NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubav i mora

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubav i mora
Autor Poruka
JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 4:33 pm Odgovoriti sa citatom

Natasa Miljkovic ::
Ljubomora.
Jako delikatna tema.

...Evo da kažem o sebi.. Bila sam ljubomorna do pre 5, 6 godina. Imala sam napade sumnji, nesigurnosti.. Ne znam sta se desilo ali se taj mehanizam isključio. Da li je stvar u samopouzdanju.. Ne verujem, i dalje imam svoje nesigurnosti.. Da li je stvar u količini ljubavi.. To tek nije. Da vam ne objasnjavam.. U godinama? Pa trebalo bi da budem ljubomornija, valjda su statsale lepe, zgodne devojke..

Mislim da je u vremenu.. Valjda za konstruisanje paralelnih svetova treba više dokolice. Ovako, kad je vremena malo, nemam kad da otvaram ta vrata.

A vi?

Ova vrata su već otvarana, mnogo puta, i u pravu je Nataša. Baš je suština da o ljubumori možemo govoriti samo u svoje ime, ne može se prosto definisati količina ljubomore u društvu, statistike su nešto drugo... Kao ni količina ljubavi? Jednostavno merna jedinica ne postoji za tako nešto. Kod svakog od nas pet milijardi ljudi je objekat ljubomore, stepen ljubomore, razlog ljubomore, okidač ili trenutak kad prelazi iz tzv. zdrave u tzv. nezdravu ljubomoru, sve je to individualno toliko, da je besmisleno ga proučavati detaljnije kao problem. Mislim na ljubomoru. Ljubomora nije nikakav društveni fenomen, svi je posedujemo u manjoj ili većoj meri a dela na koja nas navodi ljubomora govore malo o tome i kakve smo ličnosti prema samim sebima, pa prema drugima koji su eventualno pogođeni u bilo kom smislu našom ljubomorom. Kada govorimo o ljubomori u ljubavi već, samo da kažem da ja lično ljubomoru prihvatam, ljubomoran sam, i ljubomora me tera da budem bolji suparnik Smile ali fer.

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Zenski
Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 5:37 pm Odgovoriti sa citatom

Neka digne dva prsta onaj ko nikada nije bio ljubomoran? Laughing

Ja sam bila užasna... Embarassed ali sam to držala u sebi, znala da je suvišno i ružno, pa nisam želela drugu stranu da gušim... Inače imam bujnu maštu i dok kažeš keks, moj mozak napravi vrhunski scenario Laughing
doduše, nikada mi ne bi palo na pamet da nekoga ubijem ili slično Rolling Eyes

Vremenom me popušta... I zaista, mislim da to dolazi sa određenom dozom zrelosti.

Iskreno, i najiskrenije... Mislim da su ljubomorne osobe i same sklone prevarama... Uvek sam polazila od toga- šta sam ja spremna da uradim, verovatno je i on.
Mislim da to nema veze sa nesigurnošću, već upravo sa ovime gore napisanim.
To je strah od samog sebe...
Onaj "scenario" nije ništa drugo nego ono kako bih ja postupila u recimo slučaju da varam...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 5:50 pm Odgovoriti sa citatom

Bad_Girl ::
...Onaj "scenario" nije ništa drugo nego ono kako bih ja postupila u recimo slučaju da varam...

Da, napad je najbolja odbrana Shocked

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 13 Mar 2009
Teme: 35
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 6:07 pm Odgovoriti sa citatom

Setimo se one Radoviceve "Budite ljubomorni ne jedno na drugo, vec na svoj brak" Wink

Smatram, kao i vecina da je mala doza ljubomore svakako zdrava, jer time pokazujete da niste ravnodusni prema toj nekoj voljenoj osobi...
Sve dok ne remeti normalan zivot...
Ljubomora, po meni, jeste nesigurnost, sto u sebe, sto u partnera...
Ako vi njemu/njoj verujete, a pritom verujete i u to koliko ste vi kao licnost i pojedinac vredni, nema mesta ljubomori...
Brak nije kavez, i niko nije vlasnik.I u braku treba da postoji normalan zivot, kao sto je bio i pre braka(ako je bio)...Jer, u suprotnom, zasto ste se vencavali...?- Zbog posedovanja? Onda ja savetujem da kupite kucnog ljubimca...
Tacno je i to da sve dolazi godinama, pa tako i sazrevanje...Ali nije pravilo da ste ne zreli ako ste mladi...
Ako vi sumnjate u svog partnera, najbolje je da ustvari stvari posmatrate iz drugog ugla...A to je da ga pustite, da vidite sta ce uraditi...Ako vas prevari, zapitajte se da li je uopste vredan vas...

Dum Spiro, Spero...
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 9:36 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da ljubomora nema veze sa time koliko smo mi svesni da vredimo, i koliko zaista vredimo...
Pa mogu ja da mislim da sam najpametnija, najzgodnija i najbolja ličnost na svetu, a da opet budem ljubomorna.. Nije po default-u da te neko voli zato što si savršen i samosvestan... Rolling Eyes
I ti "idealni" ljudi budu prevareni, nasamareni... u tome i jeste poenta..

I dalje tvrdim da, dokle god smo mi svesni šta smo i sami u stanju da uradimo, to ponašanje automatski prostiremo i na partnera...
I da to uopšte ama nikakve veze nema ni sa zrelosti, niti sa sigurnosti u sebe.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 10:16 pm Odgovoriti sa citatom

... I zaista, mislim da to dolazi sa određenom dozom zrelosti

I da to uopšte ama nikakve veze nema ni sa zrelosti, niti sa sigurnosti u sebe.

Shocked Neutral
Sama sebi si kontradiktorna...
...
Ja licno mislim da ima veze i sa zreloscu i sa vrednoscu...
Ako si sazrela, neke situacije sagledavas realno(nije pravilo, ali...) i sigurno je da neces odreagovati isto sa 20 i sa 30 godina...

Sto se tice vrednosti, ima veze...opet kazem, to je moje misljenje...
Bitno je u sta verujes... tj. koliko verujes u to da si "idealna".
Samopouzdanje tu takodje igra veliku ulogu...

Dum Spiro, Spero...
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 10:19 pm Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da ljubomora ima veze sa svim sto ste svi napisali Laughing
Ja nisam znala sta je to ljubomora... Nije mi padalo na pamet da budem ljubomorna, a to nije bilo zato sto sam imala visak samopouzdanja jer sam tu u minusu celog zivota Very Happy Jednostavno sam mislila "sto bi neko prevario? ako hoce neku drugu on ce da ostavi onu prvu, i da ode sa tom drugom"... Rolling Eyes Da, mozda je naivno Embarassed Nekako sam uvek razmisljala zasto bih bila ljubomorna ako mi on ne daje povoda da budem... Sto bih sumnjala u njega ako mi ne daje razloga. Ali kasnije se pojavila neka ljubomora u meni, no ona uglavnom ostaje u meni i muci mene. Ta ljubomora se javila iz nedovoljne vere u sebe, toga sam svesna. Medjutim, i dalje mislim to sto sam mislila i ranije...
Moram da se slozim sa onim sto je rekla Bad, neki od ljubomornih ljudi su upravo oni koji su ljubomorni jer znaju na sta su oni spremni pa misle da je na to spreman i partner/parnerka. Ali na zalost, mislim da te osobe uglavnom ne shvataju da to proizilazi odatle, iz njih samih.
Ali, kako god okrenes, mislim da se u najvecem broju slucajeva ljubomora javlja iz nekog osecanja manje vrednosti, iz neke nesigurnosti u sebe. E sad, samo je pitanje koliko smo spremni da zavirimo u sebe i da se zapitamo zasto smo ljubomorni... Oni posesivni ljudi to sigurno nece uraditi. Uvek nam je lakse da razloge i krivice pronalazimo u drugima, a ne u nama samima....
I da, ljubomora uopste nije znak ljubavi! Neki ljudi prosto ne znaju za ljubomoru jer veruju! I sto bi bili ljubomorni? I ja najcesce tako razmisljam. A ljubomora svakako najvise muci onoga koji je oseca.

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Mistery
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 10:26 pm Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ta ljubomora se javila iz nedovoljne vere u sebe

To sam isto ja rekla. Wink
Citat:
Ali, kako god okrenes, mislim da se u najvecem broju slucajeva ljubomora javlja iz nekog osecanja manje vrednosti

I ovo... Wink
Citat:
"sto bi neko prevario? ako hoce neku drugu on ce da ostavi onu prvu, i da ode sa tom drugom"...

Znam x primera gde nije tako...Muskarci ne razmisljaju na taj nacin...on nece razmisljati o tome da te vara, kada te bude varao...Jednostavno srlja kao "muva bez glave" Wink

Dum Spiro, Spero...
Harlekina
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 28 Mar 2009
Teme: 6
Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 10:33 pm Odgovoriti sa citatom

Misty, ja rekoh na pocetku da mislim da su svi u pravu na neki nacin Smile Samo sam iznela svoje misljenje, nisam htela da ponavljam sto si ti rekla Wink

Citat:
Znam x primera gde nije tako...Muskarci ne razmisljaju na taj nacin...on nece razmisljati o tome da te vara, kada te bude varao...Jednostavno srlja kao "muva bez glave" Wink

Da, nisam rekla da nije tako. Samo sam rekla kako sam ja ranije razmisljala, a moram priznati da i danas tako nekako razmisljam. Valjda sam ja takva... Mozda je to moja naivnost, ali i neka je. Ja nemam nameru da je se resim Laughing Ipak i na zalost, svesna sam da si u pravu... Time sto sam rekla kako ja razmisljam, htela sam da kazem zasto nisam osecala ljubomoru i zasto je i danas nekada ne osecam. Mislim da ljubomoru mi sami pravimo, ako "hocemo" da je pravimo. Nisu nam potrebni nikakvi razlozi.

Ma koliko čovek dobro govori, kad previše govori on uvek na kraju kaže neku glupost.
Dimko
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Uto Maj 05, 2009 11:35 pm Odgovoriti sa citatom

Citam ove komentare i prisecam se vremena kada sam bio pa i vremena kada su bile ljubomorne. Bogato iskustvo narocito kada sam bio zrtva ljubomore. Dok sam bio ljubomoran ,sto je bilo prilicno davno, mislio sam da je tako normalno jer sam stvarno jakoooo voleo. Na zalost, njeni roditelji su to sve pokvarili zbog mojih roditelja. Kada je proslo dovojno vremena sta je ostalo? Neverovatno ali i posle 25 godina ostala je ljubav , lepa secanja ali i tuga. Secao sam se i svojih "ljumobornih" naboja (ali nikada niti jedne ljubomorne scene nije bilo!) i toliko godina posle se pitao zasto vise nisam bio ljubomoran? Shvatio sam da sam tada branio dominaciju, teritoriju, vlasnistvo! Ona vec dvadesetak godina ima svoju porodicu - a ja nisam ljubomoran! Bice da je zaista od svega ostala samo ljubav- vlasnistva, teritorije a ponajmanje dominacije svakako vise u odnosu sa njom nema.
Naravno i sam sam zasnovao porodicu i u braku sam 25-6 godina, ali sto se ljubomore tice izvukao sam bingo! Ne mogu reci da je rec o patoloskoj ljubomori ali svakako nije bilo ni daleko. Neprestana sumnjicenja, ljubomorne scene, proveravanja.....Mislio sam da me je Bog kaznio ali i za kaznu je bilo previse. Da nevolja bude veca, dvadesetak godina sam radio u zdravstvenoj ustanovi sto je vec samo po sebi moglo da bude dovoljno za ljubomoru.U vremenu kada sam bio naj vise prozivan ja sam bio apsolutno veran. Dugi niz godina sam se krvavo borio da dokazem svoju nevinost ali bez uspeha. No kada nesto dovoljno dugo traje ima i svoje rezultate-ovaj ut izgledalo je, lose. Zapoceo sam vezu sa dosta mladjom koleginicom koja traje vec nekih petnaestak godina a da za nju zaista niko ne zna. Veza je nastala kao direkna posledica potrebe da se negde bude "svoj" i "nevin". Sada posle toliko godina se sa svojom suprugom sallim na temu ljubomore. Njen stav je otprilike sada ovakav: Idi gde hoces samo nemoj neku glupost da mi doneses kuci. Ko bi rekao? A bilo je prilicno j..b.no dok je trajalo. I zvuci neverovarno ali i sada je medju nama samo ljubav i poverenje.
Nakon toliko vremena i iskustva neke vam se stvari u zivotu namecu kao zakljucci. U samoj osnovi, mi ipak nismo daleko odmakli od zivotinjskih nagona. Hiljadama godina jesmo napredovali u mnogo cemu ali nam je biologija ostala u osnovi nepromenjena. Moramo, mi muski ,shvatiti da smo mi oni koji su izabrani a nikako oni koji biraju. Zenski bioloski sat nepogresivo govori kada ce sta uraditi, kada ce dopustiti zajednistvo, kada ce poceti da svija gnezdo, na kraju kada ce se oploditi i obezbediti potomstvo.No isto tako zena zna kada joj opada potreba za muskarcem do potpunog odbijanja.. Istovremeno ona svim raspolozivim sredstvima pokusava da se odrzi na svom bioloskom putu. Ljubomora je tu samo da pomogne u ostvarenju bilo koje etape ovog puta a njega formulacija je samo direktno proporcionalna stepenu edukacije i kulturi.
Ljubomora muskarca je odraz neshvatanja svoje uloge u biologiji zene i pogresna percepcija da se on tu nesto pita! o god to ne moze da shvati samo produbljuje pre svega svoj pakao- u takvoj vezi pakao je namenjen onome ko je ljubomoran bez obzira ko to bio.
Mislim da postoji i sasvim pogresno dozivljavanje pojma prevare. Vidite, i pored gore pomenutog iskustva ja ne mislim da sam prevario svoju zenu, niti bih to ikada ucinio. Za mene je prevara stvaranje paralelnog zivota pored partnera. Seks sa drugim je samo jedan cak manji deo zivota. Zapiajte se dali manje volite svog partnera ako ste masturbirajuci mislili na nekog drugog? Da li sebi mozete dozvoliti luksusz da zbog iste stvari kinjite svog partnera. Ako od stvog materijalnog, intelektualnog, radnog ili nekog drugog potencijala odvojite jedan deo i usmerite ga nekoj drugoj porodici onda mislim da ste stvarno u problemu. I kao sto vidite opet biologija-svako stiti svoje leglo.
P.S. ipak nemojte da me otkucate zeni Very Happy

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 2 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!