NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Skola pala na ispitu

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Skola pala na ispitu
Autor Poruka
jane eyre
Prolaznik
Prolaznik

Pol: Zenski
Pridružio: 25 Apr 2009
Teme: 3

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 01, 2009 12:35 pm Odgovoriti sa citatom

Nedavno je u Blicu izasao sledeci clanak pod nazivom:
Skola pala na ispitu
Koliko smo se samo busali u grudi i koliko nade polagali u srpske djake i nase obrazovanje.I to godinama.A onda su testovi stigli i u nasu zemlju.Oni uporedjujuci.Pognuli smo glave pred porazavajucim cinjenicama.Nasa skolska deca su na ispitivanju obrazovnih postignuca na osmom mestu ispod proseka.Kada se bolje razmisli i nisu mogli biti drugaciji.Ako velika vecina njih ne zna ko je Ana Karenjina,zasto bi znali upotrebu matematickih vrednosti ili hemije u prakticnom zivotu?U Srbiji jos zivi uverenje da skola ne mora uvek da otvara put ka uspehu.Pokazalo se da ima i precica.Skole postaju mesta nasilja i to djaka nad djacima,djaka nad nastavnicima,uciteljima ii obrnuto.Na casovima se ne slusa ,privatni casovi uzimaju se iz gotovo svih predmeta,a nastavnici su negde usput izgubili radni elan.Pa cak i oni najbolji postali su to zahvaljujuci sopstvenom talentu i trudu roditelja.Ali ne meri se kvalitet skole na osnovu 10 ili 15 odsto najboljih djaka.Sistem sluzi da sva deca iz skole izadju sa nekim znanjem.Ali znanja nema.I kao da nikoga za sve to nije briga.
Verica Dragic
Cini mi se da ovaj clanak dosta slikovito opisuje danasnji obrazovni sistem,ali sta je dovelo do ovoga,koga trebamo kriviti zbog ovakvog stanja:ucenike,profesore,vlast?Da li je razlog sve veca zaludjenost djece kompjuterima,igricama...?Kako naci resjenje,kakve reforme treba uraditi pa da bude bolje.Zanima me vase licno misljenje o danasnjem skolstvu?

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Pet Maj 01, 2009 1:11 pm Odgovoriti sa citatom

Mene stanje u nasem skolstvu mnogo rastuzuje:cry:
Mislim da je problem najmanje u deci, a najvise u onima koji tu decu (ne)vaspitavaju - roditelji, ucitelji, profesori i tako dalje. Ja cu, nadam se, jednog dana raditi u nekoj skoli i moram priznati da se iskreno brinem sta ce i kako ce biti.
U nasem obrazovanju problema ima na svakom koraku! Evo par - higijenski i uslovi u skolama su na zabrinjavajucem nivou! A ne znam kada sam i da li sam cula da neko govori o tome. Skole nemaju sapune i toalet papire, a o cucavcima da ne govorim! Zar je moguce da nasa zemlja nema novca da obezbedi svakoj skoli sapune?!
Drugo, stalno se govori o nasilju u skolama, o nezainteresovanosti ucenika, itd. Ali da li "odrasli" stvarno rade nesto na resavanju tih problema? Ja sam pre samo 3-4 godine izasla iz srednje skole. Za 4 godine skolovanja nikada nisam srela pedagoga ni psihologa koji rade u toj skoli! Da li je to normalno?! Sta rade ti ljudi ako uopste ista rade? Na razgovor kod njih se eventualno pozivaju ucenici koji su napravili neki problem. Zasto niko ne razgovara sa decom pre nego sto problem nastane? Zasto ne postoji neka vrsta obaveznog razgovora sa psihologom u svakoj skoli? Barem jednom godisnje da svako dete ode na razgovor. Valjda su ti psiholozi tu upravo zbog dece.
A sto se znanja tice, ima dosta bespotrebnih informacija koje se uce u skolama. Dete nauci i zaboravi istog trena kada dobije ocenu. Ne znam sada da li je ista promenjeno sa ovim reformama. Ali znam da sam ja na fakultetu na ispitu imala pitanje Koliko pilica je nastradalo neke godine u nekom mestu kada se neka tecnost izlila iz neke cisterne... Shocked Rolling Eyes Neophodno znanje, nema sta Laughing
Nesto takodje mora da se uradi da se deca motivisu da uce.
Cula sam skoro da profesori vise ne raspolazu nikakvim mehanizmima da sprece decu da budu nemirna na casu. Ne smeju da ih izbace sa casa, ne smeju da povise glas... Dobro, to izbacivanje sa casa moze da bude problematicno. Ali valjda mora da postoji nacin da se obuzda neko nemirno dete, a takvih uvek ima...
Sve u svemu, u nasim skolama problema preko glave Crying or Very sad

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Pet Maj 01, 2009 3:57 pm Odgovoriti sa citatom

Imamo dosta takvih tema.
Jedna od njih - http://www.natasa-miljkovic.co.....c.php?t=54

p.s.
Molim vas da predloge tema ostavljate na podforumu "Predlozi tema". Na ovom podforumu otvaramo teme koje se vec obradjuju u emisiji.
Hvala

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
Prikaži poruke iz poslednjih:    

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Strana 1 od 1

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Jednog dana Ona vredi milijona Čet Maj 07, 2009 3:43 pm  Pogledaj zadnje poruke
Trudnice u Srbiji, ko je lud da radja decu daki77 Sre Maj 06, 2009 7:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Zatvori Vanja Sub Apr 19, 2008 12:04 am  Pogledaj zadnje poruke
ko je bogat dekameron Ned Apr 06, 2008 12:55 pm  Pogledaj zadnje poruke
vidla zaba da se konj potkiva pa i ona digla noge!! vlaky Ned Apr 15, 2007 8:37 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!