NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Zavere: svet strave i uzasa

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Zavere: svet strave i uzasa
Autor Poruka
AsterixSrbija
Novajlija
Novajlija

Pol: Muski
Pridružio: 05 Apr 2009
Teme: 0
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 8:47 am Odgovoriti sa citatom

Ocigledno u emisiju su pozvani ljudi koji povrsno znaju o svemu tome ili se ustrucavaju da iznesu svoj sud sa nekim razlogom.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Pol: ?

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pon Apr 06, 2009 3:45 pm Odgovoriti sa citatom

Ko je rekao Branko Dragas?

http://video.google.com/videop.....&hl=en

SrbinPravoslavni
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 09 Apr 2009

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Apr 09, 2009 1:21 pm Odgovoriti sa citatom

lksndr ::
nebojisa ::

Што се тиче филмова, цајтгајст има првенствено за циљ да нападне Цркву како би постао интересантан широким народним масама, а онда продао форе које пале код људи. Ја овде извлачим закључак да је филм дело оне кухиње у којој су кувари сами завереници. Њихов циљ је јасан, окренути што већи број црквених људи против Цркве, која се јавља као једина озбиљна претња остварењу њихових циљева.
Дигитални анђео 1 и 2 су мало прилагођенији Православном свету и конципирани су тако да застрашују народ и шире панику. Мишљења сам да не треба много полемисати о оваквим филмовима и о заверама. Ко жели да га пошасти поменуте у овим филмовима заобиђу нека посвети пажњу спасавању своје душе пстом и молитвом у дане овог Часног и Великог Васкршњег поста, а и у све надолазеће дане.
Не вреди овде полемисати. Увек имамо два табора или блока. Један блок је Христољубив док други љуби европску унију и њене шарене лаже. И докле год је тако нећемо бити у прилици да по било ком питању нађемо саборни одговор.
Христос по среди нас!!!

Nema sta Zeitgeist da napada, meni je od malih nogu sve to bilo bolesno i nikada nisam bio vernik.

Ja nisam za nikakvu Evropu niti dalje integracije dok ne sredimo svoje dvoriste, a kada sredimo svoje dvoriste onda mozemo gde hocemo.

Prvenstveno mi je religija bolesna zato sto ja ne mogu da verujem da ti kao odrastao covek mislis da ce se postom i molitvom resiti neki problemi!
Probleme mozemo resiti samo razmisljanjem i delovanjem, a ta paraliza koju crkva sprovodi (molitva post i ostale gluposti) radi direktno protiv naroda!

Da si ti sam bog, da li bi vise voleo i cenio ljude koji se bore za ono sto zele, ili parazite koji ne rade nista i mole nekoga (njega, boga) da im uslisi molitve?
Da li bi vise voleo i cenio one koji razmisljaju svojom glavom i traze odgovore (jer im je valjda za to i data???) ili one koji slepo slusaju sta im se kaze?

Ja smatram da iznad nas postoji nesto, ali to nesto ne obraca mnogo paznje na nas. Ukoliko i obraca paznju, i ako mi idemo gore na nekakvu istinu nekome, onda sam ja potpuno ubedjen da cu ja bolje proci kada se bude islo na tu istinu nego ti sa tvojim postom i molitvom.

Ako zelis nesto zaista korisno da uradis, onda umesto posta i molitve dodji kod mene da okopamo bastu i posadimo nesto da se jede, ili pomozi bilo kom komsiji oko necega sto mu treba, svakako cemo svi na planeti imati vise koristi od toga nego od molitve. Mozes na kraju krajeva i da uradis nesto za samoga sebe!

Oprosti mi na zustrom tonu ovog pisanja, i ti i svi ostali, ali o ovim problemima ne mogu da pisem kao da se ne desava meni, jer me ove greske u ljudskom rodu izjedaju od malena.

Nemoj pricati da je nasa religija bolesna jer nije tako,
Treba se moliti i postiti kao sto kaze Nebojsa jer je to za spasenje nase duse, ali isto tako treba raditi svih sest dana u nedelji i sedmi dan posvetiti molitvi Gospodu, niko ne kaze da se samo treba moliti i moliti, naravno da se mora raditi i od necega ziveti to je sve od Boga receno,

a to sto se neki samo mole a nece nista da rade znaci da oni pravoslavlje ne razumeju u sustini,

i kada bi pozvao nekog pravog iskrenog vernika da ti pomogne oko te tvoje baste sigurno bi rado prihvatio

Bog naravno voli one koji razmisljaju svojom glavom, pa zato smo i svesni da on postoji,

Ako mislis da Boga nema jesi li se ikada zapitao kako je nastao svet, to su pitanja koja nauka nikada nije uspela niti ce objasniti, 70% svetskih naucnika misli da Bog postoji, jer bez svevisnjeg Tvorca nista od ovoga ne bi moglo nastati samo od sebe...

Film Zeigeist je jasno da su masoni pravili da bi ljude odvukli u jednu Svetsku crkvu-sektu i tako lakse njima manipulisali,

Film Digitalni andjeo treba pogledati jer sve sto je u filmu u sustini je zapisano u Otkrovenju Jovanovom u Bibliji, ne treba da plasi ljude, jer drugi dolazak Gospoda Isusa Hrista prestavlja strasni sud ali u smislu strasni jer ce biti strasno pravedan, i to pravedne naravno ne treba da brine,
Tesko je govoriti o tacnoj godini kad ce to biti, ali svi dokazi Biblijski i drugi Svetih otaca govore da cemo mi to doziveti...

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Apr 09, 2009 3:20 pm Odgovoriti sa citatom

Molim vas da se drzite ove teme i iznosite analizu emisije. Ukoliko nastavite sa offom, bicu prinudjena da zahvaljujuci vama zakljucam temu.

Korisnika "Iksndr" bih zamolila da shodno opstoj kulturi i vaspitanju postuje slobodu vernika i bilo koju religiju ne naziva bolescu, odnosno da post i molitvu ne naziva glupostima. Posebno ne u vreme najveceg hriscanskog posta. Ukoliko je isto nemoguce, basta i okopavanje su definitivno bolje destinacije od javnog diskutovanja.

Hvala na saradnji

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 10, 2009 1:56 am Odgovoriti sa citatom

lksndr ::

Nema sta Zeitgeist da napada, meni je od malih nogu sve to bilo bolesno i nikada nisam bio vernik.

Ja nisam za nikakvu Evropu niti dalje integracije dok ne sredimo svoje dvoriste, a kada sredimo svoje dvoriste onda mozemo gde hocemo.

Prvenstveno mi je religija bolesna zato sto ja ne mogu da verujem da ti kao odrastao covek mislis da ce se postom i molitvom resiti neki problemi!
Probleme mozemo resiti samo razmisljanjem i delovanjem, a ta paraliza koju crkva sprovodi (molitva post i ostale gluposti) radi direktno protiv naroda!

Da si ti sam bog, da li bi vise voleo i cenio ljude koji se bore za ono sto zele, ili parazite koji ne rade nista i mole nekoga (njega, boga) da im uslisi molitve?
Da li bi vise voleo i cenio one koji razmisljaju svojom glavom i traze odgovore (jer im je valjda za to i data???) ili one koji slepo slusaju sta im se kaze?

Ti si u potpunosti promašio poentu, izmešao pojmove i jedva ostao živ Smile

Ako nešto ne znaš, ne razumeš, nemoj polemisati o tome... da ne bi ispao glup u nekom društvu...Embarassed

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 10, 2009 7:40 am Odgovoriti sa citatom

@Vanja

Nije problem nikakav, nemam nameru nikoga da vredjam, rekao sam ono sto mislim, ako to nekoga vredja, mogu ja da preformulisem.

Citat:
Ti si u potpunosti promašio poentu, izmešao pojmove i jedva ostao živ Smile

Ako nešto ne znaš, ne razumeš, nemoj polemisati o tome... da ne bi ispao glup u nekom društvu...Embarassed

Hvala na brizi, imas topic o dusebriznicima u svastara delu foruma , tu ti je, takodje, i tema sa koloidnom vodom Laughing

SrbinPravoslavni ::

Nemoj pricati da je nasa religija bolesna jer nije tako,
Treba se moliti i postiti kao sto kaze Nebojsa jer je to za spasenje nase duse, ali isto tako treba raditi svih sest dana u nedelji i sedmi dan posvetiti molitvi Gospodu, niko ne kaze da se samo treba moliti i moliti, naravno da se mora raditi i od necega ziveti to je sve od Boga receno,

Neutral

Sta tebi nije u redu sa dusom? Sa mojom je sve u redu i bez molitve ...
ne pricam ja za vasu religiju, vec za religiju uopste.

Kako to da su neki drugi bogovi, rekli neke druge stvari?
Ko je sad tu u pravu?

a to sto se neki samo mole a nece nista da rade znaci da oni pravoslavlje ne razumeju u sustini,

i kada bi pozvao nekog pravog iskrenog vernika da ti pomogne oko te tvoje baste sigurno bi rado prihvatio

Ljudi su mi i pomagali, jer sa prvi put to radio, nesto mi se ne cini da su bili vernici, a nije im smetalo da mi pomognu. Ljudi treba da se ispomazu to je zarad opsteg dobra a ne da bi spasili svoje guzove od nekakvog pakla, iz neke price u nekoj knjizi koju je napisao neki jevrej, tj. proterani egipatski svestenik pre 2000 godina.

Bog naravno voli one koji razmisljaju svojom glavom, pa zato smo i svesni da on postoji,

Pa ajde razmisli pa mi reci gde je? Jesmo bog svi mi ili neka visa instanca svesti ili cika a bradom na oblaku ili sta?
Kako to da ce mi na ovo pitanje 10 ljudi dati 10 razlicitih odgovora? Mora da nisu svi upuceni dovoljno u materiju? Smile

Ako mislis da Boga nema jesi li se ikada zapitao kako je nastao svet, to su pitanja koja nauka nikada nije uspela niti ce objasniti, 70% svetskih naucnika misli da Bog postoji, jer bez svevisnjeg Tvorca nista od ovoga ne bi moglo nastati samo od sebe...

Da ti objasnim na najjednostavniji moguci nacin, kada su belci dosli u ameriku i opalili iz puske indijanci su mislili da su dosli bogovi.
E sad, ja bih mogao tom indijancu pricati do sutra da to nisu bogovi, on bi verovao da jesu, jer on ne moze da objasni kako to puca, za njega je to nepojmljivo i tu je kraj.

Taj indijanac mi je donekle i jasan, jer nije imao na cijem primeru da nauci, ali mi koji znamo za taj primer, zar treba da cinimo istu gresku ponovo?

Dakle to sto mi ne znam kako je nastao svet, kao sto indijanac nije znao kako puca puska, ne znaci da je objasnjenje za sve to bog, kao sto je iz primera sa indijancem kristalno jasno da nije, vec je objasnjenje manjak znanja. Odatle i proizilazi moja jednacina, sto manje boga, to vise svesti, jer se izmedju boga i neznanja bukvalno moze povuci znak jednakosti. Bog je objasnjenje za sve sto ne znamo.

Film Zeigeist je jasno da su masoni pravili da bi ljude odvukli u jednu Svetsku crkvu-sektu i tako lakse njima manipulisali,

Film Digitalni andjeo treba pogledati jer sve sto je u filmu u sustini je zapisano u Otkrovenju Jovanovom u Bibliji, ne treba da plasi ljude, jer drugi dolazak Gospoda Isusa Hrista prestavlja strasni sud ali u smislu strasni jer ce biti strasno pravedan, i to pravedne naravno ne treba da brine,
Tesko je govoriti o tacnoj godini kad ce to biti, ali svi dokazi Biblijski i drugi Svetih otaca govore da cemo mi to doziveti...

Ja ne mogu da se otmem utisku da je onaj djakon pravio digitalnog andjela Smile

Ne postoji nikakav Jovan krstitelj, njegovo ime je Yochanan HaMatbil, i to je Jevrej, kao i svi ostali likovi u Bibliji. Kakve veze jevrejske price imaju sa nasim narodom i sa ostatkom planete nikako mi ne ide u glavu.

Mogli smo da uzmemo bogove iz Grcke, ili iz Rima, mogli smo da zadrzimo nase paganske bogove, mogli smo da budemo Vede, ili bude ili krishne, kako to bas da je ovo jedina prava vera (sto zvaki vernik misli za svoju) i da je jedin to objasnjenje svega sto postoji jedino ono pravo?

tratincica
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 01 Feb 2007
Teme: 8

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Apr 10, 2009 7:59 am Odgovoriti sa citatom

Hah.. cemu uteha... i svadja... isti ste... Digitalni Zeitgeist... Smile

Shameless self-promotion: www.conquiztador.rs
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 10, 2009 8:26 am Odgovoriti sa citatom

Iskreno da vam kažem na mene je onaj đakon ostavio najbolji utisak, zamišljao sam da će to biti neki stari pop koji će raspredati od kulina bana a ono ovaj ispade najpripremljeniji za emisiju tamo... (ako su mu podaci o uvodnom delu tačni, ono o religiji, mrzelo me da proveravam, onda je po meni on u pravu)

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Apr 10, 2009 9:36 am Odgovoriti sa citatom

tratincica ::
Hah.. cemu uteha... i svadja... isti ste... Digitalni Zeitgeist... Smile

Ko se tesi, ko se svadja i ko je u cemu isti?

banet
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 03 Apr 2009
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Apr 10, 2009 4:59 pm Odgovoriti sa citatom

@lksndr
"Lako je nauciti zivotinju,
Lako je nauciti prostaka,
Ali je tesko nauciti onoga,
ko je nenaucen vec postao
ucitelj drugima."

Prikoci covece malo,ovo je napisao neko ko je izuzetno verovao u Boga,ko je vrlo omiljen medju Srbima,omladini,starima...Zar ne primecujes da svima otpisujes sa grdnim promasajima,i jalovo se drzis teme,tako da se gubi svaki smisao opstanka na forumu.Budi realniji i postuj tudje misljenje,saslusaj,odbaci ga ukoliko ti se ne svidja,ali nemoj da bodes kao nozem,pa to niko ne podnosi,niti verni,niti neverni.Pokazi malo ljubavi,koja je i osnova za verovanje,a ljubav moze biti i trpljenje onoga ko drugacije misli.Nemoj misliti da su svi zli i da zele nekome lose,samo sagledaj i tudja razmisljanja,pa makar ti drugi i ne bili u pravu.Ali bice,makar za mrvicu!I znaj,da nema pametnog ukoliko nije sposoban dovoljno dugo da slusa drugoga,nebitno je da li je stariji ili ne.Sve najbolje!

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 8 od 10

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Dualisticki nacin razmisljanja: crno-beli svet hm Čet Okt 01, 2009 5:29 pm  Pogledaj zadnje poruke
Neonacizam: Srbija i svet Natasa Miljkovic Pet Maj 08, 2009 5:35 pm  Pogledaj zadnje poruke
Beograd je svet.. GluMica Sub Apr 19, 2008 7:03 pm  Pogledaj zadnje poruke
Svet mitova i simbola Eric Cantona Ned Avg 12, 2007 2:37 pm  Pogledaj zadnje poruke
Komunikacija branko Pon Jul 23, 2007 9:38 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!