NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubav i mora

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubav i mora
Autor Poruka
Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pol: Zenski
Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 6:01 am Odgovoriti sa citatom

Dimko ::
...Zapoceo sam vezu sa dosta mladjom koleginicom koja traje vec nekih petnaestak godina a da za nju zaista niko ne zna. Veza je nastala kao direkna posledica potrebe da se negde bude "svoj" i "nevin"...

Pa da izviniš, i nije mi neko opravdanje... Mislim da bih umrla od tuge, blama, besa... da mi muž tako nešto uradi... Sad To nije neka kres šema pa da se može i preći preko toga.
Ovo potreba da se bude svoj i nevin mi zvuči malo Shocked

Negde sam čula priču koja opisuje gradaciju ljubavi žene u braku, otprilike ovako:
Sa 20 Samo nemoj da me osramotiš.
Sa 30 Bar ponekad kući dođi.
Sa 40 Samo se ti vrati kući...

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Page
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 04 Apr 2007
Teme: 7

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 10:21 am Odgovoriti sa citatom

Ne volim bas da se javljam na ovim temama,ali moram... posto je Misti jos mlada...mozda za nju ima spasa..

Mistery ::

Smatram, kao i vecina da je mala doza ljubomore svakako zdrava, jer time pokazujete da niste ravnodusni prema toj nekoj voljenoj osobi...
Sve dok ne remeti normalan zivot...

Ovo je najveca glupost i zabluda…Prevedeno to znaci…
zena:
volis me – pokazi onda da si slab…ako mi to redovno ne pokazujes, ja cu ti pomoci (intrige – ljubomora)…Sta je posledica te igre kod pravog muskarca?... Cinis me slabim(ljubomornim)- ne mogu te voleti…jer ja sam covek, a ne pizda

Ako vama zenama treba potvrda da nekom znacite, tako sto ce biti ljubomoran na vas, onda momentalno izvrsite ritualno samoubistvo

Sta je pravi nacin:
covek:
volim te zato sto si na mojoj strani i zato sto ces me zastiti od ljudskih slabosti (kao sto je ljubomora)...ja cu prepoznati tu snagu i plemenitost u tebi i pokazacu ti da mi je stalo na lepsi (pravi) nacin...
Mi smo sad ekipa jer se zajedno branimo od slabosti...Posto ne pristajemo da se nasa veza zasniva na gadostima, mi smo zajedno Veliki – to je nesto sto bi se moglo nazvati prava ljubav.

Ova cela zabluda potice od pogresno uvrezenog misljenja da ljubav ljude cini slabim.
Greska...Ljubav je privilegija samo najjacih.

...to sto ce neko pizdeti na vas zato sto ga cinite ljubomornim, nije dokaz ljubavi nego da ste oboje mali ljudi...J
er se svesno igrate sa ljudskim slabostima...onih koje ”volite”

sirom sveta
Dante
Redovni posetilac
Redovni posetilac

Pol: Muski
Pridružio: 31 Mar 2009
Teme: 5
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 11:37 am Odgovoriti sa citatom

Nije sto si mi prijatelj, al stvarno si genije! Smile

Natasa mozes slobodno zakljucati temu, sve je receno.

A ti Page mozes, bez kajanja, oduzeti sebi zivot! Napisao si svoje zivotno delo!

Balrog, a demon of the ancient world, a spirit of fire swathed in dark shadows...
Nenad-GL
Naj forumas 2008.
Naj forumas 2008.

Pridružio: 23 Jan 2007
Teme: 105

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 12:35 pm Odgovoriti sa citatom

Mislim da ljubomora ne mora striktno da dolazi iz nase slabosti ili osecaja ugrozenosti, mozda osecaj partnerove slabosti u odredjenom trenutku izazove kod nas ljubomoru. Iskrenost je najbolji lek protiv ljubomore, sad covek je emotivac nije masina, ljubav treba da neguje (ne pametujem sad ja o meni kao da sam idelan, ne) i treba sagraditi svoj stit oko ljubavi tako da se sve lose odbija od njega.
U ljubavi nema racunice, kako cemo se voleti, ili cemo iskreno da se volimo ili ako uvodimo pravila od ljubavi nema nista. Svi smo mi gresnici na ovom svetu i treba, bili ljubomorni ili ne, stremiti ka toj najcistijoj ljubavi. Treba u sebi imati malo ljubomore ali da bude u sluzbi ljubavi a ne razdora, da bude kao pozitivni pokretac a ne kocnica. Ravnodusnost je najgore stanje. Ne mozemo jednom reci Volim te i stvar je gotova, nema ljubomore, nema nicega, rekli smo da se volimo i to je to, ljubav se neguje i nadogradjuje uvek i ne sme da se zapusti, isto ko cvet.

Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 06 Dec 2007
Teme: 17

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 12:45 pm Odgovoriti sa citatom

Bad_Girl ::
... I zaista, mislim da to dolazi sa određenom dozom zrelosti

I da to uopšte ama nikakve veze nema ni sa zrelosti, niti sa sigurnosti u sebe.

Shocked Neutral
Sama sebi si kontradiktorna...
...
Ja licno mislim da ima veze i sa zreloscu i sa vrednoscu...
Ako si sazrela, neke situacije sagledavas realno(nije pravilo, ali...) i sigurno je da neces odreagovati isto sa 20 i sa 30 godina...

Sto se tice vrednosti, ima veze...opet kazem, to je moje misljenje...
Bitno je u sta verujes... tj. koliko verujes u to da si "idealna".
Samopouzdanje tu takodje igra veliku ulogu...

Mistery ako već citiraš onda pogledaj ceo kontekst Wink
a ako ne znaš kako se to radi, poseti hm-ovu temu o kontekstu Smile
Našla si dve rečenice koje iscitirano deluju kontradiktorne! Bravo ti! Čista petica, sedi Laughing

Page, ovo si jako lepo rekao, i moram da kažem da si dao celoj temi neki novi smisao

Wink

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I'm like a wind. You can't catch me, but you can feel me .
hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:18 pm Odgovoriti sa citatom

Page ::
zena:
volis me – pokazi onda da si slab…ako mi to redovno ne pokazujes, ja cu ti pomoci (intrige – ljubomora)…Sta je posledica te igre kod pravog muskarca?... Cinis me slabim(ljubomornim)- ne mogu te voleti…jer ja sam covek, a ne pizda

to sto opisujes je egoisticno razmisljanje zene po principu
volis me => stavi me iznad sebe po vrednosti
(sto u glavi zene ima i logican nastavak: ako je stavis iznad sebe po vrednosti, to ce joj prijati na kratko, ali dugorocnije gledano zakljucice da si slab, manje vredan, ostavice te i trazice nekog ko je iznad nje po vrednosti)

i egoisticna reakcija muskarca po principu:
ne mogu voleti nekog ko pokusava da me stavi ispod sebe po vrednosti

voleti nekog nije isto sto i davati za pravo toj osobi... ili davati toj osobi vecu vrednost u odnosu na sebe...

covek:
volim te zato sto si na mojoj strani i zato sto ces me zastiti od ljudskih slabosti (kao sto je ljubomora)...ja cu prepoznati tu snagu i plemenitost u tebi i pokazacu ti da mi je stalo na lepsi (pravi) nacin...
Mi smo sad ekipa jer se zajedno branimo od slabosti...Posto ne pristajemo da se nasa veza zasniva na gadostima, mi smo zajedno Veliki – to je nesto sto bi se moglo nazvati prava ljubav.

ovo mi zvuci pomalo kao egoizam para... stapanje dvoje u neku zajednicu u kojoj gube svoje identitete, ali dobijaju iluziju da su kao par Veliki, tj. vise vrednosti od drugih... tu egoisticne osobe dobijaju medjusobnu jednakost vrednosti samo kroz ulaganje sopstvene vrednosti u vrednost para...

dobar brak mislim pociva na obostrano priznatoj jednakoj vrednosti i davanju prava sebi i partneru i na na nesavrsenstvo, i na sopstveni nedeljeni deo zivota...

Ova cela zabluda potice od pogresno uvrezenog misljenja da ljubav ljude cini slabim.
Greska...Ljubav je privilegija samo najjacih.

da, egoizam cini ljude slabim i ranjivim...
sto su ljudi slabiji, tj. egoisticniji, to im je teze da vole...

...to sto ce neko pizdeti na vas zato sto ga cinite ljubomornim, nije dokaz ljubavi nego da ste oboje mali ljudi...J
er se svesno igrate sa ljudskim slabostima...onih koje ”volite"

da, to je nadmetanje dva ega... a ne ljubav

inace, mislim da je Mistery lepo istakla da je jedan od uzroka ljubomore, osim ugrozenog osecanja sopstvene vrednosti (sto je pre nje vec pomenuo dobar deo ucesnika u raspravi), i potreba za dostizanjem tog osecaja samovrednosti kroz posedovanje partnera:
Ljubomora, po meni, jeste nesigurnost, sto u sebe, sto u partnera...
Ako vi njemu/njoj verujete, a pritom verujete i u to koliko ste vi kao licnost i pojedinac vredni, nema mesta ljubomori...
Brak nije kavez, i niko nije vlasnik.I u braku treba da postoji normalan zivot, kao sto je bio i pre braka(ako je bio)...Jer, u suprotnom, zasto ste se vencavali...?- Zbog posedovanja? Onda ja savetujem da kupite kucnog ljubimca...

potreba za posedovanjem partnera je takodje izraz egoizma po principu
ako posedujem nesto sto vise vredi, moja vrednost je veca...
pa neki ljudi traze partnere kojima bi impresionirali druge, vise nego sto traze partnere kojima bi usrecili sebe...

Poslednji put izmenio korisnik hm dana Sre Maj 06, 2009 1:28 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:26 pm Odgovoriti sa citatom

Ne vidim zašto ste se svi uhvatili o "osećaju sopstvene vrednosti"...

Imaš teških narcisa koji misle da su najpametniji, najbolji i sve naj, naj ---> ne fali im osećaj sopstvene vrednosti, a ljubomorni ko pseto... I? Kako to objasniti?

Dimko
Pocetnik
Pocetnik

Pridružio: 25 Jan 2007
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:31 pm Odgovoriti sa citatom

Neko iz mase ::
Dimko ::
...Zapoceo sam vezu sa dosta mladjom koleginicom koja traje vec nekih petnaestak godina a da za nju zaista niko ne zna. Veza je nastala kao direkna posledica potrebe da se negde bude "svoj" i "nevin"...

Pa da izviniš, i nije mi neko opravdanje... Mislim da bih umrla od tuge, blama, besa... da mi muž tako nešto uradi... Sad To nije neka kres šema pa da se može i preći preko toga.
Ovo potreba da se bude svoj i nevin mi zvuči malo Shocked

Negde sam čula priču koja opisuje gradaciju ljubavi žene u braku, otprilike ovako:
Sa 20 Samo nemoj da me osramotiš.
Sa 30 Bar ponekad kući dođi.
Sa 40 Samo se ti vrati kući...

Cilj i nije bio opravdanje, jer zaista nemam zbog cega da se pravdam. Moje je stanje u stvari posledica ljubomore. Sta covek/zena dobija ime sto sumnjici onog drugog (da ne pominjem ljubomorne scene)? Da li se ikada zapita kako to izgleda iz perspektive onog drugog. Licno mislim da je ljubomora u samojsvojoj osnovi SM crta licnosti. Gde je ta crta kojom se odredjuje "dobrota ljuobomore"; koji je to kvantuum kojim se meri kolicina ljubavi?
Neki u ljubomornim vezama vide nekakvu borbu-borbu za sta i borbu protiv koga? Sta je merilo za pobedu u takvoj borbi?

Poslednji put izmenio korisnik Dimko dana Sre Maj 06, 2009 1:44 pm; Izmenjeno ukupno 1 puta. (0 procenata izmenjeno)

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:32 pm Odgovoriti sa citatom

Ne vidim zašto ste se svi uhvatili o "osećaju sopstvene vrednosti"...

Imaš teških narcisa koji misle da su najpametniji, najbolji i sve naj, naj ---> ne fali im osećaj sopstvene vrednosti, a ljubomorni ko pseto... I? Kako to objasniti?

pa to je ono o cemu pricamo svo vreme...
ugrozen osecaj samovrednosti nije samo nesigurnost...

narcisi imaju naduvan osecaj sopstvene vrednosti upravo zbog toga sto je ugrozen... to je njihov mehanizam odbrane od toga da budu ugurani u poziciju nize vrednosti...

i naravno da su uzasno ljubomorni jer ako njihov partner pokaze da ceni nekog drugog vise od njih, to bi znacilo da taj neko ima vecu vrednost... a to ne sme da se desi jer rusi njihov mehanizam odbrane protiv svog osecaja manje vrednosti...

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
Bad_Girl
Starosedelac
Starosedelac

Zemlja:

Poruka Upisano: Sre Maj 06, 2009 1:42 pm Odgovoriti sa citatom

Aha,.. da sumiram.. pošto sam ja ljubomorna- priznadoh da jesam... dolazimo do zaključka da imam osećaj " niže vrednosti" bila ja toga svesna ili ne.

Eto, očas posla, psihoanaliza primenjiva na sve ljubomorne Wink

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 5:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!