NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Izmedju Latinke i Dobrice

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Izmedju Latinke i Dobrice
Autor Poruka
Natasa Miljkovic
Urednik emisije
Urednik emisije

Pol: Zenski
Pridružio: 17 Dec 2006
Teme: 120
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 3:32 pm Odgovoriti sa citatom

Jedna knjiga. Jedna rečenica. Pisac. I prijava. (zbog rečenice "Taj socijalni politički moralni talog tribalnog varvasrkog Balkana uzima za saveznika Ameriku I Evropsku uniju protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda- srpskog naroda", podneta je krivična prijava zbog izazivanja rasizma..)

Kako čitamo Dobricu Ćosića.
O čoveku koji živi skoro devedeset, piše skoro sedamdeset godina I o tome postoji li zemlja koja nema svog Ćosića. Šta je danas jače, njegovo književno ili političko delo?
Da li pravila ponašanja, javnog dijaloga važe podjednako za sve, ili je ono što je govor mržnje za jedne, politički angažman za druge.
O očevima I majkama nacije, o sukobima autoriteta, licemerju, I odgovornosti za javnu reč govore Dragoljub Žarković, Biljana Kovačević Vučo, Slobodan Antonić I Dragomir Andjelković.

A šta vi kažete? Ko vam je "bliži" Latinka ili Dobrica?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
kristalna nit...
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 4:11 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Jedna knjiga. Jedna rečenica. Pisac. I prijava. (zbog rečenice "Taj socijalni politički moralni talog tribalnog varvasrkog Balkana uzima za saveznika Ameriku I Evropsku uniju protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda- srpskog naroda", podneta je krivična prijava zbog izazivanja rasizma..)

Kako čitamo Dobricu Ćosića.
O čoveku koji živi skoro devedeset, piše skoro sedamdeset godina I o tome postoji li zemlja koja nema svog Ćosića. Šta je danas jače, njegovo književno ili političko delo?
Da li pravila ponašanja, javnog dijaloga važe podjednako za sve, ili je ono što je govor mržnje za jedne, politički angažman za druge.
O očevima I majkama nacije, o sukobima autoriteta, licemerju, I odgovornosti za javnu reč govore Dragoljub Žarković, Biljana Kovačević Vučo, Slobodan Antonić I Dragomir Andjelković.

A šta vi kažete? Ko vam je "bliži" Latinka ili Dobrica?

Nisam čitao tekst optužnice pa ne mogu da tvrdim, ali ako se zasniva na gornjoj rečenici, teško da će bilo koji sudija u njoj videti govor mržnje, prvi deo rečenice može se svrstati u neukusnu generalizaciju, i to neodređenu, političke opcije kojoj se Ćosić obraća indirektno, dok je drugi deo preterano veličanje sopstvenog naroda što još uvek, hvala bogu, nije kažnjivo krivičnim zakonikom zemlje nam Srbije. Eventualno postoji element uvrede (samo ako se u okviru teksta direktno pominje onaj koji je podneo tužbu). reći za nekog da je "socijalni politički moralni talog plemenskog varvarskog Balkana" može zvučati kao uvreda, ali za Balkance u celini (Ajmo svi da ga tužimo?).

Naravno da niko ozbiljan nije toliko naivan da misli da u današnjem svetu bilo kakva pravila važe podjednako za sve... A što se tiče pravila javnog dijaloga i težine izgovorene reči, barem na našoj javnoj sceni, ja ne vidim pravila uopšte. Priča se sve i svašta, padaju optužbe, klevete, ozbiljne uvrede, pa i pretnje. Kako tome stati na kraj? Jadna Biljana Kovačević Vučo sama ne može da se bori protiv govora mržnje i još toliko sudskih procesa koje je povela protiv bilo kog ko se usudi da kaže šta stvarno misli... Njena definicija govora mržnje mi nije jasna uopšte, ustvari mislim da i nema neku predstavu šta je to, nego ide redom i kad čuje nešto što joj ne odgovara ona opali po advokatu... Baš bih voleo u emisiji da je Nataša pita da kratko i jasno na srpskom definiše: Govor mržnje.

Po meni govor mržnje je nečiji poziv upućen nekom ili grupi ljudi da mrze nešto. Hrvate, crnce, homoseksualce recimo... To je u redu, ali da li je jedna uvreda (eventualna) i jedno preterivanje u rečenici koju je Nataša navela kao osnov za tužbu za govor mržnje? Ja mislim da nije. Da se odmah ogradim i od Dobrice i od Latnike, ne podržavam nijednu ideju i totalno nisam član nijedne stranke/partije ali naravno da me interesuje tema jer nije beznačajna. I što je još gore, te rasprave o govoru mržnje su već dosadile, mislim svima, nadam se da će bar Nataša u emisiji otključati nešto novo... Smile

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 5:43 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
"Taj socijalni politički moralni talog tribalnog varvasrkog Balkana uzima za saveznika Ameriku I Evropsku uniju protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda- srpskog naroda"

Koliko je ova recenica pogodila "borce za ljudska prava" pitam se kako su je uopste preziveli. Helsinski odbor i Yukom bolje da se zapitaju sta njihova koleginica radi u Pristini kao gost teroriste i ubice Hasima Tacija na dan proglasenja nezavisnoti monstrum drzave Kosovo i sva srecna tako aplaudirajuci daje za pravo tim krvavim rukama da nastave svoj krvavi pir, u nekoj drugoj drzavi to bi bila izdaja zemlje i sledila bi dugogodisnja robija ali izgleda neko smatra Dobricu kao srpsku svest pa tu svest treba eliminisati, dodelice nam nove svesti u vidu Yukoma, HO, Fonda za humanitarno pravo.
Dobrica je odlicno poznavao problem Kosova i Albance. U knjizi "Kosovo" se to moze najbolje videti, bolje ih je poznavao nego mnogi politicari sa Kosova, pa i sam Zoran Djindjic ne bi trazio Cosicevo misljenje da je drugacije.
Pitanje bih postavio Kome smeta Dobrica? Zasto bas sada? Da li ovo treba da skrene paznju od Zute kuce, kuce strave i uzasa? Da li neki misle da se mumificirao pa nikako da umre? Da li je ovo neciji nalog?Da li ce biti isporucen Hagu? Da li ova tuzba treba da ide kao prilog medjunarodnom sudu pravde koji treba da donese odluku da li je Kosovo nelegalno proglasilo nezavisnost, pa ako jedna velicina kao Dobrica kaze nesto onda gospodo Srbi sta trazite vi od Kosova, ali zaboravili su da je Cosic mrzeo Albance da li bi godinama bio prijatelj sa nekim obicnim Albancem Zekajem (cini mi se da se tako zvase) kojeg je godinama negovao kao biljku i placao operacije po Beogradu a koji mu je na kraju okrenuo ledja.
"Socijalni politički moralni talog tribalnog varvasrkog Balkana..." ovo je istina, mozda surova ali istina, kao drustvo su moralni talog, a naravno da medju njima ima divnih ljudi, daju mi za pravo moje 33 godine prozivene sa njima da tako govorim. Pitanje za gospodju Vuco bi bilo postoji li na Kosovu neko Albansko udruzenje koje ganja Albance za krivicna dela protiv covecnosti i ko je sledeci posle Dobrice da li je mozda Brana Crncevic ili mozda Ljubomir Tadic jer ako se secate Tadic LJ. se grcevito borio za ostanak Crne Gore u zajednici sa Srbijom pa se mozda nekome to ne svidja i kriv je.

Poslednji put izmenio korisnik Nenad-GL dana Čet Apr 23, 2009 5:56 pm; Izmenjeno ukupno 2 puta. (0 procenata izmenjeno)

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 5:54 pm Odgovoriti sa citatom

Ne verujem da mogu nešto pametno da kažem u ovom trenutku, ali rečenica koja služi kao osnova za tužbu više govori o tužiocu, nego o tuženom. Izvlačenje rečenica i reči iz konteksta je posao dokonih, željnih slave po bilo koju cenu... Postoje ljudi koji imaju potrebu da nekoga, bilo koga, proganjaju.
Sa Dobričinim knjigama smo rasli, one su nam bile prvi udžbenici davno izumrle kategorije u srpskom jeziku i narodu: patriotizma.
Rečenica sa čijom istinitošću će se saglasiti pošteni Srbi postade omča.
Nadam se da će Dobrica imati snage da ponese ovaj krst.

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 6:05 pm Odgovoriti sa citatom

Ne radi se ovde o trazenju slave, ovo je tacno usmereno protiv srpskog naroda a u korist nezavisnosti Kosova. Jer ako je Klinton rekao da su Srbi Varvari ne moze jedan Dobrica to da promeni, a ako jos ispadne kriv ne daj Boze, onda je Zuta kuca sasvim opravdana i legitimna, jer Albanci su po Bogu besni pa su morali da vam vade organe, pa kad su se ponovo setili toga eto nam 17 marta, pa kad su se ponovo setili te izjave eto nam 17 februara...pa ako se opet sete toga eto nam novog i poslednjeg egzodusa Srba sa Kosova.
Ako uzmemo u obzir kad je Dobrica pisao ove zabelske u jeku agresije protiv Srbije onda je Cosic bio sasvim nezan i bezazlen i niti je pozivao na osvetu, na nasilje protiv Albanaca nista u odnosu sta su drugi pricali i pisali ali je Dobrica iz nekog jakog razloga izabran za odstrel.

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 6:10 pm Odgovoriti sa citatom

Traženje slave ili tapšanja po ramenu od strane poslodavca... ima li neke suštinske razlike?
Volela bih da čujem stranu koja će da mi ukaže na to koji delovi ključne rečenice kriju govor mržnje, rasizam i slično. Da li je stvarno rasizam kao termin spomenut u optužnici?

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 6:20 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
AKADEMIK DOBRICA ĆOSIĆ, ZA ”VEČERNJE
NOVOSTI”, O IZREČENIM OPTUŽBAMA
ISPUNIO SAM SVOJU SUDBINU

DVE dame u ulozi političke posluge inostranih kancelarija, izvele su čitalački podvig: u sedam mojih knjiga u kojima sam pisao o albansko-srpskim odnosima i rešenju kosovske krize, pronašle su jednu rečenicu u kojoj, po njihovom mišljenju, širim rasnu, međunacionalnu i versku mržnju prema albanskom narodu i čudim se zašto su Amerika i Evropska unija stale na stranu jednog balkanskog tribalnog (plemenskog) društva u njegovoj velikoalbanskoj i genocidnoj agresiji protiv Srba koje smatram najdemokratskijim, najslobodarskijim i najprosvećenijim narodom na Balkanu.
Očekivao sam patriotski napad za veleizdaju zato što predlažem teritorijano razgraničenje na kompromisu istorijskog i etničkog prava priznajući albanskom narodu pravo na nacionalno i državno ujedinjenje - ljudsko i kolektivno pravo koje je, koliko mi je poznato, u međunarodnom kodeksu ljudskih prava.
Međutim, loše čitateljke sasvim nekompetentno, ali tendenciozno udariše na pravo slobode mišljenja i izražavanja za koje sam se ja borio kada je jedna od njih dve radila u obaveštajnoj službi, a druga, možda i bila član Titove partije.
I ja sam ispunio sudbinu: u tridesetak svojih knjiga nisam napisao nijednu rečenicu mržnje ni protiv ratnih neprijatelja srpskog naroda a napisao sam mnogo rečenica pokuda, kritika, uvreda, ljudske nedostojnosti, ruženja srpskog naroda. A moji čitaoci iscrpeše sve te srpske negativnosti, ruženja i zločinstva, ali dve beogradske dame sa tačijevskim senzibilitetom digoše tužbu protiv jednog Srbina koji se 40 godina zalaže za pravedno i trajno rešenje kosovske genocidne agonije.Molim čitaoce "Večernjih novosti" da mi ne oproste što se hvalim svojim izdajničkim shvatanjima o podeli Kosova i Metohije i predlažem da se problem srpskih manastira na Kosovu i Metohiji reši po atoskom modelu u grčkoj državi.
Sve bitno što mislim o Srbima i Albancima u kosovsko-metohijskoj problematici, ispisao sam u knjizi "Kosovo" koje je priredila Ana Ćosić-Vukić, a objavile "Večernje novosti" (2004. godine).

Saša
Naj forumas 2009.
Naj forumas 2009.

Pol: ?
Pridružio: 09 Jan 2007
Teme: 174
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 6:50 pm Odgovoriti sa citatom

Sta god mi mislili o albancima, koje god mi emocije gajili, to ne znaci da je korektno ih nazivati svakakvim. Izliv negativnih emocija nije OK.

Gospodin Cosic ih je nazvao talogom i varvarima, time je pocinio krivicno delo govora mrznje, on kao moralni autoritet kakav ugled uziva medju intelektualnom elitom u Srbiji.

Moj stav je totalno nezavistan od stava gospode Dragoljub Žarković, Biljana Kovačević Vučo, Slobodan Antonić I Dragomir Andjelković.

Moj stav je motivisan cinjenicom da mi kao dijaspora smo isto u tudjim drzavama manjina i ne bih zeleli da se prema nama neka takozvana intelektualna spodoba ponasa na gore pomenut nacin, samim tim ni neko nas prema drugim nacijama u Srbiji.

U Holandiji imamo slicnog fasistickog politicara, Geert Wilders, koji nazalost u ovom trenutku uziva vecu popularnost (po istrazivanjima javnog mnenja) od premijera i njegova bi stranka bila najjaca da se danas odrze izbori. Ta spodoba je islamofob, predstavio je sporan film Fitna, u kojem on bukvalno intepretira odredjene delove Kurana, mrzi muslimane i to bukvalno izgovara bilo gde, cak i za govornicom u parlamentu, reci ne bira. Budala.... Shocked
Njemu se sad sudi u Holandiji zbog sejanja mrznje i rasizma, za vasu informaciju: Iako je poslanik znacajne stranke u parlamentu! Nema imunitet!.......Ovo je meni uporedivo sa 'Cosic-gejt'.

Evo jedno shvatanje demokratije: 'Imas slobodu govora ali ne moras sve da izgovoris.'

Nije najjači u vrsti koji preživljava, nego je to najinteligentniji. To je onaj koji je se najbolje prilagodjava promeni.

Trebalo je milione godina da od majmuna postane čovek, komunistima je bilo dovoljno 50 godina da od čoveka naprave majmuna.

Pametan se uči na tudjim greškama, a glupi ni na svojim ne nauči.

Richard von Weiszäcker:"Oni koji zatvaraju oči za prošlost su slepi u sadašnjosti."

AKO SRBIJA STANE (3 dela):
http://www.youtube.com/watch?f.....WWH3kCGNFM

http://www.youtube.com/watch?f.....RUijJ9xpAs

http://www.youtube.com/watch?f.....spmETzn_M0

Predsednik Srbije, "diplomac", "predskazao"/znao za smrt pokojnog premijera dr. Zorana Djindjica:
http://www.youtube.com/watch?f.....2Z3G0D3x4E
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 6:58 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
...Moj stav je motivisan cinjenicom da mi kao dijaspora smo isto u tudjim drzavama manjina i ne bih zeleli da se prema nama neka takozvana intelektualna spodoba ponasa na gore pomenut nacin, samim tim ni neko nas prema drugim nacijama u Srbiji.

U Holandiji imamo slicnog fasistickog politicara, Geert Wilders,
Evo jedno shvatanje demokratije: 'Imas slobodu govora ali ne moras sve da izgovoris.'

Žao mi je ako si pod takozvana intelektualna spodoba i Slični fašistički političar mislio na Dobricu. Rekla bih da tvoje reči u tom slučaju imaju jednaku, ako ne i veću težinu od onih za koje je optužen. Nema veću, jer nisi javna ličnost...
Da bismo kompetentno raspravljali o ovoj pojavi, treba da proučimo, ili bar pročitamo Dobričina dela, a naročito to u kome je navedena rečenica.

ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Apr 23, 2009 7:47 pm Odgovoriti sa citatom

Saša ::
Sta god mi mislili o albancima, koje god mi emocije gajili, to ne znaci da je korektno ih nazivati svakakvim. Izliv negativnih emocija nije OK.

Gospodin Cosic ih je nazvao talogom i varvarima, time je pocinio krivicno delo govora mrznje, on kao moralni autoritet kakav ugled uziva medju intelektualnom elitom u Srbiji.

Moj stav je totalno nezavistan od stava gospode Dragoljub Žarković, Biljana Kovačević Vučo, Slobodan Antonić I Dragomir Andjelković.

Moj stav je motivisan cinjenicom da mi kao dijaspora smo isto u tudjim drzavama manjina i ne bih zeleli da se prema nama neka takozvana intelektualna spodoba ponasa na gore pomenut nacin, samim tim ni neko nas prema drugim nacijama u Srbiji.

U Holandiji imamo slicnog fasistickog politicara, Geert Wilders, koji nazalost u ovom trenutku uziva vecu popularnost (po istrazivanjima javnog mnenja) od premijera i njegova bi stranka bila najjaca da se danas odrze izbori. Ta spodoba je islamofob, predstavio je sporan film Fitna, u kojem on bukvalno intepretira odredjene delove Kurana, mrzi muslimane i to bukvalno izgovara bilo gde, cak i za govornicom u parlamentu, reci ne bira. Budala.... Shocked
Njemu se sad sudi u Holandiji zbog sejanja mrznje i rasizma, za vasu informaciju: Iako je poslanik znacajne stranke u parlamentu! Nema imunitet!.......Ovo je meni uporedivo sa 'Cosic-gejt'.

Ovo što si nazvao govorom mržnje klasična je uvreda ali u Ćosićevom slučaju nije čak ni to jer nema objekta uvrede (uvređenog), odnosno ima ali nije eksplicitno naveden. Svi znamo na koga je mislio ali je to za pravo i sud irelevantno jer zalazi u domen nagađanja šta je optuženi mislio. Tako da osnova za bilo kakvu krivičnu prijavu ne postoji. Advokat koji je prihvatio da zastupa optužnicu, uradio je to ili zbog para ili zato što nije dobar advokat. Pre bih rekao ovo prvo. A imalo medijske promocije neće škoditi...

Porediti Dobricu Ćosića i tog Holandeza muslimofoba je bez ikakvih osnova jer ne pripadaju istom košu. izvini, ali ideš predaleko nazivajući Ćosića nacistom, nemaš argumenata za tako nešto. Možeš me ubediti jedino ako pronađeš verodosojnu izjavu Dobrice Ćosića da je negde pisao ili zagovarao mržnju bez biranja reči.

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!