NaslovnaForumRegistruj seTražiLista članovaPravilnikVideo pomoć Pristupi
Vazno: Za pristup kompletnom sadržaju našeg foruma, neophodna je registracija ili ukoliko već imate nalog, morate biti prijavljeni!

Ljubav i mora

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Pogledaj prethodnu temu
Pogledaj sledeću temu

Ljubav i mora
Autor Poruka
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pol: Zenski
Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 2:34 am Odgovoriti sa citatom

LeeA ::
[
Jedan je kada devojka seta sa mladicem ulicom.A on je lep i druge ga gledaju.I njoj to pocne da smeta…

Pa i treba da ga gledaju, kad ima stosta "lepo" da se vidi, ne znam sto bi to joj to smetalo....ljudi imaju oci. Ali, npr. ako bi Marijin pogled trazio bas tu "lepotu" u kojoj 'uziva', ondak.... Razz

Izvini LeeA ,ali ja nisam nista razumela Neutral ,pa ako bi mogla da pojasnis...

Citat:
Drugi fenomen i nije neki fenomen, jer nije pravilo. Ja bih recimo umlatio tebe da me varaš sa boksijem ne bih boksija. Jer ti si slabija i ne možeš da se braniš... Možda ima veze što scenarista te serije misli da je to ok...

Dobro bre Jovanovic,ja znam da si ti hteo da budes slikovit,ali sto mene uze za primer Rolling Eyes Smile Sto si boksija uzeo za primer to razumem..Pojavio se nov,pravi zanimljivije muvije a mislio si da je to tvoj teren,osecas se ugrozeno Laughing Cool

Dodaj post u Technorati Favorites
Dodaj post u Delicious Bookmarks
Dodaj post u Google Bookmarks
Dodaj post u Yahoo Bookmarks
Prevedi post/Translate this post
Podeli post sa prijateljima na Digg.com
Podeli post sa prijateljima na StumbleUpon
Podeli post sa prijateljima na MySpace
Podeli post sa prijateljima mejlom
Podeli post sa prijateljima na Fejsbuku
ZeljkoS
Starosedelac
Starosedelac

Pol: ?
Pridružio: 10 Apr 2009
Teme: 48

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 9:45 am Odgovoriti sa citatom

Mislim da jedno bez drugog ne moze..ljubav i ljubomora..kao brat i sestra.. Laughing

JovanovicZ
Starosedelac
Starosedelac

Pol: Muski
Pridružio: 04 Okt 2008
Teme: 36

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 10:25 am Odgovoriti sa citatom

deep blue ::
Dobro bre Jovanovic,ja znam da si ti hteo da budes slikovit,ali sto mene uze za primer Rolling Eyes Smile Sto si boksija uzeo za primer to razumem..Pojavio se nov,pravi zanimljivije muvije a mislio si da je to tvoj teren,osecas se ugrozeno Laughing Cool

Ja se izvinjavam... Very Happy Boksi i Deep su uzeti kao primer samo, nisam imao nameru da bilo koga uvredim/povredim. Ali nemoj mi filmove dirat... Razz

Pobednik u teskoj kategoriji najglupljih forumskih potpisa.
boksi
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 20 Feb 2009
Teme: 3
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 11:18 am Odgovoriti sa citatom

jovanovicu Thumb Up
isao si dobrom logikom, ali ako nesto izgleda logicno ne mora da znaci da je tako , jer konkretno u ovom slucaju bi bolje prosao da se potuces sa mnom, nego sa deep, nosiocem 8-og dana sa nocenjem punog pansiona sa 5 zvezdica. Verovatno to nisi znao. Ne deluje tako, znam. Krhka i nezna, a ono ...
Ja bih hteo malo da se osvrnem na ono sto je takodje deep pomenula... sta ako ima opravdanja za ljubomoru i da odredjenim primerima malo priblizim ljudima neke moguce situacije.
Dakle:
primer br.1
12.rujan
Zivadinka nadje svom muzu Zivoradu ruz na kragni.
Zivorad to objasnjava proslavom u firmi povodom 8. meseci od sklopljenog posla za koji je zasluzan Zivorad.
,, Znas onaj posao draga kada je tvoj muzic puzic odusevio sve u firmi?"
,,Ne secam se"
,,Kako se ne secas?Ma dodji ovamo da te podsetim"
,,Zivorade!?Deca mogu da naidju...zi..vo...ra....de..."
18.rujan
Zivadinka nalazi ruz na Zivoradovim gacama.
Zivorad to objasnjava prodavacicama u butiku gde ih je kupio, koje su mu
na prvi pogled delovale malo previse napadno.
,,Secas se da sam ti rekao da mi deluju nastrano?"
,,Ne secam se"
,,Kako se ne s....ej, sta to lepo mirise?"
25.rujan
Zivadinka nalazi ruz na Zivoradovoj slici na licnoj karti.
,,Ha ha ha... neces mi verovati... bio sam zrtva skrivene kamere... kao neka pandurka me nesto muva... uzela licnu kartu pocela da ljubi...ha ha ha"
primer br.2
Zivorad se sa svojom voljenom zenom seta ulicom.
Neki zenski glas vice Zivorada.
Zivorad i Zivadinka se okrecu.
Zivadinka biva zaslepljena bljestavim belim zubima zene koja je stojala ispred njih.Zivorad je nosio naocare za sunce.
,,Zdravo Zivorade"
,,Ej, zdravo.Ovaj...odakle ti?"
;;;Ne nosi brushalter?!Kako joj tako stoje grudi?!Kakav osmeh?!;;;-ponavljala je Zivadinka u sebi
To isto je ponavljao i Zivorad, ali je to nebitno za pricu.
,,Ovo je moja zena Zivadinka.Zivadinka ovo je poznanica iz teretane u koju idem... Seksi Ting"
,,Seksi Ting.Drago mi je Zivadinka.Ides danas na trening Zivorade?Bas sam te danas spominjala drugarici kako si napredovao za kratko vreme.Pogotovo sa trbusnjacima"
,,Ne znam da li cu stici danas"
,,Steta.Ok.Vidimo se onda"
,,Ti rece Zivorade da samo babe tamo treniraju"
,,Ova je nova.Ej, vidi ove cipele sto su slatke.Hoces da ih probas Zivadinka?"
Zivorad popravlja bicikl u garazi, dok iz nje odzvanja muzika
http://www.youtube.com/watch?v=tIIpst2FiSM
Zivorad pevusi...
primer br.3
Zivorad ruca sa svojom voljenom zenom Zivadinkom.Idilicni rucak prekida telefon na koji se javlja Zivorad.
,,Halo.Daaa...a-ha ...dobro.... ne,ne...ha-ha-ha...ma nije...sto?... da,da...he-he-he... nisam... ok .... vazi ... mmm... ne mogu... vazi ... ha-ha... dobro... ok...pogledaj tu na mom radnom stolu ili u fioci ... vidimo se cao...cao...ha-ha-ha-ha...vazi cao"
,,Ko je to bio?''
,,Radisa , sa posla .Trazi neka dokumenta."

Vanja
Urednik foruma
Urednik foruma

Pridružio: 30 Jan 2007
Teme: 180
Zemlja:

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 3:41 pm Odgovoriti sa citatom

Obicno kazu da se iza ljubomore krije strah, nesigurnost, ocaj i tome slicno.
Medjutim, ima jedna scena u filmu o Ameliji Pulen (a verovatno i jos kojekude) koja pokazuje da bas i nije tako, i da u pozadini nesigurnosti i ocaja moze da lezi i ljubav a ne samo ljubomora. Samo ako Mi tako hocemo.
Kad se on ne pojavljuje na dogovorenom mestu i u dogovoreno vreme, Amelija vec stvara film u svojoj glavi, i tom prilikom u svojim mislima cak i do mudzahedina dolazi, sto je najduhovitiji deo filma. Interesantno je da ona njegov nedolazak i potencijalno izneveravanje posmatra ocima prave ljubavi - uverena je da mu se nesto strasno dogodilo, da je krenuo ovuda (dakle kod nje, sto je startna pozitivnost), pa ga je omelo to i to, onda je morao onuda,... dok nije, igrom slucaja, zavrsio medju mudzahedine, pa je sada na nekom brdu gde mora da cuva ovce, a to je, verovatno, konacni razlog njegovog nedolaska.

To bi bila ljubav.

Po skepticnom scenariju (fiktivnom), njegov nedolazak bio bi propracen ocima neznanja (sto nije ljubav): "ko-zna-sta-se-njemu-desilo-i-gde-je-zaglavio".

I poslednji scenario (opet fiktivni): "on-je-zaboravio-na-sastanak-verovatno-ima-drugu"

To bi bila ljubomora. Nedostatak vere, i nedostatnost konsolidovanih emocija. Ne u odnosu prema nekom konkretno, nego uopste prema drugome.
Ona jeste u vezi sa ljubavlju, ali prema sebi, ne prema drugome. Uskracivati nekome slobodu i mir samo da bi bio tu, da ispunjava Mene, sebicluk je najgore vrste.
Pitala me skoro jedna drugarica sta bi bio sinonim za ljubomoru. Sebicluk, mislim. Kir-Janjizam.

Или се ти предај, или ја да ти се предам.

Colophon: Svi stavovi koje iznosim na forumu licno su moji i ne moraju se podudarati sa misljenjem urednika i autora emisije "Kljuc".
deep blue
Dezurna pricalica
Dezurna pricalica

Pridružio: 01 Apr 2007
Teme: 22
Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 4:37 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::

Kad se on ne pojavljuje na dogovorenom mestu i u dogovoreno vreme, Amelija vec stvara film u svojoj glavi, i tom prilikom u svojim mislima cak i do mudzahedina dolazi, sto je najduhovitiji deo filma. Interesantno je da ona njegov nedolazak i potencijalno izneveravanje posmatra ocima prave ljubavi - uverena je da mu se nesto strasno dogodilo, da je krenuo ovuda (dakle kod nje, sto je startna pozitivnost), pa ga je omelo to i to, onda je morao onuda,... dok nije, igrom slucaja, zavrsio medju mudzahedine, pa je sada na nekom brdu gde mora da cuva ovce, a to je, verovatno, konacni razlog njegovog nedolaska.

To bi bila ljubav.

.

Negde sam procitala da je neizvesnost gora i od najcrnje izvesnosti...To je verovatno zato sto je ona plodno tle da se svi strahovi i mracne misli namnoze,ako je neko sklon njima
Situacija u kojoj se neko ceka ko ne dolazi,ostavlja mogucnost da se zamislja sta je u pozadini tog ne dolazenja i pokazuje kakav je neciji unutrasnji svet i masta...
Ako se zamislja da je on sada sa drugom,to je ljubomora,da,ali moze da govori i o tome da se imalo neko mnogo lose iskustvo ranije zbog koga se izgubilo poverenje,ako se zamislja da nije dosao jer ga je zgazio auto ,govori o nekom pesimisticnom pogledu i strahu od gubitka,ako se zamislja da nije dosao jer je morao da spasava decu iz zapaljenog vrtica,slicno tvom primeru iz amelije,ne vidim zasto bi to bila ljubav..Vise govori o nerealnoj slici koja se ima o nekom...Ljubav bi bila ,mozda samo da cekas...ili mozda da ga poznajes dovoljno da tacno znas da kasni jer se uspavao i nije krenuo na vreme ,jer nema osecaj za vreme...

Neko iz mase
Naj forumas 2010.
Naj forumas 2010.

Pridružio: 14 Okt 2008
Teme: 123

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 5:44 pm Odgovoriti sa citatom

Ne moramo biti ljubomorni samo na osobu istog pola koja ugrožava našu ljubav.
Kad malo razmislim, rekla bih da sam ljubomorna i kad moj muž ima vremena da izađe s drugovima (pa čak i nekima koji mu to baš i nisu) i da se zadrži do mile volje, dok ja skoro nikad ne mogu u tolikoj meri da se opustim da skoro zaboravim da se vratm kući nekoliko sati... Znam da je to moj problem, ne radi on to meni namerno, ali definitivno ne mogu da ne budem ljubomorna. Ljubomorna sam na njegovu opuštenost, na nevezanost za kuću i kućne obaveze, iako sam se puno puta uverila da, kada me nema, sve funkcioniše možda i bolje... Cool
Da se razumemo, znam da je najgora moguća varijanta da ga zovem i da mu kvarim ugođaj, iako (kao pašče) imam tu potrebu (E kad ne mogu ja, nećeš ni ti!) Svesna sam da bih time samo sebi zagorčala život... ali eto, iskrena sam s vama Very Happy
Ljubomorna sam, naravno i na njegovu sposobnost preobražaja u smislu finoće kada razgovara s bilo kim. Volela bih da ga ne znam k'o zlu paru i da i meni može malo tu finoću da prodaje Shocked

Boriti se, tražiti, ne naći i ne klonuti...
ıdɐʞ sǝ oʞɹǝćǝ!
Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom!
Dzerod
Prolaznik
Prolaznik

Pridružio: 01 Maj 2009
Teme: 0

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 6:04 pm Odgovoriti sa citatom

Ne znam sto neki govore kako je ljubomora prisutna zbog nesigurnosti u sebe. Nekad mozda i jeste, ali mislim da danas ljudi vide koliko su ljudske duse nisko pale u razne slabosti i koliko ima pucanja veza, brakova i prevara na ljubavnom planu tako da ja mislim da je ljubomora prisutna i zbog toga. Dzaba tebi sigurnost u sebe ako neko ne drzi bas do zdravog morala nego hoce da svrlja okolo. Da bi veza funkcionisala treba oboje da rade na tome, a ne da samo jedno radi, a drugo ne radi nista, ili jos gore radi na tome da udovolji svome sladostrascu svrljajuci okolo.
Da ne govorim koliko danas uopste i ima stvarne ljubavi s obzirom da mnogi imaju listu bivsih. Otkuda tolika lista bivsih ako je stvarno bilo ljubavi?

hm
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 11 Feb 2007
Teme: 70

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 6:56 pm Odgovoriti sa citatom

Vanja ::
Obicno kazu da se iza ljubomore krije strah, nesigurnost, ocaj i tome slicno.
Medjutim, ima jedna scena u filmu o Ameliji Pulen (a verovatno i jos kojekude) koja pokazuje da bas i nije tako, i da u pozadini nesigurnosti i ocaja moze da lezi i ljubav a ne samo ljubomora. Samo ako Mi tako hocemo.
...
To bi bila ljubav.

davno sam gledao film... cini mi se da je u toj sceni pre bilo reci o bujnoj masti nego o strahu i o ljubavi...

ali da se vratimo na ljubav koja se ispoljava kao strah ...zamisljanje svakakvih horor scenarija se u psihologiji tumaci kao prerusena agresivnost, a ne kao ljubav. Kada nema zamisljanja a postoji intenzivna strepnja to je obicno zato sto je osoba koja strepi sklona nerealnoj proceni rizika i opterecena strahovima. Uzrok strahova moze npr. biti to da je osoba odrasla prezasticena sistematskim zaplasivanjem. A moze biti i da su strahovi postali dominantan model ponasanja posle nekog izuzetno traumaticnog iskustva u proslosti kada je osoba ili njeni pretci iznenada sasvim neocekivano prezivela ogromni gubitak. Zastrasenost je model ponasanja koji se prenosi sa generacije na generaciju - preplaseni roditelj svojim strahovima prezastiti dete i prenosi na njega taj model vecnog preuvelicavanja rizika kroz worst case scenario razmisljanje...

misljenja sam da se sa strahovima treba izboriti, a ne davati im neki sladunjavi romanticarski smisao koji oni nemaju.

kao sto strah za nekog nije isto sto i ljubav, tako nije ljubav ni vestacki stvorena nekriticka vera u nekoga i nesto. Takodje, ljubav nije ni vestacko nalazenje opravdanja ili imanje razumevanja za necije postupke. Imati razumevanja nije isto sto i razumeti tj. zeleti da se razume voljena osoba. Moze se neko voleti, a zestoko kritikovati. A moze se i imati beskonacno mnogo razumevanja, ali nimalo zelje da se neko razume. Ljubav je u zelji da se razume osoba, a imati uvek razumevanja i opravdanja za nekoga je samo forma koja glumi ljubav.

Odnos prema nekoj osobi je jedno, a prema njenom ponasanju nesto sasvim drugo. Moze se istovremeno imati pozitivan odnos prema nekoj osobi, a negativan prema nekom ili cak svom ponasanju te osobe. Tj. moze se npr. istovremeno jako mnogo voleti neka osoba i biti uzasno ljut na tu osobu tj. osudjivati neko ponasanje te osobe. Npr. u slucaju prevare tj. kad deep kaze da ima razloga za ljubomoru. Doduse, ja mislim da kod dokazane prevare ima opravdanih razloga samo za ljutnju, a ne i za ljubomoru. Ljubomora je uvek vezana za poredjenje vrednosti sa rivalom i za strah od poraza u tom ego odmeravanju vrednosti.

Citat:
Po skepticnom scenariju (fiktivnom), njegov nedolazak bio bi propracen ocima neznanja (sto nije ljubav): "ko-zna-sta-se-njemu-desilo-i-gde-je-zaglavio".I poslednji scenario (opet fiktivni): "on-je-zaboravio-na-sastanak-verovatno-ima-drugu"

pa, meni drugi scenario zvuci kao potcenjivanje nekog kao osobe.
a treci scenario zvuci skepticno, a ne kao ljubomora. Ljubomora je jaka emocija, a recenica za treci scenario je prilicno indiferentna.

Citat:
To bi bila ljubomora. Nedostatak vere, i nedostatnost konsolidovanih emocija. Ne u odnosu prema nekom konkretno, nego uopste prema drugome.

ovo mi zvuci kao formula ljubav = vera, ljubomora =nedostatak vere, sto mi pomalo vuce na neki moralisticko-formalisticko-religiozni pristup ljubavi... gde se poverenje i vera u nekog vestacki forsiraju...

deo 1: ljubav = vera
da li to znaci da ne bi mogla da volis nekog u koga se ne mozes pouzdati?

deo 2:
ljubomora = nedostatak vere

nedostatak pouzdanja u nekoga nije isto sto i ljubomora. nedostatak pouzdanja u nekoga je odraz tvoje predstave o toj osobi, nema direktne veze sa ljubomorom. ljubomora je prenaglasen strah od gubitka osecaja sopstvene vrednosti kroz gubljenje vrednosti koju veza sa nekim predstavlja. pa se bolesna ljubomora moze ispoljiti i kao bezrazlozni nedostatak pouzdanja u nekoga tj. kao sasvim neosnovano sumnjicenje za nevernost.

Citat:
Ona jeste u vezi sa ljubavlju, ali prema sebi, ne prema drugome. Uskracivati nekome slobodu i mir samo da bi bio tu, da ispunjava Mene, sebicluk je najgore vrste. Pitala me skoro jedna drugarica sta bi bio sinonim za ljubomoru. Sebicluk, mislim. Kir-Janjizam.

konacno pasus u kome mogu da se skoro slozim sa onim sto si rekla.... ljubomora je vezana za sebe, a ne za druge... imam primedbu, kao i uvek, da sujeta nije isto sto i ljubav za sebe... nije mi jasno kako neko ko zna sta je ljubav moze da sujetu ili sebicnost zove ljubavlju.... ljubav za sebe nema veze sa grabljenjem, posedovanjem, sebicnoscu, egoizmom, sujetom... nego sa brigom o sebi, o svom razvoju, o kvalitetu svog zivota, tj. sa samovaspitanjem koje nekad pominjes....

sujeta je mali ostrasceni cuvar iluzija koji cuci u skoro svakom od nas i ceka pravi cas...

sva religiozna ucenja, sve ideologije, i sva ostala lazna znanja, su pre svega egoisticni obrazci ponasanja koji vode ka otudjenju coveka od sebe i svog okruzenja......
LeeA
Starosedelac
Starosedelac

Pridružio: 05 Jun 2007
Teme: 13

Zemlja:

Poruka Upisano: Čet Maj 07, 2009 10:10 pm Odgovoriti sa citatom

deep blue ::
LeeA ::
[
Jedan je kada devojka seta sa mladicem ulicom.A on je lep i druge ga gledaju.I njoj to pocne da smeta…

Pa i treba da ga gledaju, kad ima stosta "lepo" da se vidi, ne znam sto bi to joj to smetalo....ljudi imaju oci. Ali, npr. ako bi Marijin pogled trazio bas tu "lepotu" u kojoj 'uziva', ondak.... Razz

Izvini LeeA ,ali ja nisam nista razumela Neutral ,pa ako bi mogla da pojasnis..

Bilo da je u pitanju lepa zena, ili muskarac, sto bi tom nekom smetalo ako ljudi gledaju u nju/njega. Ja gledam i lepe muske i lepe zenske, i prokomentarisem npr. kako ima lepu kosu, oci, ....ali to je to, to je sve. Sto se tice ove moje druge recenice, smetalo bi mi kada bi tu mariju cesce sretali i ako bi ona pozelela nesto....Dobro, ja trenutno nisam realna, pa ondak mozda i ne bi bilo tako, tj. mozda mi ne bi smetalo. Sta znam, jednom u proslosti mi je zasmetalo nabacivanje jedne devojke (i istovremeno mi bilo i jako smesno), pa sam onda povezala da bi mi to uvek zasmetalo....
Ne volem da se neko mesa, ja se ne mesam, ili da kazem ne pozivam se sama, ne ulazim nepozvana, pa i pozvana necu uci ako je zauzeto.

The best and most beautiful things in the world cannot be seen, nor touched ... but are felt in the heart.
95,8
Now watch what you say or they’ll be calling you a radical,
Liberal, fanatical, criminal.....!

Prikaži poruke iz poslednjih:    

Odgovori na poruku    Natasa-Miljkovic.com - forum » Najava: Teme u izradi Sva vremena su (GMT +2:00) Beograd, Kaliningrad, South Africa
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 5 od 6

Skoči na: 
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Srodne teme
Naziv teme  Autor   Poslednja poruka 
Apokalipsa? Natasa Miljkovic Pet Nov 30, 2012 5:20 pm  Pogledaj zadnje poruke
Prijateljstva koja prelaze u nešto više Eric Cantona Sre Maj 26, 2010 4:41 am  Pogledaj zadnje poruke
Foklandi ~ Ostrva koja je rat promenio nabolje Eric Cantona Uto Jan 19, 2010 5:16 pm  Pogledaj zadnje poruke
Najvece lazi srpskih politicara Eric Cantona Sub Jan 02, 2010 4:28 am  Pogledaj zadnje poruke
Koja god vlast da je, policija i zandarmedija su uzas Dobrovoljac Sre Dec 05, 2007 7:39 am  Pogledaj zadnje poruke

Stavovi koje izražavaju članovi foruma u svojim porukama su njihovi lični stavovi i ne predstavljaju zvanične stavove uredništva emisije "Ključ" i Nataše Miljković.
Svaki korisnik snosi punu moralnu i materijalnu odgovornost za sve poruke koje na forumu napiše. Urednici foruma odriču se odgovornosti za sadržaj tih poruka.

NaslovnaBiografijaForumBlogGalerijaIntervjuiKontaktArhiva emisijaDownloadLink to us!Natasa-Miljkovic.com - RSS za temu
Forum je baziran na phpBB 2.x software-u. Originalni dizajn napravio je Vjacheslav Trushkin. Forum održava ekipa foruma. Pravila ponašanja možete naći ovde!