NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kupovina: sarena laza ili ambalaza

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kupovina: sarena laza ili ambalaza
Autor Poruka
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 10:20 am Odgovoriti sa citatom

...i ti si Katancicu upravu, ali to nije pitanje ove teme, vec svih tema u Srbiji i naroda kao takvog...
Ti ocekujes akademsku raspravu od sat vremena i konkretna resenja...Ja mislim da je od Natase i kljuca (koji ne moze bez nje) dovoljno sto pokrece aktuelne i skakljive teme...Malo bi pretenciozno bilo da jos podnosi predloge zakona.

Problem je sto tamo, gde to zaista treba da se radi je prava pijaca. Tamo se kupuju i prodaju opsti interesi naroda...a i cenkanje je na tom nivou.
Tamo treba pauza, inace ce se bageri ponovo pokrenuti.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
sirom sveta
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 10:22 am Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
Apsolutan je apsurd da se zna da u AD kapima ima 600 puta više vitamina D (što direktno vodi u hipervitaminozu koja može biti jako opasna ili u ko zna šta drugo)

Da se ispravim, mislim da je rečeno: 600% više (što je veoma bitna razlika od "600 puta više)... Embarassed

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
trnova_ruzica
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 2
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 10:39 am Odgovoriti sa citatom

rekao je 600 puta vise

http://www.youtube.com/watch?v=6UsiiEbBpgQ

Per aspera ad astra!
Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 11:12 am Odgovoriti sa citatom

Page ::
...i ti si Katancicu upravu, ali to nije pitanje ove teme, vec svih tema u Srbiji i naroda kao takvog...
Ti ocekujes akademsku raspravu od sat vremena i konkretna resenja...Ja mislim da je od Natase i kljuca (koji ne moze bez nje) dovoljno sto pokrece aktuelne i skakljive teme...Malo bi pretenciozno bilo da jos podnosi predloge zakona.

Problem je sto tamo, gde to zaista treba da se radi je prava pijaca. Tamo se kupuju i prodaju opsti interesi naroda...a i cenkanje je na tom nivou.
Tamo treba pauza, inace ce se bageri ponovo pokrenuti.

Samim tim si kljuc pretvorio u Zutu emisiju....ne dokumentarnu, ne live show, ne diskusiju , vec Zutu emisiju....
Da li kljuc ima mogucnost da bude drugacija emisija, ima, ali nema potrebe, ocigledno...
Narod ima kapacitet samo za Zute emisije...

Za to sto si ti definisao kao akademsku raspravu , ne postoji kapacitet u Srbiji...
Reci ce ljudi , daj, ti si pametan, a nema drugih pametnih....
Kako vreme prolazi, nema....
Za razliku od javnog mnjenja, ja itekako primecujem da mi se osipa kolegijalno sagovornik drustvo....
Nisu ljudi otisli, ne svi...
Ljudi su izgubili motiv, sposobnost, percepciju da sagledaju sve, postaju selektivno perceptivni , samo ono sto TV sugerise, samo ono sto bi proslo u parlamentu, samo ono sto drugi razumeju....

U mnogim oblastima sam cuo, dodirnuo znanja koja najveci strucnjaci u Srbiji nisu culi. Ja sam ih dodirnuo neke iz interesovanja, a neke iz kompletnosti prilikom resavanja nekog problema iz svoje oblasti....
Studiozno i bolonjski , koja razlika pristupa....

Oni koji znaju , moraju ili je pametnije da cute....a to je negativna selekcija itekakva...

Tako da bunjenje koje se javlja pokazuje lice....
To je vise izraz nezadovoljstva, a ne zelja za promenom.
Ako je i zelja za promenom, onda je vise zelja za liderisanjem u toj promeni.
Ako se nekom omakne da je stvarna zelja za promenom i iskreno je spreman i bez liderisanja , onda dodju u prvi plan nekompromisnost licnih interesa (hocu svima da budu vece plate, ali da se moja ne smanji, hocu da svi placaju kaznu za bacenu zvaku na trotoar, ali ne i za bacen pikavac, pusac sam.....)....
Ako se pojedinac i izdigne iznad licemernog ili podsvesno licemernog, onda nastupa persona publica na scenu...
Tj nekultura komunikacije....
Ona postoji i u stadijumima pre, da ne poistovetite da se u emisiji u kojoj se pijacno prepiru, stiglo do tog nivoa aktivnosti i svesti....

Kad je nekultura u pitanju , to je mala mana...
Mnogo veca posledica je to sto je potrebno usaglasiti stavove i ideje, sto je potrebno nenametnuti, vec spoznati razlike u resenjima...
A za to je potrebna komunikacija koja ima za cilj pojasnjavanje nacina razmisljanja suprotnom taboru, neistomisljeniku...
Otvorenost ili neotvorenost sagovornika prema novim idejama je tu nebitna....ona se menja vremenom , sa znanjem , u vezi je sa iskustvima i slicno...

Naravno da je istorija naucila i oblikovala ljude da budu vrlo zatvoreni prema komunikaciji ka novom , ali ne i prema nametu , jer to mora da se postuje , jer ode glava....

Opsti nivo komunikacije nije postignut, niti se postize kroz eufemizam koji natasa voli, niti kroz elitno kulturno izrazavanje in stvari , koje natasa opet voli....
Takav tip ponasanja donosi dobro kad je uz plodne strukture, bilo bogate, bilo uspesne....drustveno podrzane....

Zato je emisija odraz dve stvari....
-Srbija nije spremna za drugacije lidere, za drugaciji nivo odgovornosti.
-Zato mora da ceka da se ovima kokosi izlegu....tj da ih nesto primora ili da im polako padaju na pamet razne idejice, nesto i od toga sto u poseti susednim drzavama to vide pa im se digne .......... sujeta.....

Do sada je to pokazalo rezultate....
Iako mnogi ljudi u srbiji znaju za resenja u svetu, dok neki nas ministarcic ne proseta po svetu i vidi nesto sto bi mu koristilo ili sto ga odusevi, pa resi da propagira to , dotle Srbiji ne postoji taj svet....i predlozi tih ucenjaka koji jesu u tokovima tehnologije i znanja se bacaju u korpe za smece....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 05 Apr 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 3:14 pm Odgovoriti sa citatom

Ne razumem odakle poriv da kada neko nesto pametno kaze, kao katancic, neko odma uleti sa nekom marginalnom opaskom, tipa ne pripada to ovde ili sta ti ja znam.

Ako je to istina, i ako svima koristi da je znamo, a istinu je uvek korisno znati, onda nije problem sve i da izlazi iz frizidera i WC solje, kao sto su reklame svuda kuda se covek okrene, tj. laz.

Citat:
a tu drzava treba da zastiti svoje gradjane od surovog kapitalizma

Koja je svrha da nas drzava stiti od necega u cemu svi zelimo da zivimo?

Ako sistem ne valja i treba neko da nas stiti od samog sistema, onda tu bas nije sve kako treba.

Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pol: Muski
Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 3:48 pm Odgovoriti sa citatom

Kad sam rekao "surovi kapitalizam" mislio sam na profit. Drzava mora da vodi brigu o svojim gradjanima, i profit mora da bude u drugom planu kad je interes gradjana u pitanju. Nisam mislio na kapitalizam kao sistem.
Ako se nesto reklamira primera radi eto mleko recimo, sad ja proizovdim mleko i moja reklama ide ista svuda po citavoj Evropi, ali ne i isto mleko, cekaj njima cu malo da skinem kajmak ali ipak cu im ga prodati kao punomasno jer i na reklami stoji tako, pa da je to u obrnutom smeru tako odmah bi bankrotirao od njihovih tuzbi a ovako mu dodje kao za dobre zvinje nema losih pomija, drzava je ta koja mora kroz zakone da donese standarde pa nek trgovina bude postena.

lksndr
Prolaznik
Prolaznik

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 3:57 pm Odgovoriti sa citatom

Kad kapitalizmu, kapitaj tj. profit ne bi bio na prvom mesto onda bi ovo bilo mnogo lepse mesto za zivot.

Kakav je to sistem u kome se svako malo mora kontrolisati da neko nekoga ne prevesla, ne otruje, ne izradi?

Da nije zelje za profitom ne bi ni bila potrebna sva ta udruzenja, policije, gledano globalno ne bi bile potrebne vojske, mediji ne bi ispirali mozak, mogli bi se koristiti za edukaciju umesto za zaglupaciju itd. itd.

Svasta bi nesto moglo samo kad bi ljudi hteli ...

caki028
Novajlija
Novajlija

Pol: Muski
Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 6:24 pm Odgovoriti sa citatom

dali je ovo moguce?
Neverovatno kako dobro osmisljena stvar mislim na emisiju i sa tako intrigantnom temom, zahvaljujuci nasem mentalitetu(da ne upotrebim neku tacniju rec), moze da se pretvori i bukvalno NISTA na kraju.Tema nije bez osnova pokrenuta, ovaj problem tisti 90 posto gradjana svakodnevno,utice na sve ospekte pojedinca i drustva sa nemerljivim posledicama a gosti u studiju cist promasaj sa svojim diskusijama kako tematski tako i strucno. Nekada bih u skoli na casu maternjeg jezika u pismenom radu dobio cistog keca. Razlog -promasena tema.Tako je bilo i sa gostima.Kultura u komunikaciji je posebna stvar-ocena jedan.Pa sve to sto su rekli-pricali, to sve a i vise od toga znamo.Jedina prelazna ocena je iz mlataranja rukama i jezikom u prazno.
S t r a s n o

PS: Natasa potrebno je sa zakazanim gostima (u vecini slucajeva) vrsiti edukaciju ne o nastupu na televiziji, vec o kulturi u komunikaciji.Podjednako je vazno dobro i pazljivo slusati kao sto je vazno nesto reci.Kineska poslovica: Veca je umetnost dobro sslusati nego dobro govoriti.
Hvala na paznji.

Katančić
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 25 Jul 2007
Teme: 111

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 11:11 pm Odgovoriti sa citatom

Domacin , vodi-telj emisije....mislim da su to srpske reci.....

Sve što kažem u par reči je izvučeno iz konteksta,mog konteksta.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Apr 11, 2009 11:14 pm Odgovoriti sa citatom

Ti satanizuješ sve što je Nataša do sad uradila, zbog par nepristojnih gostiju (uslovno rečeno), iz ove poslednje emisije...

Navedi mi još neku emisiju gde su gosti ostavili utisak kao sinoć?

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!