се тиче филмова, цајтгајст има првенствено за циљ да нападне Цркву како би постао интересантан широким народним масама, а онда продао форе које пале код људи. Ја овде извлачим закључак да је филм дело оне кухиње у којој су кувари сами завереници. Њихов циљ је јасан, окренути што већи број црквених људи против Цркве, која се јавља као једина озбиљна претња остварењу њихових циљева.
Дигитални анђео 1 и 2 су мало прилагођенији Православном свету и конципирани су тако да застрашују народ и шире панику. Мишљења сам да не треба много полемисати о оваквим филмовима и о заверама. Ко жели да га пошасти поменуте у овим филмовима заобиђу нека посвети пажњу спасавању своје душе пстом и молитвом у дане овог Часног и Великог Васкршњег поста, а и у све надолазеће дане.
Не вреди овде полемисати. Увек имамо два табора или блока. Један блок је Христољубив док други љуби европску унију и њене шарене лаже. И докле год је тако нећемо бити у прилици да по било ком питању нађемо саборни одговор.
Христос по среди нас!!!

Nema sta Zeitgeist da napada, meni je od malih nogu sve to bilo bolesno i nikada nisam bio vernik.

Ja nisam za nikakvu Evropu niti dalje integracije dok ne sredimo svoje dvoriste, a kada sredimo svoje dvoriste onda mozemo gde hocemo.

Prvenstveno mi je religija bolesna zato sto ja ne mogu da verujem da ti kao odrastao covek mislis da ce se postom i molitvom resiti neki problemi!
Probleme mozemo resiti samo razmisljanjem i delovanjem, a ta paraliza koju crkva sprovodi (molitva post i ostale gluposti) radi direktno protiv naroda!

Da si ti sam bog, da li bi vise voleo i cenio ljude koji se bore za ono sto zele, ili parazite koji ne rade nista i mole nekoga (njega, boga) da im uslisi molitve?
Da li bi vise voleo i cenio one koji razmisljaju svojom glavom i traze odgovore (jer im je valjda za to i data???) ili one koji slepo slusaju sta im se kaze?

Ja smatram da iznad nas postoji nesto, ali to nesto ne obraca mnogo paznje na nas. Ukoliko i obraca paznju, i ako mi idemo gore na nekakvu istinu nekome, onda sam ja potpuno ubedjen da cu ja bolje proci kada se bude islo na tu istinu nego ti sa tvojim postom i molitvom.

Ako zelis nesto zaista korisno da uradis, onda umesto posta i molitve dodji kod mene da okopamo bastu i posadimo nesto da se jede, ili pomozi bilo kom komsiji oko necega sto mu treba, svakako cemo svi na planeti imati vise koristi od toga nego od molitve. Mozes na kraju krajeva i da uradis nesto za samoga sebe!

Oprosti mi na zustrom tonu ovog pisanja, i ti i svi ostali, ali o ovim problemima ne mogu da pisem kao da se ne desava meni, jer me ove greske u ljudskom rodu izjedaju od malena.

Poslednji put izmenio korisnik lksndr dana Pon Apr 06, 2009 1:29 am; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 1:13 am Odgovoriti sa citatom

banet ::
@nebojisa
Moja potpuna podrska tvojoj diskusiji,osim zastrasivanja "Digitalnim andjelom",ali to je to.Prvi deo"Zeitgeista" pokusaj navodjenja na svetku religiju po potrebi svetske vlade,drugi-Americki Rajhstag,i treci ponuda resenja od strane onoga ko i sprema,spremio je ili vec zamutio zaprsku sa ostatkom jela koje servira.Bez ikakvog straha,kao pojedinci,nemocni smo,kao drustvo takodje,mozda i u ovom casu postoji alternativa i ko zna zasto je to dobro kada nas zapad izdvaja od sebe iako se upinjemo da im dokazemo da smo veci kalifi i od samog kalifa.Valjda i mi kao narod imamo neku srecu u svemu ovome, i izvucemo posle brojnih istorijskih gubitaka u pobedama,neku korist i opstanemo bioloski.

Kada se zadje veoma veoma duboko, u problem ljudi, nacija, drzava ... postane jasno da dok god postoje podele, potojace i sukobi, tako da je jedini nacin za sprecavanje sukoba planetarno ujedinjavanje, samo ljudi, sa svojim trenutnim nivoom svesti, nisu spremni na to i vrlo brzo bi se nasao neki pametnjakovic ili vise njih koji bi to zloupotrebio tako da se mora traziti neki alternativni nacin.

lellbach
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 31 Mar 2009

Zemlja:

Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 2:08 am Odgovoriti sa citatom

Zaista ne mogu da verujem da Natasa nije mogla da pozove goste koji bi ovoj temi dali neki znacaj,pa cak i u negativnom smislu.Meni ovo deluje kao nastavak politike koja je od pocetka vodjena a sastoji se u tome da se minimalizuje znacaj teme(ili tema)o kojima film a sada vec i citav pokret govori.Neshvatljivo mi je da se o necemu sto je toliko zivotno a sto ne reci i duboko religiozno u onom sustinskom,primordijalnom smislu govori kao o nekoj teoriji zavere.Ja nisam primetio da se u filmu pominju ni masoni ni iluminati cak ni od zavere nema ni z.Poeta je u tome da postoje ljudi koji imaju enormno mnogo novca i oni nemaju naciju,nemaju drzavu ni veru,nemaju ni specificnu boju koze,ono sto njih spaja je neogranicena i apsolutna moc a rade ono sto rade jer im mi to dozvoljvamo a vrlo lako mozemo da prestanemo da im dozvoljvamo jer mi njima trebamo a ne oni nama.Zato pogledajte drugi deo filma gde je lepo receno nekoliko stvari koje svako od nas moze da uradi i zemlja ce postati lepo mesto za zivot.Ja imam ovaj jedan zivot,ovu jednu planetu i ni jedno ni drugo ne bih menja za molitve i post da bi Rokfeleti ispijali sampanjac.Ja parazite ne zelim da izdrzavam.

AsterixSrbija
Novajlija
Novajlija

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 7:44 am Odgovoriti sa citatom

Mogli bi se u emisiji naci i Ivona Zivkovic i nas verni zagovornik monarhije Milan Zivkovic u CH

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 7 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Dualisticki nacin razmisljanja: crno-beli svet hm Čet Okt 01, 2009 4:29 pm  Pogledaj zadnje poruke
Neonacizam: Srbija i svet Natasa Miljkovic Pet Maj 08, 2009 4:35 pm  Pogledaj zadnje poruke
Beograd je svet.. GluMica Sub Apr 19, 2008 6:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svet mitova i simbola Eric Cantona Ned Avg 12, 2007 1:37 pm  Pogledaj zadnje poruke
Komunikacija branko Pon Jul 23, 2007 8:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!