NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Kako izaci na kraj sa mentalno obolelim komsijama?

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Kako izaci na kraj sa mentalno obolelim komsijama?
Autor Poruka
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 24 Apr 2007
Teme: 85
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Dec 25, 2009 1:10 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::

O pokojniku sve najlepše zarad sopstvene duše.

Zašto, ako tako zaista ne mislim? Znam ja šta znači oprostiti, nije u tome problem Smile Samo, zašto praštati ako to ne možemo da uradimo svakim delićem sebe...
A kad te taj neko pokojni, za života - non stop iritirao, povređivao, mučio & maltretirao, teško je oprostiti kako treba... Hoću da kažem da bih ga radije i tako pokojnog osuđivala do koske i samog dna (baš me briga što je pokojni Bože me prosti), ako stvarno tako osećam, pa kad sve to lepo izbrišem iz sebe (odem u krajnosti), dođem polako na nulu.. pa iz nule u ono pozitivno (praštanje). Zašto da lažem sebe da mi je SVE to ok, kad nije.

Ne iz nekog sujeverja, već zato što mislim da sopstvenu dušu treba čuvati od zagađivača kao što su ružne misli, bilo o živoj bilo o pokojnoj osobi. Zašto puštati avet neoprosta da vršlja po našoj duši i da nam ne da da spavamo...

Ružne misli nisu zagađivači Smile Naravno da ovo ne znači da ih podržavam i slično, daleko od toga... samo mislim da ne treba akumulirati negativnu energiju u sebi, maskirajući je nekim utehama i iluzijama... nije to dobro... Pa se opet vraćam na ovo gore rečeno...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Dec 25, 2009 2:07 pm Odgovoriti sa citatom

Jassa ::
... Hoću da kažem da bih ga radije i tako pokojnog osuđivala do koske i samog dna (baš me briga što je pokojni Bože me prosti), ako stvarno tako osećam, pa kad sve to lepo izbrišem iz sebe (odem u krajnosti), dođem polako na nulu.. pa iz nule u ono pozitivno (praštanje). Zašto da lažem sebe da mi je SVE to ok, kad nije...

Ovde konkretno obe pričamo o jednoj bolesnoj osobi (Mareličinom pokojnom komšiji). Niko nije kriv za svoju bolest. Kako ne osuđujemo čoveka bez dela tela, tako ne možemo to da uradimo ni čoveku bez dela duše, zar ne? Osećanje koje gajim prema takvim ljudima je pre sažaljenje nego mržnja i osuda. Osim toga, mržnja je jedno vrlo štetno osećanje. Ne udara svoj cilj, već samog mrzitelja...
... Ružne misli nisu zagađivači Smile Naravno da ovo ne znači da ih podržavam i slično, daleko od toga... samo mislim da ne treba akumulirati negativnu energiju u sebi, maskirajući je nekim utehama i iluzijama... nije to dobro... Pa se opet vraćam na ovo gore rečeno...

Ružne i negativne mosli jesu veliki zagađivači duha. Treba ih se rešavati, od njih bežati. Nisu li upravo one jedan veliki agregat negativne energije, nazovi to kako hoćeš. Nije maskiranje utehama, već radije oprost; Kako nekom bolesnom čoveku da zamerimo išta? Bolestan čovek je sam po sebi nesrećan i bolestan, tako da zaslužuje sažaljenje, a ne osudu.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 25, 2009 6:28 pm Odgovoriti sa citatom

Ovde konkretno obe pričamo o jednoj bolesnoj osobi (Mareličinom pokojnom komšiji). Niko nije kriv za svoju bolest. Kako ne osuđujemo čoveka bez dela tela, tako ne možemo to da uradimo ni čoveku bez dela duše, zar ne? Osećanje koje gajim prema takvim ljudima je pre sažaljenje nego mržnja i osuda. Osim toga, mržnja je jedno vrlo štetno osećanje. Ne udara svoj cilj, već samog mrzitelja...

Ružne i negativne mosli jesu veliki zagađivači duha. Treba ih se rešavati, od njih bežati. Nisu li upravo one jedan veliki agregat negativne energije, nazovi to kako hoćeš. Nije maskiranje utehama, već radije oprost; Kako nekom bolesnom čoveku da zamerimo išta? Bolestan čovek je sam po sebi nesrećan i bolestan, tako da zaslužuje sažaljenje, a ne osudu.

Ne znam. Ja toliko čista (u duši) nisam, niti sam sposobna za to. Obično kad me neko mnogo povredi, treba da prođe vremena i mnooogo negativnih misli da bi se do oproštaja došlo. A kad se dođe do oproštaja osećam se oslobođeno - valjda i to ima svoje zašto... trudim se da ne ostavljam nikakve repove...
Tako da eto, moj je predlog svima koji mržnju/nazovi kako god osećaju, da je lepo osećaju sve dok se ne dogovore sami sa sobom: zašto/kako/čemu to vodi...
Ništa nema gore nego bežati od sebe, potiskivati negativne emocije. I ako smo toliko svesni da je u pitanju bolestan čovek kako ti navodiš, i da mu oprostimo jer je bolestan, kako to da nismo bili svesni njegove bolesti dok je bio živ, već su nam živci proradili 3000000 puta i 3000000 puta smo mu poželeli - ne želim ni da znam šta... U čemu je sada razlika? U tome što ga nema? To ne briše sve ono što nam je radio... I dok to nešto ne izbriše vreme ili postepen prelazak na viši nivo svesti (i oproštenje je svakako jedno od njih), treba lepo osećati ono što se oseća. Sve ostalo su iluzije. I to je to Smile

Posebna mi je čast, ja vas u to uveravam, izuzetno sam počašćen što sam umeo kao ja, a nisam kao drugi umeo. Smile M.Antić
Čuvam se promene - putem promene, ali u džepu nosim snove sve... i samo ja znam domete.
Jassa
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Dec 26, 2009 12:55 am Odgovoriti sa citatom

Moram ja ovde još nešto da dodam, da ne bi neko pogrešno protumačio da sam zlobna Razz (ne aludiram ni na koga, nego mi se tako motaju tripovi po glavi... Rolling Eyes )

Dakle... pošto počeh da pričam o sebi, da tako i dovršim. Poenta ovoga što sam rekla je, da mogu da oprostim svakom, bar iz dosadašnjeg iskustva, koliko me život naučio. Ali, da bih mogla da oprostim i ono nešto malo i ono nešto malo veće, mora da se prođe određeni proces. U tom procesu postoje (ne mogu da lažem), mnogo negativne misli, čak i bes se javlja. Bes na nepravdu i slične neke stvari koje u životu mogu čoveka da zadese.
I poenta poente je, ustvari da mi ne pada na pamet da bežim od sopstvenih misli, niti da se borim protiv vetrenjača. Ako je neko bio idiot do danas u podne, a u podne i jedan minut umro - to ne znači da je prestao da bude idiot u mojim očima za taj jedan, tobože "sveti minut" kad mu je "plavičasta duša napustila ovaj svet". Rolling Eyes Njegova smrt - njegov problem. Ne deluje pojam smrti tako na mene... manipulišu mi osećanjima sve morbidnosti koje taj čini nosi sa sobom, proživljavam to na svoj način...
Drugo... moja vera (religija) a i vera u Boga, koju se trudim da ispoštujem i razumem u ovom životu, uče me praštanju... Mislim da to nije nešto tek tako eto lako, i čisto, i end of story... ne. To je proces, i kao takav mora malo da traje... Nismo mi Patrijarh Pavle ni Sveti Petar. Nisam na tom nivou svesti da mogu tek tako da kroz to prođem (opet ne aludiram ni na koga, niti znam na kakvom je ko nivou, pričam o sebi).
Eto.
To bi bilo to... valjda je sad nekome jasnije Sad ako nije, onda sam ja malo odlepila. Šta ću Laughing

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Dec 26, 2009 8:35 am Odgovoriti sa citatom

Ne znam. Ja toliko čista (u duši) nisam, niti sam sposobna za to. Obično kad me neko mnogo povredi, treba da prođe vremena i mnooogo negativnih misli da bi se do oproštaja došlo. A kad se dođe do oproštaja osećam se oslobođeno - valjda i to ima svoje zašto... trudim se da ne ostavljam nikakve repove...

Razumem o čemu pričaš i moram da napomenem da toliko čista naravno, ni sama nisam. Samo sam spomenula da bi trebalo te misli iz glave odagnati, ali ne i da živim tako. Treba se truditi da se zaboravi, a ne stalno ružno po glavi prevrtati i ne dozvoliti mu da iz glave izvetri. Možda je u pitanju dugotrajno vežbanje (što više prilika da nešto tako ružno isteraš iz glave, to je veća verovatnoća da će svako sledeće biti ranije isterano), da ne kažem godine. Mislim da ni sama nisam puno opraštala, a možda čak ni bila sposobna za tako što kad sam bila mlađa. Sad, pored svih problema koje nosi svaki novi dan, ne mogu da ostavim prostora u srcu za neoprost. Lakše mi je kad sve zaboravim.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
helion prime
Udaljen sa foruma!
Udaljen sa foruma!

Pol: Muski
Pridružio: 16 Jan 2010
Teme: 5
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pon Jan 18, 2010 12:29 am Odgovoriti sa citatom

Ajd moj prvi post da lupim ovde..... A ja mislio da je meni loše kad prelistah ovih nekoliko strana shvatio sam da su moje komsije odlične... to je to sutra im nosim kafu i ratluk da ih častim Cool

I want to stay as close to the edge as I can without going over.
Out on the edge you see all kinds of things you can't see from the center.
problem
Novajlija
Novajlija

Pridružio: 10 Dec 2010
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Pet Dec 10, 2010 11:28 pm Odgovoriti sa citatom

imam jedan problem.nzm kako da ga resim?covek koji je ubio mog oca je odlezao zatvorsku kaznu,sad je izasao i preti da ce me ubiti.nemogu da ga prijavim policiji posto nemam dokaze i znam koliko je bolestan da ce me stvarno posle toga ubiti. kako da resim ovaj problem?????? dali da ga cekam da krene na mene pa ili on ili ja???pozz

Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Pet Dec 10, 2010 11:54 pm Odgovoriti sa citatom

Da objasniš policiji svoj problem, čim pre. Bezbednost na prvom mestu.

Dum Spiro, Spero...
miks
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 21 Jan 2009
Teme: 25

Zemlja:

Poruka Upisano: Sub Dec 11, 2010 12:09 am Odgovoriti sa citatom

problem ::
imam jedan problem.nzm kako da ga resim?covek koji je ubio mog oca je odlezao zatvorsku kaznu,sad je izasao i preti da ce me ubiti.nemogu da ga prijavim policiji posto nemam dokaze i znam koliko je bolestan da ce me stvarno posle toga ubiti. kako da resim ovaj problem?????? dali da ga cekam da krene na mene pa ili on ili ja???pozz

Obavezno moras sto pre prijaviti policiji! Bez tvoje prijave (bez obzira sto nemas dokaze) oni ne mogu ciniti nista.
Posto se vec radi o ubici, nadam se da ce te ozbiljno shvatiti...

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sub Dec 11, 2010 12:31 am Odgovoriti sa citatom

Ovde je analiza Kljuca o pretnjama, od pre 2 godine. Procitaj, mozda ti nesto znaci.

Evo recimo dela onoga sto je govorio Zeljko Nikac iz Uprave policije MUP-a:

Citat:
- Onaj ko danima prima pretnje, isto mora obavezno da prijavi. Ako lokalna policija ne reaguje, postoje viši, republički organi. Svaki predmet može da se završi.
- Nakon primljene pretnje neophodno je doći u gradski SUP. U zavisnosti od procene operativnih radnika i dogovora sa tužilaštvom, pristupa se određenim operativnim merama, odnosno, specijalnim merama po odobrenju specijalnog sudije.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Psihologija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!