NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Srbija izmedju Latinke i Dobrice

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Srbija izmedju Latinke i Dobrice
Autor Poruka
RCW
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Muski
Pridružio: 01 Apr 2009
Teme: 1
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 1:42 am Odgovoriti sa citatom

pero ::
Natasino pitanje Biljani Kovacevic:

Da li ste uzeli u obzir godine Dobrice Cosica i vreme kada je pisana knjiga kada ste podnosili tuzbu?

O boze i svi sveti! O Boze!!!!

Da, to pitanje je i meni zasmetalo. No dobro, svestan sam da Nataša mora da postavlja pitanja koja bi i mediokriteti postavljali... Nadam se. Smile

Rasističke izjave obično i idu u trenucima očaja i nemogućnosti... I dalje, bez obzira na kontekst i okolnost, nema opravdanja govoru mržnje. Ustavom. A i moralno i etički.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
"The only kind of dignity which is genuine is that which is not diminished by the indifference of others." - Dag Hammarskjold (1905-1961)
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pol: Zenski
Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 2:04 am Odgovoriti sa citatom

a nemoj mi vrteti istu pricu: "Bilja zato sto je podnela prijavu, pa opet Biljana zato sto je podnela prijavu" - boli me uvo za Biljanu i prijavu - ovako koncipirana emisija se razlikuje od grand sou-a samo po gostima
Srdja Popovic, koga si naveo, super je predlog; verujem da bi bio isto takav i kao gost (na neku temu). Medjutim, na pitanje zasto je krivicna prijava podneta, mnogo bolje ce odgovoriti onaj ko ju je podneo, nego bilo koji advokat koji neposredno nije u toj prici.

Podneta je krivicna prijava. Tuzilastvo se jos nije oglasilo, prijava od strane nedleznih jos nije razmatrana. Advokati koji neposredno nisu u ovoj prici mogli bi kvalitetno da pricaju samo kada stvar bude "na nivou", tj. kada Tuzilastvo odreaguje. U suprotnom, prica bi im bila isuvise opsta, jer nagadjanja otprilike nikako nisu zanimljiva.

Zarkovic je dobro i sam rekao na pocetku emisije: "kakve ja veze imam sa ovom temom?" i bio je u pravu.
Zaboravio si da istaknes i nastavak te recenice Wink

on je i sam rekao da je emisija cirkus (doduse na jedan posredan nacin) i da nema puno veze sa temom.
Bice da ces ti morati jos jednom da pogledas emisiju. Sumnjam da si polovina od coveka, bez obzira sto iznosis polovine onog sto je neko rekao.

Dakle, Zarkovic je doslovce rekao sledece: "Ja mogu da kazem da nemam veze sa ovom temom, medjutim, ja mislim da je tema jako vazna." (izmedju ovog objasnjava u kom smislu nema veze sa temom, navodeci ostale goste koji svi redom imaju, svako po jednu, direktnu vezu sa pricom)
I jos: "Ovakve prigode su odlicne, jer ako mi veceras nateramo 5 ljudi da razmisli, odradili smo posao. Srbiji nedostaju ovakvi razgovori."

Zanimljiva definicija 'cirkusa'. Posebno je zanimljiva "posrednost" o kojoj govoris. Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 7:19 am Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Podneta je krivicna prijava. Tuzilastvo se jos nije oglasilo, prijava od strane nedleznih jos nije razmatrana. Advokati koji neposredno nisu u ovoj prici mogli bi kvalitetno da pricaju samo kada stvar bude "na nivou", tj. kada Tuzilastvo odreaguje. U suprotnom, prica bi im bila isuvise opsta, jer nagadjanja otprilike nikako nisu zanimljiva.

Ne samo da nagađanja u pravu nisu zanimljiva nego mogu biti vrlo opasna, to sam hteo da napomenem samo. U pravu se računaju samo činjenice i kontekst u kome je delo učinjeno. dobro, gospođi vrhunskoj pravnici za ljudska prava kontekst nije bitan a ni baratanje činjenicama joj baš ne ide od ruke... ali ne neću da je kritikujem. Ne smem. Wink

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
cipelica
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 28 Apr 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 11:52 am Odgovoriti sa citatom

Rizikovaću da zvučim banalno, ali činjenica da se toliko prašine diže oko jedne rečenice jednog pisca u zemlji Srbiji u najmanju ruku je tužna i jadna.Pa gde nam se dedoše sva ona ljudska prava u običnim životnim situacijama (neko je pominjao cigane ispod beogradskih mostova, ali mislim da će svako od nas pronaći i lični primer).Ili možda ima manjih i većih ljudskih prava?Tako mi sve to izgleda kao bacanje prašine u oči....

boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 12:19 pm Odgovoriti sa citatom

A prasine koliko hoces Smile

Natasa23
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 03 Jan 2007
Teme: 40
Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 12:53 pm Odgovoriti sa citatom

hm ::

Gospodinu Zarkovicu svaka cast na odmerenom, smirenom i kulturnom nastupu (sa izuzetkom one sasvim nepotrebne rasne diskriminacije o tome da u Srbiji nema 100 pametnih ljudi),

Hm nisam sigurna da je to rekao godin Zarkovic, i ja sam gledala samo zadnjih 15min , evo ponovo pogledah kraj pa da citiram sta je rekao

Citat:
Pristalica sam korektnog, utemeljenog, mirnog dijaloga izmedju ljudi koji bilo sta misle, a u Srbiji nema bas , kada bi bio optimista rekao bih da ih ima stotinak

Mislim da ovo sto je rekao uopste ne ukazuje da u Srbiji nema 100 pametnih ljudi, vec ih nema medju onima koji su u poziciji da se cuje njihov glas.
Pametnih ima puno ali mnogi nisu u prilici da se njihovo misljenje sire cuje, a mnogi ni ne zele da misle.

Meni je interesantno sta je rekao Basara taj provokativni, protivrecni covek bez dlake na jeziku.

Citat:
Naša stvarnost je isuviše nestvarna. Ovde se najbanalnije činjenice serviraju na kašičicu. Mi nismo u stanju da sagledamo kakvi smo. Gušimo se u idealizovanim i kretenskim slikama o nacionalnoj veličini i obespravljenosti koje za dobre pare štancuju Ćosić, Babuiška Vukadinović i zloguki Antonić. Mi živimo u psihotičnom ambijentu zbog toga što dopuštamo psihotičnim tipovima da nameću svoje patološke vizije. Evo, zar ova situacija nije sasvim „stradijska“. Neko tužio Ćosića za raspirivanje međunacionalne mržnje. Lično mislim da ne treba bilo koga tuživati zbog stvari napisanih u knjizi, makar to bila i knjiga Ćosićevih patetičnih mrsomuđenja, masnih laži i svakovrsnih baljezgarija. Ali, gle. Odmah se podiže orijentalna mahala i osipa drvlje i kamenje na tužilje. Kako se Ćosić sme tužiti. Da stvar bude gora, tom horu se pridružuje i predsednik države, dakle čovek koji treba da bdi nad zakonitošću. Stvar je jasna: svako ima pravo svakoga da tuži. Samo sud može da odluči hoće li odbaciti tužbu ili će opsuditi tuženog. Tako je svugde u civilizovanom svetu. Ne i ovde. To se lako može prevazići. Kad se sledeći put uortači sa Koštunicom da donosi oktroisani Ustav, Tadić treba da napiše sledeći član: „Zabranjeno je tuživati moje kućne prijatelje.“ I Bog nas veselio.

Ipak ponekad covek treba da malo promisli i da pokusa da ostane dostojan sebi, da ne izneveri, da se uzdrzi, i da ipak ne omane u ljudskosti.

Ne bojim se nacizma i terorizma, imam strah od pomodarstva i primitivizma

http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 7:24 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa23 ::
hm ::

Gospodinu Zarkovicu svaka cast na odmerenom, smirenom i kulturnom nastupu (sa izuzetkom one sasvim nepotrebne rasne diskriminacije o tome da u Srbiji nema 100 pametnih ljudi),

Hm nisam sigurna da je to rekao godin Zarkovic, i ja sam gledala samo zadnjih 15min , evo ponovo pogledah kraj pa da citiram sta je rekao

Citat:
Pristalica sam korektnog, utemeljenog, mirnog dijaloga izmedju ljudi koji bilo sta misle, a u Srbiji nema bas , kada bi bio optimista rekao bih da ih ima stotinak

Mislim da ovo sto je rekao uopste ne ukazuje da u Srbiji nema 100 pametnih ljudi, vec ih nema medju onima koji su u poziciji da se cuje njihov glas.
Pametnih ima puno ali mnogi nisu u prilici da se njihovo misljenje sire cuje, a mnogi ni ne zele da misle.

pa kazao je u Srbiji, a ne u javnom zivotu Srbije...
Srbija nije TV izlog pa da su bitni samo oni koji se vrte po talk-show programima...
nemam ja nista protiv Zarkovica, niti mislim da on stvarno misli da u Srbiji nema 100 ljudi koji bilo sta misle..... ali on je tu recenicu rekao...

i to mi je posluzilo kao odlican primer kako se lako bilo cija recenica moze proglasiti za rasnu diskriminaciju...
i kako je u praksi sasvim nemoguc taj princip apsolutne politicke korektnosti koji bi na svoje politicke protivnike da primenjuju gospodja Vuco i ostale NWO bakice koje ne priznaju kontekst, ni zdrav razum...

Natasa23 ::
[Meni je interesantno sta je rekao Basara taj provokativni, protivrecni covek bez dlake na jeziku.

Basarine izjave preskacem redovno, pa i ovu koji si citirala me mrzi da citam. ima ljudi cije reci nije vredno citati...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
pero
Pocetnik
Pocetnik

Pol: ?
Pridružio: 28 Apr 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 9:02 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
a nemoj mi vrteti istu pricu: "Bilja zato sto je podnela prijavu, pa opet Biljana zato sto je podnela prijavu" - boli me uvo za Biljanu i prijavu - ovako koncipirana emisija se razlikuje od grand sou-a samo po gostima
Srdja Popovic, koga si naveo, super je predlog; verujem da bi bio isto takav i kao gost (na neku temu). Medjutim, na pitanje zasto je krivicna prijava podneta, mnogo bolje ce odgovoriti onaj ko ju je podneo, nego bilo koji advokat koji neposredno nije u toj prici.

Zarkovic je dobro i sam rekao na pocetku emisije: "kakve ja veze imam sa ovom temom?" i bio je u pravu.
Zaboravio si da istaknes i nastavak te recenice Wink

on je i sam rekao da je emisija cirkus (doduse na jedan posredan nacin) i da nema puno veze sa temom.
Bice da ces ti morati jos jednom da pogledas emisiju. Sumnjam da si polovina od coveka, bez obzira sto iznosis polovine onog sto je neko rekao.

Dakle, Zarkovic je doslovce rekao sledece: "Ja mogu da kazem da nemam veze sa ovom temom, medjutim, ja mislim da je tema jako vazna." (izmedju ovog objasnjava u kom smislu nema veze sa temom, navodeci ostale goste koji svi redom imaju, svako po jednu, direktnu vezu sa pricom)
I jos: "Ovakve prigode su odlicne, jer ako mi veceras nateramo 5 ljudi da razmisli, odradili smo posao. Srbiji nedostaju ovakvi razgovori."

Zanimljiva definicija 'cirkusa'. Posebno je zanimljiva "posrednost" o kojoj govoris. Wink

koje ti kojestarije pises i ja sada moram sa ovim da polemisem?

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 9:08 pm Odgovoriti sa citatom

Malo mi je mučno čitati ružne reči. I inače, a i ovde.
Kad ulazim kod nekoga u goste, nikad ne otvaram vrata nogom. Gledam da ne vređam domaćina...
Ako mi se neko ne sviđa, ni ne idem mu u goste... a ako već moram, trudim se da ni tamo nikog ne uvredim...

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Apr 29, 2009 9:59 pm Odgovoriti sa citatom

Pero, ne moras, opusti se Wink

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Analiza prethodnih emisija Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeci
Strana 11 od 12

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Srpska dijaspora - druga strana medalje Kajalena Čet Jun 24, 2010 6:25 pm  Pogledaj zadnje poruke
Izmedju Latinke i Dobrice Natasa Miljkovic Pet Apr 24, 2009 10:26 pm  Pogledaj zadnje poruke
Razlika izmedju "Bele Ladje" i Skupstinskog zaseda mc way Ned Feb 15, 2009 10:26 pm  Pogledaj zadnje poruke
Nesto izmedju Page Čet Apr 10, 2008 9:00 pm  Pogledaj zadnje poruke
izmedju istoka i zapada hm Ned Nov 04, 2007 12:48 pm  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!